Ο Κασιδιάρης επιτίθεται στην Κανέλλη on air!

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά εσύ που είσαι ξύπνια ψήφισε πάλι τους ίδους!

πρόβατα ...

Άλλη καραμέλα αυτή.
"Ψηφίζω Χρυσή Αυγή επειδή δεν θέλω να ψηφίσω "τους ίδιους και τους ίδιους"."

Τόσα άλλα κόμματα υπάρχουν, και για να αποδείξεις ότι δεν είσαι "πρόβατο" πρέπει να πας να υποστηρίξεις τους Νεοναζί -ή να τους δικαιολογείς έστω.:worry:
Ποιος είναι το πρόβατο τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Δωσε μου αποδειξεις ρε φιλε..
Και μην νομιζεις οτι δεν εχω δει συνεντευξεις ρεπορταζ και έρευνες!! Εχώ δει..και μαλιστα πιο πολλα απο οτι εσυ!

λες οτι παρακολουθεις ομιλιες και μου ζητας αποδειξεις?σου λεω οτι ο Κασιδιαρης δεν εχασε τον ελεγχο στις ομιλιες του και μιλουσε σωστα και απαντουσε με επιχειρηματα(ανεξαρτητα το τι πιστευει και ποσο ακραιο μπορει να θεωρηθει) και συ μου ζητας αποδειξεις?τη μονη φορα που εχασε τον ελεγχο ηταν σημερα,αλλα αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι ξερει να μιλαει και να λεει τη γνωμη του(οποια και να ναι αυτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σας πειραξε η σωματικη βια που ασκησε ενας νεοναζιστης σε μια κομμουνιστρια.Ωραια!
Εμενα δεν με πειραξε καθολου.Η Κανελη και ολα τα αλλα τα τουβλα στη βουλη ασκουν πολυ μεγαλυτερη ψυχολογικη βια πανω μας.Αυτους υπερασπιζομαστε.Η μηπως τωρα τους επιασε ο πονος μερικους για τον ανανδρο που χτυπησε γυναικα.Ολοι τους ειναι εγκληματιες,απλως οι χρυσαυγιτες ειναι φανεροι εγκληματιες.Ολοι οι αλλοι κρυβονται πισω απο λαικιστικες μασκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Που στο κάτω κάτω ένα 20λεπτο είχαν που τον έβριζαν εξεπίτηδες για να αντιδράσει στην παγήδα που του έστησαν !

Ο καημένος, αθώος Χρυσαυγίτης που δεν κατάλαβε την παγίδα και κάηκε το χέρι του με τα χαστούκια που αναγκάστηκε να δώσει...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Κατσε ρε! Νομίζεις οτι εχει; δικαιο? Μην τρελαθουμε κιολας..

ΕΣΥ εισαι το θυμα και πιστευεις οτι σου πλασαρουν!!!

Αποδειξε μας λοιπον αφου το παιζεις "εξυπνος" οτι η χ.α δεν ειναι αθτο που φαινεται.. Μπορεις? ¨Η μονο λογια??

Κοριτσι μου δε χρειαζεται να συζητας αν δεν μπορεις.εγω ουτε θυμα ειμαι ουτε υποστηριζω τπτ.δεν ειμαι κομματικοποιημενος.ωστοσο αναγνωριζω τα καλα στοιχεια καποιων ατομων.πχ ο Κασιδιαρης παρολο που ξεφυγε σημερα παρολο που εχει οπως τονιζεται ασχημο ιστορικο εγω λεω οτι ξερει να μιλαει και να απανταει στα επιχειρηματα των αλλων.επισης δεν τον εχω δει να διακοπτει αλλους οπως κανουν οι περισσοτεροι.τωρα τι μου λες οτι θες αποδειξεις?τι αλλο μπορω να γραψω?ΑΠΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ και δες το και μονη σου και μην απαντας απλα για να εχεις τον τελευταιο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η κρίση αξιών που ζούμε είναι πολύ χειρότερη από την οικονομική. Βλέπω νέους ανθρώπους να επικροτούν, να ψηφίζουν ή έστω να ανέχονται μια συμμορία υπανθρώπων εγκληματιών. Σήμερα αποκαλύφτηκε και για τους πιο αφελείς η απόλυτη κτηνωδία. Ναι, εμείς φταίμε που επωάσαμε το αυγό του φιδιού. Πολλές φορές στην Ιστορία υπήρξαν παρόμοιες καταστάσεις και ξέρουμε πού οδήγησαν. Έχουμε την ευκαιρία να το σταματήσουμε. Ας μη ρίξουμε την ψήφο μας στα απόβλητα του ναζισμού, ώστε το φίδι να χωθεί ξανά στον υπόνομό του. Τότε μόνον θα υπάρχει ελπίδα για το Αύριο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Κοριτσι μου δε χρειαζεται να συζητας αν δεν μπορεις.εγω ουτε θυμα ειμαι ουτε υποστηριζω τπτ.δεν ειμαι κομματικοποιημενος.ωστοσο αναγνωριζω τα καλα στοιχεια καποιων ατομων.πχ ο Κασιδιαρης παρολο που ξεφυγε σημερα παρολο που εχει οπως τονιζεται ασχημο ιστορικο εγω λεω οτι ξερει να μιλαει και να απανταει στα επιχειρηματα των αλλων.επισης δεν τον εχω δει να διακοπτει αλλους οπως κανουν οι περισσοτεροι.τωρα τι μου λες οτι θες αποδειξεις?τι αλλο μπορω να γραψω?ΑΠΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ και δες το και μονη σου και μην απαντας απλα για να εχεις τον τελευταιο λογο.
Εγώ ξέρω τι λεω πολυ καλα.. και μπορω να στο αποδειξω.. και ξερω να συζηταω ΕΣΥ δεν μπορεις να καταλαβεις οτι υπαρχουν ατομα με διαφορετικες αποψεις απο εσενα.. και αρνησε να το αποδεχτεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αυτό πάλι ότι ο Κασιδιάρης ξέρει να μιλάει και απαντάει με επιχειρήματα!!!!
Τι να πει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Με βιά δεν λύνεται σίγουρα κανένα πρόβλημα.Εγώ θέλω να δω όλους αυτούς που τους ψήφισαν.Λίγο δύναμη βρήκαν τα αισχρά υποκείμενα επειδή πήρα 7% και μας έδειξαν τι είναι. Να δείτε τι είναι η χρυσή αυγή αν δεν μας πλακώσουν όλους στο ξύλο δεν θα ηρεμήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο ναζισμός δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά με τον εθνικισμό,είναι απλά ο εθνικισμός στα γερμανικά (όπως και στα ιταλικά είναι φασισμός).Σημασία δεν έχει η ιδεολογία,μια δημοκρατία ανέχεται κάθε ιδέα,αλλά οι πράξεις.Οι ιδέες είναι απλά ιδέες,οι πράξεις σου εν τέλει θα κρίνουν κατά πόσο σέβεσαι τη δημοκρατία ή όχι.

Το ότι ο τηλεοπτικός διάλογος είναι μόνο κατ'ευφημισμόν διάλογος το ξέραμε χρόνια,το να κάνουμε λες και το ανακαλύψαμε τώρα και να μιλάμε για χαρακτηρισμούς και βρισιές είναι τουλάχιστον εθελοτυφλία και στρουθοκαμηλισμός,we make fool of ourselves.Ο Κασιδιάρης ήξερε πολύ καλά που πήγαινε και έμπλεκε,όπως και ο κάθε πολιτικός,ειδικά μάλιστα ένας πολιτικός σαν και αυτόν,που δέχεται πόλεμο απ'όλους τους υπόλοιπους πολιτικούς χώρους.Αν δεν μπορούσε να αντέξει την πίεση,ας μην συμμετείχε στην κουβέντα,δεν είναι παιδάκι ο Κασιδιάρης,έχει παρακολουθήσει debate πολιτικών και μια χαρά ήξερε τι θα αντιμετωπίσει.
Επίσης,είναι τελείως διαφορετική η λεκτική απ'τη σωματική βία.Τα λόγια είναι απλά λόγια,δεν έχουν υλικές επιπτώσεις.Άλλο το να μιλάς για νεκρούς και αίμα,και άλλο το να προβαίνεις σε τέτοιες ενέργειες.That's the essence of freedom of speech.Γι'αυτό λέμε ότι έχουμε ελευθερία λόγου,και όχι ελευθερία πράξεων.Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει ό,τι μαλακία θέλει,αλλά δεν έχει το δικαίωμα να κάνει ό,τι μαλακία θέλει,διότι το πρώτο μπορείς απλά να το αγνοήσεις,ενώ το δεύτερο επηρεάζει άμεσα.Διαφέρει το να πω ότι θα σκοτώσω 100 άτομα,απ'το να σκοτώσω όντως 100 άτομα.Όταν σε βρίζουν,η πιο φρόνιμη αντίδραση είναι να χαμογελάσεις ή να αποχωρήσεις,και έχεις κερδίσει τις εντυπώσεις,ενώ ο άλλος έχει βγει πίθηκας.Όταν όμως αρχίζεις και βαράς,οι ρόλοι αντιστρέφονται.

"Ο πρώτος άνθρωπος που αντί για πέτρα πέταξε μια προσβολή,θεμελίωσε τον ανθρώπινο πολιτισμό" (Sigmund Freud)

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω αυτό το σχόλιο.Και μου λέω χαίρομαι,γιατί μου δίνει την καλύτερη λαβή που θα μπορούσα να ελπίζω,ώστε να εκφράσω τον κύριο προβληματισμό μου.Πριν από αρκετές σελίδες παρέθεσα ένα βίντεο με ένα σύντομο σχόλιο,το οποίο δυστυχώς πέρασε απαρατήρητο.Ίσως φταίει που δεν ήμουν αρκετά αναλυτικός.Θα επανορθώσω τώρα λοιπόν.Ο ολοκληρωτισμός,δεν είναι ιδεολογία,ώστε να αποτελεί προνόμιο κάποιου συγκεκριμένου πολιτικού χώρου.Ο ολοκληρωτισμός,πάνω απ'όλα είναι τρόπος σκέψης.Ολοκληρωτισμός είναι το να θεωρείς τη βία ικανή ως δικαιολόγηση των ιδεών σου.Αφού μπορείς να επιβληθείς,έχεις δίκιο.

Δεν μου έκανε εντύπωση το βίντεο.Αντίθετα,το βρήκα τελείως αναμενόμενο.Αν μου έκανε κάτι εντύπωση,αυτό είναι το πόσο μια δυσλειτουργική κοινωνία σοκάρεται βλέποντας ωμά την αντανάκλαση του ειδώλου της στον καθρέφτη.Γιατί αυτό ήταν το βίντεο,όλη η κοινωνία μας μέσα σε ενάμιση λεπτό.Όχι,δεν φταίει η Χρυσή Αυγή.Η Χρυσή Αυγή είναι απλά το προφανές,η κορυφή του παγόβουνου.Τα γεγονότα που παρακολουθήσαμε σήμερα το πρωί,κυοφορούνταν εδώ και καιρό στην ελληνική κοινωνία.Ευθύνες,έχουν όλοι.Και όταν λέω όλοι,εννοώ όλοι.Αναγνωρίζω και εγώ το λάθος μου,όταν θεωρούσα ότι ο κόσμος έχει αρχίσει να ενοχοποιεί τον καπιταλισμό και την αστική κουλτούρα,επικροτώντας την εξέγερση στις 12 Φλεβάρη.Η θέση μου ήταν biased,έβλεπα αυτά που ήθελα να δω,και όχι αυτά που έπρεπε να δω.Δεν είμαι χίππης,για να μην διαχωρίζω τις μορφές βίας.Δεν καταφεύγω σε ηλίθια κλισέ του στυλ "καταδικάζω τη βία απ'όπου και αν προέρχεται",είμαι συγκρουσιακός και δεν το μετανιώνω στιγμή.Αλλά αυτό που δεν καταλάβαινα,ή ίσως δεν ήθελα να καταλάβω,είναι ότι ο κόσμος δεν κάνει διαχωρισμό στη βία.Και δεν κάνει,διότι δεν έχει καμία πολιτική συνείδηση.Αποδέχεται συλλήβδην τη βία λόγω αγανάκτησης,και όχι λόγω συνειδησιακής ζύμωσης,όπως ήθελα να πιστεύω.Επευφημίες στην εξεγερσιακή αντιβία,επευφημίες στα γιαουρτώματα βουλευτών,επευφημίες στα κλωτσίδια στους μετανάστες,επευφημίες στα πήλινα που έτρωγε ο Νταλάρας,επευφημίες στον Τατσόπουλο που πούλαγε νταηλίκι σ'εκείνον τον χαζούλη της Δράσης.Ξύλο να 'ναι,και ό,τι να 'ναι.Κανένα ενδιαφέρον για τα κίνητρα,για το πως δικαιολογείται η βία.Γιατί δεν δικαιολογείται με τον ίδιο τρόπο κάθε βίαιη ενέργεια.Εμείς όμως,είμαστε μια κοινωνία εθισμένη στη βία.

Ο ολοκληρωτισμός νομιμοποιείται για καλά στην κοινωνία,ανεξάρτητα το τι απόχρωση έχει.Είναι μια φυσική απόρροια του λαϊκισμού.Διότι λαϊκισμός σημαίνει αποποίηση κάθε ευθύνης,ο λαός έχει δίκιο σε όλα.Γιατί λοιπόν να μην είσαι ολοκληρωτιστής,αν πιστεύεις ότι έχεις δίκιο σε όλα?Και εκεί δίκιο θα έχεις,σου έχουν μάθει ότι είσαι υπεράνω όλων,ότι ξέρεις το "ανώτερο καλό".Η μεν δεξιά μιλώντας για τους "κακούς Γερμανούς" που τα βάλανε με το "αδούλωτο ελληνικό πνεύμα",η δε αριστερά με τους "κακούς τραπεζίτες".Κανείς δεν βγήκε να πει στον λαό,όχι παπαριές ότι "μαζί τα φάγαμε",αλλά κάτι απλούστερο:εσύ τους ψήφισες.Τόσα χρόνια δεν υπήρχε διαφθορά και κακοδιαχείρηση?Δεν υπήρχαν δυσβάσταχτοι φόροι και χαμηλοί μισθοί?Δεν υπήρχε επισφαλής εργασία και ανεργία?Δεν παρατούσαν νέοι τις σπουδές τους γιατί δεν τα έβγαζαν πέρα οικονομικά?Δεν υπήρχαν άστεγοι?Δεν υπήρχαν άνθρωποι που απεργούσαν και έτρωγαν ξύλο από τα ΜΑΤ?Υπήρχαν όλοι αυτοί.Άλλα μούγκα στη στρούγκα.Γιατί?Γιατί υπήρχε και η ελπίδα του μαλάκα μικροαστού νεοέλληνα,ότι το ξερατό που λέει παιδί του μια μέρα θα μπει στο δημόσιο,ότι κάπως θα τη βολέψει,ότι θα τσιμπήσει κανά επιδοματάκι,ότι θα το χτίσει το αυθαίρετο στο κωλοβλαχοχώρι του.Για χάριν της ελπίδας λοιπόν,ανεχόταν να είναι ο μαλάκας τόσα χρόνια.Τώρα που του πήραν την ελπίδα,θυμηθήκανε όλοι ότι δεν έχουν λεφτά,ότι τους δέρνουν τα ΜΑΤ,ότι τους πηδάνε τα αφεντικά τους.Και τι κάνανε οι γελοίοι πολιτικοί αυτής της χώρας?Δώσ'του γλείψιμο για να τσιμπήσουν ψηφαλάκια απ'τον λαό.Ορίστε το παιδί του λαϊκισμού σας κύριοι,ο ολοκληρωτισμός.
Και τι κάνανε οι γελοίοι πολιτικοί αυτής της χώρας?Δώσ'του γλείψιμο για να τσιμπήσουν ψηφαλάκια απ'τον λαό.Ορίστε το παιδί του λαϊκισμού σας κύριοι,ο ολοκληρωτισμός.

Αν κατάλαβα καλά, ολοκληρωτισμός είναι και η χειραγώγηση της κοινής γνώμης, αφού ο λαός γουστάρει να του χαϊδεύουν τα αυτιά. Ταυτόχρονα βλέπει να γίνονται ΤΑ όργια εις βάρος του, κι όμως, πιστεύει αυτά που θέλει να πιστέψει, αυτά που του ακούγονται ευχάριστα. Δηλαδή, στην πραγματικότητα υπάρχει ένας ολοκληρωτισμός ακόμα και σήμερα, ο οποίος έχει προκληθεί από την αδιαφορία του μέσου ανθρώπου. :worry: Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
όπως έγραψα στο youtube σε ένα βίντεο, με περισσότερα νεύρα απ'ότι έχω τώρα:
Ντροπή για την κίνηση του Κασιδιάρη, το καταδικάζω απόλυτα αυτό που έκανε, αλλά Κανέλλη ΤΡΑΒΑ Γ****ΟΥ. Ψεύτρα και υποκρίτρια. Εσύ είσαι στο δημοκρατικότατο ΚΚΕ που παίρνει τα δημοκρατικότατα επιδόματα από το κράτος, μόνο η Χρυσή Αυγή είναι οι φασίστες. Και αυτός σε είπε κομμούνι και σε έθιξε. Το φασισταριό και το που***ριό που είπες εσύ όμως δεν θα έπρεπε να τον πειράξει και να τον εκνευρίζει. Αλλά αυτό είναι το ΚΚΕ. Αριστεροί της π****ας οι οποίοι ψάχνουν αφορμές για να δείξουν πόσο του λαού είναι. Σιγά μην σε χάλασε αυτό που έγινε.

Η γνώμη μου, εν τέλει, είναι πως αν και αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης ήταν απαράδεκτο και έχασε κάθε πιθανό δίκιο, η Κανέλλη έψαχνε αφορμή και δεν εκπλήσσομαι με αυτό που έγινε. Εμένα πιο πολύ με ενόχλησε το ποτήρι νερό που πέταξε στη Δούρου παρά οι σφαλιάρες στην Κανέλλη. Διότι η Κανέλλη άλλο που δεν ήθελε να την βαρέσει για να πει μετά "δείτε τι είναι η Χρυσή Αυγή". Έψαξε αφορμή, τον έβρισε, με το που έκανε τη βλακεία ο Κασιδιάρης και πέταξε ποτήρι νερό είδε την ευκαιρία της η Κανέλλη και τον χτύπησε (ευκαιρία διότι ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι τον χτύπησε δικαιολογημένα, ενώ αυτή του επιτέθηκε). Λοιπόν ντροπή και στα 2 φασιστικά κόμματα, έξω και το ΚΚΕ και η Χρυσή Αυγή, να μην ξαναγυρίσει κανένας από τους 2. Καλύτερα κλέφτες παρά φασίστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Δείτε αυτό το βίντεο και συγκεκριμένα στο 5:00

Tα καταφέραν;;; Δεν θα γίνουμε εμείς όμως απάνθρωποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
[/spoiler]ρωτησα αν ηταν κατα διοτι ειναι γυναικα, αν βαραγε τον αδωνι ας πουμε εγω θα ημουν υπερ..
και μην υπονοεις οτι ψηφισα χρυση αυγη.. ΠΑΣΟΚ Ψηφισα (και οχι δεν ντρεπομαι)

θα έπρεπε. :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά, ολοκληρωτισμός είναι και η χειραγώγηση της κοινής γνώμης, αφού ο λαός γουστάρει να του χαϊδεύουν τα αυτιά. Ταυτόχρονα βλέπει να γίνονται ΤΑ όργια εις βάρος του, κι όμως, πιστεύει αυτά που θέλει να πιστέψει, αυτά που του ακούγονται ευχάριστα. Δηλαδή, στην πραγματικότητα υπάρχει ένας ολοκληρωτισμός ακόμα και σήμερα, ο οποίος έχει προκληθεί από την αδιαφορία του μέσου ανθρώπου. :worry: Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι...

Όχι ακριβώς.Ο ολοκληρωτισμός,είναι το παιδί του λαϊκισμού.Ο λαϊκισμός,είναι το να χαϊδεύεις τ'αυτιά του λαού και να του λες πάντα αυτά που θέλει ν'ακούσει.Αυτό γεννά τον ολοκληρωτισμό,γιατί όποιος νομίζει ότι έχει πάντα δίκιο,νομίζει ότι μπορεί να κάνει και ό,τι θέλει,συνεπώς τελειώνει η δημοκρατία και αρχίζει ο νόμος της ζούγκλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Καλα δεν ειναι μονο το μνημονιο.Παντως οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω,παιζονται πολλα απο πισω μας,δεν ειμαι συνομοσιωλογος αλλα αυτο ειναι αληθεια,πλακακια τα εχουν κανει ολοι τους πιστευω.

Δεν διαφωνώ, ότι μπορεί να υπάρχουν συμφωνίες πίσω από την πλάτη μας, αλλά αυτή την περίοδο (τα τελευταία χρόνια δηλαδή) το μνημόνιο είναι το φλέγον ζήτημα.Αυτό και η κατάχρηση του πλούτου απο τα δεξιά ή τα (και καλά) κεντροαριστερά λαμόγια που κατέντησαν έτσι τον κόσμο.Καλό είναι να μην ήμαστε αδιάφοροι, αλλά να μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Έχει τραβήξει πολύ η όλη ιστορία και δεν βλέπω να βγαίνει τίποτα έχει γίνει τοπ θέμα τηλεθέασης (το δείχνει σε όλα τα κανάλια) και μέσα σε 3-4 ώρες γράφτηκαν 100++ μηνύματα.. κάπως άσκοπο φαίνεται όλο αυτό, τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι ακριβώς.Ο ολοκληρωτισμός,είναι το παιδί του λαϊκισμού.Ο λαϊκισμός,είναι το να χαϊδεύεις τ'αυτιά του λαού και να του λες πάντα αυτά που θέλει ν'ακούσει.Αυτό γεννά τον ολοκληρωτισμό,γιατί όποιος νομίζει ότι έχει πάντα δίκιο,νομίζει ότι μπορεί να κάνει και ό,τι θέλει,συνεπώς τελειώνει η δημοκρατία και αρχίζει ο νόμος της ζούγκλας.

Τώρα κατάλαβα καλύτερα πώς συνδέεται ο λαϊκισμός με τον ολοκληρωτισμό. Ευχαριστώ για τη διασαφήνιση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το ποιο αστειο κομματι της ημερας ειναι η δηλωση του Παυλοπουλου ο οποιος ειπε: «Δεν σηκώθηκα από την καρέκλα μου όταν ο Κασιδιάρης επιτέθηκε με μπουνιές στην Λιάνα Κανέλλη, γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τη δύναμή μου και φοβήθηκα πως, αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Το ποιο αστειο κομματι της ημερας ειναι η δηλωση του Παυλοπουλου ο οποιος ειπε: «Δεν σηκώθηκα από την καρέκλα μου όταν ο Κασιδιάρης επιτέθηκε με μπουνιές στην Λιάνα Κανέλλη, γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τη δύναμή μου και φοβήθηκα πως, αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα»

Δεν το είπε. Ο πιτσιρίκος το ανέβασε στο blog του ότι τάχα το είπε...
Τρομάρα του!!!! Αυτό του έλειπε να κάνει και δηλώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Το ποιο αστειο κομματι της ημερας ειναι η δηλωση του Παυλοπουλου ο οποιος ειπε: «Δεν σηκώθηκα από την καρέκλα μου όταν ο Κασιδιάρης επιτέθηκε με μπουνιές στην Λιάνα Κανέλλη, γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τη δύναμή μου και φοβήθηκα πως, αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα»

Εννοείται. Εύκολα τον δέρνει. Στις ειδικές δυνάμεις παίζανε τάβλι, δεν μάθανε και τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ πάντως χαίρομαι που μετά τις εκλογές τους βγάζανε στα κανάλια κανονικά σαν οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Για να μιλήσουν και αυτοί να τους δει ο κόσμος μπας και μετανιώσει που τους ψήφιζε.:whistle:
Ελπίζω το σημερινό να είναι η αιτία να μην μπουν καθόλου στη Βουλή στις εκλογές που έρχονται. Όχι μόνο εξαιτίας της επιθετικής συμπεριφοράς του Κασιδιάρη αλλά και για τον τρόπο που αντέδρασε όλο το κόμμα με το να τον κρύβουν και να τον υπερασπίζονται.
Τώρα, αν μετά από αυτό πάρουν πάλι πολλές ψήφους, ε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top