Πάω Γυμνάσιο: Δεν μπορω να αποφασίσω αν θα πάω Γενικό Λύκειο ή ΕΠΑΛ

User300

Νεοφερμένος

Η User300 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 14 ετών και Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν μπορω να αποφασίσω και δεν ξερω σε πια σχολή να περασω
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς τι θα ήθελες να κάνεις στη ζωή σου.
  1. Θες να δώσεις πανελλήνιες; Και από τα δύο λύκεια μπορείς, ωστόσο κατά τη γνώμη μου είναι περισσότερες οι πιθανότητες να περάσεις από ΓΕΛ (από ΕΠΑΛ έχω την εντύπωση πως είναι περιορισμένες οι θέσεις ενώ και οι βάσεις είναι πιο υψηλές. Επίσης αν δεν απατώμαι ορισμένες σχολές δεν μπορείς να τις δηλώσεις, σώματα ασφαλείας κυρίως).
  2. Θες να ασχοληθείς με κάτι σε πιο πρακτικό επίπεδο; Τότε καλύτερα να πας στο ΕΠΑΛ.
Αυτά σε πολύ πολύ πολύ γενικές γραμμές, μιας και εγώ μόνο σε ΓΕΛ έχω πάει. Γενικά, κάτσε και σκέψου τι θα ήθελες να κάνεις και τι θα σε ενδιέφερε, και πράξε αναλόγως.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Δεν μπορω να αποφασίσω και δεν ξερω σε πια σχολή να περασω
Ε αμα θες να γινεις καλος μαστορας (ισως και καλυτερα λευτα) ή χαμηλοβαθμο διοικητικο στελεχος πας επαλ
Αν θες πανεπιστημιο πας Γελ
Και αμα δεν θες τιποτα πας γελ και μετα ιεκ.
Ωχ τι λεω κοριτσι εισαι ..δεν παιζει μαστορας.

Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα τον εαυτο σου ως προς τι βαθμους εχεις και ποσο αντεχεις την πιεση καιτα βιβλια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ωχ τι λεω κοριτσι εισαι ..δεν παιζει μαστορας.
Αυτά Γιάν²η μου είναι προκαταλήψεις του παρελθόντος. Τις προάλλες ήρθε σπίτι μου και μου επισκεύασε το καζανάκι γυναίκα υδραυλικός.

1713287716014.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Ωχ .. ευγε το θετικο αρχικα ειναι οτι βρηκες υδραυλικο ..και κοπελλα ε? ..μπραβο τυχη.
Εγω τις μονες κοπελες που βλεπω ειναι στα βενζιναδικα ..μια χαρα συνεννοούμαι αλλα να.... το τζαμι το κανω μοναχος μου ..ε γιατι τις πιανω κουβεντα ισως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top