Γενικό -  Οι στόχοι σας

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οποιοδήποτε ΑΕΙ που έχει να κάνει με υπολογιστές και νέες τεχνολογίες. Έχει κανεις να προτείνει κανένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οποιοδήποτε ΑΕΙ που έχει να κάνει με υπολογιστές και νέες τεχνολογίες. Έχει κανεις να προτείνει κανένα;

Επειδή τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ ευρέως διαδεδομένα(κι όχι αδικα) δες κι αυτό
Γνώμη μου:για αυτά που προσφέρει πολύ υποτιμημένο τμήμα όσον αφορά τα μόρια που έχει ως βάση κάθε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Επειδή τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ ευρέως διαδεδομένα(κι όχι αδικα) δες κι αυτό
Γνώμη μου:για αυτά που προσφέρει πολύ υποτιμημένο τμήμα όσον αφορά τα μόρια που έχει ως βάση κάθε χρόνο.

Στο μυαλό μου είσαι. :)

Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν αυτό, αλλά με προβληματίζουν τα χαμηλά του μόρια. Δε θα δυσκολευτώ να βρω δουλειά αμα ο εργοδότης ξέρει οτι πέρασα με χαμηλότερο από έναν ΗΜΜΥ πιχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Επειδή τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ ευρέως διαδεδομένα(κι όχι αδικα) δες κι αυτό
Γνώμη μου:για αυτά που προσφέρει πολύ υποτιμημένο τμήμα όσον αφορά τα μόρια που έχει ως βάση κάθε χρόνο.

με προλαβες!


qwertyuiop δε νομιζω γιατι ειναι ενα παρα πολυ καλο πανεπηστιμιο μην κοιτας τα μορια! αλλα τι σου αρεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το λέω γιατί σίγουρα στόχευα για πάνω από 19.000 μόρια και τώρα βλέπω 15.300 περίπου. Δε θα θεωρούμαι "κατώτερης κάστας"; Και εκτός αυτού, τι διδάσκονται οι φοιτητες εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Το λέω γιατί σίγουρα στόχευα για πάνω από 19.000 μόρια και τώρα βλέπω 15.300 περίπου. Δε θα θεωρούμαι "κατώτερης κάστας"; Και εκτός αυτού, τι διδάσκονται οι φοιτητες εκεί;

εμ οχι φυσικα! σκεψου μονο οτι οι πρωτοι που μπαινουν τα τελευταια χρονια σε αυτη την σχολη ειχε γυρω στα 18000 μορια μπορει και παραπανω! δεν ειναι ποσα μορια εχει η σχολη αλλα τι ΣΑΡΕΣΕΙ! ξεχνα τα μορια διαβαζε και μετα συμπληρωσε το μηχανογραφικο χωρις να κοιτας τα μορια αλλα πραγματικα τι θες να κανεις στην ζωη σου! το τι διδασκονται μπορεις να το βρεις στο φορουμ της σχολης τους
https://www.csd.uoc.gr/forum/index.php?action=forum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Το λέω γιατί σίγουρα στόχευα για πάνω από 19.000 μόρια και τώρα βλέπω 15.300 περίπου. Δε θα θεωρούμαι "κατώτερης κάστας"; Και εκτός αυτού, τι διδάσκονται οι φοιτητες εκεί;
Μη συνεχίζεις, please... Πλέον οι εργοδότες δε νοιάζονται αν τέλειωσες ημμυ ή ξέρω γω τι άλλο. Τους νοιάζει να "βγάζεις" τη δουλειά. Και φυσικά να αμείβεσαι όσο το δυνατόν λιγότερο. Γι' αυτό και προτιμούν τα παιδιά των ΤΕΙ. Όλα αυτά στον ιδιωτικό τομέα εννοείται. Στο δημόσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μη συνεχίζεις, please... Πλέον οι εργοδότες δε νοιάζονται αν τέλειωσες ημμυ ή ξέρω γω τι άλλο. Τους νοιάζει να "βγάζεις" τη δουλειά. Και φυσικά να αμείβεσαι όσο το δυνατόν λιγότερο. Γι' αυτό και προτιμούν τα παιδιά των ΤΕΙ. Όλα αυτά στον ιδιωτικό τομέα εννοείται. Στο δημόσιο...

Οκ μμάλιστα. Ποιες προοπτικές δικής μου επιχείρησης έχω σε αυτή τη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Οκ μμάλιστα. Ποιες προοπτικές δικής μου επιχείρησης έχω σε αυτή τη σχολή;
Δε μίλησα για δική σου επιχείρηση. Αν και εφόσον έχεις το κεφάλαιο να ανοίξεις επιχείρηση, γιατί δεν ανοίγεις αλυσίδα γυράδικων; Πιο κερδοφόρα από όλες τις άλλες μου φαίνεται. Άσε που γλυτώνεις και 4 χρόνια σπουδών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε μίλησα για δική σου επιχείρηση. Αν και εφόσον έχεις το κεφάλαιο να ανοίξεις επιχείρηση, γιατί δεν ανοίγεις αλυσίδα γυράδικων; Πιο κερδοφόρα από όλες τις άλλες μου φαίνεται. Άσε που γλυτώνεις και 4 χρόνια σπουδών. :P

Από όσο είδα στο πρόγραμμα σπουδών μαθαίνεις λίγο από όλα. Μου αρέσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης!!! :D

Αν και είναι λίγο νωρίς για μένα κι εγώ Φαρμακευτική Θεσ/νικης θέλω!! Μπορεί να γίνουμε κάποτε συμφοιτητές!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Από όσο είδα στο πρόγραμμα σπουδών μαθαίνεις λίγο από όλα. Μου αρέσει. :)
Και σε αυτό που σου πρότεινα πάντως, αυτό θα ακούς όλη μέρα: "Μία απ' όλααααα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι.

Γιατί όμως να έχει τόσο χαμηλά μόρια βρε παιδιά; Δεν έχει κάποιο λάκκο η φάβα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
μαλλον γιατι ειναι στην συγκεκριμενη πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποια;

Αλλά και πάλι, κι άλλες σχολές είναι σε ακυρότατες πόλεις, έχουν όμως πιο ψηλά μόρια από τη συγκεκριμένη. Μήπως δεν προτιμάται γιατί ακριβώς είναι "λίγο απ' όλα" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,843 μηνύματα.
Αλλά και πάλι, κι άλλες σχολές είναι σε ακυρότατες πόλεις, έχουν όμως πιο ψηλά μόρια από τη συγκεκριμένη. Μήπως δεν προτιμάται γιατί ακριβώς είναι "λίγο απ' όλα" ?

Φίλος, τα μόρια δεν κάνουν την σοβαρότητα μιας σχολής. :) Θα έλεγα ότι η δυσκολία μιας σχολής είναι αντιστρόφως ανάλογη των μορίων τους. Τα μόρια μπαίνουν για να μην εισάγονται πολλοί μαθητές. Βλέπεις ποιος είναι μαζόχας να σπουδάσει κάτι πολύ δύσκολο που για να πάρει πτυχίο πρέπει να γονατίσει; :hmm: (απάντηση: εγώ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φίλος, τα μόρια δεν κάνουν την σοβαρότητα μιας σχολής. :) Θα έλεγα ότι η δυσκολία μιας σχολής είναι αντιστρόφως ανάλογη των μορίων τους. Τα μόρια μπαίνουν για να μην εισάγονται πολλοί μαθητές. Βλέπεις ποιος είναι μαζόχας να σπουδάσει κάτι πολύ δύσκολο που για να πάρει πτυχίο πρέπει να γονατίσει; :hmm: (απάντηση: εγώ :P)

Μάλιστα... :)

Τελευταία ερώτηση:

Με ποια κατεύθυνση πας εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ είναι ο στόχος μου.

Με ποια κατεύθυνση πας εκεί;
Επειδή απ' ότι βλέπω από το μηχανογραφικό, είναι στο 4ο πεδίο που μετράνε περισσότερο τα Μαθηματικά και η Φυσική, μπορείς να πας και από Τεχνολογική και από Θετική.

Εγώ θα πάω Τεχνολογική, γιατί θέλω να αποφύγω την Βιολογία, λόγω της πολύ δύσκολης ορολογίας που έχει από την Γ' Γυμνασίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ είναι ο στόχος μου.
Επειδή απ' ότι βλέπω από το μηχανογραφικό, είναι στο 4ο πεδίο που μετράνε περισσότερο τα Μαθηματικά και η Φυσική, μπορείς να πας και από Τεχνολογική και από Θετική.
Εγώ θα πάω Τεχνολογική, γιατί θέλω να αποφύγω την Βιολογία, λόγω της πολύ δύσκολης ορολογίας που έχει από την Γ' Γυμνασίου...

Κι εγώ γι αυτό ακριβώς θέλω να πάω τεχνολογική , για να παλέψω μετά μόνο το παλούκι των μαθηματικών μια και αριστευω στην εκθεση κατανοώντας εύκολα και τη φυσική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Λοίπον, εμένα ο στόχος μου είναι Αρχιτεκτόνων Μηχανικών και κατα προτίμηση στο Πολυτεχνείο Κρήτης...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top