Ο Κασιδιάρης επιτίθεται στην Κανέλλη on air!

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
@Nightcrawler

Ωραία ανάρτηση, από μπλογκ που λέγεται λεφτ (αριστερά) ;)

1) δεν ειναι μπλογκ σελιδα ειναι :redface:

2) το αρθρο ειναι αναδημοσιευση απο την καθημερινη αμα δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγω θα ηθελα αντι να καθεται εκει η κανελλη να καθοταν ο παγκαλος ή ο καραμανλης ή μερκελ ή τουλαχιστον ενας απο τους υπαιτιους που μας εφεραν εδω και να ετρωγαν αυτοι τισ μπουνιες και οχι χαστουκιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
δε σεβόταν τους τηλεθεατές,κάπνιζε στα στούντιο,ντυνόταν ακατάλληλα,μιλούσε έτσι όπως δεν αρμόζει σε πολιτικό.
ειδαμε και τπυς αλλους που ντυνονατι με κουστουμια και χρησιμοποιούν ξύλινη γλώσσα πόσο μας σεβονται....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
οσο δεν ενδιαφερεται ο πολιτικος κοσμος με τους λαθρομεταναστες και οσο αυξανονται αυτοι στην Ελλαδα Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΝΑΖΙΣΜΟΥ ΘΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ
και ακομα και φυγουν απο την βουλη αυτες τις εκλογες θα επιστρεψουν την αλλη.μεγαλωνει οσο ο καιρος περναει και η λυση για να κοψουμε αυτο το φυτο ειναι να λυσουμε το μεταναστευτικο τωρα ηρεμα και ειρηνικα γιατι αλλιως.....θα ετοιμαστουν φουρνοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
@Nightcrawler

Ωραία ανάρτηση, από μπλογκ που λέγεται λεφτ (αριστερά) ;)

Θα πεις και απο που θα ανεβαζουμε?:ropalo:

διοτι δε σεβόταν τους τηλεθεατές,κάπνιζε στα στούντιο,ντυνόταν ακατάλληλα,μιλούσε έτσι όπως δεν αρμόζει σε πολιτικό.

Πως δηλαδη επρεπε να ντυνεται?με φουστα ως το -1 ?Η να μιλαει με τον ξυλινο λογο που μιλαει η πλειοψηφια των πολιτικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Προσωπικά ποτέ δε συμπαθουσα την Κανέλλη διοτι δε σεβόταν τους τηλεθεατές,κάπνιζε στα στούντιο,ντυνόταν ακατάλληλα,μιλούσε έτσι όπως δεν αρμόζει σε πολιτικό

για εμενα το δευτερο ειναι ακομα και αξιοποινο, ολα τα αλλα με αφηνουν αδιαφορο,
ο Σεβασμος προυποθετει σεβασμο και φιλικη διαθεση, απαξ και δεν τα εχει αυτα πως θα σε σεβαστουν;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μου προκαλει αρνητικη εντυπωση,οχι μονο στο φορουμ αλλα γενικα,το οτι ειναι πολλοι αυτοι που υποστηριξαν τον κασιδιαρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σταματηστε να μιλατε για την ιδεα του ναζισμου.Εχει ειπωθει και αλλες φορες οτι οι ναζιστες ειναι οι υποστηρικτες της χιτλερικης γερμανιας.Αντιθετως τα κρουσματα εθνικισμου θα αυξανονται,κατι που ειναι πολυ ανησυχητικο.Γιατι εκτος απο την κριση,μπορει να ερθουμε αντιμετωποι με μια εξεγερση των μεταναστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
μου προκαλει αρνητικη εντυπωση,οχι μονο στο φορουμ αλλα γενικα,το οτι ειναι πολλοι αυτοι που υποστηριξαν τον κασιδιαρη...
εμενα μου δειχνει κριση της δημοκρατιας και ελλειψη κριτικης σκεψης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μου προκαλει αρνητικη εντυπωση,οχι μονο στο φορουμ αλλα γενικα,το οτι ειναι πολλοι αυτοι που υποστηριξαν τον κασιδιαρη...

Τον υποστήριξαν γιατί πολλοί άνθρωποι ήθελαν να κάνουν το ίδιο πράγμα. Μπορεί όχι στην Κανέλλη ή το νερό στη Δούρου, ωστόσο η αγανάκτηση του κόσμου είναι τεράστια, και δίκαια. Τώρα υπάρχουν ελπίδες ότι μπορεί να εξελιχθεί αυτό το μίσος και να δημιουργηθεί χάος στη βουλή για να ξεσπάσει η όλη κατάσταση. Και εγώ το ίδιο θέλω να συμβεί. Βαρέθηκα αυτή την κατάσταση. Όχι δεν είμαι νεοναζί ούτε φασίστας, δεν υποστηρίζω τον Χίτλερ αλλά φτάνει με αυτή την κοροϊδία. Βαρέθηκα. Καιρός να βγουν όλες οι μάσκες. Να δούμε ποιος είναι ποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εμενα μου δειχνει κριση της δημοκρατιας και ελλειψη κριτικης σκεψης...
Το βασικότερο είναι αυτό, δεν υπάρχει καμία άλλη εξήγηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
'' δεν είμαστε νεοναζί''
πηγή
''δεν είναι, αφού το λέει το παιδί με το τικ''
100 ακόμα τέτοιες πηγές
''βάρεσε την Κανέλλη, είναι ήρωας, ΟΥΓΚ''


Δεν μπορώ άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τον υποστήριξαν γιατί πολλοί άνθρωποι ήθελαν να κάνουν το ίδιο πράγμα. Μπορεί όχι στην Κανέλλη ή το νερό στη Δούρου, ωστόσο η αγανάκτηση του κόσμου είναι τεράστια, και δίκαια. Τώρα υπάρχουν ελπίδες ότι μπορεί να εξελιχθεί αυτό το μίσος και να δημιουργηθεί χάος στη βουλή για να ξεσπάσει η όλη κατάσταση. Και εγώ το ίδιο θέλω να συμβεί. Βαρέθηκα αυτή την κατάσταση. Όχι δεν είμαι νεοναζί ούτε φασίστας, δεν υποστηρίζω τον Χίτλερ αλλά φτάνει με αυτή την κοροϊδία. Βαρέθηκα. Καιρός να βγουν όλες οι μάσκες. Να δούμε ποιος είναι ποιος.

Η αγανακτηση σωστα και εναι τεραστια,αλλα ας μην στρεφεται προς λανθασμενες κατευθυνσεις.Βεβαια αυτα που βλεπουμε,ειναι η οργη της μαζας η ''λαικα δικαστηρια'' σε μικρογραφια...απλως μια μαζα κοσμου που παρα πολυ ευκολα μετατρεπεται σε ζωο που λειτουργει μονο το συναισθημα και οχι η λογικη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Τον υποστήριξαν γιατί πολλοί άνθρωποι ήθελαν να κάνουν το ίδιο πράγμα. Μπορεί όχι στην Κανέλλη ή το νερό στη Δούρου, ωστόσο η αγανάκτηση του κόσμου είναι τεράστια, και δίκαια. Τώρα υπάρχουν ελπίδες ότι μπορεί να εξελιχθεί αυτό το μίσος και να δημιουργηθεί χάος στη βουλή για να ξεσπάσει η όλη κατάσταση. Και εγώ το ίδιο θέλω να συμβεί. Βαρέθηκα αυτή την κατάσταση. Όχι δεν είμαι νεοναζί ούτε φασίστας, δεν υποστηρίζω τον Χίτλερ αλλά φτάνει με αυτή την κοροϊδία. Βαρέθηκα. Καιρός να βγουν όλες οι μάσκες. Να δούμε ποιος είναι ποιος.
κατανοητη, έλλογη , αποδεκτη ολη αυτη η αγανακτηση..πίστεψε με η πλειοψηφια των πολιτων διακατεχεται απο αυτο το συναισθημα εκτος απο ελάχιστους οι οποιοι εθελοτυφλούν εξαιτιας της πόρωσής τους με συγκεκριμενες κομματικες παραταξεις π. νδ και πασοκ..όντως η κατασταση πρέπει να εκτονωθεί γτ δεν πάει αλλο , όμως υπάρχουν αλλοι τρόποι , κοντευούμε να γινουμε κορεα με φαινομενα βιας μεσα την ιδια τη βουλη , το ανδρο της δημοκρατιας ρε φίλε . Ο τρόπος είναι η ψηφος . μετα απο αγωνες και αιματοχυσιες εχουμε κατοχυρωμενο το διακιωμα να καθοριζουμε τη μοιρα μας (υπότιθεται πως δε θα επιτρεπουμε να χειραγωγούμαστε απο εε και δεν ξερω απο που αλλου ) εκλέγοντας αυτους που μας εμπνέουν ! θα μου πεις ολα αυτα τα χρονια με αυτο τον τρόπο πορευτηκαμε και οριστε τα χαϊρια μας...το γεγονος όμως οτι εκλεγαμε κατα συρροή καποιους παρα την έκδηλη αποτυχία τους κατι δειχνει ..οχι οτι ειμαστε ηλιθιοι ως λαος αλλα ότι οι περισσοτεροι ειχαν βολευτει στο συστημα των πελατειακων σχέσεων και των υποδόριων κινησεων και πανω απο όλα δειχνει οτι πλεον πρεπει να αλλαξει το κριτηριο με βαση το οποιο ψηφίζει καποιος...δε μπορω να καταλαβω πως καποιος με ΕΛΑΦΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ παει και ψηφιζει καταστροφικα για τη χωρα του κομματα ειτε αυτο ειναι νδ ειτε πασοκ ειτε χρυση αυγη.......:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
μου προκαλει αρνητικη εντυπωση,οχι μονο στο φορουμ αλλα γενικα,το οτι ειναι πολλοι αυτοι που υποστηριξαν τον κασιδιαρη...

Κοίταξε, καταρχήν να πω ότι καταδικάζω απόλυτα τα πεπραγμένα του Κασιδιάρη, ήταν αντιδημοκρατικά και απαράδεκτα.
Όμως σε συζητήσεις με φίλους και εγώ φάνηκα να υποστηρίζω τον Κασιδιάρη. Όμως δεν τον υποστήριζα, απλά προσπαθώ να δείξω ότι φταίνε (και μάλιστα φταίνε πολύ) και η Κανέλλη και η Δούρου σε αυτά που έγιναν. Και δυστυχώς, από τη στιγμή που τα ελληνικά ΜΜΕ είναι 100% μονόπλευρα σε αυτό το ζήτημα, πρέπει κάποιος πιο αντικειμενικός να παρουσιάσει και την άλλη οπτική γωνία, την οποία δε γίνεται να καταδικάζεις μονίμως χωρίς να καταδικάζεις τις υπόλοιπες που φταίνε.

Λοιπόν εγώ λέω πως φταίνε και οι 3, η Δούρου με την Κανέλλη πιστεύω ήθελαν εξ'αρχής να τον εκνευρίσουν, η μεν του έκανε προσωπική επίθεση από το πουθενά και μετά έλεγε τα δικά της, η δε από την αρχή ήταν επιθετική και τον έλεγε φασισταριό, και αντί να τον αφήσει να φύγει στο τέλος, έχοντας ευκαιρία να πει πόσο φασιστικό και αντιδημοκρατικό ήταν αυτό που έκανε (το νερό στη Δούρου), δεν έχασε ευκαιρία να του πετάξει την εφημερίδα στο πρόσωπο. Σίγουρα δε λέω ότι πόνεσε, μη κοροϊδευόμαστε. Όμως όταν είναι κάποιος εξαγριωμένος με αυτά που ακούγονται και προσβεβλημένος από την προσωπική επίθεση στο πρόσωπό του από την Δούρου, με το να τον χτυπάς με οτιδήποτε, ακόμα και αν δεν πονέσει καθόλου, τον εξαγριώνει πάρα πολύ και εκείνη τη στιγμή θολώνει και σταματάει να σκέφτεται. Ήταν φυσική κατά τη γνώμη μου σε εκείνο το σημείο η αντίδρασή του. Πήγαινε γυρεύοντας η Κανέλλη, όσο λάθος και να ήταν αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης. Αν η Κανέλλη δεν προσπαθούσε να βρει αφορμές και να του επιτεθεί με κάθε τρόπο, δε θα είχε συμβεί τίποτα.

Σε δημοκρατία και αντικειμενικότητα των ΜΜΕ δεν πιστεύω, έχουν δείξει πολλές φορές τις προθέσεις τους. Ελπίζω όμως να βλέπουν πολλοί από εδώ ότι φταίνε και οι 3. Κατά τη γνώμη μου τα αντιδημοκρατικά κόμματα (Χ.Α. και ΚΚΕ) πρέπει να βγουν άμεσα από τη βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ λέω πως φταίνε και οι 3, η Δούρου με την Κανέλλη πιστεύω ήθελαν εξ'αρχής να τον εκνευρίσουν, η μεν του έκανε προσωπική επίθεση από το πουθενά και μετά έλεγε τα δικά της, η δε από την αρχή ήταν επιθετική και τον έλεγε φασισταριό, και αντί να τον αφήσει να φύγει στο τέλος, έχοντας ευκαιρία να πει πόσο φασιστικό και αντιδημοκρατικό ήταν αυτό που έκανε (το νερό στη Δούρου), δεν έχασε ευκαιρία να του πετάξει την εφημερίδα στο πρόσωπο. Σίγουρα δε λέω ότι πόνεσε, μη κοροϊδευόμαστε. Όμως όταν είναι κάποιος εξαγριωμένος με αυτά που ακούγονται και προσβεβλημένος από την προσωπική επίθεση στο πρόσωπό του από την Δούρου, με το να τον χτυπάς με οτιδήποτε, ακόμα και αν δεν πονέσει καθόλου, τον εξαγριώνει πάρα πολύ και εκείνη τη στιγμή θολώνει και σταματάει να σκέφτεται. Ήταν φυσική κατά τη γνώμη μου σε εκείνο το σημείο η αντίδρασή του. Πήγαινε γυρεύοντας η Κανέλλη, όσο λάθος και να ήταν αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης. Αν η Κανέλλη δεν προσπαθούσε να βρει αφορμές και να του επιτεθεί με κάθε τρόπο, δε θα είχε συμβεί τίποτα.
Ξεχνάς κάτι, στο άι σκουλ οι ΧΑητες δεν είναι φυσιολογικοί άνθρωποι για να ισχύουν αυτά που λες. Είναι αμόρφωτα ζώα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σιγά ρε παιδιά που θα γίνουμε Κορέα στην βία. Αυτά είναι προπαγάνδες της ΤΒ όπως όταν έλεγα ότι δουλεύουμε λίγο, ότι έχουμε τεράστιο δημόσιο κλπ. Τώρα λένε ότι οδηγούμαστε στη βία.

Κοιτάξτε τι έγινε στην Ουκρανία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σιγά ρε παιδιά που θα γίνουμε Κορέα στην βία. Αυτά είναι προπαγάνδες της ΤΒ όπως όταν έλεγα ότι δουλεύουμε λίγο, ότι έχουμε τεράστιο δημόσιο κλπ. Τώρα λένε ότι οδηγούμαστε στη βία.

ΟΚ, προπαγανδίζει η ΤΒ, όμως αν θες τη γνώμη μου έχουμε τεράστιο δημόσιο.Επίσης, να ξέρεις ότι υπάρχουν άπειρα κωλόζωα στις ελληνικές δημόσιες υπηρεσίες που χτυπάνε κάρτα για ένα 8ωρο, ξύνουν το πέος τους, και φεύγουν χωρίς να παράγουν ουσιαστικά, τίποτα για την κοινωνία.Οπότε, μπορεί στα νούμερα να δουλεύουμε περισσότερο από το γερμανό, όμως εδώ άμα μπεις στη νομαρχία Καβάλας, θα βρεις 15 αμόρφωτα κομματόσκυλα με απολυτήριο γυμνασίου, να προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν.Διατεταγμένοι ο ένας πίσω από τον άλλο στις γραφειάρες τους, σε στέλνουν από προιστάμενο σε προιστάμενο μπας και πάρεις μια υπογραφή.Οπότε γάμησέ μας με τα νούμερα και τις προπαγάνδες της ΤΒ, η κατάσταση είναι σκατά..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΟΚ, προπαγανδίζει η ΤΒ, όμως αν θες τη γνώμη μου έχουμε τεράστιο δημόσιο.Επίσης, να ξέρεις ότι υπάρχουν άπειρα κωλόζωα στις ελληνικές δημόσιες υπηρεσίες που χτυπάνε κάρτα για ένα 8ωρο, ξύνουν το πέος τους, και φεύγουν χωρίς να παράγουν ουσιαστικά, τίποτα για την κοινωνία.Οπότε, μπορεί στα νούμερα να δουλεύουμε περισσότερο από το γερμανό, όμως εδώ άμα μπεις στη νομαρχία Καβάλας, θα βρεις 15 αμόρφωτα κομματόσκυλα με απολυτήριο γυμνασίου, να προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν.Διατεταγμένοι ο ένας πίσω από τον άλλο στις γραφειάρες τους, σε στέλνουν από προιστάμενο σε προιστάμενο μπας και πάρεις μια υπογραφή.Οπότε γάμησέ μας με τα νούμερα και τις προπαγάνδες της ΤΒ, η κατάσταση είναι σκατά..:worry:

Σωστός, με την διαφορά ότι έχουμε αντιπαραγωγικό και όχι μεγάλο δημόσιο.

Κανονικά θα έπρεπε να απολύονται όσοι δεν δουλεύουν και να πληρώνονται ανάλογα με αυτά που παράγουν αλλά όταν το λες αρχίζουν και λένε ένα σορό παπαριές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σωστός, με την διαφορά ότι έχουμε αντιπαραγωγικό και όχι μεγάλο δημόσιο.

Κανονικά θα έπρεπε να απολύονται όσοι δεν δουλεύουν και να πληρώνονται ανάλογα με αυτά που παράγουν αλλά όταν το λες αρχίζουν και λένε ένα σορό παπαριές.

Γιατί δεν είναι μεγάλο το δημόσιο?:P

Κανονικά, ΔΕΕΕΕΝ ξέρω τι θα έπρεπε να γίνεται, ας βρουν λύση αυτοί που είναι υπεύθυνοι, απλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να διακρίνουμε τη σημερινή τραγική κατάσταση.

Ποια απόλυση ρε Τζόνι, εδώ πριν 4 χρόνια τους έλεγες "πάγωμα στους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων" και πετάγοταν 40 συνδικαλιστάρια στη ΤΒ με κάτι "ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ, ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ, Ο ΛΑΟΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΟΥΓΚ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3.7899938470923475%, ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, Ο ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ", σιγά μη κάτσουν να δεχτούν τέτοιους όρους στη δουλειά τους..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top