Ο λόγος που προτιμάτε την αστυνομία

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Οι πιο πολλοί πάνε για να φανούν δυνατοί και καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Φιλε αυτη ειναι η αποψη σου και τη σεβομαι....Ρωτα ομως καποιον που ειναι μεσα στην αστυνομια να σου πει...Δεν λεω...Μπορει οντως να διαχεουν το μισος ομως ποσο μαλακας εισαι για να σε χαλασουν...Δηλαδη πρεπει να μην εχεις βουληση για να συμβει αυτο...και να σου πω και το αλλο...Τα λεφτα τα εχω χεσμενα και δε παω για να ξυνομαι...Το επιλεγω για να μπορεις να κοιμασαι εσυ πιο ησυχα τα βραδια...Ο καθενας παει εκει που μπορει να προσφερει...Τι να κανουμε?Δε μπορω να ανακαλυψω το φαρμακο για τον καρκινο οποτε λεω να συμβαλλω στην καταπολεμηση της εγκληματικοτητας...
Ξερεις τι κανεις με αυτα που λες?Μας βαζεις ολους στο ιδιο σακι.Αυτο κανεις.Κρινεις χωρις να ξερεις...Ασε εμενα λοιπον να βαλω "καθε μικρο δολοπλοκο στα ανωτατα εκπαιδευτερια εγκληματιων" και κανε εσυ τον κοσμο καλυτερο

Ξερω ατομα απο εκει μεσα ... και οχι μονο γνωστοι ... εχω και εναν ξαδερφο μεσα στην αστυνομια και ξερω τι παιζει
Τωρα αυτα που λετε για την βουληση κτλ δεν ευσταθουν και μπορεις να το καταλαβεις αν κατσεις και σκεφτεις πως μας καθοδηγουν και μας εκμεταλευονται μεσω διαφημισεων και λοιπα ... η βουληση μπορει να περιορισει την επιρροη οχι να την εκμηδενισει γιατι γινεται μεσω του υποσυνειδητου η παρακινηση απο τους αλλους
Αν γινοταν φανερα κανενας δεν θα ηταν τοσο ηληθιος ωστε να προχωραει στο δρομο που του δειχνουν αλλοι(εκτος ειδικων περιπτωσεων)
Και δεν ειπα οτι η αστυνομια δεν προσφερει λειτουργημα ... απλα ειναι ελαχιστοι αυτοι που με το ηθος του ξεχωριζουν και κανουν την πραγματικη δουλεια της αστυνομιας και οχι το καθημερινο ξυσιμο και ποτε θα τελιωσει η βαρδια να παω σπιτι ...
Και αυτο πιστευω συμβαινει επειδη η πλειοψηφια των ατομων που δηλωνουν αστυνομια ειναι για την μονιμοτητα και το σταθερο μηνιατικο
Και εχω παμπολλα τετοια παραδειγματα απο τα οποια τα 3 ειναι συμμαθητες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
κοιτα sosat σε καποια απο αυτα που λες εχεις δικιο...Δεν αντιλεγω μαζι σου...Ουτε προσπαθω να βγω απο πανω...Εγω απλα θελω να καταλαβεις τη διαφορα αναμεσα σε αστυνομικου και μπατσου...Ειναι τελειως διαφορετικα πραματα...και να μιλησω για μενα τουλαχιστον...παω για να προσφερω λειτουργημα...Αν ηθελα λεφτα θα πηγαινα υδραυλικος(καλο χρημα)...και τα λεω αυτα με το χερι στη καρδια...:)
Και μη νομιζεις οτι δε βλεπω τα υποσυνειδητα μυνηματα που μας πλασαρουν....Η μαγκια ειναι να μενεις ακλονητος στα χτυπηματα των υποχθονιων ισχυρων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top