Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Βαρύτονο. Λόγω βιασύνης δεν είδα τι έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το κάνεις συχνά αυτό όμως και δεν καταλαβαίνουμε τι γράφεις, πρόσεχε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Βαρύτονο. Λόγω βιασύνης δεν είδα τι έγραψα.

Όταν λες βαρύτονο τι εννοείς; Τούμπα; Ευφώνιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ευφώνιο σε κλειδή του σολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ ασχολούμαι με τη μουσική από 3 χρονών. Ξεκίνησα με κρουστά και μεταλόφωνο για 2 χρόνια, μετά 3 χρόνια φλογέρα, εδώ και 7 χρόνια παίζω φλάουτο και πέρσι ξεκίνησα και πιάνο (ως υποχρεωτικό μάθημα αρμονίας). Αυτά...
Η μουσική είναι το Α και το Ω στη ζωή μου!!Αφιερώνω πολύ χρόνο σ' αυτήν, αλλά το ευχαριστιέμαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ratatouille

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ μαθαίνω κιθάρα βασικα άρχισα φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Φτιάχνουμε ένα συγκρότημα? Θα παίζει ο καθένας το κομμάτι για το όργανό του και μετά θα τα ενώνουμε. Πολλά,συγκροτήματα υτό κάνουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω β λυκειου θα ξεκινησω κιθαρα και το σαββατο μια φιλη μου ως ανταλλαγμα που θα της φτιαξω τον msn θα μου δειξει τα βασικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Φτιάχνουμε ένα συγκρότημα? Θα παίζει ο καθένας το κομμάτι για το όργανό του και μετά θα τα ενώνουμε. Πολλά,συγκροτήματα υτό κάνουνε.

λίγο δύσκολο και χαζό αλλά γίνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Παιζω πιανο 9+κατι χρονια. Περσι ξεκινησα και ηλεκτρικη κιθαρα, αλλα δεν ειχα καθολου υπομονη οποτε... την παρατησα.. Μπορει καποια στιγμη στο μελλον να την ξαναπιασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vandal

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ε είναι ελαφρώς διαφορετική η τεχνική, θέλει πολλή περισσότερη δύναμη για παράδειγμα, αλλά σε γενικές γραμμές ναι, είναι εύκολη μια τέτοια μετάβαση.
Μου αρέσει σαν όργανο γιατί είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ των ρυθμικών οργανών και των μελωδικών οργάνων :) .

Υπάρχουν πολλά άτομα που πιστεύουν πως το συγκεκριμένο όργανο δεν κάνει τίποτα..Εγώ διαφωνώ σε φανατικό επίπεδο και πραγματικά η ουσιά είναι αυτή που ανέφερες:ότι είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ των ρυθμικών και των μελωδικών οργάνων...:no1:


Εγω παίζω κιθάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είναι το όργανο που κανείς δεν παρατηρεί όταν υπάρχει, αλλά όλοι το καταλαβαίνουν όταν λείπει :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Κι ως φανατικος κιθαριστας (και αντιμπασιστας:P) οφειλω να παραδεχτω πως το μπασω ειναι πιο δυσκολο απο την κιθαρα...Κιθαρα κανω 6 χρονια...Δοκιμασα να παιξω μπασο στο σπιτι ενος φιλου μου και ... ε... ναι...:D
Παντως για το μπασο υπαρχουν πολυ περισσοτερες τεχνικες απο οτι στην κιθαρα...

*ζηλιαρης*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω πιανομαι? :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πάρε ένα τραγούδι των Maiden και αφέρεσε το μπάσο. Μετά πες μου πως ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κι ως φανατικος κιθαριστας (και αντιμπασιστας:P) οφειλω να παραδεχτω πως το μπασω ειναι πιο δυσκολο απο την κιθαρα...Κιθαρα κανω 6 χρονια...Δοκιμασα να παιξω μπασο στο σπιτι ενος φιλου μου και ... ε... ναι...:D
Παντως για το μπασο υπαρχουν πολυ περισσοτερες τεχνικες απο οτι στην κιθαρα...

*ζηλιαρης*

Ηλεκτρική κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω :D (πατα στο προφιλ μου τις εχω φωτο τις κιθαριτσες μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
dem ποσο την πηρες την κιθαρα την κλασικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
dem ποσο την πηρες την κιθαρα την κλασικη?

Ακουστική είναι:)(θα τα μάθεις σιγά σιγά:D)

Εγώ έχω Κλασσική, Ηλεκτρική και θέλω να πάρω οπωσδήποτε μία Ακουστική:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undomiel

Νεοφερμένος

Η Αμφιτρίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ παίζω κιθάρα και λίγο αρμόνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top