Πάω Α' Λυκείου: σκέφτομαι ποια κατεύθυνση να επιλέξω του χρόνου

justanerd

Νεοφερμένος

Ο justanerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλησπέρα , είμαι πρώτη λυκείου και δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να πάω. Γενικά αν πάω θετική στην β μετά θα πάω υγείας , αυτό είναι το μόνο σίγουρο όμως δυσκολεύομαι στα μαθηματικά, ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ τα επαγγέλματα. Από την άλλη , στην θεωρητική για εμένα μέλλον έχει μόνο η νομική και είμαι πάρα πολύ καλός στα θεωρητικά όμως αν δεν τα πάω καλά; Μετά θα είμαι στο κενό , τι να κάνω!???
 

artemis.lnrd

Νεοφερμένος

Η artemis.lnrd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γενικά στην Β λυκείου αν καταλάβεις πως έκανες λάθος επιλογή μπορείς να αλλάξεις κατεύθυνση μέχρι τον Νοέμβρη-Δεκέμβρη αν δεν κάνω λάθος. Επίσης, τα μαθήματα θα τα έχεις για 2 χρόνια ενώ το επάγγελμα για πολλά χρόνια οπότε γνώμη μου είναι να παλέψεις τα μαθηματικά εφόσον σου αρέσουν πολύ τα επαγγέλματα αυτής της κατεύθυνσης. Έχεις έτσι και αλλιώς αρκετό καιρό για να καλύψεις τυχόν κενά και δυσκολίες μέχρι τις Πανελλήνιες.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
καλησπέρα , είμαι πρώτη λυκείου και δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να πάω. Γενικά αν πάω θετική στην β μετά θα πάω υγείας , αυτό είναι το μόνο σίγουρο όμως δυσκολεύομαι στα μαθηματικά, ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ τα επαγγέλματα. Από την άλλη , στην θεωρητική για εμένα μέλλον έχει μόνο η νομική και είμαι πάρα πολύ καλός στα θεωρητικά όμως αν δεν τα πάω καλά; Μετά θα είμαι στο κενό , τι να κάνω!???
ε αφου σ'αρεσουν τα πολυτεχνικά θα πας 2ο
οκ με τα μαθηματικα δεν τα εχεις μεγαλη αγαπη αλλα αν πας την φυσικη θα βρεις τον δρομο σου.. οκ μπορει επαρχια ..αλλα καλα υποσχομενη σχολη.
Τα νομικα ειναι πολυ προβληματικα σε αποκατασταση και φυσικα πρεπει να γραψεις και τελεια και δεν ξερεις και τι σημαινει τελεια στις πανελληνιες.
Α και στο πανεπιστημιο δεν κανουν τις μαθηματικες μπουρδες του λυκειου κατευθυνσης κανουν πιο λογικα πραματα.
 

carnage

Νεοφερμένος

Ο carnage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
καλησπέρα , είμαι πρώτη λυκείου και δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να πάω. Γενικά αν πάω θετική στην β μετά θα πάω υγείας , αυτό είναι το μόνο σίγουρο όμως δυσκολεύομαι στα μαθηματικά, ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ τα επαγγέλματα. Από την άλλη , στην θεωρητική για εμένα μέλλον έχει μόνο η νομική και είμαι πάρα πολύ καλός στα θεωρητικά όμως αν δεν τα πάω καλά; Μετά θα είμαι στο κενό , τι να κάνω!???

1) Αν πάς Ο.Π Υγείας, θα εξεταστείς πανελλαδικώς σε Φυσική Προσ, Χημεία Προσ, Βιολογία Προσ και Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία. Επομένως, δε χρειάζεται να ασχοληθείς σοβαρά με Μαθηματικά Προσ στην Γ'. Μόνο μέχρι τη Β'.

2) Η Νομική δεν έχει κανένα μέλλον. Θέλεις σίγουρα μεταπτυχιακό, για να ειδικευτείς κάπου, Εργατικό Δίκαιο - Οικογενειακό Δίκαιο - Εμπορικό Δίκαιο - κλπ. Μέχρι να τελειώσεις πτυχίο και μεταπτυχιακό, να πας στρατό, να βρεις γραφείο ως ασκούμενος, να δικτυωθείς, να αποκτήσεις εμπειρία, θα είσαι 35 τουλάχιστον.

Πήγαινε Θετική Β' Λυκ, διάβασε χαλαρά τα Μαθηματικά Προσ Β' Λυκείου και στην Γ' Λυκ θα ασχολείσαι μόνο με Φυσική - Χημεία - Βιολογία
 

justanerd

Νεοφερμένος

Ο justanerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1) Αν πάς Ο.Π Υγείας, θα εξεταστείς πανελλαδικώς σε Φυσική Προσ, Χημεία Προσ, Βιολογία Προσ και Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία. Επομένως, δε χρειάζεται να ασχοληθείς σοβαρά με Μαθηματικά Προσ στην Γ'. Μόνο μέχρι τη Β'.

2) Η Νομική δεν έχει κανένα μέλλον. Θέλεις σίγουρα μεταπτυχιακό, για να ειδικευτείς κάπου, Εργατικό Δίκαιο - Οικογενειακό Δίκαιο - Εμπορικό Δίκαιο - κλπ. Μέχρι να τελειώσεις πτυχίο και μεταπτυχιακό, να πας στρατό, να βρεις γραφείο ως ασκούμενος, να δικτυωθείς, να αποκτήσεις εμπειρία, θα είσαι 35 τουλάχιστον.

Πήγαινε Θετική Β' Λυκ, διάβασε χαλαρά τα Μαθηματικά Προσ Β' Λυκείου και στην Γ' Λυκ θα ασχολείσαι μόνο με Φυσική - Χημεία - Βιολογία
να σου πω την αλήθεια θα με ενδιέφεραν και οι στρατιωτικές ( Σ.Σ.Α.Σ ) αλλά φοβάμαι μην με φάνε εκεί
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
να σου πω την αλήθεια θα με ενδιέφεραν και οι στρατιωτικές ( Σ.Σ.Α.Σ ) αλλά φοβάμαι μην με φάνε εκεί
Οχι στην ΣΣΑΣ δεν τρωνε... θα επιζησεις.
Αν σ'αρεσει θα γινεις λιγο στρατιωτικο ρομποτακι.. κατι θα κυνηγας το ρολοι ..οκ θα επιζησεις.
Αλλα πως θα μπεις εκει μεσα ?
Τα θεωρητικα θελουν 19 μεσο ορο και τα ιατρικα 18,5...πολυ δυσκολα ειναι.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
καλησπέρα , είμαι πρώτη λυκείου και δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να πάω. Γενικά αν πάω θετική στην β μετά θα πάω υγείας , αυτό είναι το μόνο σίγουρο όμως δυσκολεύομαι στα μαθηματικά, ενώ μου αρέσουν πάρα πολύ τα επαγγέλματα. Από την άλλη , στην θεωρητική για εμένα μέλλον έχει μόνο η νομική και είμαι πάρα πολύ καλός στα θεωρητικά όμως αν δεν τα πάω καλά; Μετά θα είμαι στο κενό , τι να κάνω!???
Ε, όχι και στο κενό! Έχει πολλές σχολές το πρώτο πεδίο που με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς να έχεις πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση.
Τι δηλαδή ή νομική ή τίποτα?
Αν είναι αυτό το σκεπτικό σου και να πας στο τρίτο πεδίο θα λες η Ιατρική ή τίποτα. Κατι που δεν ισχύει γιατί εχει επίσης πολυ καλές σχολές.
Άλλωστε πλέον στη νομική το επαγγελματικό μέλλον δεν είναι και τόσο ρόδινο, εκτός αν έχουν οι δικοί σου γραφείο.
Κάτσε και δες τι σε ενδιαφέρει ως σχολή και μην σκέφτεσαι όπως 30 χρόνια πριν, ή γιατρός ή δικηγόρος.
 

pnf292

Νεοφερμένος

Ο pnf292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
1) Αν πάς Ο.Π Υγείας, θα εξεταστείς πανελλαδικώς σε Φυσική Προσ, Χημεία Προσ, Βιολογία Προσ και Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία. Επομένως, δε χρειάζεται να ασχοληθείς σοβαρά με Μαθηματικά Προσ στην Γ'. Μόνο μέχρι τη Β'.

2) Η Νομική δεν έχει κανένα μέλλον. Θέλεις σίγουρα μεταπτυχιακό, για να ειδικευτείς κάπου, Εργατικό Δίκαιο - Οικογενειακό Δίκαιο - Εμπορικό Δίκαιο - κλπ. Μέχρι να τελειώσεις πτυχίο και μεταπτυχιακό, να πας στρατό, να βρεις γραφείο ως ασκούμενος, να δικτυωθείς, να αποκτήσεις εμπειρία, θα είσαι 35 τουλάχιστον.

Πήγαινε Θετική Β' Λυκ, διάβασε χαλαρά τα Μαθηματικά Προσ Β' Λυκείου και στην Γ' Λυκ θα ασχολείσαι μόνο με Φυσική - Χημεία - Βιολογία
Αν θελει να παει υγείας στην Β´ πρέπει να ξερει τελεια την άλγεβρα , ενώ τα μαθηματικα προσανατολισμού αντιθέτως δεν χρειάζονται καθολου. Μόνο αν ενδιαφέρεται να γραψει καλά στην τράπεζα θεμάτων , κατι που είναι ανεφικτο αν στοχεύει υψηλά. Υγείας δεν σημαίνει καθολου μαθηματικα. Χωρίς την άλγεβρα β λυκ δεν πας πουθενα, καθώς ακόμα και στην βιολογία υπάρχουν ασκήσεις με στοιχεια από άλγεβρα.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Χωρίς την άλγεβρα β λυκ δεν πας πουθενα, καθώς ακόμα και στην βιολογία υπάρχουν ασκήσεις με στοιχεια από άλγεβρα.
Οκ, για διαφώτισέ με. Δεν θυμάμαι καμία άσκηση όταν έδινα εγώ να απαιτεί Άλγεβρα δευτέρας Λυκείου. Τι έχουνε προσθέσει στην ύλη;
 

pnf292

Νεοφερμένος

Ο pnf292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Οκ, για διαφώτισέ με. Δεν θυμάμαι καμία άσκηση όταν έδινα εγώ να απαιτεί Άλγεβρα δευτέρας Λυκείου. Τι έχουνε προσθέσει στην ύλη;
Λοιπον αρχικα τα συστήματα τα συναντάς συνεχεια χημεία (μείγματα), βιολογία στο 1ο κεφάλαιο γενετικό υλικό και φυσικη (στερεο και ρεύματα κυρίως αλλά μπορεί και στα υπόλοιπα να χρειαστεί). Τριγωνομετρία υπερβολικά αναγκαία για ταλαντώσεις και κύματα , αλλά κατι πιο στοιχειώδες από τριγωνομετρία μπορεί να χρειαστεί και σε αλλο κεφάλαιο. Πολυώνυμα, σε εξοικειώνουν ακόμα περισσότερο με πράξεις για να μειωθούν τα αριθμητικά λαθη και τελος λογάριθμοι επισης στην χημεία(ph) και φυσικη (φθίνουσες ταλαντώσεις).

Ποτε έδινες αν επιτρέπεται;
 

justanerd

Νεοφερμένος

Ο justanerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ε, όχι και στο κενό! Έχει πολλές σχολές το πρώτο πεδίο που με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς να έχεις πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση.
Τι δηλαδή ή νομική ή τίποτα?
Αν είναι αυτό το σκεπτικό σου και να πας στο τρίτο πεδίο θα λες η Ιατρική ή τίποτα. Κατι που δεν ισχύει γιατί εχει επίσης πολυ καλές σχολές.
Άλλωστε πλέον στη νομική το επαγγελματικό μέλλον δεν είναι και τόσο ρόδινο, εκτός αν έχουν οι δικοί σου γραφείο.
Κάτσε και δες τι σε ενδιαφέρει ως σχολή και μην σκέφτεσαι όπως 30 χρόνια πριν, ή γιατρός ή δικηγόρος.
ε πως, στο 3ο χαμος απο σχολες υπαρχουν με μελλον , χημικο , φαρμακευτικη , βιολογικο , στην θεωρητικη τι να γινω ? Φιλόλογος ή παιδαγωγικά?:music:
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Έδωσα το '21.

Στην Βιολογία που αναφέρεις το πρώτο κεφάλαιο, οι μόνες ασκήσεις που απαιτούσαν μαθηματικά για την επίλυσή τους ήταν εύρεση φωσφοδιεστερικών δεσμών και εύρεση δεσμών υδρογόνου. Δεν θυμάμαι να χρησιμοποιώ άλγεβρα Β' Λυκείου πουθενά.

Στην Φυσική, εγώ δεν έδωσα κύματα και η ύλη μου για το στερεό ήταν μέχρι ισορροπία στερεού. Οπότε, αν έχει προστεθεί κάτι που απαιτεί άλγεβρα Β' Λυκείου, δεν το γννωρίζω. Τριγωνομετρία είχαν οι ταλαντώσεις, αλλά απλά πράγματα που δεν απαιτούσαν τέλεια κατανόηση της Άλγεβρας. Βασικά, οι μόνες ασκήσεις που θυμάμαι να απαιτούσαν τριγωνομετρία ήταν η εύρεση αρχικής φάσης, όπου θυμάμαι να τις λύνω όλες με τριγωνομετρικό κύκλο.

Για την Χημεία δεν χρειάζεται καμία τρελή επίγννωση των λογαρίθμων. Χρησιμεύουν στην εύρεση του pH στις ιοντικές ισορροπίες, αλλά μιλάμε απλά για μία μικρή μετατροπή.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καλησπέρα , είμαι μαθητής Δευτέρας λυκείου και είμαι 100% σίγουρος ότι θα επιλέξω την κατεύθυνση υγείας,
τωρα θα παω τριτη λυκειου :)
καλησπέρα , είμαι θεωρητική κατεύθυνση με στόχο την νομική σχολή ,
καλησπέρα , είμαι πρώτη λυκείου και δεν γνωρίζω τι κατεύθυνση να πάω. ?
Μήπως μας δουλεύεις κανονικά;

Trolls World Tour Reaction GIF by DreamWorks Trolls
 

justanerd

Νεοφερμένος

Ο justanerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μήπως μας δουλεύεις κανονικά;

Trolls World Tour Reaction GIF by DreamWorks Trolls
ε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μήπως μας δουλεύεις κανονικά;

Trolls World Tour Reaction GIF by DreamWorks Trolls
Αυτά δεν είναι δικά μου δανείστηκα τον λογαριασμό από τον ξάδερφο μου , είχα μιλήσει και με την διαχειρίστρια για τους λογαριασμούς , μην βγάζεις συμπεράσματα ευκολά , τώρα αν θες να μιλήσεις μαζί του αν θες να σου δώσω το user του να στο πει και ο ίδιος :clapping:
 

pnf292

Νεοφερμένος

Ο pnf292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έδωσα το '21.

Στην Βιολογία που αναφέρεις το πρώτο κεφάλαιο, οι μόνες ασκήσεις που απαιτούσαν μαθηματικά για την επίλυσή τους ήταν εύρεση φωσφοδιεστερικών δεσμών και εύρεση δεσμών υδρογόνου. Δεν θυμάμαι να χρησιμοποιώ άλγεβρα Β' Λυκείου πουθενά.

Στην Φυσική, εγώ δεν έδωσα κύματα και η ύλη μου για το στερεό ήταν μέχρι ισορροπία στερεού. Οπότε, αν έχει προστεθεί κάτι που απαιτεί άλγεβρα Β' Λυκείου, δεν το γννωρίζω. Τριγωνομετρία είχαν οι ταλαντώσεις, αλλά απλά πράγματα που δεν απαιτούσαν τέλεια κατανόηση της Άλγεβρας. Βασικά, οι μόνες ασκήσεις που θυμάμαι να απαιτούσαν τριγωνομετρία ήταν η εύρεση αρχικής φάσης, όπου θυμάμαι να τις λύνω όλες με τριγωνομετρικό κύκλο.

Για την Χημεία δεν χρειάζεται καμία τρελή επίγννωση των λογαρίθμων. Χρησιμεύουν στην εύρεση του pH στις ιοντικές ισορροπίες, αλλά μιλάμε απλά για μία μικρή μετατροπή.
Παντως στην β λυκείου ολα τα φροντιστήρια κανουν άλγεβρα σε όσους πάνε υγείας (και σωστα κατά την γνωμη μου). Προφανώς δεν χρειαζεται καποια τρελη γνώση , αλλά τα βασικά πρέπει να τα κατέχεις σιγουρα. Τον τριγωνομετρικό κύκλο που τον εμαθες ; Στην άλγεβρα β λυκείου μόνο υπάρχει… χρειάζονται και οι τριγωνομετρικες συναρτήσεις και ταυτότητες. Επισης το κλασικό ημθ=απεναντι/υποτεινουσα κλπ , που δεν νομιζω να τα θυμάται κανεις απο γυμνασιο. Εγω τουλάχιστον που τα εκανα ον-λάιν δεν τα θυμομουν. Στην βιολογία η ευρεση Φ.δ και δ.Η απαιτούν συστημα εξισώσεων (άλγεβρα β λυκείου), το ιδιο και πολλές ασκήσεις ειδικά στο στέρεο και κρούσεις ,η/μ αλλά και χημεία στα μείγματα ξαναλεω.
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.
Στην βιολογία η ευρεση Φ.δ και δ.Η απαιτούν συστημα εξισώσεων
Πώς απαιτούν σύστημα εξισώσεων η ευρεση Φ.Δ και Δ.Η; Εμείς απλώς μαθαμε οτι για φωσφοδιεστερικούς δεσμους εστω ν τα νουκλεοτίδια σε κυκλικό μοριο είναι ν, σε μονοκλωνο γραμμικο ειναι ν-1 και σε δικλωνο γραμμικο ειναι ν-2, και οσο για τους Δ.Η απλα Α - Τ 2 δεμοι Γ-Κ 3 δεσμοι. Μπορείς να δώσει;ς παράδειγμα;
 

pnf292

Νεοφερμένος

Ο pnf292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πώς απαιτούν σύστημα εξισώσεων η ευρεση Φ.Δ και Δ.Η; Εμείς απλώς μαθαμε οτι για φωσφοδιεστερικούς δεσμους εστω ν τα νουκλεοτίδια σε κυκλικό μοριο είναι ν, σε μονοκλωνο γραμμικο ειναι ν-1 και σε δικλωνο γραμμικο ειναι ν-2, και οσο για τους Δ.Η απλα Α - Τ 2 δεμοι Γ-Κ 3 δεσμοι. Μπορείς να δώσει;ς παράδειγμα;
Το βοήθημα του σαλαμαστρακη μεταίχμιο είναι γεμάτο με τετοια. Βέβαια στο φροντιστηριο μου ειπαν ότι δεν πέφτει ποτε πανελλήνιες κατι τέτοιο αλλά ποτε δεν ξερεις. Συστημα Λοιπον, μπορεί να χρειαστεί να λύσεις αν σου δίνει φωσφοδιεστερικους δεσμούς ή νουκλεοτιδια και δεσμούς υδρογόνου και σου ζητάει να βρεις πόσες αδενινες εχει κλπ. Κανεις: 2Α+3C=δΗ και 2Α+2C=ν και λύνεις το συστημα με αγνώστους A και C. Αν θες μπορω αργότερα να σου στείλω μια αντίστοιχη άσκηση σε φωτογραφια
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά! Σταματήστε αυτή τη μιζέρια του τι χρειάζεται και τι όχι στις πανελλήνιες. Μη λέτε αυτό το κεφάλαιο της Φυσικής ναι και εκείνο όχι. Μην αφαιρείτε ότι νομίζεται ότι δεν είναι απαραίτητο από τα Μαθηματικά. Όλα των προηγούμενων τάξεων θεωρούνται γνωστά. Αρκετοί την έχουν "πατήσει" έτσι. Χοντρό παράδειγμα: πριν λίγα χρόνια στα Μαθηματικά κατεύθυνσης έβαλαν θέμα που χρειαζόταν τον τύπο για το μήκος κύκλου. Πάρα πολλοί δεν τον θυμόνταν. Θέλετε κι άλλο; Όταν η Οπτική ήταν στην ύλη της Φυσικής, χρειαζόταν γνώσεις Γεωμετρίας και Τριγωνομετρίας του Γυμνασίου. Φαντάζεστε όταν έπεφτε τέτοιο θέμα πόσοι αποτύγχαναν; Όμως το πιο σημαντικό είναι άλλο. Πρέπει να έχετε νοιώσει τον τρόπο σκέψης ενός μαθήματος και αυτό δεν γίνεται με επιλεκτικό διάβασμα κεφαλαίων. Αφήστε λοιπόν τις άσκοπες μιζέριες και στρωθείτε στη μελέτη για καλή επιτυχία.

Book Fail GIF
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Συνημμένα

  • CamScanner 01-14-2024 19.03_1.jpg
    CamScanner 01-14-2024 19.03_1.jpg
    57.9 KB · Εμφανίσεις: 64
  • IMG_20240114_190023.jpg
    IMG_20240114_190023.jpg
    175.4 KB · Εμφανίσεις: 58
  • CamScanner 01-14-2024 19.03_2.jpg
    CamScanner 01-14-2024 19.03_2.jpg
    60.4 KB · Εμφανίσεις: 54
  • IMG_20240114_190112.jpg
    IMG_20240114_190112.jpg
    104.5 KB · Εμφανίσεις: 60
Top