Ο ρόλος του καθηγητή της γυμναστικής

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντυπωσιάζομαι στο ότι δεν φέρονται ούτε μοιάζουν σαν καθηγητές γυμναστικής.

Συνήθως όταν φαντάζεσαι έναν που ασχολείται με γυμναστική, σκέφτεσαι κάποιον δραστήριο, ευχάριστο, αθλητικό, δημιουργικό.

Λοιπόν εμένα πάντοτε έπεφταν οι τεμπέλαροι!

Και όχι, κανέναν δεν πειράζει να μας δίνουν μπάλα έτσι και να παίζουμε. Άλλα καταλήγω να σκέφτομαι τι τους χρειαζόμαστε τους καθήγητες της γυμναστικής.

Δε κάνουν και τίποτα.. Μας δίνουν μπάλες και χώνονται στα γραφεία.. Φέτος μάλιστα συχνά χάσαμε τη γυμναστική επειδή το ερείπιο που είχαμε για καθηγήτρια δεν έκανε καν το κόπο να βγει έξω!

Δε μας δείχνουν ασκήσεις , τεχνικές, ούτε καν δεν μας μιλούν για το άθλημα που κάνουμε. Απλά λένε : ''Πάρτε τη μπάλα και παίξτε''.

Μπορεί να κάνω λάθος και στα δικά σας γυμνάσια/λύκεια να είναι διαφορετικά.. όμως στο δικό μου σχολείο αυτά ισχύουν.

Ποια είναι η δικιά σας γνώμη? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
έχεις απόλυτο δίκιο και πραγματικά δεν μου αρέσει που τη γυμναστική τη εχουν τόσο στο φτύσιμο. πρώτα είναι η υγεία και μετά όλα τα άλλα. μια καλή φυσική κατάσταση ισούται με έναν υγειινό και ευχάριστο τρόπο ζωής. η γυμναστική στο σχολείο θα έπρεπε να γίνεται πιο εντατικά και να δίνεται πρόγραμμα από τους γυμναστές. στη γυμναστική φυσικά να εντάσσεται και το παιχνίδι αλλά όχι μόνο. αρκετά παιδιά δεν ασχολούνται καθόλου με τη γυμναστική οπότε στο σχολείο τους δίνεται μια ευκαιρία. όσον αφορά τους γυμναστές οι περισσότεροι δεν αποτελούν καθόλου πρότυπο εκγύμνασης αλλά και ούτε δίνουν ένα κίνητρο στα παιδιά να ασχοληθούν με τη γυμναστική. ένα τόσο σοβαρό και δραστήριο μάθημα έχει καταντήσει να είναι η ώρα ξεκούρασης. τι να πεις:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εντυπωσιάζομαι στο ότι δεν φέρονται ούτε μοιάζουν σαν καθηγητές γυμναστικής. Συνήθως όταν φαντάζεσαι έναν που ασχολείται με γυμναστική, σκέφτεσαι κάποιον δραστήριο, ευχάριστο, αθλητικό, δημιουργικό. Λοιπόν εμένα πάντοτε έπεφταν οι τεμπέλαροι! Και όχι, κανέναν δεν πειράζει να μας δίνουν μπάλα έτσι και να παίζουμε. Άλλα καταλήγω να σκέφτομαι τι τους χρειαζόμαστε τους καθήγητες της γυμναστικής. Δε κάνουν και τίποτα.. Μας δίνουν μπάλες και χώνονται στα γραφεία.. Φέτος μάλιστα συχνά χάσαμε τη γυμναστική επειδή το ερείπιο που είχαμε για καθηγήτρια δεν έκανε καν το κόπο να βγει έξω! Δε μας δείχνουν ασκήσεις , τεχνικές, ούτε καν δεν μας μιλούν για το άθλημα που κάνουμε. Απλά λένε : ''Πάρτε τη μπάλα και παίξτε''. Μπορεί να κάνω λάθος και στα δικά σας γυμνάσια/λύκεια να είναι διαφορετικά.. όμως στο δικό μου σχολείο αυτά ισχύουν.
Έχεις απόλυτο δίκιο παληκάρι μου. Οι πιο πολλοί γυμναστές είναι όπως τους περιγράφεις: τεμπέληδες και άχρηστοι. Όμως, δες και την άλλη πλευρά: Και εμείς έτσι τους θέλουμε. Ο γυμναστής ή η γυμνάστρια είναι καλός όταν απλά και μόνο μας δίνει μπάλες. Ξέρω περίπτωση γυμναστή που είχε όρεξη, πήρε τη δουλειά του σοβαρά ήθελε να κάνει ασκήσεις κλπ, και του μαχαίρωσαν το αυτοκίνητο γράφοντας πάνω: "ΤΑΔΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο παληκάρι μου. Οι πιο πολλοί γυμναστές είναι όπως τους περιγράφεις: τεμπέληδες και άχρηστοι. Όμως, δες και την άλλη πλευρά: Και εμείς έτσι τους θέλουμε. Ο γυμναστής ή η γυμνάστρια είναι καλός όταν απλά και μόνο μας δίνει μπάλες. Ξέρω περίπτωση γυμναστή που είχε όρεξη, πήρε τη δουλειά του σοβαρά ήθελε να κάνει ασκήσεις κλπ, και του μαχαίρωσαν το αυτοκίνητο γράφοντας πάνω: "ΤΑΔΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ".

αυτο το περιστατικό που περιγράφεις μου φαίνεται τρομερά ακραίο και δεν ισχύει για όλους ...αυτό που λέω είναι ότι δεν θα πιάσουμε όλοι ένα μαχαίρι και θα μαχαιρώσουμε το αυτοκίνητο του γυμναστή μας που απλά κάνει τη δουλειά του και δεν θέλουμε όλοι να μας δίνει ο γυμναστής απλά μία μπάλα
πιστεύω οτι από τη στιγμή που υπάρχει αυτό το μάθημα στα σχολεία θα έπρεπε να γίνεται ... δε λέω να μας εξοντώνουν στη γυμναστική αλλά τωρα είμαστε στο άλλο άκρο (φυσικά αυτό δεν ισχύει για όλα τα σχολεία ) .

αν κάνω λάθος διόρθωστε με ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
κοιτα φετος εχουμε μια γυμναστρια η οποια δε κανει τιποτα!!!απο τα κιλα της αποκλειεται να την εκανες ποτε για γυμναστρια παντως...τεσπα,δε μας εχει δειξει ποτε ασκησεις ολο το χρονο αλλα βαζει καποιο αλλο παιδι να τις δειξει.γενικα μας αφηνει να καθομαστε αλλα μολις καταλαβαινει οτι καπου εκει κοντα υπαρχει ο διευθυντης ή καποιος αλλος καθηγητης μας βαζει να χτυπαμε λιγο τη μπαλιτσα ή να κανουμε οτι τρεχουμε στο γηπεδο για να φανει οτι κατι κανει.
χαχαχαχαχα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κοιτα φετος εχουμε μια γυμναστρια η οποια δε κανει τιποτα!!!απο τα κιλα της αποκλειεται να την εκανες ποτε για γυμναστρια παντως...τεσπα,δε μας εχει δειξει ποτε ασκησεις ολο το χρονο αλλα βαζει καποιο αλλο παιδι να τις δειξει.γενικα μας αφηνει να καθομαστε αλλα μολις καταλαβαινει οτι καπου εκει κοντα υπαρχει ο διευθυντης ή καποιος αλλος καθηγητης μας βαζει να χτυπαμε λιγο τη μπαλιτσα ή να κανουμε οτι τρεχουμε στο γηπεδο για να φανει οτι κατι κανει.
χαχαχαχαχα..
Τέτοιους άχρηστους έχουμε για γυμναστές όλοι μας τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμεις ειχαμε στο γυμνασιο εναν γυμναστη 50 χρονων αλλα μεσα σε μια χρονια καναμε βολει,μπασκετ,ποδοσφαιρο και λιγο χατμπολ!!!
φετος με αυτον τον γυμναστη καλα ειναι παλι αλλα οχι οπως περσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά... Υπάρχουν και εξαιρέσεις... Είχαμε τς δυο προηγούμενες χρονιές κ απ τ νούμερα γυμναστές που περιγράψατε αλλά φέτος είχαμε έναν (φιτ) γυμναστή ο οποίος μας έκανε κανονικότατα τις ασκήσεις χωρίς όμως να μας κάνει να αισθανόμαστε πίεση... μια φορά παίζαμε ότι θέλαμε και την άλλη μας έκανε ένα δικό του πρόγραμμα.. Μπορώ να πω ότι λίγοι έμειναν δυσαρεστημένοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
εμεις εχουμε εναν φανταστικο "γυμναστη" .Ο τυπος ειναι υπερβαρος (κανα 150αρι κιλα τον κοβω) και το μονο που ξερει να κανει ειναι να βαζει απουσιες αν δεν φοραμε φορμα στην ωρα του.Μετα το "ζεσταμα", δυο στροφες γυρω απο το προαυλιο, μας πεταει δυο μπαλες και λεει "παιξτε" ,ενω στην συνεχεια παει μεσα στο γραφειο του (ειναι και υποδιευθυντης τρομαρα του).
Ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα για το ποσο καλος γυμναστης και για το ποσο νοιαζεται για τους μαθητες,ειναι οταν ενας φιλος μου που επαιζε μπασκετ στην ωρα του εφαγε ενα σπρωξιμο (καταλαθος) απο ενα αλλο παιδι και επεσε και εσπασε το ποδι του.Ετσι (ηταν τελευταια ωρα),περιμεναμε να ερθει ασθενοφορο και επρεπε να τον συνοδεψει καποιος ενηλικας στο ασθενοφορο.Αλλα επειδη οι γονεις του δεν μπορουσαν (λογω δουλειας και αποστασης απο το σχολειο ειπαμε στον γυμναστη να τον συνοδεψει (ηταν ο μονος καθηγητης στο σχολειο μαζι με την διευθυντρια) και μας λεει "μα εχω φαι στο σπιτι ,δεν μπορω να τον συνοδέψω" και μας παρατησε εκει και εφυγε
Ενα δευτερο "περιστατικο" που μου'ρχεται ειναι οταν ειχε ξεχασει τα κλειδια για το δωματιακι με τις μπαλες.Εκει δεν αντεξα του την ειπα λιγο χοντρα , του λεω Αμαν κυριε, δυο πραγματα πρεπει να θυμαστε , να έρθετε στο σχολειο και να φερετε τα κλειδια για τις μπαλες!(φωναχτα ολο αυτο) Και μου λεει "Καλα μωρε [επωνυμο] ,το ξεχασα"
αυτος ειναι ο γαματος γυμναστης μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
εμάς δεν κάνει βήμα ούτε χώνεται σε γραφεία.
μπαστακώνεται και παρακολουθεί προσεκτικά ποιος κάνει λάθος, μετά στραβώνει τη μουτσούνα της σαν να λέει: αμάν πια ρε παιδάκι μου, τώρα παίζεις ή κάνεις βόλτα στη παραλία;
χάλια, χάλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τέτοιους άχρηστους έχουμε για γυμναστές όλοι μας τελικά.

Οι κυριοι αυτοι πληρωνονται οσο και οι αλλοι καθηγητες που κανουν τα παντα, δεν ειναι αδικο?
Εγω εχω καλο γυμναστη, ετυχε, αλλα γενικοτερα οσοι αλλοι ειναι στο σχολειο προσεγγιζουν αυτο που περιγραψατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
ο δικός μας γυμναστής πάντως είναι για να προωθεί την αντιγραφή στις εξετάσεις...γιατί στο τελευταίο μάθημα...τώρα που η τρίτη λυκείου γράφει τα γενικλης παιδείας...ήταν σε ένα τμήμα γυμναστής επιτηρητής και αφού έμεινε στο τέλος μόνο η απουσιολόγος του τμήματος της έδωσε και συμπλήρωσε μαζί με το δικό της και άλλα τέσσερα γραπτά άλλων μαθητών!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ο δικός μας γυμναστής πάντως είναι για να προωθεί την αντιγραφή στις εξετάσεις...γιατί στο τελευταίο μάθημα...τώρα που η τρίτη λυκείου γράφει τα γενικλης παιδείας...ήταν σε ένα τμήμα γυμναστής επιτηρητής και αφού έμεινε στο τέλος μόνο η απουσιολόγος του τμήματος της έδωσε και συμπλήρωσε μαζί με το δικό της και άλλα τέσσερα γραπτά άλλων μαθητών!!
Oι όροι χρήσης του φόρουμ, δεν μου επιτρέπουν να γράψω αυτά που σκέφτομαι για τον γυμναστή σας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreasss007

Νεοφερμένος

Ο andreasss007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμάς ο γυμναστής μάς έχει γ***σει, sorry και για την έκφραση. Ο τύπος στα αγόρια την είδε πως πάμε στρατό. Μας βάζει να κάνουμε push ups και κοιλιακούς και να τρέχουμε σαν μαλακες 10 γύρους το προαύλιο(που είναι τεράστιο), δεν με χάλασε γιατί είμαι τύπος που μου αρέσει η άθληση, αλλά μόνο στα αγόρια βάζει μλκς. Στα κορίτσια δίνει μπάλες να παίξουν ό,τι θέλουν, αυτές όπως ο καθένας παίζουν για λίγο και μετά κάθονται και δεν κάνουν τίποτα. Απλά ο καθένας με τα βίτσια του. Κι όχι μόνο για τον γυμναστή αλλά για όλους τους καθηγητές, όπως ξυπνήσει ο καθένας είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Να δω πως θα το έβρισκε ο δικός μας να κάνει αυτός αυτά που μας βάζει να κάνουμε... Εδώ στο σχολείο μου στους Άγιους Ανάργυρους (όπως και σε πολλά άλλα) , δεν είναι μόνο ότι κάθεται ο γυμναστής, αλλά και ειρωνεύεται κιόλας και τους μαθητές που κουράζονται! Άααααααασε ρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zetoni

Νεοφερμένος

Η zetoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε εμας τουλαχιστον ξερει να φιλοσοφει για την γυμναστικη xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos

Νεοφερμένος

Ο dimitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Πραγματικά παιδιά, οι καθηγητές φυσικής αγωγής είναι για πολλές φάπες!
Βέβαια, εγώ έχω τελειώσει εδώ και 4 χρόνια το λύκειο, αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά την ιδιοτροπία αυτών των κακομοίρηδων, που αποφάσισαν για λόγους καλοπέρασης, να μπουν στα σχολεία!

Θύμιζε σε πολύ τους γυμναστές που έχουν τα χίλια κουσούρια το ένα μετά το άλλο!!

Οι γυμναστές, πιστεύοντας ότι είναι δήθεν φορμάτοι, ήταν πάντα μεγάλα νευρόσπαστα και ιδιόρρυθμα καθίκια που ενίοτε έβριζαν κι όταν τους έμπαινε μια βλακεία στο κεφάλι την υπόστήριζαν μέχρι τέλους.

Έννοείται ότι μπορούσαν άνετα να "βγουν" ντιντίδες αλλά προσπαθούσαν να το κρύψουν με νύχια και με δόντια.
Όταν τους βάζουν ως επιτηρητές στις πανελλαδικές, είναι τελείως άχρηστοι και ανίκανοι!!
Ως γυμναστές, μερικοί έιχαν "γυναικείο" μυαλό και γι'αυτό μπορούσαν να συλλάβουν ό,τι ήθελαν!!

Ένα παράδειγμα ενός τέτοιου ήταν όταν έδινα πανελλαδικές!
Φανταστείτε την εικόνα ενός γυμναστή, με το γνωστό αδελφίστικο γκέι στυλάκι, με τα γυαλάκια, το καπελάκι που καλύπτει την καράφλα και τα κουνήματα!! Όλα αυτά φαίνονταν τόσο εξοργιστικά, που μ'έκαναν εκτός εαυτού! Από πριν, όταν τον έβλεπα απ'εξω να περπατάει ψιλοκουνάμενος, παριστάνοντας τον "υπεύθυνο" και τον "έτοιμο να επιτηρήσει" (:D) έβλεπα ότι κάτι δεν θα πήγαινε καλά με δαύτον και θα 'χουμε άσχημα ξεμπερδέματα!

Ήθελα που λέτε να γράψω την ημερομηνία και το εξεταζόμενο μάθημα έξω από το περιθώριο των γραμμών, πάνω πάνω στο κενό, που δεν υπήρχε πρόβλημα και επιτρεπόταν.
Αυτό λοιπόν το σκ...οπραγμα, ζώντας στον κόσμο του, είχε καταλάβει ό,τι του είχε βαρέσει και άρχιζε να λέει σ΄όλη την τάξη ότι ''οχι εδώ ρε, θα θεωρηθεί σημάδι"??!!!

Ακόμα κι μια άλλη επιτήτρια του έλεγε ότι δεν ισχύει αυτό που έλεγε και δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Δεν ήταν τόσο ότι έλεγε ασυναρτησίες αλλά ο τρόπος που της έλεγε και η ξεφτίλα που σου προξενούσε!!
Ότι σώνει και καλά ισχύουν οι μ..κίες του και της υποστηρίζει μέχρι να σε ξεφτιλίσει!!

Πραγματικά, το υποκείμενό αυτό ήταν για αμέτρητα κλωτσομπουνίδια.
Ήταν η στιγμή που μου 'ρχόταν στο μυαλό να του πετάξω χλωρίνη στη μούρη και να του σπάσω με δυο γροθιές και το κεφάλι.

Ήταν μία από τις σπάνιες φορές που ήμουν έτοιμος να σκοτώσω άνθρωπο. Αλλά θα έχανα τις εξετασεις...
Όχι για να περάσω κάπου γιατί είχα σκοπό να φύγω ούτως ή άλλως για εξωτερικό!
Απλά για το απολυτήριο, που έξω παίζει σχεδόν αποκλειστικό ρόλο!

Και κλείνω αυτή την παρένθεση με τους κ..λογυμναστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω στο γυμνασιο ειχαμε εναν ο οποιος ηταν πυγμαχος και μας εβαζε να κανουμε βαρακια και να ριχνουμε 5 κιλες σφαιρες θεοπαλαβος ειμαι κατα τησ γυμβαστικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
εγω στο γυμνασιο ειχαμε εναν ο οποιος ηταν πυγμαχος και μας εβαζε να κανουμε βαρακια και να ριχνουμε 5 κιλες σφαιρες θεοπαλαβος ειμαι κατα τησ γυμβαστικης

Δε μαθαίνεις σε παιδιά που είναι στην ανάπτυξη ασκήσεις με βάρεις (εκτός αν θέλουν να ασχοληθούν επαγγελματικά με αυτό). Υπάρχει ολόκληρο πρόγραμμα με το τι πρέπει να κάνει το παίδι σε κάθε ηλικία από του υπουργείο αλλά αμφιβάλλω οι γυμναστές που το ακολουθούν είναι μετρημένοι.
______________________________
Αχρηστα τα λεφτά του ελληνικού λαού που πάει στους καθηγητές φυσικής αγωγής στα σχολεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ο γυμναστης που χα πρωτη και δευτερα γυμνασιου ηταν μια χαρα, καμια φορα βεβαια ψοφαγαμε λιγο αλλα τουλαχιστον καναμε γυμναστικη.
Βεβαια εμενα η τυχη μου "χαμογελασε" αλλου, αφου τυγχανει να εχω εναν απο αυτους τους τοσο "εγρατικους,φιλοτιμους και μορφωμενους" γυμναστες διευθυντη!.. :wall:
παντως το τι ατακα εχουμε ακουσει εκει μεσα :rofl: , και μετα σου λεει πας στο σχολειο για να μαθεις! με αυτον θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top