Ο ρόλος του καθηγητή της γυμναστικής

Koulianof 11

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος Κούλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εμεις εχουμε εναν καλο γυμναστη. Ξερουμε πως παιζουμε το πρωτο Τριμηνο βολλευ, το δευτερο μπασκετ και το τρτο μπαλιτσα και στιβο.
Καποιες φορες ομως επειση ειναι και υποδιευθυντης παει στο γραφειο και μας αφηνει να παιξουμε οτι θελουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Eμεις εχουμε μια γυμνατρια που μας κανει προθερμανση και μετα αναλογα και εναν πυγμαχο πρωταθλητη. Ευτυχως δν τον εχω γιατι δν εχω και πολυ ορεξη πρωινιταικο να κοπανιεμαι στο ρυθμο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παντως για καποια ατομα ειδικα τα πιο αγυμναστα το κλασσικο, παρτε μια μπαλα και παιξτε μπορει να δημιουργησει προβλημα μια χαλαρη προθερμανση χρειαζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ψιλουπερβολικοί οι Γερμανοί πιστεύω.....
Δεν ειναι υπερβολικοι απλως ειναι πιο ψαγμενοι και πιο "ψειρες" (αν το θες ετσι). Αυτος εινα και ο λογος που ειναι μια τοσο καλα αναπτυγμενη χωρα και με μια τοσο καλη οικονομια.Ναι ξερω οτι θα μου ορμηξετε ολοι οι Φιλελληνες ομως αυτη ειναι η αληθεια οσο και αν δε θελουμε να την αντιμετωπισουμε. Μην αρχισεις τη συζητηση οι Γερμανοι το ενα και το αλλο διοτι θα βγουμε οφφ τοπικ και δευτερον ειναι μεγαλο κεφαλαιο για να το αναλυσυμε εδω.;)
Eμεις εχουμε μια γυμνατρια που μας κανει προθερμανση και μετα αναλογα και εναν πυγμαχο πρωταθλητη. Ευτυχως δν τον εχω γιατι δν εχω και πολυ ορεξη πρωινιταικο να κοπανιεμαι στο ρυθμο του...
Αχ, εμας να δεις η φετινη μας 3η ωρα την εχουμε και μας βαζει να κανουμε αντοχη. Ελεος...
Παντως για καποια ατομα ειδικα τα πιο αγυμναστα το κλασσικο, παρτε μια μπαλα και παιξτε μπορει να δημιουργησει προβλημα μια χαλαρη προθερμανση χρειαζεται..
Θα ξαναπω το γνωστο μου: Ποιος σου ειπε οτι αυτα τα ατομα εχουνε ορεξη να καθονται και να τρεχουν:hmm:? Παλιοτερα ανηκα και΄γω σε αυτους διοτι ομολογω οτι μισω τη Γυμναστικη (ασχετα που την ξεκινησα και εκτος σχολειου μονο για να μην καθομαι). Εκει για μενα θα πρεπει να τους βαζουν να κανουν κατι (παιχνιδι δεν ξερω τι) ετσι ωστε να γυμναζονται λιγο. Η προθερμανση απλως σε βαζει σε προγραμμα και ειναι σαν να ξεκινας κατι αυτο. Δε νομιζω οτι η προθερμανση ετσι οπως την κανουν οι περισσοτεροι καθηγητες προσφερει κατι ιδιαιτερα ουσιωδες και χρησιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ψιλουπερβολικοί οι Γερμανοί πιστεύω.....

Εχουν περισσοτερο μυαλο απο οτι νομιζεις... Φαινετε αυτο αλλοστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Δεν ειναι υπερβολικοι απλως ειναι πιο ψαγμενοι και πιο "ψειρες" (αν το θες ετσι). Αυτος εινα και ο λογος που ειναι μια τοσο καλα αναπτυγμενη χωρα και με μια τοσο καλη οικονομια.Ναι ξερω οτι θα μου ορμηξετε ολοι οι Φιλελληνες ομως αυτη ειναι η αληθεια οσο και αν δε θελουμε να την αντιμετωπισουμε. Μην αρχισεις τη συζητηση οι Γερμανοι το ενα και το αλλο διοτι θα βγουμε οφφ τοπικ και δευτερον ειναι μεγαλο κεφαλαιο για να το αναλυσυμε εδω.;)]


Είναι υπερβολικό να μαθαίνεις στα παιδιά όλα τα αθλήματα σε πρακτικό επίπεδο...Μπορεί να φαίνεται γοητευτικό και εξειδικευμένο αλλά στην ουσία είναι μια υπερβολή. Η γυμναστική είναι ενα μάθημα που ξεφεύγει απο το μοτίβο των άλλων μαθημάτων,στην Ελλάδα τουλάχιστον.Δεν θα κάνουμε την γυμναστική ίσια και όμοια με τα θεωρητικά-τεχνολογικά μαθήματα....Οφείλεις σαν γυμναστής να διδάξεις στα παιδιά μερικά αθλήματα αλλά όχι κάνεις μάθημα για την κολύμβηση,την σφαιροβολία,την ξιφασκία κλπ.... ποια η ουσία????Αυτο είναι κάτι που δεν το θέλει ούτε ο καθηγητής και ΚΥΡΙΩΣ ούτε ο μαθητής στο 90% των περιπτώσεων....Για να μην συγκρίνουμε τα κονδύλια των Γερμανών(και πως τα έχουν) στην παιδεία και στην Ελλάδα γιατι θα είμαστε:offtopic: όπως προείπες.....Ειδικά στις δύο τελευταίες τάξεις του λυκείου,οπου το σύστημα γίνεται βάναυσο και χαώδες,δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό να επιβάλει στα παιδιά να κάνουν ένα απο τα παραπάνω αθλήματα....Η γυμναστική στα σχολεία πρέπει να είναι στοιχείο άθλησης και διασκέδασης όχι ένα ακόμα αυστηρό μάθημα όπως τα άλλα...απλά γυμναστές και μαθητές είναι των άκρων και το έχουν ξεφτιλίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cassiopeia

Νεοφερμένος

Η Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Προσωπικά ποτέ δεν είχα κάποιον καθηγητή της γυμναστικής της προκοπής..
Π.χ στο δημοτικό είχαμε έναν γυμναστή, ο οποίος μας είχε πάει να παίξουμε επαγγελματικό αγώνα με ένα άλλο σχολείο χωρίς να έχουμε προπονηθεί καν!
Τώρα στο Λύκειο η γυμνάστρια δεν φοράει καν φόρμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ο ρόλος του γυμναστή είναι να σου δίνει τα κλειδιά απ' το καλάθι για να πάρεις μπάλες... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο μισθός που παίρνουν δεν τους κινητοποιεί κ ιδιαίτερα να ασχοληθούν. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κ κανέναν με 650-700 μισθό να ξεσκίζεται κ στη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο μισθός που παίρνουν δεν τους κινητοποιεί κ ιδιαίτερα να ασχοληθούν. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κ κανέναν με 650-700 μισθό να ξεσκίζεται κ στη δουλειά.

Ναι τους θυμόμαστε και όταν ήταν οι μισθοί τους στα 1200 ευρώ....μια απο τα ίδια ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ναι τους θυμόμαστε και όταν ήταν οι μισθοί τους στα 1200 ευρώ....μια απο τα ίδια ήταν...

Καλά ναι, και γω τους θυμάμαι πόσο τα έξυναν αλλά δεν νομίζω ότι και τα 1200 κινητοποιούσαν και ιδιαίτερα. Πόσο μάλλον τώρα!

Αλλά ναι, συμφωνώ ότι οι καθηγητές γυμναστικής (κ όχι μόνο αυτοί) δεν έκαναν απολύτως τίποτα! Μερικοί θυμόντουσαν να δώσουν καμιά μπάλα στους μαθητές και μετά χάνονταν στο γραφείο, στο υπερπέραν και αλλού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Καλά ναι, και γω τους θυμάμαι πόσο τα έξυναν αλλά δεν νομίζω ότι και τα 1200 κινητοποιούσαν και ιδιαίτερα. Πόσο μάλλον τώρα!

Αλλά ναι, συμφωνώ ότι οι καθηγητές γυμναστικής (κ όχι μόνο αυτοί) δεν έκαναν απολύτως τίποτα! Μερικοί θυμόντουσαν να δώσουν καμιά μπάλα στους μαθητές και μετά χάνονταν στο γραφείο, στο υπερπέραν και αλλού!

Δεν είναι μόνο στον τομέα των γυμναστών...αλλά έχει μπει η σάρα και η μάρα σε αυτον τον κλάδο...αν δεν θέλαν να ασχοληθούν με την παιδεία ας κάναν τίποτα άλλο....γι'αυτό πετάνε μια μπάλα και ξύνονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο στον τομέα των γυμναστών...αλλά έχει μπει η σάρα και η μάρα σε αυτον τον κλάδο...αν δεν θέλαν να ασχοληθούν με την παιδεία ας κάναν τίποτα άλλο....γι'αυτό πετάνε μια μπάλα και ξύνονται....

Βασικά ναι....Στο συγκεκριμένο χώρο μπορώ να πω ότι οι περισσότεροι βαριούνται....Υποθέτω οτι με τις μειώσεις των μισθών η βαρεμάρα θα πολλαπλασιάστηκε. Δε φταίνε βέβαια μόνο οι καθηγητές. Και οι μαθητές συχνά, ειδικά σε ορισμένες 'δευτερεύουσες' ειδικότητες, δεν τους αφήνουν να κάνουν κ τη δουλειά τους. Είναι φαύλος κύκλος η κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυμναστές είναι ό,τι πιο διαστρεβλωμένο έχει να προσφέρει το ελληνικο δημόσιο.. Επίσημα εργάζονται 21 ώρες, και ανάλογα με τα χρόνια υπηρεσίας μέχρι και.. 16 ώρες (!!) ενώ παίρνουν τα ίδια λεφτά με τους καθηγητές. Οι περισσότεροι δεν είναι καλά στα λογικά τους γι' αυτό το λόγο και ξεσπάνε πάνω σε μαθητές (απουσίες λόγω του οτι φορας τζην κλπ).

Πραγματικά τους λυπάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Την ίδια την κοινωνία να λυπάσαι που κατάντησε το μάθημα της γυμναστικής έτσι...και κατ'επέκταση τους(περισσότερους)γυμναστές...Και ο γυμναστής παρέχει γνώσεις στα παιδιά,όπως και οι άλλοι καθηγητές.... ποιος θέλει όμως από αυτούς να τα διδάξει?Και ποιος θέλει να τα διδαχτεί?Ο γυμναστής πληρώνεται ως δημόσιος υπάλληλος...σκέψου άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ και παίρνουν τα ίδια λεφτά με τους άλλους του δημοσίου και ασε τον γυμναστή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οι γυμναστές είναι ό,τι πιο διαστρεβλωμένο έχει να προσφέρει το ελληνικο δημόσιο.. Επίσημα εργάζονται 21 ώρες, και ανάλογα με τα χρόνια υπηρεσίας μέχρι και.. 16 ώρες (!!) ενώ παίρνουν τα ίδια λεφτά με τους καθηγητές. Οι περισσότεροι δεν είναι καλά στα λογικά τους γι' αυτό το λόγο και ξεσπάνε πάνω σε μαθητές (απουσίες λόγω του οτι φορας τζην κλπ).

Πραγματικά τους λυπάμαι...
και αυτό σημαίνει ότι δεν είναι στα καλά τους?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Οι γυμναστές είναι ό,τι πιο διαστρεβλωμένο έχει να προσφέρει το ελληνικο δημόσιο.. Επίσημα εργάζονται 21 ώρες, και ανάλογα με τα χρόνια υπηρεσίας μέχρι και.. 16 ώρες (!!) ενώ παίρνουν τα ίδια λεφτά με τους καθηγητές. Οι περισσότεροι δεν είναι καλά στα λογικά τους γι' αυτό το λόγο και ξεσπάνε πάνω σε μαθητές (απουσίες λόγω του οτι φορας τζην κλπ).

Πραγματικά τους λυπάμαι...

Εγώ πάλι ποτέ μου δε κατάλαβα γιατί γκρινιάζουμε για τους γυμναστές.... :hmm:
Θέλω να πω, αν γουστάρεις τόσο πολύ να αθληθείς εκείνη την ώρα, πιάσε τον γυμναστή και πες του "ρε μπάρμπα, δώσε καμιά μπάλα, φτιάξε ομάδες να κωλοχτυπηθούμε, δείξε μας κάτι διαφορετικό από μπασκετ, ποδόσφαιρο, βόλευ", εν ανάγκη τρέξε μόνος σου γύρω από την αυλή :confused:
Δεν εννοώ πως καλά κάνουν που κάθονται,ίσα ίσα αυτό με εκνευρίζει και εμένα αφάνταστα, αλλά αν γούσταρα τόσο πολύ τη γυμναστική θα έκανα μόνη μου, δεν είναι μάθημα που χρειάζεται απαραίτητα να έχεις το καθηγητή πάνω από το κεφάλι σου εκτός από περιπτώσεις που θέλεις να μάθεις καινούργια αθλήματα και εκεί ο ρόλος του είναι απαραίτητος.
Όσο για το ότι "δεν είναι καλά στα λογικά τους", πως περιμένεις να σε σεβαστεί και να ασχοληθεί μαζί σου σοβαρά από τη στιγμή που πρώτα δεν τον σέβεσαι εσύ; Δηλαδή είναι δύσκολο 2 φορές τη βδομάδα έστω για τα τυπικά να βάλεις φόρμα και όχι τζιν; Στο μάθημα της ιστορίας, γλώσσας, μαθηματικών κλπ πως πας; χωρίς τετράδια; :worry:
Παιδιά ας βλέπουμε τα πράγματα λίγο πιο σφαιρικά... καταντάει κωμικοτραγικό όλο αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Εγώ πάλι ποτέ μου δε κατάλαβα γιατί γκρινιάζουμε για τους γυμναστές.... :hmm:
Θέλω να πω, αν γουστάρεις τόσο πολύ να αθληθείς εκείνη την ώρα, πιάσε τον γυμναστή και πες του "ρε μπάρμπα, δώσε καμιά μπάλα, φτιάξε ομάδες να κωλοχτυπηθούμε, δείξε μας κάτι διαφορετικό από μπασκετ, ποδόσφαιρο, βόλευ", εν ανάγκη τρέξε μόνος σου γύρω από την αυλή :confused:
Δεν εννοώ πως καλά κάνουν που κάθονται,ίσα ίσα αυτό με εκνευρίζει και εμένα αφάνταστα, αλλά αν γούσταρα τόσο πολύ τη γυμναστική θα έκανα μόνη μου, δεν είναι μάθημα που χρειάζεται απαραίτητα να έχεις το καθηγητή πάνω από το κεφάλι σου εκτός από περιπτώσεις που θέλεις να μάθεις καινούργια αθλήματα και εκεί ο ρόλος του είναι απαραίτητος.
Όσο για το ότι "δεν είναι καλά στα λογικά τους", πως περιμένεις να σε σεβαστεί και να ασχοληθεί μαζί σου σοβαρά από τη στιγμή που πρώτα δεν τον σέβεσαι εσύ; Δηλαδή είναι δύσκολο 2 φορές τη βδομάδα έστω για τα τυπικά να βάλεις φόρμα και όχι τζιν; Στο μάθημα της ιστορίας, γλώσσας, μαθηματικών κλπ πως πας; χωρίς τετράδια; :worry:
Παιδιά ας βλέπουμε τα πράγματα λίγο πιο σφαιρικά... καταντάει κωμικοτραγικό όλο αυτό!

+1 πάντως παρόλο που υπερασπίζομαι αυτή τη θέση να προσθέσω οτι ένα μέγαλο ποσοστό γυμναστών είναι στα σχολεία για το χρήμα,δεν είναι καταρτισμένο και δεν είναι μεταδοτικοί(όπως και άλλοι εκπαιδευτικοί)αλλά ο γυμναστής κρατά στα χέρια του και την υγεία των παιδιών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και αυτό σημαίνει ότι δεν είναι στα καλά τους?:worry:

Πραγματικά, το να είσαι 30-40-50 χρονών και να σε πληρώνουν για να δίνεις μια μπάλα και βάζεις απουσίες σε μαθητές που δε φοράνε φόρμα μου φαίνεται εξαιρετικά απάνθρωπο και αλλοτριωτικό.. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.

-...Δηλαδή είναι δύσκολο 2 φορές τη βδομάδα έστω για τα τυπικά να βάλεις φόρμα και όχι τζιν; Στο μάθημα της ιστορίας, γλώσσας, μαθηματικών κλπ πως πας; χωρίς τετράδια; :worry:
Παιδιά ας βλέπουμε τα πράγματα λίγο πιο σφαιρικά... καταντάει κωμικοτραγικό όλο αυτό!
Εδώ μιλάω για τον γυμναστή ως επάγγελμα.. Οχι τι θα έπρεπε να κάνει ή πώς θα πρέπει να του φέρονται οι μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πραγματικά, το να είσαι 30-40-50 χρονών και να σε πληρώνουν για να δίνεις μια μπάλα και βάζεις απουσίες σε μαθητές που δε φοράνε φόρμα μου φαίνεται εξαιρετικά απάνθρωπο και αλλοτριωτικό.. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.
και γιατί να μην βάλει απουσίες όταν φοράς τζίν?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top