Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ρε παιδια εμενα τι μου προτεινετε να παρω?κλασικη ή ακουστικη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εσυ με τι θες να παιζεις ? δαχτυλα ή πένα? Τι μουσική σκεφτεσαι να παίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μου φαινεται πιο ευκολο να παιζω με τα δαχτυλα....αλλα βασικα θελω αυτο που ειναι πιο ευκολο γιατι δεν κανω μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αμα σου φαινεται πιο ευκολο με τα δάχτυλα, τοτε παιξε με τα δάχτυλα, παρε κλασική..Και προυπόθεση οτι θα παίζεις και ανάλογα τραγουδια, που παιζονται με με κλασική..Παντως να ξερεις οτι θα συνηθησεις και δυσκολα θα παιζεις με πενα μετα (ακουστικη,ηκεκτρικη)..Αλλα αμα αυτο θες μην το σκεφτεσαι....
Και μια συμβουλη...Εφοσων δεν κανεις μαθηματα ουτε σκοπευεις, και ουτε ξερω σε πιο βαθμο θελεις να ασχοληθεις, σκεψου το καλα πριν κανεις καποια αγορα....Τουλαχιστον παρε καποια φτηνη..Γιατι Εχω καποια φιλαρακια, που ετσι ξεκηνησαν, χωρις μαθημα, και δεν μαθαν ουτε τα βασικα, και το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να παιζουν το smoke on the water...Για αυτο σου το λεω σκεψου το καλα, γιατι μπορει σε ενα χρονο απο τωρα να την τρωει η σκονη την κιθαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μα δε θα την παρω απο τωρα!απο αρχες της επομενης χρονιας.θα μαθω πρωτα τα βασικα με εξασκηση στην κιθαρα μιας φιλης μου και οταν δω οτι ειμαι ετοιμη,τοτε θα παρω.αλλα βλεπω που λετε ολοι οτι η κλασικη ειναι πιο δυσκολη και το ξανασκεφτομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
κλασικη ειναι πιο δυσκολη και το ξανασκεφτομαι...


Δεν είναι αυτό...Δεν κατάλαβες καλά...

Για μένα, ναι είναι δύσκολή, γιατι με την ηλεκτρικη μπορω καλύτερα..και μου αρεσει περισσοτερο, και την εχω συνηθισει..οπως επισης και η φυσική για μενα είναι ευκολότερη, και τα μαθηματικά, και μου αρεσουν και τα 2 πολυ. Τα ΑΡΧΑΙΑ είναι δυσκολα για μενα.Και δεν μου αρεσουν, και δεν τα μπορω...

Καταλαβες?
Εχω φιλους που την κλασικη την παιζουν πολυ καλά, αλλα την ηλεκτρικη δεν την μπουρούνε καθολου..τους είναι δυσκολη...

Ακομα οι ροκ-σταρ που την ηλεκτρικη την "σπανε" δυσκολευονται να παιξουν με τα δαχτυλα αν οχι καθολου...Και ακομα αυτοι που παιζουν τελεια κλασικη, το ίδιο πραμμα συμβαινει με την ηλεκτρικη...

Καταλαβες? Αμα σου αρεσει να παιζεις με τα δαχτυλα πιστευω θα σου είναι πιο ευκολο κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μα δεν αξίζει να μάθεις και τις 2..Εκτός αμα θες..Είναι σαν να θες να παίξεις ποδόσφαιρο, και πριν παίξεις, να μαθαίνεις τεννις , επειδή και αυτό είναι δυσκολο..Αμα θες να παιξεις ηλεκτρικη, και το ξέρεις, τσαμπα χρονος να παρεις κλασικη και να αλλάξεις...Αυτο μου το είχε πει και ο δικος μου καθηγητης..Καλυτερα να παρεις ηλεκτρικη και να λιωσεις στις ασκησεις εκει, να μαθεις ολες τις τεχνικες της , και να κάνεις οσα cover μπορεις , καθως μια απο τις καλυτερες ασκησες ειναι να παιζεις στο συγκροτημα, και να μαθαινεις τραγουδια.

Ενας φίλος μου εχει μάθει να παιζει με δαχτυλα κλασικη..ΣΕ αυτόν του εδωσα μια φορα την ηλεκτρικη και δεν μπορουσε να σταυρωσει νοτα με την πένα..

Το μονο που μπορει να σε βοηθησει ειναι η θεωρια...Αλλα ποιος ο λογος? Ξεκινα ηλεκτρικη κατευθειαν , μαζι με θεωρια..

Ασε που με την θεωρια το χουμε μαμησει το θεμα...Οπως είπε ο Αγγελακας " το Ωδειο σκοτωνει την μουσικη"

Εντάξει, αν είναι να λιώσεις στις ασκλησεις, οκ.:no1:

Για την πένα δεν το συζυτώ, είναι κάτι τελείως καινούριο.

Δυστυχώς το Ωδείο όντως σκοτώνει τη μουσική. Εγώ τέλειωσα τη θεωρία στην Α Γυμνασίου και την είχα μισήσει. Μετά από δύο χρόνια κατάλαβα την αξία της και την ξανάπιασα μόνος μου. Μετά το Λύκειο θα αρχίσω Αρμονία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αλλα επειδη δεν εχω καποια εμπειρια,δεν ξερω τι να παρω!τελος παντω,,θα δω στην πορεια.ευχαριστω!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δεν είναι αυτό...Δεν κατάλαβες καλά...

Για μένα, ναι είναι δύσκολή, γιατι με την ηλεκτρικη μπορω καλύτερα..και μου αρεσει περισσοτερο, και την εχω συνηθισει..οπως επισης και η φυσική για μενα είναι ευκολότερη, και τα μαθηματικά, και μου αρεσουν και τα 2 πολυ. Τα ΑΡΧΑΙΑ είναι δυσκολα για μενα.Και δεν μου αρεσουν, και δεν τα μπορω...

Καταλαβες?
Εχω φιλους που την κλασικη την παιζουν πολυ καλά, αλλα την ηλεκτρικη δεν την μπουρούνε καθολου..τους είναι δυσκολη...

Ακομα οι ροκ-σταρ που την ηλεκτρικη την "σπανε" δυσκολευονται να παιξουν με τα δαχτυλα αν οχι καθολου...Και ακομα αυτοι που παιζουν τελεια κλασικη, το ίδιο πραμμα συμβαινει με την ηλεκτρικη...

Καταλαβες? Αμα σου αρεσει να παιζεις με τα δαχτυλα πιστευω θα σου είναι πιο ευκολο κιολας

Στην εξάσκηση παίζονται όλα. Είναι το πιο σημαντικό:)

ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στην εξάσκηση παίζονται όλα. Είναι το πιο σημαντικό:)

ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ
ΔΟΥΛΕΙΑ

Ακριβως..Και ναι, υπαρχουν και "ταλεντα" και μουσικα αυτια κτλ, αλλα αν δεν κανεις εξασκηση δεν προκειται να εξελιχτεις....Λενε " κοιτα , αυτος είναι ταλεντο!!! απο μικρος επαιζε ετσι , το χε μεσα του!!"

Βρε ας μην εκανε εξασκηση , και σου ελεγα εγω...Οπως και να χει.ΕΞΑΣΚΗΣΗ ουσιωδης , και γινεσαι ο καλυτερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ακριβως..Και ναι, υπαρχουν και "ταλεντα" και μουσικα αυτια κτλ, αλλα αν δεν κανεις εξασκηση δεν προκειται να εξελιχτεις....Λενε " κοιτα , αυτος είναι ταλεντο!!! απο μικρος επαιζε ετσι , το χε μεσα του!!"

Βρε ας μην εκανε εξασκηση , και σου ελεγα εγω...Οπως και να χει.ΕΞΑΣΚΗΣΗ ουσιωδης , και γινεσαι ο καλυτερος

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
και εγώ έπαιζα κιθάρα κανονική 4 χρόνια, αλλά πάντα προτιμούσα την ηλεκτρική.. με συναρπάζει πολύ ο ήχος της βασικά!!
ήθελα να ξεκινήσω και πιάνο αλλά επειδή δεν υπάρχει ο κατάλληλος χώρος στο σπίτι, και μπήκα και στο λύκειο την ξέχασα αυτή την ιδέα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγώ παίζω πιάνο απο,την Α δημοτικού :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zouzounaaa^^

Νεοφερμένος

Η Zouzounaaa^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μουσική πηγαίνω από το νηπιαγωγείο...που πήγαινε μουσική προπαιδεία και την επόμενη χρονιά άρχισα με φλογέρα ως όργανο..μετά στην δευτέρα ξεκίνησα πιάνο...μέχρι τώρα το συνεχίζω...αλλά έχω κόψει την θεωρία γιατί εδώ στην Γερμανία δεν μπορώ να πάω λόγω γλώσσας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ναι,αρμόνιο απο γ'γυμνασίου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Eχω και εγω το ιδιο προβλημα ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ αλλα μαθαινω κιθαρα εδω και κατι μηνες 4 νομιζω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Eχω και εγω το ιδιο προβλημα ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ αλλα μαθαινω κιθαρα εδω και κατι μηνες 4 νομιζω!:P

Το νομιζω πηγαινε στο χρονο που μαθαινεις κιθαρα ή στο τι μουσικο οργανο μαθαινεις ??? :P:P:P
*κακος :mad2: *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki4ever

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ πάλι, παίζω κοντά 2,5 χρόνια σαξόφωνο...Έχω ήδη μπει στη Φιλαρμονική Μεγάρων, αλλά ζήτημα να έχω διαβάσει 20 φορές....Δεν το λέω για μαγκιά...Ίσα-ίσα ντρέπομαι κιόλας!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@ntri@

Νεοφερμένος

Η @ntri@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ παίζω αρμόνιο 7 χρόνια και κιθάρα 2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ προσπαθώ να παίξω drums εδώ και 3 μήνες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top