Οι παρουσιάσεις μας!

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λοιπον παιδες! Θα σας εχει τυχει να κανετε μια παρουσιαση για καποιο προτζεκτ. Μπορειτε να τις μοιραζεστε εαν θελετε εδω ωστε να περνουμε ιδεες για τις δικες μας και φυσικα να περνετε κι εσεις. Μολις τελειωσα την δικη μου που εχει θεμα την Γερμανια. Μπορειτε να την δειτε και να μου πειτε την γνωμη σας; ειναι αναγκη! :)
View attachment 52807
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πολύ καλη δουλειά! Αν και νομιζω πρεπει να βαλεις τους τιτλους να πεφτουν πριν απο το κυριως κειμενο, εινια πιο βολικο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ καλη δουλειά! Αν και νομιζω πρεπει να βαλεις τους τιτλους να πεφτουν πριν απο το κυριως κειμενο, εινια πιο βολικο... :)

Σε ευχαριστω πολυ Βιβη :) θα το κοιταξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Και εγω πιστευω πως λοιπουν τα ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ καθως και η βιβλιογραφια...
Παντως πολυ ωραια εργασια!!!(μιας και θα παω σε κανα μηνα Γερμανια μου προκαλεσε το ενδιαφερον και την διαβασα:D:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και εγω πιστευω πως λοιπουν τα ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ καθως και η βιβλιογραφια...
Παντως πολυ ωραια εργασια!!!(μιας και θα παω σε κανα μηνα Γερμανια μου προκαλεσε το ενδιαφερον και την διαβασα:D:P)

Να κανω μια διαφανεια για τα περιεχομενα ξερεις ονομαστικα και μια στο τελος με βιβλιογραφια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Να κανω μια διαφανεια για τα περιεχομενα ξερεις ονομαστικα και μια στο τελος με βιβλιογραφια;
Μια διαφανεια στην αρχη καπως ετσι :
ΣΕΛ 1.................. ''τιτλος''
ΣΕΛ 2.................. '' ''
κτλ
ΣΕΛ 15................. βιβλιογραφια
και στη σελ 15 (λεμε τωρα) που θα ειναι η τελευταια θα εχεις την βιβλιογραφια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μια διαφανεια στην αρχη καπως ετσι :
ΣΕΛ 1.................. ''τιτλος''
ΣΕΛ 2.................. '' ''
κτλ
ΣΕΛ 15................. βιβλιογραφια
και στη σελ 15 (λεμε τωρα) που θα ειναι η τελευταια θα εχεις την βιβλιογραφια!:)

Δεν το ειχα σκεφτει! Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Με πεδεψε η πολυ αυτη η παρουσιαση παρα πολυ
Και εγω ειχα κανει μια εργασια στην α λυκειου για το μαθημα της τεχνολογιας τιτλος ''Οι θετικες και αρνητικες επιπτωσεις του ιντερνετ στη ζωη των εφηβων'' , με δημοσκοπηση και τετοια:P Και εμενα με κουρασε αλλα τι να κανουμε πρεπει να γινουν και αυτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και εγω ειχα κανει μια εργασια στην α λυκειου για το μαθημα της τεχνολογιας τιτλος ''Οι θετικες και αρνητικες επιπτωσεις του ιντερνετ στη ζωη των εφηβων'' , με δημοσκοπηση και τετοια:P Και εμενα με κουρασε αλλα τι να κανουμε πρεπει να γινουν και αυτα;)

Την εχεις; αν ναι ανεβασε την. Φυσικα αν θες. Ε ναι πρεπει... πωπω τωρα βλεπω οτι δειχνει τον τιτλο:redface: Deutschland über alles für frau Kristine:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Την εχεις; αν ναι ανεβασε την. Φυσικα αν θες. Ε ναι πρεπει... πωπω τωρα βλεπω οτι δειχνει τον τιτλο:redface: Deutschland über alles für frau Kristine:P:P:P:P
Φυσικα και θα την ανεβαζα αλλα την εχω μονο εκτυπωμενη:/: το αρχει το ειχα σβησει μολις την εκτυπωσα και την παρεδωσα...
Sorry:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι παρουσίαση βασικά, copy-paste είναι σε powerpoint. Μια παρουσίαση δεν πρέπει να είναι βαρετή, σόρρυ κι όλας αλλά αν την έβλεπα εγώ στην 2η-3η διαφάνεια θα βαριόμουν. Σε κάθε διαφάνεια θέλεις το πολύ 3-4 σειρές.
-Πάρε ένα χαρτί και γράψε τα βασικά, αυτά που αν τα άκουγες και τα έβλεπες εσύ δεν θα ήθελες να αυτοκτονήσεις (γιατί πάντα έτσι γίνεται)
-Αυτά που έγραψες χώρισέ τα σε ενότητες και πέρασε τα στο powerpoint, δίπλα από κάθε σελίδα θα βάζεις και μια εικόνα ΣΧΕΤΙΚΗ με το θέμα που πραγματεύεται η διαφάνεια (στυλ ΜΠΡΑΦ), π.χ μιλάς για την νομοθεσία στην Γερμανία, βάλε κάτι τέτοιο (και μετά επεξεργάσου την κατάλληλα) :

Τώρα σχετικά με το θέμα των διαφανειών, είδα ότι σε μερικές μιλάς για γερμανικές ομάδες, ωραία, όμως αρκέσου να πεις "Η Ντορτμουντ είναι από την πόλη Ντορτμουντ, είναι α εθνική και πήγε τελικό cl μαζι με την μπαγερν μονάχου" (όχι τόσο λιανά, βάλε και λίγες σάλτσες) όχι αυτό: https://prntscr.com/17qsxx Κανέναν δεν ενδιαφέρει πότε ιδρύθηκε ή πότε πήρε το πρώτο κύπελλο ή πως λένε την ξαδέρφη της μάνας του ιδιοκτήτη.

Σχετικά με την ολική εικόνα της παρουσίασης, η σημαία από πίσω είναι μεγάλη ξενέρα. Είναι παραμορφωμένη και κουράζονται τα μάτια αυτού που βλέπει. Προτίμησε κάτι πιο απλό https://prntscr.com/17qtvc. Που και που βάλε και καμιά διαφάνεια μόνο με κείμενο και ωραία καλλιτεχνικά γράμματα (στοίχιση στο κέντρο) για να σπάσει η μονοτονία.

Για την εναλλαγή των διαφανειών μην βάζεις ήχο (τουλάχιστον όχι μετά από τις πρώτες 2-3 διαφάνειες), θα πονοκεφαλιάσουν όλοι στο δωμάτιο. Και γενικά την εναλλαγή κάντην πιο απλή, να έρχεται η μια διαφάνεια πάνω από την άλλη, όχι εφέ, τα εφέ κουράζουν.

Οι διαφάνειες να μην ξεπερνάνε τις 20 (πολλές έβαλα). Η παρουσίασή σου σε μαθητές απευθύνεται.

Αν βρω την παρουσίαση που έκανα φέτος στο project με θεμα την κατανάλωση και την διαφήμιση θα σου την στείλω σε π.μ.

Δεν θέλω να σε κριτικάρω, απλά ακολούθα τις παραπάνω συμβουλες και θα βγάλεις μια πιο ευχάριστη παρουσίαση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μετα τις αλλαγες που μου ειπε η Μαρια και η Ιταλιαν: View attachment 52811
Εμμμ Χαρη θα την διορθωνω σιγα σιγα... Θα ακουσω τις συμβουλες σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αυτην θα την εκτυπωσεις κιολας για να την παραδωσεις ή ειναι μονο η παρουσιαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτην θα την εκτυπωσεις κιολας για να την παραδωσεις ή ειναι μονο η παρουσιαση?

Μονο θα την παρουσιασω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Μονο θα την παρουσιασω :)
Αν παρατηρησεις οι διαφανειες δεν συμπιπτουν με τους αριθμους που εβαλες στις σελιδε, δλδ seite 8 λες paint festival ενω στη διαφανεια 8 εχει για το πασχα;)
Ακομα συμφωνω με το παιδι που απαντησε παραπανω..ειδικα σε αυτο με τη σημαια γιατι οντως κουραζει,μπορεις να την εχεις στην 1η σελιδα αλλα μετα χρησιμοποιησε κατι πιο απλο και με οχι τοσο εντονα χωματα.
Μου αρεσει παντως που σε καθε σελιδα εχεις σχετικη εικονα για να μην βαριουντε οι θεατες!!
Επισης δεν ξερω αλλα μου φαινεται λιγο ακυρο αυτο με το paint festival μιας και πολυ ωραια εβαλες αλλα πραγματα που χαρακτηριζουν τη γερμανια περισσοτερο απ αυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν παρατηρησεις οι διαφανειες δεν συμπιπτουν με τους αριθμους που εβαλες στις σελιδε, δλδ seite 8 λες paint festival ενω στη διαφανεια 8 εχει για το πασχα;)
Ακομα συμφωνω με το παιδι που απαντησε παραπανω..ειδικα σε αυτο με τη σημαια γιατι οντως κουραζει,μπορεις να την εχεις στην 1η σελιδα αλλα μετα χρησιμοποιησε κατι πιο απλο και με οχι τοσο εντονα χωματα.
Μου αρεσει παντως που σε καθε σελιδα εχεις σχετικη εικονα για να μην βαριουντε οι θεατες!!
Επισης δεν ξερω αλλα μου φαινεται λιγο ακυρο αυτο με το paint festival μιας και πολυ ωραια εβαλες αλλα πραγματα που χαρακτηριζουν τη γερμανια περισσοτερο απ αυτο:)

Δεν ξερω ειναι μερος της παραδοσης τους γι αυτο το εβαλα. Εμ. Τωρα. Την σημαια θα την βγαλω.. Θα το δουλεψω αυριο φτανει για σημερα. Εχω ακομα 10 μερες στην διαθεση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δεν ξερω ειναι μερος της παραδοσης τους γι αυτο το εβαλα. Εμ. Τωρα. Την σημαια θα την βγαλω.. Θα το δουλεψω αυριο φτανει για σημερα. Εχω ακομα 10 μερες στην διαθεση μου.
Οκ μια χαρα αφου εχεις ακομα 10 μερες:)
Και γι αυτο με το paint festival ειλικρινα δεν ειμαι σιγουρη απλως εγω πρωτη φορα το ακουω αλλα οκ αν ειναι μερος της παραδοσης τοτε παω πασο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Χμμμ να μια που εκανα πριν 2 βδομαδες στα αγγλικα (στο πανεπιστημιο). Εχω ενα θεμα στις παρουσιασεις, αν και προσπαθω να ειναι ολα τελεια στο powerpoint, εχω υπερβολικο αγχος.... Υπερβολικο ομως, και πιστευω φτεει που παλια σε μια ομιλια μου εκανα ενα λαθος και ειχαν λιωσει ολοι στα γελια... Πρεπει να βρω τροπο να το διορθωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Gravitropism (Presentetion).pptx
    1.6 MB · Εμφανίσεις: 153

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top