ΠΚΕ - αθλητικές εξετάσεις - είναι ελαστική η επιτροπή;

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καλησπέρα!Να ρωτήσω στις αθλητικές εξετάσεις ήταν ελαστική η επιτροπή; Δηλαδή αν κάποιος ήταν πάνω από τα όρια μπορεί και να τον περάσουν;
 

Σωτηρία

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γενικα αυτο αλλαζει ανα χρονια και ανα περιοχη. Αν και προσωπικη μου αποψη, παλαιοτερα μπορουσαν να ειναι πιο ελαστικοι λογω του οτι γνωριζαν τους βαθμους οι μαθητες οποτε αν ενας υποψηφιος εκανε χιλιαρι πχ 5 λεπτα και ελεγε στους εξεταστες οτι ειχε γραψει 19χιλιαδες και θελει σσασ ξερω γω θα τον περνουσαν. Φετος δεν ξερουμε τους βαθμους οποτε πιστευω οτι θα ειναι πιο αυστηροι. Αλλα δεν ξερεις ποτε με τι κεφι θα ξυπνησει εκεινη την ημερα η καθε επιτροπη..
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Αρχικά, για να περάσεις αθλήματα θα πρέπει να έχεις προπονηθεί αρκετά!! Όσον αφορά την επιτροπή, δεν είναι καθόλου ελαστική, να φανταστείς στην ομάδα μου ήμασταν 20 παιδιά και έκοψαν τα 8... Κατα την γνώμη μου, μην βασίζεσαι σε καμία επιτροπή, παρά μόνον στα πόδια σου. Δώσε έμφαση στο χιλιάρι(εννοείται και στα υπόλοιπα αγωνίσματα), προσωπικά το έβγαλα σε 3 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα.:playboy:
 

Ameliak

Νεοφερμένος

Η Ameliak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αρχικά, για να περάσεις αθλήματα θα πρέπει να έχεις προπονηθεί αρκετά!! Όσον αφορά την επιτροπή, δεν είναι καθόλου ελαστική, να φανταστείς στην ομάδα μου ήμασταν 20 παιδιά και έκοψαν τα 8... Κατα την γνώμη μου, μην βασίζεσαι σε καμία επιτροπή, παρά μόνον στα πόδια σου. Δώσε έμφαση στο χιλιάρι(εννοείται και στα υπόλοιπα αγωνίσματα), προσωπικά το έβγαλα σε 3 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα.:playboy:

Αν επιτρέπεται σε ποιο εξεταστικο κεντρο έδωσες και πόσους μήνες έκανες προπόνηση;
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται σε ποιο εξεταστικο κεντρο έδωσες και πόσους μήνες έκανες προπόνηση;
Στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σταδίου Νέας Ιωνίας, έδωσα!!
Όσον αφορά την προετοιμασία για τις αθλητικές εξετάσεις εξαρτάται από το προπονητικό επίπεδο του υποψήφιου, μιας και ρώτησες για εμένα, δεν έκανα μήνες, έκανα χρόνια. Λόγω της πολυπλοκότητας και των αυξημένων απαιτήσεων των αγωνισμάτων κρίνεται αναγκαίο ο προπονητικός σχεδιασμός να υλοποιηθεί όσο το δυνατόν νωρίτερα. Όσο νωρίτερα ξεκινάς προπονήσεις τόσο πιο εγγυημένα είναι τα αποτελέσματα.
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Κάποιος μπορεί να περάσει τα αθλήματα χωρίς να κάνει καθόλου προπόνηση σε σφαίρα μήκος ύψος..Αλλά έχει γυμνάστει τα προηγούμενα δεκαεφτα χρόνια της ζωής του..Το πόσο καιρό κάνει ο άλλος προπόνηση ποικίλλει..Επίσης κάποιοι κάνουν προπόνηση μόνο τον τελευταίο μήνα ,ναι αλλά έχουν καλη φυσική κατάσταση..Λοιπόν να πω ότι δεν είναι εύκολα για κάποιον που δεν έχει γυμνάστει..Αν δεν έχεις γυμνάστει ποτέ δεν ξεκινάς τελευταίο μήνα..Όλη την χρονιά εντατικά πρέπει..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top