Ο ρόλος του καθηγητή της γυμναστικής

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αποδυτήρια, ντουζάκι , μια φραπεδιά για να χαλαρώσουμε , επίσης καλό είναι να γίνετε 5 ώρες την εβδομάδα όπως τα πανελλαδικά μαθήματα...και κατά προτίμηση όλες οι τάξεις να κάνουν γυμναστική τελευταία ώρα στο τεράστιο γυμναστήριο για να υδρώσουν με άνεση οι αθλητες , ακούγοντας το κελάιδισμα από τα διάφορα πουλάκια που πετούν για να ανεβαίνει το ηθικό τους.Ακόμα να διώξουμε τον γυμναστή ο οποίος δεν κάνει καλά την δουλειά του, αφού παραλείπει να μας δίνει σοσ θέματα για τις εξετάσεις.

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΘΗΡΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΠΑΝΘΗΡΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
σημαντικοτατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν γυμναστής θα τους έδινα μία μπάλα και θα τους έλεγα να παίξουν και θα πήγαινα να πιω τον καφέ μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν γυμναστής θα τους έδινα μία μπάλα και θα τους έλεγα να παίξουν και θα πήγαινα να πιω τον καφέ μου ;)
Οι περισσότεροι αυτό κάνουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλα εμας μας λεει καντε 3 κυκλους,καντε μονοι σας διατασεις και μετα παρτε μπαλες και καντε οτι θελετε! και παιρνει το ipad του και το κινητο και παει και καθετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καλα εμας μας λεει καντε 3 κυκλους,καντε μονοι σας διατασεις και μετα παρτε μπαλες και καντε οτι θελετε! και παιρνει το ipad του και το κινητο και παει και καθετε

Χαχαχα στα δυο πρωτα συμφωνω κι εμεις αυτα κανουμε! αλλα οχι κι ετσι με κινητο και αϊ παντ! ειπαμε ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν γυμναστής θα τους έδινα μία μπάλα και θα τους έλεγα να παίξουν και θα πήγαινα να πιω τον καφέ μου ;)
Δυστυχώς αυτό κάνουν οι πλειοψηφία των ελλήνων γυμναστών στα σχολεία. Αυτό φυσικά είναι ενάντια σε αυτά που διδάσκεται ένας γυμναστής στο ΤΕΦΑΑ. Η γυμναστική στο σχολείο είναι πάρα πολύ σημαντική, και πρέπει να επιδιώκεται μια γενική γύμναση στα παιδιά, τα οποίο λόγω και της εφηβείας και της ανάπτυξης(στο Γυμνάσιο κυρίως) είναι πάρα πολύ σημαντική ώστε να μην έχουν προβλήματα αργότερα. Στα σχολείο δυστυχώς αντι να διδάσκονται ενδιαφέροντα αθλήματα όπως στίβος,ενόργανη δίνεται απλά μια μπάλα και τα παιδιά παίζουν ότι θέλουν. Βέβαια για το παραπάνω υπάρχει και η δικαιολογία ότι στα ελληνικά σχολεία δεν υπάρχουν εγκαταστάσεις για στίβο και ενόργανη, αλλά αν ο καθηγητής έχει λίγη φαντασία, όλα μπορεί να τα κάνει. Μακάρι η γυμναστική να αυξηθεί και να διδάσκεται παραπάνω ώρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο ρολος του καθηγητη της γυμναστικης μια χαρα ειναι. Ο τροπος που τον εκμεταλλευονται οι περισσοτεροι γυμναστς δεν ειναι σωστος. Τι προσφερει στα παιδια ενας γυμναστης που μπαινει στο γυμναστηριο δινει 10 μπαλες και τους λεει: ''παιξτε οτι θελετε μονο καντε ησυχια''; τιποτα! Αν ειναι ετσι καλυτερα να μην γινεται καθολου το μαθημα... Ο σκοπος ειναι να μαθουν 5 πραγματα και οχι απαραιτητα 5 πραγματα για τα αθληματα αλλα για την συνεργασια, την ομαδικοτητα την υπομονη και την επιμονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ο ρόλος του γυμναστή στο σχολείο είναι να ξεχνιούνται τα παιδιά από τα μαθήματα όταν τον έχουν.Γι αυτό δεν βαθμολογείται κιόλας.Και αφήστε τα να είναι σωστός μπλα μπα να μας βάζει να τρέχουμε μπλα μπλα να μας μαθαίνει κείνο μπλα να μας μαθαίνει το άλλο μπλα.
Η γυμναστική είναι για ξεκούραση ΤΕΛΟΣ.Είμαι σίγουρος πως όταν σας τρέχουν κλέβεται γύρους ή του παραπονιέστε,αφήστε τα τώρα αυτά,μαθητές είμαστε όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιοι θα συμφωνήσετε όμως αυτό που εμένα με εκνευρίζει με τους γυμναστές είναι αυτό "καταναγκαστικό" γεγονός του τύπου παίξε μπάσκετ,παίξε βόλεϊ,κάνε ενόργανη κ.τ.λ. Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε αυτό το "καταναγκαστικό" πράγμα. Ας μας έβαζε να κάνουμε ένα καλό ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις και end of the story.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιοι θα συμφωνήσετε όμως αυτό που εμένα με εκνευρίζει με τους γυμναστές είναι αυτό "καταναγκαστικό" γεγονός του τύπου παίξε μπάσκετ,παίξε βόλεϊ,κάνε ενόργανη κ.τ.λ. Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε αυτό το "καταναγκαστικό" πράγμα. Ας μας έβαζε να κάνουμε ένα καλό ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις και end of the story.;)

Όπα, όπα κάτσε λίγο. Τι εννοείς με το: "Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού". Γιατί δεν μπορεί να μας το προσφέρει αυτό δωρεάν το κράτος; Και τι νόημα έχει το ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις αν δεν θα κάνεις κάτι μετά. Μόνο και μόνο για να έχεις καλά ανοίγματα; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιοι θα συμφωνήσετε όμως αυτό που εμένα με εκνευρίζει με τους γυμναστές είναι αυτό "καταναγκαστικό" γεγονός του τύπου παίξε μπάσκετ,παίξε βόλεϊ,κάνε ενόργανη κ.τ.λ. Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε αυτό το "καταναγκαστικό" πράγμα. Ας μας έβαζε να κάνουμε ένα καλό ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις και end of the story.;)

Με την ίδια λογική και τα άλλα μαθήματα.."καταναγκαστικά" είναι.
Παιδεία είναι και ο αθλητισμός...μόνο κακό δε θα σου κάνει να ασχοληθείς με κάποιο από αυτά τα αθλήματα...δε σου αρέσει το ποδόσφαιρο?παίξε βόλευ...αποκλείεται να μη σου αρέσει κανένα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όπα, όπα κάτσε λίγο. Τι εννοείς με το: "Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού". Γιατί δεν μπορεί να μας το προσφέρει αυτό δωρεάν το κράτος; Και τι νόημα έχει το ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις αν δεν θα κάνεις κάτι μετά. Μόνο και μόνο για να έχεις καλά ανοίγματα; :whistle:

Συγγνώμη αλλά το κράτος στο οποίο ζούμε είναι ανάξιο να ελέγξει πολύ πιο σημαντικά πράγματα και θα προσφέρει δωρεάν αθλητισμό;:whistle:
Επίσης από το να καθόμαστε και να παίζουμε μπάλα και το ζέσταμα κάτι κάνει. Εμένα με εκνευρίζει το γεγονός του ότι είμαι υποχρεωμένη να κάνω πράγματα που δε μ'αρέσουν,τη στιγμή που ήδη κάνω κάτι που μ'αρέσει.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιοι θα συμφωνήσετε όμως αυτό που εμένα με εκνευρίζει με τους γυμναστές είναι αυτό "καταναγκαστικό" γεγονός του τύπου παίξε μπάσκετ,παίξε βόλεϊ,κάνε ενόργανη κ.τ.λ. Όσα παιδιά θέλουν να κάνουν αθλητισμό θα πάνε στο γυμναστήριο,σε σχολή χορού. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε αυτό το "καταναγκαστικό" πράγμα. Ας μας έβαζε να κάνουμε ένα καλό ζέσταμα και κάποιες ασκήσεις και end of the story.;)

Η μιση μου ταξη μην πω και κατι παραπανω εχει το ιδιο προβλημα. Συμφωνω με αυτα που λες. Εγω προσωπικα σιχαινομαι με ολη την σημασία της λέξεως το βολεϊ δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παιζω βολεϊ τι να πεις... Το δικαιο σου δεν το βρισκεις.... Παντως εγω πιστευω αυτο που ειπα παραπανω... Ο σωστος γυμναστης δεν δινει μια μπαλα και μετα πινει τον καφε του στην καρεκλα... Η γυμναστικη οτι και να ειναι οπως και να ειναι, ειναι μαθημα. Και κατα την γνωμη μου δεν θελει να προσφερει τοσο γνωσεις πανω σε ενα αθλημα αλλα να μαθεις να εχεις υπομονη, επιμονη και φυσικα την αισθηση της ομαδας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά το κράτος στο οποίο ζούμε είναι ανάξιο να ελέγξει πολύ πιο σημαντικά πράγματα και θα προσφέρει δωρεάν αθλητισμό;:whistle:
Επίσης από το να καθόμαστε και να παίζουμε μπάλα και το ζέσταμα κάτι κάνει. Εμένα με εκνευρίζει το γεγονός του ότι είμαι υποχρεωμένη να κάνω πράγματα που δε μ'αρέσουν,τη στιγμή που ήδη κάνω κάτι που μ'αρέσει.. :/:

Με την ίδια λογική μπορούμε να πούμε και για όλα τα υπόλοιπα. Έλα μωρε εδώ το κράτος δεν μπορεί να ελέγξει πιο σημαντικά πράγματα θα στείλει αναπληρωτές καθηγητές, θα αγοράσει γάζες και βαμβάκι για τα νοσοκομεία κτλπ. :)
Κάνε αυτό που σου αρέσει. Κανένας δεν σε εμποδίζει. Αλλά να το κάνεις όχι να κάθεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Με την ίδια λογική μπορούμε να πούμε και για όλα τα υπόλοιπα. Έλα μωρε εδώ το κράτος δεν μπορεί να ελέγξει πιο σημαντικά πράγματα θα στείλει αναπληρωτές καθηγητές, θα αγοράσει γάζες και βαμβάκι για τα νοσοκομεία κτλπ. :)
Κάνε αυτό που σου αρέσει. Κανένας δεν σε εμποδίζει. Αλλά να το κάνεις όχι να κάθεσαι.

Μην μιλησω γι αυτο! Που δεν ερχετε καθηγητρια για 2 μηνες ΜΟΝΟ! Κι εμεις δεν θα κανουμε μαθημα!Αντε ανεύθυνοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ο ρόλος του γυμναστή στο σχολείο είναι να ξεχνιούνται τα παιδιά από τα μαθήματα όταν τον έχουν.Γι αυτό δεν βαθμολογείται κιόλας.
Η γυμναστική είναι για ξεκούραση ΤΕΛΟΣ.Είμαι σίγουρος πως όταν σας τρέχουν κλέβεται γύρους ή του παραπονιέστε,αφήστε τα τώρα αυτά,μαθητές είμαστε όλοι.

Εσυ μιλάς για το μάθημα....αυτό που παρουσιάζεις εσύ δεν θέλει γυμναστή....και με έναν επιστάτη που θα έχει τα κλειδιά απο τις μπάλες μια χαρά είσαι....το θέμα είναι ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!Στο γυμνάσιο βαθμολογείται επίσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,443 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο βαθμολογείται επίσης...

Ε βέβαια!!!! Θυμάμαι απο κάτι τέτοια(Γυμναστική, μουσική, καλλιτεχνικά) περιμέναμε εμείς να ανεβάσουμε τον Μ.Ο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Η πλειοψηφία των γυμναστών που είχα στο σχολείο ήταν κομπλεξικοί παπάρες.

They will not be missed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μην μιλησω γι αυτο! Που δεν ερχετε καθηγητρια για 2 μηνες ΜΟΝΟ! Κι εμεις δεν θα κανουμε μαθημα!Αντε ανεύθυνοι!

Αν μιλάς για γυμνάστρια τότε εγώ προσωπικά αν περίμενα χαίρι από το σχολείο για να γυμναστώ ακόμα θα περίμενα..:whistle:
Υπάρχουν ωραιότατα πακέτα σε γυμναστήρια και κολυβητήρια και αναπληρώνουν τα άχρηστα 2ωρα...:whistle: :Αν και φέτος μ'αρέσει έστω και λίγο η Γυμναστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top