Ονοματολογία Μεταβλητών στο ΑΕΠΠ.

orestis tatsis

Νεοφερμένος

Ο orestis tatsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αυτα μου λετε και μπερδευομαι .Εκει που ειχα καταληξει καπου τωρα εχω ξανα αμφιβολιες ....:( .Ας γραψω ενα ποιημα :

Μυστήριο κατάντησες για μένα
και τα 'χω αγαπούλα μου χαμένα
και το σφυγμό σου να 'βρω δεν μπορώ
γι' αυτό με τυραννάς τόσο καιρό
Άλλα μου λεν τα μάτια σου
και άλλα η καρδιά σου
άλλα μου λεν τα χάδια σου
και άλλα τα φιλιά σου
Μαζί μου παίζεις θέατρο αράδα
μια τέτοια κωμωδία δεν ξανάδα
παράξενα στα μάτια με κοιτάς
μα ούτε εσύ δεν ξέρεις τι ζητάς
Άλλα μου λεν τα μάτια σου
και άλλα η καρδιά σου
άλλα μου λεν τα χάδια σου
και άλλα τα φιλιά σου

Στίχοι: Κώστας Μάνεσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Kαλα ε , ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
στειλε μου μεσω πμ αμα δεν σου κανει κοπο. ειμαι περιεργος να δω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Όταν κάποιος επιχειρηματολογεί για το τι πρέπει να κάνουν οι άλλοι σε ένα ζήτημα, δεν είναι κρίσιμο επιχείρημα η προσωπική του θεώρηση. Πιθανώς να είναι η εμπειρία, αν υπάρχει.

Δεν είναι προσωπική θεώρηση, αλλα κοινώς αποδεκτή ανάγκη (όπως ακριβώς και στα μαθηματικά)

https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_style
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν είναι προσωπική θεώρηση, αλλα κοινώς αποδεκτή ανάγκη (όπως ακριβώς και στα μαθηματικά)

https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_style

Ναι αλλα στοχος του μαθηματος δεν ειναι να διδαξει προγραμματισμο αλλα τη λογικη του προγραμματισμου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis tatsis

Νεοφερμένος

Ο orestis tatsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συμφωνω οτι διδασκουμε την λογικη του προγραμματισμου αλλα δεν πρεπει να μαθουμε απο τωρα στον μαθητη να χρησιμοποιει τα κοινως αποδεκτα προτυπα του προγραμματισμου μια και μας δινεται η ευκαιρια;

Ουτως η αλλως θα τα μαθει στην σχολη του σαν φοιτητης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ακομα κι ετσι να ειναι, που εγω πιστευω οτι και στην σχολη του μπορει κανεις να ονομασει οπως θελει τις μεταβλητες (θα μας το πει καλυτερα καποιος φοιτητης) αν καποιος δεν θελει να σπουδασει πληροφορικη ; Αν θελει να γινει αρχιτεκτονας η οικονομολογος; Τι θα του πεις ,πρεπει να μαθεις τα κοινως αποδεκτα προτυπα του προγραμματισμου παρ 'ολο που δεν θα χρειαστει να προγραμματισεις ποτε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis tatsis

Νεοφερμένος

Ο orestis tatsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εφοσον το μαθημα ειναι μεσα στην υλη του πρέπει να το μαθει .Το ζητημα ειναι τελικα πως βολευει τον καθε μαθητη .Οι δικοι μου μαθητες χρησιμοποιουν i ,j .Βεβαια οι δικοι μου δεν ειναι και προτυπο μαθητων αφου ολοι στοχευουν σε ΤΕΙ αλλα απο οτι ακουω υπαρχουν καλοι μαθητες που δεν εχουν κανενα προβλημα με i,j .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
.Οι δικοι μου μαθητες χρησιμοποιουν i ,j .Βεβαια οι δικοι μου δεν ειναι και προτυπο μαθητων αφου ολοι στοχευουν σε ΤΕΙ .

Μηπως διαβαζεις και σε αυτους ποιηματα; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Ούτε και οι μαθητές που προγραμματίζουν χρόνια είναι ο μέσος όρος της τεχνολογικής κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ούτε και οι μαθητές που προγραμματίζουν χρόνια είναι ο μέσος όρος της τεχνολογικής κατεύθυνσης.

Αυτο λεω οι περισσοτεροι βλεπουν το μαθημα σαν τα μαθηματικα αναζητωντας μεθοδολογιες για να τα βγαλουν περα .Δεν ενδιαφερονται να μαθουν για να βελτιωσουν τον προγραμματισμο τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis tatsis

Νεοφερμένος

Ο orestis tatsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν ξερω εγω πιστευω οτι ειναι πιο ευκολο να χρησιμοποιουν το i,j .Σωστα ειναι θεωρητικα τα επιχειρηματα οσων πιστευουν οτι ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιουν αλλα ονοματα αλλα πρακτικα μου φαινονται δυσκολο να εφαρμοστουν .

Οσο για τα ποιηματα ελπιζω να αρεσουν στα περισσοτερα μελη του forum και να τους διασκεδαζω :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οσο για τα ποιηματα ελπιζω να αρεσουν στα περισσοτερα μελη του forum και να τους διασκεδαζω :no1:

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με διασκεδαζεις ...με το τελευταιο ποιημα γελαγα μιση ωρα

:bravo:

Περιμενω με αγωνια το επομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis tatsis

Νεοφερμένος

Ο orestis tatsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Dimitris777 Σου αφιερωνω τους αγαπημενους μου στιχους .

Άκουσε τ΄ απόκοσμο το παλιό βιολί

μέσα στη νυχτερινή σιγαλιά του Απρίλη

στο παλιό κουφάρι του μια ψυχή λαλεί

με τ΄ αχνά κι' απάρθενα της αγάπης χείλη.



Και τ' αηδόνι τ' άγρυπνο και το ζηλευτό

ζήλεψε κι εσώπασε κι έσκυψε κι εστάθη

για να δει περήφανο τι πουλί ειν' αυτό

που τα λέει γλυκύτερα της καρδιάς τα πάθη.



Ως κι ο γκιώνης τ' άχαρο, το δειλό πουλί,

με λαχτάρ' απόκρυφη τα φτερά τινάζει

και σωπαίνει ακούγοντας το παλιό βιολί,

για να μάθει ο δύστυχος πως ν` αναστενάζει.



Τι κι αν τρώει το ξύλο του το σαράκι; τι

κι αν περνούν αγύριστοι χρόνοι κι άλλοι χρόνοι;

Πιο γλυκιά και πιο όμορφη και πιο δυνατή

η φωνή του γίνεται, όσο αυτό παλιώνει.




Δεν ειναι μαγια ;
-----------------------------------------
Να ρωτησω ομως κατι ακομα υπαρχουν τμηματα αλγοριθμων τα οποια πρεπει ο μαθητης να μαθει απεξω .Σε αυτα δεν χρησιμοποιειται i ,j ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris777

Νεοφερμένος

Ο dimitris777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σε ποια κομματια αναφερεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top