Πέρασα Διοίκηση Επιχειρήσεων και φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω λόγω των Μαθηματικών

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλησπέρα σας εχω περάσα διοίκηση επιχειρήσεων πατρα δεν ηταν η πρωτη μ επιλογή στεναχωρήθηκα πολύ...και εχω ξενερώσει!
Μπήκα ειδα το προγραμμα Σπουδών και δεν τρελενομαι!
Επίσης ειδα οτι εχει και μαθηματικά οπου εχω πολλα κενα και δυσκολεύομαι αφάνταστα
Μεχρι και κατι καθηγητριες Μου μ ειπαν οτι θα εχω θεμα με τα μαθηματικά
Ειμαι πολυ μπερδεμένη...προηγουμένως είχα μια κουβέντα με τους γονεις μου γιατι βλέπουν οτι δεν το πηρα πολύ θερμα και θέλουν να ξέρουν τι Σκευτομαι να κανω
Επίσης εχψ συγγενής στην Πάτρα και οι γονείς μου έχουν ηδη επικοινωνήσει μαζι τους για να βρουμε σπίτι και βρηκαν και πιθανότατα θα παμε σε λιγες μερες να το δούμε
Μου ειπαν να το σκευτω και να τους πω
Δεν ξερω τι να κανωω φοβαμε μη τους απογοητεύσω μη μετανιώσω
Ειμαι σε απόγνωση....
Θα ηθελα τις γνώμες σας άμεσα
Σας ευχαριστώ για καθε απάντηση
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλησπέρα σας εχω περάσα διοίκηση επιχειρήσεων πατρα δεν ηταν η πρωτη μ επιλογή στεναχωρήθηκα πολύ...και εχω ξενερώσει!
Μπήκα ειδα το προγραμμα Σπουδών και δεν τρελενομαι!
Επίσης ειδα οτι εχει και μαθηματικά οπου εχω πολλα κενα και δυσκολεύομαι αφάνταστα
Μεχρι και κατι καθηγητριες Μου μ ειπαν οτι θα εχω θεμα με τα μαθηματικά
Ειμαι πολυ μπερδεμένη...προηγουμένως είχα μια κουβέντα με τους γονεις μου γιατι βλέπουν οτι δεν το πηρα πολύ θερμα και θέλουν να ξέρουν τι Σκευτομαι να κανω
Επίσης εχψ συγγενής στην Πάτρα και οι γονείς μου έχουν ηδη επικοινωνήσει μαζι τους για να βρουμε σπίτι και βρηκαν και πιθανότατα θα παμε σε λιγες μερες να το δούμε
Μου ειπαν να το σκευτω και να τους πω
Δεν ξερω τι να κανωω φοβαμε μη τους απογοητεύσω μη μετανιώσω
Ειμαι σε απόγνωση....
Θα ηθελα τις γνώμες σας άμεσα
Σας ευχαριστώ για καθε απάντηση
ada ada , θα μας τρελανεις τωρα ή θα μας το τυλιξεις .
Διοικηση επιχειρησεων δεν εισουν? διοικηση επιχειρησεων πηγες, γνωριμα χωραφια.
Ξενοδοχειακα δεν ηθελες ? αυτος ειναι ο σωστος δρομος.
Σιγα τα ψιλομαθηματικα της σχολης , δεν εχει μαθηματικα , κουβεντιαστη σχολη ειναι.
Οπως σου ειπε και η νεφελη μπορει να γινεις και CEO αμα εισαι αστερι.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή ποια ήταν ?αν όντως θες ξενοδοχειακά όπως είπε και ο Γιάννης θα τα περάσεις τα μαθηματικά και θα ασχοληθείς από εκεί
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
ada , θα μας τρελανεις τωρα ή θα μας το τυλιξεις .
Διοικηση επιχειρησεων δεν εισουν? διοικηση επιχειρησεων πηγες, γνωριμα χωραφια.
Ξενοδοχειακα δεν ηθελες ? αυτος ειναι ο σωστος δρομος.
Σιγα τα ψιλομαθηματικα της σχολης , δεν εχει μαθηματικα , κουβεντιαστη σχολη ειναι.
Οπως σου ειπε και η νεφελη μπορει να γινεις και CEO αμα

Πρώτη επιλογή ποια ήταν ?αν όντως θες ξενοδοχειακά όπως είπε και ο Γιάννης θα τα περάσεις τα μαθηματικά και θα ασχοληθείς από εκεί
Ηθελα κοινωνικη εργασία 🤩
Ντάξει το σκευτηκα θα παω και ελπιζω να εχω τελικά καλές εντυπώσεις ❤
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Η σχολή είναι εύκολη.
Ένα πολύ κοντινό μ άτομο στην ίδια σχολή στην Καβάλα 4 χρόνια δεν είχε περάσει ούτε 10 μαθήματα και τα πέρασε όλα τον 5ο χρόνο.
Μαθηματικά ξέρει πολύ λίγα πράγματα καθώς ήταν θεωρητική ούτε κ έκατσε να μάθει.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Δεν ηρθε το τελος του κοσμου, πηγαινε νοικιασε, παρακολουθησε τη σχολη για φετος, δες αν σου αρεσει, κατσε κατω ζυγισε τα και δες μηπως δωσεις ξανα του χρονου, ή μηπως κανεις το 10%.
Μικρη εισαι ακομα, δε σε πηραν τα χρονια! Αμα θες κοινωνικη εργασια παντως και οντως τρελαινεσαι γι αυτο, για μενα δωσε ξανα, μη συμβιβαστεις με κατι που δε θες...
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν εχει ιδιαιτερα δυσκολα μαθηματικα.Προσωπικα μονο η στατιστικη αναλυση δεδομενων με δυσκολεψε λιγο απο τα μαθηματικα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Η κοινωνική εργασία δεν έχει καμία σχέση με διοίκηση επιχειρήσεων.

Ούτε όσον αφορά το γνωστικό αντικείμενο αλλά ούτε και ως επάγγελμα.

Ότι θα βγεις, θα βγεις ( δεν θεωρείται δύσκολη σχολή) το θέμα είναι εσένα σε ενδιαφέρουν οι προοπτικές της σχολής;
 

Diaforetikos2023GR

Νεοφερμένος

Ο Diaforetikos2023GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Η κοινωνική εργασία δεν έχει καμία σχέση με διοίκηση επιχειρήσεων.

Ούτε όσον αφορά το γνωστικό αντικείμενο αλλά ούτε και ως επάγγελμα.

Ότι θα βγεις, θα βγεις ( δεν θεωρείται δύσκολη σχολή) το θέμα είναι εσένα σε ενδιαφέρουν οι προοπτικές της σχολής;
Χωρίς μεταπτυχιακό υπάρχουν προοπτικες στην ΟΔΕ ? Μόνο "ιστορίες που καταλήγουν σε καφετέριες" μου λένε άλλα δεν νομίζω να είναι έτσι... Το ελπίζω τουλάχιστον...
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,103 μηνύματα.
Χωρίς μεταπτυχιακό υπάρχουν προοπτικες στην ΟΔΕ ? Μόνο "ιστορίες που καταλήγουν σε καφετέριες" μου λένε άλλα δεν νομίζω να είναι έτσι... Το ελπίζω τουλάχιστον...
Το τι θα κάνεις με το πτυχίο σου αφορά ξεκάθαρα εσένα και τις προσωπικές σου ικανότητες.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Χωρίς μεταπτυχιακό υπάρχουν προοπτικες στην ΟΔΕ ?
Ναι αρχικά σαν λογιστής πχ αλλά σίγουρα θα χρειαστείς μάστερ
Γενικά σε οποιοδήποτε κλάδο θεωρώ πως πλέον χρείαζεσαι μάστερ! Είναι ένα επιπλέον προσόν
Μόνο "ιστορίες που καταλήγουν σε καφετέριες" μου λένε άλλα δεν νομίζω να είναι έτσι... Το ελπίζω τουλάχιστον...
Δεν είναι έτσι! Έτσι καταλήγουν οι φοιτητές της παραλίας...
Μπορείς απο διοίκηση επιχειρήσεων να κάνεις πολλά πράγματα σε λογιστική-χρηματοοικονομικά-μάρκετινγκ-HR κλπ
Απλά πρέπει κατα τη διάρκεια των σπουδών σου να εκμεταλευτείς τις ευκαιρίες που θα σου δώσει η σχολή σου(erasmus+,interships,σεμινάρια...) για να φτίαξεις ένα τίμιο βιογραφικό και παράλληλα να διατηρείς μια καλή επαφή με το αντίκειμενο της σχολής σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top