Ο τρίτος άνθρωπος σε μια φιλία

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Η΄μασταν δυό...
φίλοι αγαπημένοι.Μαζί μιλούσαμε,μαζί γελούσαμε,ήμασταν κολλητοί...Νομίζαμε είχαμε βρει ΤΟΝ κολλητό όταν ξαφνικά...



γίναμε τρεις...
Και τότε τι έγινε;Αυτή η φιλία έσβησε και ο κολλητός μας αντικατέστησε με τον καινούριιο,ή γίναμε όλοι μια χαρούμενη παρέα;Πείτε μια δική σας εμπειρία.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Cool story, bro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πολύ ωραίο θέμα,είχα περάσει κι εγώ μια τέτοια φάση κάπου στις αρχές του Λυκείου.Ήμασταν ήδη με το κολλητό μου χρόνια φίλοι,όταν ένα παιδί ήρθε στη τάξη και τον έβαλα στη παρέα.Στη συνέχεια,αρχίσαμε να βγαίνουμε έξω πιο πολύ 2 μας,μερικές φορές ερχόταν και ο κολλητός μου.Αυτό γινόταν για ένα διάστημα 4-5 μηνών.Μετά,αλλάξαν τα πράγματα.Το παιδί που εγώ είχα βάλει στη παρέα,άρχισε να παίρνει τηλέφωνα μόνο το κολλητό μου για να βγούνε,και να προσπαθεί να βγάλει εμένα από τη παρέα.Τότε με έπιασε ο κολλητός μου,το συζητήσαμε και βγάλαμε αυτόν από τη παρέα,καθώς φάνηκε πως προσπαθούσε να μας χωρίσει,αρχικά τον ένα και μετά τον άλλο.Ψάχνοντας έμαθα πως ο τύπος άλλαξε σχολείο γιατί είχε μαλώσει με το κολλητό του και έψαχνε νέες παρέες.Σήμερα,εγώ με το κολλητό μου έχουμε αδερφικές σχέσεις και αυτός ακόμη ''προσπαθεί'' να βρει παρέα.Γενικότερα,νομίζω πως οι πολυπρόσωπες παρέες δε κρατάνε και πολύ,ή σίγουρα ξεχωρίζεις κάποια άτομα από αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ήμασταν 2, γίναμε 3, ξαναγίναμε 2. Τον σκότωσα τον πο*στη!!!!!!!!!!!

Απλή ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ήμασταν 2, γίναμε 3, ξαναγίναμε 2. Τον σκότωσα τον πο*στη!!!!!!!!!!!

Απλή ιστορία!
Ας το επεξεργαστώ λιγάκι.
Ήμασταν 2, γίναμε 3, καταλήξαμε 4.
Το γυρίσαμε σε τσόντα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η΄μασταν δυό...
φίλοι αγαπημένοι.Μαζί μιλούσαμε,μαζί γελούσαμε,ήμασταν κολλητοί...Νομίζαμε είχαμε βρει ΤΟΝ κολλητό όταν ξαφνικά...



γίναμε τρεις...
Και τότε τι έγινε;Αυτή η φιλία έσβησε και ο κολλητός μας αντικατέστησε με τον καινούριιο,ή γίναμε όλοι μια χαρούμενη παρέα;Πείτε μια δική σας εμπειρία.......

Κολλητός δεν θα πει ιδιοκτησία.
Αν νιώθεις κάποιον πραγματικό φίλο σου και εκείνος αποκτήσει και κάποιον άλλον εγκάρδιο φίλο, εσύ απλά πρέπει να αποδεχτείς ότι θα μοιραστείς το χρόνο σου. Το ίδιο ισχύει και με το αγόρι ή την κοπέλα του/της.
Οτιδήποτε άλλο είναι εγωιστικό. Συνεπώς, δεν φαίρεσαι ως "φίλος πραγματικός".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η΄μασταν δυό...
φίλοι αγαπημένοι.Μαζί μιλούσαμε,μαζί γελούσαμε,ήμασταν κολλητοί...Νομίζαμε είχαμε βρει ΤΟΝ κολλητό όταν ξαφνικά...



γίναμε τρεις...
Και τότε τι έγινε;Αυτή η φιλία έσβησε και ο κολλητός μας αντικατέστησε με τον καινούριιο,ή γίναμε όλοι μια χαρούμενη παρέα;Πείτε μια δική σας εμπειρία.......

Είναι δύσκολο αυτό που περνάς, αλλά είναι αλήθεια ότι έσβησε έτσι εύκολα η φιλία σας? Μήπως δεν ήταν τελικά αληθινή φιλία? Ψαξτο το θέμα, μην τον καταδικάζεις αμέσως ;) Είναι επόμενο να βρίσκει και άλλους φίλους!
Εγώ μπορώ να σου πω από την εμπειρία μου ως..τρίτη. Και δεν το επέλεξα.Όταν άλλαξα σχολείο στο Δημοτικό,στην Πέμπτη, άρχισα να κάνω πάρα πολύ παρέα με ένα κορίτσι.Ταιριάξαμε πάρα πολύ, γίναμε πολύ καλές φίλες.Αυτή είχε από τότε που είχε γεννηθεί μια φίλη (βλέπεις,μαμάδες φίλες άρα και αυτές και μεγάλωσαν μαζί) και με έβαλε σιγά σιγά στην παρέα.Και ναι, γίναμε τρεις. Όντως, είχα ταιριάξει περισσότερο με την κοπέλα που είχα επιλέξει να κάνω παρέα, αλλά και με την άλλη γίναμε κολλητές! ;) Και οι 3 κολλητές! Θυμάμαι στο γυμνάσιο, δεν άκουσες ποτέ να λένε ότι εγώ είμαι κολλητή με την μία. Καθηγητές και μαθητές μας είχαν ''η τριάδα''. Και ως τώρα δεν έχουμε συναντήσει πρόβλημα! Είμαστε πολύ όμορφα μαζί!:D
Οφείλω να πω μεν ότι με την κοπέλα που επέλεξα να κάνω παρέα είμαστε πραγματικά φίλες. Καταλαβαίνω τι σκέφτεται, τι νιώθει, πότε αισθάνεται άβολα, πότε καλά... Υπάρχει μια πιο στενή σχέση. Αλλά αυτό δεν επηρεάζει την σχέση μας με την άλλη κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ωραίο θέμα. Μου συνέβη και εμένα αλλά πάρα πολύ παλιά στο δημοτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
στο δημοτικό...

Ρε μάγκες, έλα τώρα, ΜΟΝΟ στο δημοτικό παίζουν αυτά. Εκτός κι αν, δεν ξέρω, το concept του "είμαστε φίλοι" για σας σημαίνει 24/7 μαζί.

Που ναι, εντάξει. Μεγαλώστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Συγνώμη ρε hatemost αλλά βρίσκεις σωστή τη στάση τη δική σου ;
Το πρόβλημα δεν το είχε ο τρίτος αλλά εσύ.
Το παιδί γούσταρε για ένα διάστημα τη δική σου παρέα προφανώς μετά σε βαρέθηκε και έστριψε το ενδιαφέρον του στον κολλητό σου. Που είναι το πρόβλημα; Όλα είναι δημιούργημα της δικής σου ζήλιας και του κολλητού σου.
Και οκ, τι κατάλαβες τώρα; Έμεινες με το παλιό κολλητό (αφού δοκίμασες κάτι καινούργιο και είδες ότι δε σου άρεσε) γιατί απλά ήταν σιγουράκι.
Και εγώ έχω γνωρίσει μια κοπέλα και τι να κάνω, οι ώρες μου και οι ώρες της με βολεύουν απίστευτα για να πάω για ένα καφέ μαζί της ή μια βόλτα στα μαγαζιά, το μηνά με αυτήν μπορεί να βγω και 10 φορές και με την κολλητή μου να καταφέρω να βρεθώ 2.
Αλλά πρόσεξε, η άλλη είναι αυτή που περνάω καλά, θα της πω για ρούχα, για παππούτσια, για καμιά ταινία και τέλος η ιστορία, ενώ στη κολλητή μου εκτός από όλα αυτά θα της μιλήσω και για κάποιο πρόβλημα που θα έχω, για κάποια ανησυχία μου για ένα προσωπικό θέμα ρε αδερφέ που σε καμία περίπτωση δε θα το έλεγα την άλλη.
Δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζεις σε ΌΛΑ μόνο με ΈΝΑ άτομο, δε σου λέω ότι είναι απίθανο, απλά ότι δεν είναι κανόνας, με το κολλητό σου μπορεί να ταιριάζεις για να παίζεις games, να πηγαίνεις για ποδόσφαιρό και να λες τα εσώψυχα σου, ενώ με τον άλλον μπορεί να ταιριάζεις για να πηγαίνεις βόλτες, για καμάκι και δε ξέρω τι σκατά άλλο. Γιατί να μπαίνεις στο τρυπάκι να διώξεις τον έναν από τους δύο και να μην προσπαθήσεις να βρεις ισορροπίες;
Στο κάτω-κάτω εσύ έκανες κάτι χειρότερο από αυτό που έκανε ο τρίτος που αναφέρεις. Τον χρησιμοποίησες καλά-καλά, έβγαλες τα γούστα σου για 4-5 μήνες, παραμέρισες τον κολλητό σου και όταν είδες ότι γίνεται το ίδιο σκηνικό αλλά είσαι στη μεριά του παρατημένου θυμήθηκες το κολλητό, επικαλέστηκες την "αδερφική" σχέση που έχεις με τον κολλητό σου και έδιωξες το βάρος που σε χώριζε από τη τόσο δυνατή φιλία που είχες.

Δε θέλω να τα πάρεις με κακό μάτι αυτά που σου είπα (ξέρω ότι είμαι κάπως απότομη), απλά νομίζω ότι πλέον έχουμε μάθει να ρίχνουμε πάντα το μπαλάκι σε άλλους και να μην παραδεχόμαστε τις κουταμάρες μας, γιατί σε όλο σου το ποστ δεν είδα πουθενά να λες "έκανα τη μαλακία και έβγαίνα μόνο μαζί του, και κάποιες φορές ερχόταν και ο κολλητός μου", άλλα το κάνεις να φαίνεται σαν να σε παρέσυρε ο άλλος.
Ο μόνος που βγαίνει οκ τυπάκι από όλη την ιστορία είναι ο κολλητός σου και αυτό γιατί ήταν ΑΥΤΌΣ που σε έπιασε να σου μιλήσει και να σου πει ότι κάτι δε πάει καλά, εσύ μέσα στους 4-5 μήνες ενδιαφέρθηκες καθόλου; Είπες τίποτα;


Πολλά είπα πάλι.Ουφ.
Ελπίζω να μην καταπιάνεστε πλέον με τέτοιες χαζομαρούλες μαζί με τον κολλητό σου και να έχετε μια πιο ουσιώδης σχέση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Συγνώμη ρε hatemost αλλά βρίσκεις σωστή τη στάση τη δική σου ;
Το πρόβλημα δεν το είχε ο τρίτος αλλά εσύ.
Το παιδί γούσταρε για ένα διάστημα τη δική σου παρέα προφανώς μετά σε βαρέθηκε και έστριψε το ενδιαφέρον του στον κολλητό σου. Που είναι το πρόβλημα; Όλα είναι δημιούργημα της δικής σου ζήλιας και του κολλητού σου.
Και οκ, τι κατάλαβες τώρα; Έμεινες με το παλιό κολλητό (αφού δοκίμασες κάτι καινούργιο και είδες ότι δε σου άρεσε) γιατί απλά ήταν σιγουράκι.
Και εγώ έχω γνωρίσει μια κοπέλα και τι να κάνω, οι ώρες μου και οι ώρες της με βολεύουν απίστευτα για να πάω για ένα καφέ μαζί της ή μια βόλτα στα μαγαζιά, το μηνά με αυτήν μπορεί να βγω και 10 φορές και με την κολλητή μου να καταφέρω να βρεθώ 2.
Αλλά πρόσεξε, η άλλη είναι αυτή που περνάω καλά, θα της πω για ρούχα, για παππούτσια, για καμιά ταινία και τέλος η ιστορία, ενώ στη κολλητή μου εκτός από όλα αυτά θα της μιλήσω και για κάποιο πρόβλημα που θα έχω, για κάποια ανησυχία μου για ένα προσωπικό θέμα ρε αδερφέ που σε καμία περίπτωση δε θα το έλεγα την άλλη.
Δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζεις σε ΌΛΑ μόνο με ΈΝΑ άτομο, δε σου λέω ότι είναι απίθανο, απλά ότι δεν είναι κανόνας, με το κολλητό σου μπορεί να ταιριάζεις για να παίζεις games, να πηγαίνεις για ποδόσφαιρό και να λες τα εσώψυχα σου, ενώ με τον άλλον μπορεί να ταιριάζεις για να πηγαίνεις βόλτες, για καμάκι και δε ξέρω τι σκατά άλλο. Γιατί να μπαίνεις στο τρυπάκι να διώξεις τον έναν από τους δύο και να μην προσπαθήσεις να βρεις ισορροπίες;
Στο κάτω-κάτω εσύ έκανες κάτι χειρότερο από αυτό που έκανε ο τρίτος που αναφέρεις. Τον χρησιμοποίησες καλά-καλά, έβγαλες τα γούστα σου για 4-5 μήνες, παραμέρισες τον κολλητό σου και όταν είδες ότι γίνεται το ίδιο σκηνικό αλλά είσαι στη μεριά του παρατημένου θυμήθηκες το κολλητό, επικαλέστηκες την "αδερφική" σχέση που έχεις με τον κολλητό σου και έδιωξες το βάρος που σε χώριζε από τη τόσο δυνατή φιλία που είχες.

Δε θέλω να τα πάρεις με κακό μάτι αυτά που σου είπα (ξέρω ότι είμαι κάπως απότομη), απλά νομίζω ότι πλέον έχουμε μάθει να ρίχνουμε πάντα το μπαλάκι σε άλλους και να μην παραδεχόμαστε τις κουταμάρες μας, γιατί σε όλο σου το ποστ δεν είδα πουθενά να λες "έκανα τη μαλακία και έβγαίνα μόνο μαζί του, και κάποιες φορές ερχόταν και ο κολλητός μου", άλλα το κάνεις να φαίνεται σαν να σε παρέσυρε ο άλλος.
Ο μόνος που βγαίνει οκ τυπάκι από όλη την ιστορία είναι ο κολλητός σου και αυτό γιατί ήταν ΑΥΤΌΣ που σε έπιασε να σου μιλήσει και να σου πει ότι κάτι δε πάει καλά, εσύ μέσα στους 4-5 μήνες ενδιαφέρθηκες καθόλου; Είπες τίποτα;


Πολλά είπα πάλι.Ουφ.
Ελπίζω να μην καταπιάνεστε πλέον με τέτοιες χαζομαρούλες μαζί με τον κολλητό σου και να έχετε μια πιο ουσιώδης σχέση. :)

Βασικά γάμησε το,κάποια στιγμή ίσως σου εξηγήσω όλη την ιστορία και θα καταλάβεις τι παίχτηκε.Τα είπα πολύ περιληπτικά.Προφανώς είχε λόγο να μη βγαίνει τόσο συχνά μαζί μας, ,δε μπορώ να στα εξηγήσω μέσα από ένα ποστ.Εννοείται πως ενδιαφέρθηκα και το έκανα θέμα,αλλά δεν είχε δείξει δείγματα πουστιάς ακόμη ο 3ος και το περάσαμε έτσι;)Και δεν έμεινα στο παλιό μου κολλητό γιατί ήταν σιγουράκι όπως λες,αλλά ήταν ο μόνος που ήταν δίπλα μου όταν το χρειάστηκα.Από εκεί κρίνεις τους ανθρώπους.Αυτούς τους 4-5 μήνες δε σημαίνει πως εγώ παραμέλησα το κολλητό μου,αλλά υπήρχε κάποιος άλλος λόγος να μη βγαίνει μαζί μας.Έλα πες το,έψαχνες αφορμή να μου την μπεις για το θέμα με τα δώρα ε;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Βασικά γάμησε το,κάποια στιγμή ίσως σου εξηγήσω όλη την ιστορία και θα καταλάβεις τι παίχτηκε.Τα είπα πολύ περιληπτικά.Προφανώς είχε λόγο να μη βγαίνει τόσο συχνά μαζί μας, ,δε μπορώ να στα εξηγήσω μέσα από ένα ποστ.Εννοείται πως ενδιαφέρθηκα και το έκανα θέμα,αλλά δεν είχε δείξει δείγματα πουστιάς ακόμη ο 3ος και το περάσαμε έτσι;)Και δεν έμεινα στο παλιό μου κολλητό γιατί ήταν σιγουράκι όπως λες,αλλά ήταν ο μόνος που ήταν δίπλα μου όταν το χρειάστηκα.Από εκεί κρίνεις τους ανθρώπους.Αυτούς τους 4-5 μήνες δε σημαίνει πως εγώ παραμέλησα το κολλητό μου,αλλά υπήρχε κάποιος άλλος λόγος να μη βγαίνει μαζί μας.Έλα πες το,έψαχνες αφορμή να μου την μπεις για το θέμα με τα δώρα ε;:redface:
Συγνώμη τότες, εγώ το κατάλαβα τελείως διαφορετικά όλο αυτό που μας είπες στο αρχικό σου ποστ.


Γιατί τι μου είπες στο θέμα με τα δώρα;:ropalo:
Δε θυμάμαι, αλήθεια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Συγνώμη τότες, εγώ το κατάλαβα τελείως διαφορετικά όλο αυτό που μας είπες στο αρχικό σου ποστ.


Γιατί τι μου είπες στο θέμα με τα δώρα;:ropalo:
Δε θυμάμαι, αλήθεια.:redface:

θα βγούμε οφ τοπικ και δε το θέλω,
αλλά σου χα πει πως τα δώρα έχουν χάσει τη συμβολική τους αξία όσο κι αν δε το παραδεχόμαστε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lina95

Νεοφερμένος

Η λινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
βασικα την εχω περασει την κατασταση αυτη αρκετες φορες αυτο που εμαθα ειναι πως αν καποιος θελει να λεγεται φιλος που ειναι κατι που δεν το βρισκεις συχνα πλεον!η κολλητη μου 12 χρονια αλλαξε σχολειο με αφησε για τις "καινουριες" φιλες της μετα απο 12 χρονια φιλιας με αφησε επειδη η καινουρια κολλητη της τις εβαλε λογια και με πηρε να μου κανει φασαρια χωρις λογο και αιτια!:P
και γενικοτερα αυτα υπαρχουν και δεν θα σταματησουν ποτε αν ο αλλος θελει να ειναι διπλα σου και σε θεωρει δικο του ανθρωπο δεν φευγει ποτε!=)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top