Ο πόλεμος των κονσόλων

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Εδώ θα λέμε ποια θεωρούμε την καλύτερη κονσόλα και από ποια άποψη? Όταν λέωκονσόλα εννοώ ΟΛΕΣ τις κονσόλες που έχουν βγει στην αγορά (ανεξάρτητα με το αν έχουν σταματήσει να κυκλοφορούν). Επίσης δεν θέλω να κονταροχτυπιόμαστε μόνο. Να λέμε και διάφορα για την κάθε κονσόλα (τεχνικές πληροφορίες, νέα παιχνίδια) κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εδώ θα λέμε ποια θεωρούμε την καλύτερη κονσόλα και από ποια άποψη? Όταν λέωκονσόλα εννοώ ΟΛΕΣ τις κονσόλες που έχουν βγει στην αγορά (ανεξάρτητα με το αν έχουν σταματήσει να κυκλοφορούν). Επίσης δεν θέλω να κονταροχτυπιόμαστε μόνο. Να λέμε και διάφορα για την κάθε κονσόλα (τεχνικές πληροφορίες, νέα παιχνίδια) κ.τ.λ.

Η "καλύτερη" κονσόλα για μένα ήταν το n64.. Zelda, Mario Kart, Mario64.. Τι να πρωτοθυμηθώ.. Φυσικά αυτό είναι για εμάς τους παλιούς, εσείς δεν τα προλάβατε αυτά τα αριστουργήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ps2 το καλυτερο και το πιο επιτυχημενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Στα παιχνίδια. Μα καλά, οι εταιρίες τόσο χαζές είναι έτσι ώστε δεν βγάζουν τον κρας μπαντικουτ στο ps3?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Η "καλύτερη" κονσόλα για μένα ήταν το n64.. Zelda, Mario Kart, Mario64.. Τι να πρωτοθυμηθώ.. Φυσικά αυτό είναι για εμάς τους παλιούς, εσείς δεν τα προλάβατε αυτά τα αριστουργήματα..

το προλαβα!:jumpy: ειχε παρει ο θειος μου ενα κινητο και εδιναν δωρο αυτη την κονσολα! ηταν η πρωτη κονσολα που πηρα ποτε(4 χρονων καπου) μετα στην πρωτη δημοτικου πηρα το playstation 2 το χοντρο(με το που κυκλοφορησε αν θυμαμαι καλα) και μετα απο χρονια πηρα το psp(παλι το χοντρο). και τα τρεια πληρως λειτουργικα τα δυο στο σπιτι μου και το ενα στην γιαγια μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Παλιό το N64; Εγώ το είχα απο τα πιο καινούργια :P
Έχει ο αδερφός μου ένα, ακόμα. Ωραίο ήταν και με δυνατότητες, αλλα το έφαγε το PS2 και τα cd. Είχε πολύ καλύτερα γραφικά σε σχέση με το PS2 πάντως και καλύτερο χειριστήριο.

Κατα τα άλλα σαν καλύτερη κονσόλα θα ψηφίσω το Gameboy (το απλό, μονόχρωμο, εγώ είχα και το αμόνι το οποιο έπαιρνε 4 μπαταρίες και είχε πράσινη οθόνη) καθώς είχα τρελαθεί τότε με τα games του.

Απο άλλες κονσόλες είχαμε το sega master system (καλό αλλα όχι τόσο καλά games), το PS1 στο οποίο παίζαμε κάτι ραλάκια και final fantasy και το PS2 στο οποίο έπαιζα διάφορα beat em ups και Megaman και το N64 που προανέφερα.

Αλλα σαν το gameboy, κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Η "καλύτερη" κονσόλα για μένα ήταν το n64.. Zelda, Mario Kart, Mario64.. Τι να πρωτοθυμηθώ.. Φυσικά αυτό είναι για εμάς τους παλιούς, εσείς δεν τα προλάβατε αυτά τα αριστουργήματα..

Πάλι καλά που κάποιος αναγνωρίζει αυτά τα παλιά διαμάντια!

Και πες με μικρό, αλλά 3 χρονών είχα πιάσει στα χέρια μου n64 controller από αυτό του μεγάλου μου ξαφέρφου και πρωτοέπαιξα super mario 64...και όπως ήταν φυσικό μετά από 2 λεπτά που δεν ήξερα τι έκανα πέταξα κάτω το χειριστήριο και το χάλασα (πρώτη επαφή με gaming).

Τα επόμενα χρόνια συνέχιζα να παίζω τα εξής στο n64: Super Mario 64, Ocarina of Time (το τερμάτισα όμως στα 12), Banjo-Tooie & Kazooie, Mario Kart 64, Donkey Kong 64 κτλ...μέχρι τα 6-7 δεν ήξερα τι έκανα και έχανα με την πρώτη, μετά άρχισα να φτιάχνω...:P για αυτό μου έχουν μείνει ανεξίτηλα στη μνήμη.

Για τους ακόμη παλαιότερους, NES, Atari 2500.
-----------------------------------------
Στα παιχνίδια. Μα καλά, οι εταιρίες τόσο χαζές είναι έτσι ώστε δεν βγάζουν τον κρας μπαντικουτ στο ps3?

Τα έχουν μπλέξει...τον έχει πάρει άλλη εταιρεία (σαν τη Naughty Dog όμως καμία) και ύστερα από τις σύγχρονες αποτυχίες του, μάλλον πιστεύουν ότι χάθηκε η σπιρτάδα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Πάλι καλά που κάποιος αναγνωρίζει αυτά τα παλιά διαμάντια!

Και πες με μικρό, αλλά 3 χρονών είχα πιάσει στα χέρια μου n64 controller από αυτό του μεγάλου μου ξαφέρφου και πρωτοέπαιξα super mario 64...και όπως ήταν φυσικό μετά από 2 λεπτά που δεν ήξερα τι έκανα πέταξα κάτω το χειριστήριο και το χάλασα (πρώτη επαφή με gaming).

Τα επόμενα χρόνια συνέχιζα να παίζω τα εξής στο n64: Super Mario 64, Ocarina of Time (το τερμάτισα όμως στα 12), Banjo-Tooie & Kazooie, Mario Kart 64, Donkey Kong 64 κτλ...μέχρι τα 6-7 δεν ήξερα τι έκανα και έχανα με την πρώτη, μετά άρχισα να φτιάχνω...:P για αυτό μου έχουν μείνει ανεξίτηλα στη μνήμη.

Για τους ακόμη παλαιότερους, NES, Atari 2500.
-----------------------------------------


Τα έχουν μπλέξει...τον έχει πάρει άλλη εταιρεία (σαν τη Naughty Dog όμως καμία) και ύστερα από τις σύγχρονες αποτυχίες του, μάλλον πιστεύουν ότι χάθηκε η σπιρτάδα του...

Νάτος ο παίχτης.. Εγώ θυμάμαι ότι είχα κολλήσει κάπου στην ocarina και δεν θυμάμαι αν τελικά το τερμάτισα ποτε.. Μπράβο που εσύ το κατάφερες, ηταν πολύ πακέτο - παιχνίδι ;)
-----------------------------------------
Παλιό το N64;

Μόνο 2 (+) γενιές πίσω είναι ρε, μη μασάς, δεν θα προσέξει κανένας πόσο "γέροι" είμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
GameCube (τα παιχνίδια του στον υπολογιστή με έεεενα πρόοοογραμμα...) και καινούριας γενιάς:
PS1>XboX 2
PS2<XBOX
PS3>XBOX 360
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
xbox360 με τερααααστια διαφορα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ειχα atari jaguar δεν μου κολαει κανεις. Για τις καινουριες, μιεχ, μαπες ειναι, η μια χαλαει και η αλλη δεν εχει παιχνιδια και ειναι πανακριβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η "καλύτερη" κονσόλα για μένα ήταν το n64.. Zelda, Mario Kart, Mario64.. Τι να πρωτοθυμηθώ.. Φυσικά αυτό είναι για εμάς τους παλιούς, εσείς δεν τα προλάβατε αυτά τα αριστουργήματα..

Πωωωωωωωωω:'(:'(Επαιζα N64 στον παιδοτοπο που με πηγαινε η μανα μου και ΚΟΛΛΑΓΑ με τις ωρες!Αχ ρε Μαριο...:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ειχα atari jaguar δεν μου κολαει κανεις. Για τις καινουριες, μιεχ, μαπες ειναι, η μια χαλαει και η αλλη δεν εχει παιχνιδια και ειναι πανακριβη.

Για την πρώτη, πόσο δίκιο έχεις. Εμένα έιχε χαλάσει 3 φορές:P. Αλλά ήταν πρώτης φουρνιάς. Τώρα με τον jasper είναι πολύ καλύτερα. Πάντως είναι η αγαπημένη μου, για τη γενιά αυτή. Αρκετά ποιοτικά παιχνίδια και πολύ καλή online υπηρεσία(να ταν και επίσημη:P).

Όσο για την άλλη, πλέον υπάρχει το slim που κάνει 300 ευρά και μη ξεχνάς ότι το Ps3 είναι και blu ray player. Παιχνίδια έχει, απλά έχασε αρκετές αποκλειστικότητες.

Για το Wii δεν είδα να λες τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Παιδιά θυμάστε ένα βιντεοπαιχνίδι που ήταν ήρωας ένα κόκκινο κοτόπουλο και ένα άλλο που ήρωας ήταν ένα ζουζούνι με διάφορες δυνάμεις για το ps1? Θυμάται κανείς πώς λέγοταν τα βιντεοπαιχνίδια αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Για την πρώτη, πόσο δίκιο έχεις. Εμένα έιχε χαλάσει 3 φορές:P. Αλλά ήταν πρώτης φουρνιάς. Τώρα με τον jasper είναι πολύ καλύτερα. Πάντως είναι η αγαπημένη μου, για τη γενιά αυτή. Αρκετά ποιοτικά παιχνίδια και πολύ καλή online υπηρεσία(να ταν και επίσημη:P).

Όσο για την άλλη, πλέον υπάρχει το slim που κάνει 300 ευρά και μη ξεχνάς ότι το Ps3 είναι και blu ray player. Παιχνίδια έχει, απλά έχασε αρκετές αποκλειστικότητες.

Για το Wii δεν είδα να λες τίποτα:P

Wii ειναι η καλυτερη, απλα δεν ειναι για την ηλικια μου. Ειναι κατι καινουριο. Η μονη βλακεια ειναι το περιεργο χειριστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το παιχνιδι καθοριζει την ηλικια οχι η κονσολα. Απλως η nintendo παντα εβγαζε πολλα παιχνιδια για παιδια. Στο wii υπαρχουν παιχνιδια και για πιο μεγαλους οπως στις υπολοιπες κονσολες.
Και το χειριστηριο του ειναι γαματο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το παιχνιδι καθοριζει την ηλικια οχι η κονσολα. Απλως η nintendo παντα εβγαζε πολλα παιχνιδια για παιδια. Στο wii υπαρχουν παιχνιδια και για πιο μεγαλους οπως στις υπολοιπες κονσολες.
Και το χειριστηριο του ειναι γαματο.

Ε ναι, δεν μπορω να παρω μια κονσολα που παραπανω απο τα μισα παιχνιδια του ειναι ντονκι κονκ. Το χειριστηριο απλα δεν το μπορω, ενας χοντρος στυλος ειναι, χωρις καμια γωνια/καμπυλη για να μπει καλα στο χερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε ναι, δεν μπορω να παρω μια κονσολα που παραπανω απο τα μισα παιχνιδια του ειναι ντονκι κονκ. Το χειριστηριο απλα δεν το μπορω, ενας χοντρος στυλος ειναι, χωρις καμια γωνια/καμπυλη για να μπει καλα στο χερι.

Ε καλα σαν τηλεκοντρολ ειναι θα μπορουσαν οντως να το εκαναν πιο φιλικο για το χερι ομως δεν παιζεις σε ολα τα παιχνιδια κρατωντας το ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ε καλα σαν τηλεκοντρολ ειναι θα μπορουσαν οντως να το εκαναν πιο φιλικο για το χερι ομως δεν παιζεις σε ολα τα παιχνιδια κρατωντας το ετσι.

Μιλαω οταν παιζεις καθαρα με αυτο σαν τα παλια, οχι με κινησεις του σωματος κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Γκέιμ μπόυ κόλορ .Και πλαι 2 .Αλλά το 3 είναι πιο καλό το χμποχ 360 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top