Ομαδάρχης σε κατασκήνωση

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
το ξερω απλα να ειμαι προετοιμασμενη για την επομενη φορα.. απλα οσα περισσοτερα μαθω τοσο το καλυτερο...τελικα τι γινεται με τισ προκυρηξεις??

μα δν υπαρχουν προκυρη3εις..
πες μυ λιγο για ποια κατασκηνωση ενδιαφερεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariannito

Νεοφερμένος

Η mariannito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μα δν υπαρχουν προκυρη3εις..
πες μυ λιγο για ποια κατασκηνωση ενδιαφερεσαι
αυτο ειναι το θεμα οτι θελω καπου εδω στην χαλκιδικη αλλα δεν ξερω ποιεσ κατασκηνωσεισ υπαρχουν:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
αυτο ειναι το θεμα οτι θελω καπου εδω στην χαλκιδικη αλλα δεν ξερω ποιεσ κατασκηνωσεισ υπαρχουν:confused:

εχει yuppi - skoyras - udruli - kalivas - xanth - happy days - elaiwnes....
διαλεγεις κ παιρνεις(εγω προτιμω καλυβα γτ πηγαινα χρονια ως κατασκηνωτρια κ ημουνα πολυ ευχαριστημενη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariannito

Νεοφερμένος

Η mariannito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχει yuppi - skoyras - udruli - kalivas - xanth - happy days - elaiwnes....
διαλεγεις κ παιρνεις(εγω προτιμω καλυβα γτ πηγαινα χρονια ως κατασκηνωτρια κ ημουνα πολυ ευχαριστημενη)
ευχαριστω παρα πολυ...εεε και πως βλεπεις ποιες κατασκηνωσεις υπαρχουν στο μερος που θελεις να πας ...απο οτι εχεις καταλαβει δεν ξερω τιποτα... τωρα μαθαινω σιγα σιγα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ...εεε και πως βλεπεις ποιες κατασκηνωσεις υπαρχουν στο μερος που θελεις να πας ...απο οτι εχεις καταλαβει δεν ξερω τιποτα... τωρα μαθαινω σιγα σιγα:)

αν κ εισαι μεγαλη
εγω πρωτη φορα πηγα κατασκηνωση 8 χρονων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
αν κ εισαι μεγαλη
εγω πρωτη φορα πηγα κατασκηνωση 8 χρονων!!
Εγω πηγα 6 κ μου αρεσε παρα πολυ!!!!!!!Του χρονου λεω να παω για ομαδαρχισα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariannito

Νεοφερμένος

Η mariannito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αν κ εισαι μεγαλη
εγω πρωτη φορα πηγα κατασκηνωση 8 χρονων!!
εεε εγώ θέλω να πάω σαν στέλεχος δηλαδή για την ηλικία μου, μου είπαν ότι για τέτοια θέση θα με έπαιρναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
εεε εγώ θέλω να πάω σαν στέλεχος δηλαδή για την ηλικία μου, μου είπαν ότι για τέτοια θέση θα με έπαιρναν.

μπορουν να σε παρουν κ ομαδαρχισσα..αν 9ες στελεχος το λες
αλλα να 3ες εχεις περισσοτερες υποχρεωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Φέτος μου πρότεινε μία θεία μου να πάω ομάδαρχησα σε κατασκήνωση μακριά από την πόλη μου(χωρίς να πληρώνομαι βέβαια)κι εγώ φυσικά δέχτηκα αφού δεν ήθελα να σπαταλήσω όλο τον ελεύθερο χρόνο μου κάνοντας τίποτα.Όταν άρχισα να το ξανασκέφτομαι ήταν ήδη πολύ αργά γιατί είχα ήδη μπει στην τρίτη περίοδο.Το πρόβλημα μου όμως τώρα είναι πως εκεί θα υπάρχουν παιδιά σχεδόν συνομήλικα μου και έτσι δεν θα μπορώ ούτε παρατήρηση να κάνω ούτε να με ακούνε όταν τους λέω κάτι.Μήπως κάποιοι πιο έμπειροι από εμένα ξέρετε να μου δώσετε καμιά συμβουλή για το πως να αντιμετωπίσω μια τέτοια κατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D Απολαυσέ το θα προσφέρεις περισσοτερα από όσα παίρνεις οπότε είσαι οκ.


Εγώ όταν έπαιζα τον ομαδάρχη δε έκανα παρατηρήσεις (δεν ειναι στην φύση μου) απλά προσπαθούσα έμμεσα να κάνω αυτό που ήθελα. π.χ. δεν έβαζα τα παιδιά αναγκαστικά για ύπνο. Ούτε τα έβαζα σε γραμμή όπως επέβαλε το πρωτόκολλο. Αν κάποιο παιδί ενοχλούσε τα άλλα τότε μόνο επέμβαινα.... και έκανα τον κακό.


Μην προσπαθείς να παίξεις κάτι που δεν θέλει να είσαι ο εαυτός σου και όλα θα πάνε καλα.

Τώρα πήγαινε αλλά άλλη φορά χωρίς λεφτά μην πηγαίνεις... γιατί αυτοί απλά σε κοροιδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία~

Νεοφερμένος

Η Μαρία~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας!!! Του χρόνου ενδιαφέρομαι να πάω σαν βοηθός ομαδάρχη στη Ranch (στην Κόρινθο) και θα είμαι 15,5! Μια συμμαθήτρια μου πήγε φέτος βοηθός και ήταν μόνο 14! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πότε γίνονται αιτήσεις και πως;;; (Εκτός από εμένα ενδιαφέρεται και μια φίλη μου) Θέλουμε να πάμε Β' και Γ' περίοδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια φετος ενδιαφερομαι να παω για βοηθος ομαδαρχησας.Μου ειχαν πει οτι αυτη την περιοδο γινονται οι αιτησεις.Μηπως μπορειτε να μου πειτε πως και που; :)
ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
και γω θελω να παω φετος ως βοηθος......
οι αιτησεις ξερετε ποτε γινονται ??
και μενα τωρα μου χανε πει περιπου [και λιγο πιο μετα..]

μια ασχετη ως βοηθος πληρωνεσε?? η γενικα ως ομαδαρχισα..
[δεν παω για τ λεφτα :P, παω γιατι μαρεσει ποιο πολυ,απλα απορια]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Ανάλογα με το σε ποια περιοχή θέλετε να πάτε. Ξέρω κατασκηνώσεις που έχουν ήδη κλείσει τους ομαδάρχες αλλά ναι στις περισσότερες τώρα γίνονται οι αιτήσεις
και γω θελω να παω φετος ως βοηθος......
οι αιτησεις ξερετε ποτε γινονται ??
και μενα τωρα μου χανε πει περιπου [και λιγο πιο μετα..]

μια ασχετη ως βοηθος πληρωνεσε?? η γενικα ως ομαδαρχισα..
[δεν παω για τ λεφτα :P, παω γιατι μαρεσει ποιο πολυ,απλα απορια]
Από όσο ξέρω μόνο σαν ομαδάρχης πληρώνεσε, σαν βοηθός όχι. Αλλά και αυτά διαφέρουν από κατασκήνωση σε κατασκήνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
ααα...ευχαριστω.....
ειναι θρησκευτικη κατασκηνωση,
δεν νομιζω να πληρονονται,βασικα δεν 3ερω γιαυτο ρωτησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Σε θρησκευτικές κατασκηνώσεις απ όσο ξέρω παίρνουν μόνο ενήλικες ομαδάρχισσες, το ίδιο και βοηθούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εμας υπαρχνουν και μικρες...μετα απο τριτη γυμνασιου
μπορεις να πας βοηθος ..κ μετα το λυκειο ως ομαδαρχισες...[αυτα για τη μικρη περιοδο,που παει μεχρι εκτη δημοτικου τ παιδια...]
στην μεγαλη που ειναι λυκειο κ γυμνασιου....ολες ειναι ενηλικες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
να ξερετε οτι κανονικα ομαδαρχες σε σοβαρες κατασκηνωσεις που λειτουργουν με τον νομο παιρνουν ατομα ανηλικα και προτιμουν αυτους που εχουν εμπειρια...οσοι πατε να ξερετε μην πατε για τα λεφτα αλλα επειδη σας αρεσει να ασχολειστε με παιδακια γιατι αν παμε στο οικονομικο τομεα ειναι εντελως εκμεταλευση (και συνηθως και ανηλικων)...και οσοι ενδιαφερεστε για βοηθοι να ξερετε οτι κανετε ολες τις αγγαριες και χωρις να πληρωθειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leo94

Νεοφερμένος

Η leo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε κατασκήνωση και είμαι 17 χρονών, υπάρχει περίπτωση να μην με πάρουν; Επίσης αν τελικά με πάρουν ποια θα είναι τα καθήκοντα μου (να ξυπνάω τα παιδιά, να τα πηγαίνω για φαγητό, μπάνιο, να τα συνοδεύω όπου πάνε,να τα προσέχω να τα βάζω για ύπνο υπάρχουν και άλλα καθήκοντα που ξέχασα;) επίσης θα έχω κάποιες ώρες ξεκούρασης ή θα είμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ στο τρέξιμο; και αν υπάρξει μια επείγουσα υποχρέωση θα μπορώ να λείψω για λίγες ώρες; Τέλος όσοι πήγαν ως ομαδάρχες θα έλεγαν ότι ήταν καλά και δεν το μετάνιωσαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε κατασκήνωση και είμαι 17 χρονών, υπάρχει περίπτωση να μην με πάρουν; Επίσης αν τελικά με πάρουν ποια θα είναι τα καθήκοντα μου (να ξυπνάω τα παιδιά, να τα πηγαίνω για φαγητό, μπάνιο, να τα συνοδεύω όπου πάνε,να τα προσέχω να τα βάζω για ύπνο υπάρχουν και άλλα καθήκοντα που ξέχασα;) επίσης θα έχω κάποιες ώρες ξεκούρασης ή θα είμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ στο τρέξιμο; και αν υπάρξει μια επείγουσα υποχρέωση θα μπορώ να λείψω για λίγες ώρες; Τέλος όσοι πήγαν ως ομαδάρχες θα έλεγαν ότι ήταν καλά και δεν το μετάνιωσαν;

Έχω πάει ως βοηθός 2 φορές αλλά σε αυτήν την κατασκήνωση που ήμουν ειδικά την πρώτη χρονιά βοηθός και ομαδάρχης ήταν το ίδιο άρα λογικά μπορώ να σε βοηθήσω. Θα ήταν καλό πχ να έχεις ξαναπάει κατασκήνωση αλλά και να μην το έχεις κάνει δε νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα ήδη στις 2-3 πρώτες μέρες θα έχεις προσαρμοστεί. Άλλα καθήκοντα είναι να κανονίζεις δραστηριότητες μαζί με τα παιδιά, να διοργανώνετε πχ κάτι για να το παρουσιάσετε στις υπόλοιπες ομάδες και διάφορα τέτοια. Ώρες ξεκούρασης έχεις το μεσημέρι αλλά θα πρέπει συνάμα να ξέρεις πχ τι κάνουν τα παιδιά αν είναι στα κρεβάτια τους κτλ, να τα προσέχεις δηλαδή ε και μετά ώρα ξεκούρασης είναι και το βράδυ. Αλλά στην κατασκήνωση που πήγαινα εγώ επειδή ήμαστε πχ 5 με 6 άτομα και είχαμε υπ' ευθύνη μας μία ομάδα 40 παιδιών και μπορούσαμε να τα κουμαντάραμε, έπαιρνε ο καθένας πχ 1 ώρα άδεια για ξεκούραση-ελεύθερο χρόνο την ημέρα. Θα μπορέσεις να λείψεις εφ' όσον έχεις πει στους υπόλοιπους να κοιτάνε και τα δικά σου παιδιά, εννοώ να τα έχεις αφήσει κάπου που να τα προσέχουν και αυτά. Και όσον αφορά το τελευταίο, δεν το έχω μετανιώσει, περνάω υπέροχα κάθε χρόνο και με τα παιδιά και με τα στελέχη.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top