Ολυμπιακοί Αγώνες 2012

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ ότι σαν την τελετή της Αθήνας δεν έχει! Αλλά επειδή είμαι ελληνίδα, είναι λογικό να το πιστεύω αυτό. Θα το εκτιμήσω περισσότερο, αν το ακούσω από κάποιον ουδέτερο, ότι η δική μας ήταν καλύτερη. Εντάξει, δεν θέλω να πω ότι δεν έχουν πολιτισμό οι άγγλοι... το πρώτο κομμάτι της τελετής ήταν ωραίο.

Εξεπλάγην που δεν έδειξαν κάτι από Αρθούρο, Λάνσελοτ κλπ.... δεν είμαι οπαδός ούτε του Πίτερ Παν, ούτε της Πόπινς, ούτε του Χάρι Πότερ, οπότε βαρέθηκα! Μέχρι τη στιγμή που εμφανίστηκε ο ΘΕΟΣ Atkinson!!

Σε ένα σημείο μας νικάνε οι άγγλοι πάντως.... η μουσική που παίζει κατά τη διάρκεια της παρέλασης είναι καλύτερη από του Τιέστο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πάντως και το βιντεάκι με τον Daniel Craig και τη γιαγιούλα Ελισάβετ πλάκα είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα. Ίσως από τις πιο βαρετές τελετές έναρξης :confused:
Τη δικιά μας ακόμα την βλέπω στο γιουτούμπ και ανατριχιάζω. Φέτος μου φάνηκε πολύ φανφάρα, ενώ η ιστορική αναδρομή-εξέλιξη δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον.
Το μόνο που μου άρεσε είναι στο τέλος με τις σημαίες και τις αποστολές, έκανα τεστ στον εαυτό μου αν θυμάμαι τις πρωτεύουσες από τις χώρες :P Ρε παιδιά πότε η Ταιβάν ονομάστηκε Ταιπέι ?

ΥΓ .
Γέλασα πολύ εκεί που έπαιζε το soundtrack του εξορκιστή:laugh::laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Yγ. Ένας που έπαιζε κιθάρα στην τελετή δεν είχε γράψει τη μουσική του εξορκιστή; Τον είδα από μακριά εκεί στην καφετέρια, και τον συζητούσαμε μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
M' αρέσει που περιμέναμε να δούμε τον τελευταίο λαμπαδηδρόμο-έκπληξη :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
M' αρέσει που περιμέναμε να δούμε τον τελευταίο λαμπαδηδρόμο-έκπληξη :fool:
ποιος ήταν τελικά?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Λογικά αυτό θα το πάρουν από τη μέση του σταδίου, δε βολεύει στα αθλήματα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ποιος ήταν τελικά?:worry:

Ήταν μια ομάδα αθλητών, που άναψαν εκείνα τα "χωνάκια" που κρατούσαν τα παιδάκια δίπλα στους σημαιοφόρους. Το ένα άναψε το άλλο, κι ενώθηκαν όλα μαζί σχηματίζοντας τον βωμό...

@nafasskata ο Σάκης ήταν στην τελετή λήξης! Η tsoufou λέει για την έναρξη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
@nafasskata ο Σάκης ήταν στην τελετή λήξης! Η tsoufou λέει για την έναρξη :)

Συγχώρεσέ με για αυτό το τεράστιο σφάλμα. Τετάρτη δημοτικού πήγαινα τότε.:P
Είναι φύσει αδύνατον να τα ενθυμώμαι όλα.:P

Επιτέλους, δείτε ότι λέγομαι nafasskataA, και όχι nafasskata.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πάντως δω στην Αμερική δεν είδα πουθενά greece ή hellas στις παρελάσεις με τα σημαιάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Nα πω και γω την ταπεινή μου γνώμη. Θεώρησα την έναρξη ΒΑΡΕΤΗ & ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΟΥΣΙΑ. Κάποια στιγμή μάλιστα παρασύρθηκα και νόμιζα ότι παρακολουθούσα Αποκριάτικη παρέλαση. Το χορευτικό κομμάτι (πολύωρο για να καλύψουμε και τον χρόνο) μου θύμισε κάτι από Suturday night fever και τα υπόλοιπα θα μπορούσα να τα χαρακτηρίσω σαν απομίμηση σκηνών από ταινίες του Steven Spielberg. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ. Χωρίς κανένα συγκηνισιακό υπόβαθρο. Αλλά θα μου πείτε τι άλλο μπορούσε να δείξει σαν δείγμα πολιτισμού; Μήπως να κάνει μια ιστορική αναδρομή έως τις αρχές του 19ου αι. και να θυμίσει σε όλο τον πλανήτη τα εκατοντάδες - μυριάδες εδάφη που είχε κυριεύσει και να είχε μετατρέψει σε αποκίες της;;;
Τέλος πάντων, περίμενα να δω κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που είδα!!! Πολλά εκατομμύρια χωρίς κανένα νόημα. Αναρωτιώμουν αν μόνο εγώ το έβλεπα έτσι, αλλά απ' ότι διάβασα και τα δικά σας μηνύματα μάλλον όλοι αισθανθήκαμε περήφανοι κάνοντας τη σύγκριση με τους δικούς μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εγω βρηκα την τελετη τελειως μα τελειως βαρετη...Για μενα τα πιο βαρετα σημεια ηταν οταν βγηκαν τα παιδακια με τα κρεβατακια και τους ηρωες των παραμυθιων ( τελειως fail ) και το πλεον βαρετο σημειο ηταν οταν αρχισαν τα ατελειωτα χορευτικα που θυμιζαν πιο πολυ so you think you can dance παρα τελετη εναρξης! Η δικη μας η τελετη ηταν μακραν πιο ενδιαφερουσα ο,τι και να πουν μερικοι!!! Περιμενα πιο πολλα απο τους Αγγλους! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
το έβλεπα αλλά όταν περνάγανε από μία μία χώρα οι αθλητές και οι λοιποί βαρέθηκα και πήγα για ύπνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Βαρετή, ηλίθια, ανούσια, χάσιμο χρόνου και χρήματος.
Οταν οι Έλληνες το 2004 έδειξαν τον πολιτισμό τους, οι Αγγλοι έδειξαν φέτος τον Harry potter, τον James Bond και τον Mr.Bean................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Πολυ σωβινισμος για το τιποτα απο το δημαρχο του λονδινου.

Και μεις καναμε,ραναμε και θα ειαμαστε 28348509 φορες καλυτεροι απο ολες τις προηγουμενες διοργανωσεις.Παλι σκατα τα κανανε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A.A

Νεοφερμένος

Η Αριάδνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εντάξει καλή ήταν αν και λίγο μακροχρόνια η τελετή αλλά εντάξει δεν ήταν βαρετή, ήταν καλή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
η αναφορα στο ολυμπιακο πνευμα και ιδεωδη ηταν ελαχιστη,μονο οταν ενωθηκαν οι ολυμπιακοι κυκλοι και οταν αναψαν την ολυμπιακη φλογα..κατα τα αλλα..βαρετο παρτακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Ποιο ολυμπιακό πνεύμα βρε παιδιά; Χθες εγώ είδα ένα σόου-ταινία με facebook και status, λες και έβλεπα μια εφηβική ταινία με την Miley Cyrus και τα χαζο-προβλήματα της νεολαίας (πχ να φιλιούνται 2 βλαμμένα μπροστά σ' όλο τον κόσμο και να γράφει απο κάτω In relationship )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
εγώ πάντως παιδιά....δεν μπόρεσα να δω όλη την τελετή γιατί ήταν βαρετή και δεν είχε καθόλου ενδιαφέρον....
η δικιά μας τελετή ήταν, είναι και θα είναι η καλύτερη και αυτό γιατί μια χώρα με παρελθόν και ιστορία έχει να δείξε τόσα πολλά σε αντίθεση με άλλες(βλεπε Αγγλία) που το μόνο που έχει είναι ο james bond και ο harry potter.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ρε παιδιά ήταν καλή. Είχε κάτι το διαφορετικό. Το μόνο που με χάλασε ήταν το "facebook/twitter" ή ότι άλλο ήταν αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top