Οι γονείς των φίλων

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια που το θέμα ξαναβγήκε να πω τη συνέχεια της ιστορίας.

Αυτά που έγραψα έγιναν το Μάιο στις εξετάσεις. Δεν του είπα ποτέ απολύτως τίποτα για το τηλεφώνημα της μητέρας του. Αυτός όμως από την επόμενη μέρα με απόφευγε και όχι μόνον εμένα. Μόλις τελειώναμε το γράψιμο εξαφανιζόταν. Ποτέ δεν με πήρε τηλέφωνο ούτε έστειλε μήνυμα, ενώ ως τότε είχαμε κάποια επαφή χωρίς να είμαστε κολλητοί. (Εδώ που τα λέμε ούτε εγώ τον πήρα τηλέφωνο). Μετά τις εξετάσεις τα παιδιά που πήγαιναν μαζί του φροντιστήριο μου είπαν ότι πάντα μετά το μάθημα έφευγε αμέσως. Όλο τον Ιούνιο και Ιούλιο που βγαίναμε τα απογεύματα και τα βράδια δεν ήρθε ποτέ μαζί μας στην παρέα (ενώ παλιά ερχότανε). Τώρα τον Σεπτέμβριο δεν τον έχει δει νομίζω κανένα παιδί (νομίζω ότι δεν έχει και κάποιους πολύ κολλητούς από το σχολείο). Τα συμπεράσματα δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δια πραγματικα αντεδρασες αψογα!!!!!!

το καημενο παντως το παιδι......τι τραβας απο τους γονεις του...μου θυμιζει ενα καθηγητη μας οπου καναμε φροντιστηριο και εμπαινε οποτε ηθελε στην ταξη και ελεγε στο γιο της πραγματα οπως...τις καλτσες σου γτ δεν τις μαζεξες απο το συρμα????και να λεει 45 χρονων ανθρωπος....ναι μαμαΣΥΓΓΝΩΜΗ μαμα ..δεν το ηθελα μαμα ........ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΜΑΣ!!!ετσι μαλλον θα γινει και αυτος.....

δια εσυ τι λες να κανω με την κοπελα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
sorry δεν το ανεφερε επειδη εγραφα γρηγορα...ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΟΝΤΑ 65ΑΡΑ 7ΟΑΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δια πραγματικα αντεδρασες αψογα
Δεν είμαι σίγουρος. Αυτός έφυγε από μένα και από όλη την παρέα και εγώ δεν έκανα τίποτα. Μήπως έπρεπε να προσπαθήσω να τον πλησιάσω? Εδώ θα ήθελα γνώμες.:hmm:

δια εσυ τι λες να κανω με την κοπελα???
Η περιπτωση της κοπέλας είναι διαφορετική γιατί δεν έγινε κάτι σε βάρος σου όπως εμένα ή από την ίδια ή τους γονείς της. Σίγουρα το κορίτσι έχει προβλήματα. Νομίζω ότι θα μπορούσες να την πλησιάσεις να σου ανοίξει την καρδιά της. Και ίσως μαζί καταστρώσετε σχέδια για το πώς θα παλέψει για τα δικαιώματα της. (Βέβαια, έτσι κινδυνεύεις να βρεις κι εσύ το μπελά σου όπως εγώ, αλλά αυτά έχει η ζωή). :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
προτειμω να παλεβω για δικαιωματα που κανονικα θα πρεπει να μας ανηκουν παρα να ζω χωρις αυτα ...;);)λοιπον δια εγω εξακολουθω να πιστευω πως αντεδρασες τελεια..διοτι..
1)για να μην κανει παρεα με κανενα παιδι της παρεας σημαινει πως λογικα λογικα παντα θα του το ΑΠΑΓΟΡΕΨΑΝ !!!
2)νιωθει ντροπη για την μητερα του και δεν θα θελει κανεναν
3)μπορει να επικεντωθει στις πανελληνιες αν ειναι ισα με εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος. Αυτός έφυγε από μένα και από όλη την παρέα και εγώ δεν έκανα τίποτα. Μήπως έπρεπε να προσπαθήσω να τον πλησιάσω? Εδώ θα ήθελα γνώμες.:hmm:
Φέρθηκες καλά που δεν του ανέφερες κάτι για τη μαμά του, από 'κει και πέρα εμείς επιλέγουμε με ποιον θα κάνουμε παρέα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
παιδια γεια σας και απο εμενα !!!δεν ξερω αν θα επρεπε να παραθεσω και εγω το δικο μου προβλημα εδω αλλα τελικα ειπα να το κανω..να μην κανω δικο μου τοπικ μιας και το θεμα ειναι παρομοιο.....:(λοιπον εγω εχω μια πολυ καλη κολλητη την οοποια γνωρισα το καλοκαρι...με λιγα λογια ειμαστε κολλητες!!!!!!!!!!!!λοιπον για να σας πω και εγω πως ειμαστε 15 χρονων και θα παμε πρωτη λυκειου..οι γονεις της κοπελας ειναι παρα πολυ αυστηροι,δηλαδη κανουν βολτες κοντα στο σπιτι μας με τα ποδια ,με τα ποδηλατα κλπ και παντα της λενε να παει σπιτι πριν νυχτωσει παλια πριν της 9 τωρα πριν τις 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παιδια πραγματικα οταν μου λεει πως πρεπει να φυγει κουναω συγκαταβατικα το κεφαλι μου...επισης μου ειπε πως δεν την αφηνουν να παει σε 2ημερες τριημερες κλπ ..και μοθ ειπε το κορυφαιο πως θα πεισει τους γονεις της να την αφησουν φετος μεχρι τις 10 ΕΞΩ!!!παιδια πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..επισης πολλες φορες την λενε και για την ενδυμασια ...δηλαδη τωρα το καλοκαρι να εχει 45 βαθμους και να ειναι με ΤΖΙΝ και μπλουζα με μανικι λιγο πιο κατω απο το λαιμο..παιδια βοηθεια !!παιδακια μου πραγματικα δεν ξερω τι να κανω!!ειναι κολλητη μου .ταιριαζουμε παρα πολυ...επισης με αυτο τον τροπο και οι γονεις της καταπιεζουν και εμενα ....οχι βολτες χωρις ηλιο με την κολλητη.....λες και θα γινει κολοκυθα..πραγματικα πειτε μου πως να το χειριστω!!!!!!!!!!!!!1ΣΟΡΡΥ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ OUT OF TOPIC!!

λυπάμαι αρχικά εσένα που προσαρμόζεις αναγκαστικά τα ωράρια σου με βάση τους σχιζοφρενής γονείς της κολλητής σου, αλλά πολύ περισσότερο λυπάμαι για την κοπέλα. Μην ανακατευτείς γιατί είσαι καμμένη απο χέρι. Έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και δε στο συνιστώ. Θα σε βγάλουν κακή επιρροή, θα σου πουν ότι παρασύρεις την κόρη τους, μη σου πω θα δοκιμάσουν να σε κόψουν και απο παρέα. Δυστυχώς εφόσον είναι κολλητή σου θα αναγκαστείς να το υπομείνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
υπομονηηηη λοιπον ....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος. Αυτός έφυγε από μένα και από όλη την παρέα και εγώ δεν έκανα τίποτα. Μήπως έπρεπε να προσπαθήσω να τον πλησιάσω? Εδώ θα ήθελα γνώμες.:hmm:
Πιστεύω ότι και να έκάνες είναι ανούσιο. Πρέπει ο ίδιος να βρει την δύναμη να εναντιωθεί στους γονείς του. Θέλει να το κάνει αλλά δεν έχει τη δύναμη και το κουράγιο. Ένας τρόπος για να τον βοηθήσεις είναι να αποτρέψεις να γίνει ο περίγελος της παρέας. Πιθανόν το τηλεφώνημα που σού έκανε η μάνα του να το έχει κάνει και σε άλλους της παρέα σου και να τον κοροιδεύουν πίσω από την πλάτη του με χαρακτηρισμούς όπως μαμάκιας και τέτοια. Κατά τη γνώμη μου ο λόγος που έχει απομακρυνθεί είναι ότι ξέρει τα καμώματα της μάνα του και ντρέπεται. Δεν πιστεύω ότι τότε που έγινε το περιστατικό της θάλασσας ο ίδιος έδωσε το τηλεφωνό σου στη μάνα του. Πιο λογικό είναι να του άρπαξε το κινητό και να διάβασε τα μηνύματα του.

Μια λύση για να "σωθεί" είναι να σπουδάσει σε πόλη μακριά από το πατρικό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μια που το θέμα ξαναβγήκε να πω τη συνέχεια της ιστορίας.

Αυτά που έγραψα έγιναν το Μάιο στις εξετάσεις. Δεν του είπα ποτέ απολύτως τίποτα για το τηλεφώνημα της μητέρας του. Αυτός όμως από την επόμενη μέρα με απόφευγε και όχι μόνον εμένα. Μόλις τελειώναμε το γράψιμο εξαφανιζόταν. Ποτέ δεν με πήρε τηλέφωνο ούτε έστειλε μήνυμα, ενώ ως τότε είχαμε κάποια επαφή χωρίς να είμαστε κολλητοί. (Εδώ που τα λέμε ούτε εγώ τον πήρα τηλέφωνο). Μετά τις εξετάσεις τα παιδιά που πήγαιναν μαζί του φροντιστήριο μου είπαν ότι πάντα μετά το μάθημα έφευγε αμέσως. Όλο τον Ιούνιο και Ιούλιο που βγαίναμε τα απογεύματα και τα βράδια δεν ήρθε ποτέ μαζί μας στην παρέα (ενώ παλιά ερχότανε). Τώρα τον Σεπτέμβριο δεν τον έχει δει νομίζω κανένα παιδί (νομίζω ότι δεν έχει και κάποιους πολύ κολλητούς από το σχολείο). Τα συμπεράσματα δικά σας...
Προφανώς έτσι όπως τα περιγράφεις,κάτι θα του είπε η μάνα του και δεν θέλει πολλές επαφές μαζί σας.
Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω.
Αλλά μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο που 17 χρονών αγόρι,κάθεται και ακούει τις απόψεις της μάνας του σχετικά με το ποια άτομα είναι πιο "σωστά" για να κάνει παρέα μαζί τους.
Απλά δεν υπάρχει κάποια άλλη "λογική" εξήγηση για να απομακρυνθεί έτσι και από σένα και από τους υπόλοιπους,πλήν αυτής.

Πιστεύω πως θα έρθει κάποια στιγμή που θα το μετανιώσει όλο αυτό.
Ακόμα κι αν δεν είστε κολλητοί όπως είπες,δεν έχει και μεγάλη σημασία. Και μόνο που χάνει όλο αυτό το παρεΐστικο κλίμα,επειδή το λέει η μάνα του,είναι μεγάλη βλακεία από μέρους του.
Αν πορευόμασταν όλοι στη ζωή μας με βάση το τι λέει η μάνα/η θειά και η κυρά-Σούλα η γειτόνισσα από απέναντι,ζήτω που καήκαμε.

EDIT:
Κατά τη γνώμη μου ο λόγος που έχει απομακρυνθεί είναι ότι ξέρει τα καμώματα της μάνα του και ντρέπεται.
Ίσως να παίζει και αυτό,αν και δεν νομίζω να πήρε η μάνα του ολόκληρη την παρέα για να διαμαρτυρηθεί! Τόσο ρεζίλι πια. =/

Μια λύση για να "σωθεί" είναι να σπουδάσει σε πόλη μακριά από το πατρικό του.
+++++

Dia,το να τον πλησιάσεις εσύ μου φαίνεται κι εμένα κάπως ανούσιο.
Το σωστότερο θα ήταν,κατά τη γνώμη μου, να ερχόταν και να σου έλεγε μετά το περιστατικό με τη μάνα του:"Φίλε συγγνώμη για το χθεσινό και για την όλη αναστάτωση,η γριά τα'χει παίξει τώρα τελευταία. :P"
Αλλά έπρεπε να την έβαζε στη θέση της πριν.
Μα δεν καταλαβαίνω,όσο το σκέφτομαι,τόσο μου ξενίζει. Λες και είναι κανένα παιδί του δημοτικού ρε γαμώτο.=/

Τέλος πάντων,καλή δύναμη στον "πρώην" φίλο σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι και να έκάνες είναι ανούσιο. Πρέπει ο ίδιος να βρει την δύναμη να εναντιωθεί στους γονείς του. Θέλει να το κάνει αλλά δεν έχει τη δύναμη και το κουράγιο. Ένας τρόπος για να τον βοηθήσεις είναι να αποτρέψεις να γίνει ο περίγελος της παρέας. Πιθανόν το τηλεφώνημα που σού έκανε η μάνα του να το έχει κάνει και σε άλλους της παρέα σου και να τον κοροιδεύουν πίσω από την πλάτη του με χαρακτηρισμούς όπως μαμάκιας και τέτοια. Κατά τη γνώμη μου ο λόγος που έχει απομακρυνθεί είναι ότι ξέρει τα καμώματα της μάνα του και ντρέπεται. Δεν πιστεύω ότι τότε που έγινε το περιστατικό της θάλασσας ο ίδιος έδωσε το τηλεφωνό σου στη μάνα του. Πιο λογικό είναι να του άρπαξε το κινητό και να διάβασε τα μηνύματα του.

Ακριβώς αυτό ήθελα να απαντήσω, μέχρι που είδα ότι με πρόλαβες.
Το παιδί προφανώς ντρέπεται να κάνει παρέα μαζί σας γιατί φοβάται μη συμβεί πάλι το ίδιο. Φαντάσου να στο έκανε αυτό η δικιά σου μάνα, και να γινόσουν κατά κάποιο "ρεζίλι" στους φίλους σου.:/:
Αυτός πρέπει να είναι ο λόγος, ή πολύ απλά δε θέλει να δημιουργεί εντάσεις με τους δικούς του και αποφεύγοντά σας, αποφεύγει και τις εντάσεις.:P
Και αφού μάλιστα, ούτε εσύ, ούτε κάποιος από την παρέα σου δε του πρότεινε ποτέ να έρθει να βγει μαζί σας, δεν τον πήρε τηλ, δεν του έστειλε κάποιο μήνυμα μετά από αυτό που έγινε, ίσως νομίζει ότι δε τον πάτε πια, και ότι τον θεωρείται μαμάκια or smth.
Μπορώ να τον καταλάβω απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Μόλις διάβασα το θέμα και αληθινά σοκαρίστηκα. Καταρχάς πόσο ανεύθυνοι είναι οι γονείς του παιδιού! Αντί να βοηθήσουν το παιδί τους να διαμορφώσει μια αυτόνομη προσωπικότητα, να κοινωνικοποιηθεί τον αποκλείουν από φιλικές και κοινωνικές συναναστροφές φοβούμενοι μήπως αποτύχει στις εξετάσεις! Αυτό είναι άρρωστο! Ίσως δεν έχουν συνειδητοποιείσει τη "ζημιά" που του προκαλούν, αλλά κάποια στιγμή (ελπίζω να υπάρξει αυτή η στιγμή για το καλό της ψυχικής ισορροπίας(και ανεξαρτησίας) του παιδιού) τα καταπιεσμένα παιδιά γίνονται τα μεγαλύτερα αλητάκια και αποτελούν οι ίδιοι "κακό παράδειγμα". Όσον αφορά το ίδιο το παιδί, πιστεύω πως κάθε προσπάθεια προσέγγισης από τους "φίλους τους" θα αποτύχει, καθώς οι γονείς του του έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου. Δεύτερον, πιστεύω ότι το παιδί αποφεύγει τους φίλους του όχι μόνο από ντροπή αλλά και από την ανασφάλεια που του έχουν δημιουργήσει οι γονείς του "γαλουχώντας" τον με την ιδέα ότι μόνο αν πετύχει στις εξετάσεις θα είναι άξιος (δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ότι όντως αυτό συμβαίνει, πάντως οι γονείς αναμφίβολα έχουν το μεγαλύτερο φταίξιμο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι τότε που έγινε το περιστατικό της θάλασσας ο ίδιος έδωσε το τηλεφωνό σου στη μάνα του. Πιο λογικό είναι να του άρπαξε το κινητό και να διάβασε τα μηνύματα του.
Ίσως. Αλλά όπως έγραψα και στο 1ο μήνυμα, είχε πει στη μάνα του κάτι προσωπικό μου που δεν έπρεπε και εκείνη μου το χτύπησε. Άρα?
Και αφού μάλιστα, ούτε εσύ, ούτε κάποιος από την παρέα σου δε του πρότεινε ποτέ να έρθει να βγει μαζί σας.....
Του πρότειναν μερικές φορές. Αλλά αφού έλεγε όλο όχι σταμάτησαν.
Μια λύση για να "σωθεί" είναι να σπουδάσει σε πόλη μακριά από το πατρικό του.
Μπα. Θα πάει και το θηρίο μαζί του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει ιδιαιτερα αλλα με προβληματιζει αρκετα.......εσυ τι θα εκανες?

Κάθε γονέας έχει διαφορετική άποψη για το πως μεγαλώνει εκείνος το παιδί του και αυτό είναι ένα θέμα ιδιαίτερα προσωπικό και ευαίσθητο. Αντί λοιπόν να σκέφτεσαι το ότι εσύ θα στερείσαι τις βόλτες με την κολλητή σου, γιατί δεν συζητάς μαζί της το θέμα?
Ρώτα την να δεις και εσύ πως νιώθει για αυτό...
Και μήπως, από την στιγμή που ταιριάζετε τόσο πολύ και είστε κολλητές, να προσαρμόζεσαι εσύ στα ωράρια που βολεύουν την φίλη σου δεδομένου ότι έχει αυστηρότερους γονείς??;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Βασικά σκέφτηκες και το άλλο,να μην τον αφήνει η μάνα του να βγαίνει πλέον για να συγκεντρωθεί στο διάβασμα?Απ'ότι κατάλαβα τώρα θα πάτε τρίτη λυκείου,και έχω έναν κολλητό με πολύ καταπιεστική μάνα,η οποία θυμάμαι όταν πηγαίναμε τρίτη δεν τον άφηνε να βγαίνει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βασικά σκέφτηκες και το άλλο,να μην τον αφήνει η μάνα του να βγαίνει πλέον για να συγκεντρωθεί στο διάβασμα?Απ'ότι κατάλαβα τώρα θα πάτε τρίτη λυκείου.....
Προφανώς αυτό συμβαίνει. Και καλά κάνει η καλή και σωστή αυτή κυρία. Τι πράγματα είναι αυτά? Πού ακούστηκε το καλό και ενάρετο παιδάκι της να κάνει παρέα με τον Δία και τα άλλα αλητόπαιδα? Αυτά δεν είναι καλά παιδιά. Όλο θέλουν να βγαίνουν, να πηγαίνουν βόλτες και για καφέδες (μερικά καπνίζουν κιόλας!), να ερωτεύονται, να πηγαίνουν σινεμά και alloy-fun-park και άλλα αισχρά και ανήθικα πράγματα. Σαν δεν ντρέπονται! Ενώ το καλό της το παιδάκι απαγορεύεται να τα κάνει όλα αυτά και πρέπει μόνον να διαβάζει, να διαβάζει , να διαβάζει, να διαβάζει. Και στο πανεπιστήμιο αν μπει απαγορεύονται όλα όσα κάνουν οι άλλοι φοιτητές. Ο Λαλάκης πάλι μόνον θα διαβάζει και αν δεν πετύχει στην Αθήνα, θα πάει μαζί του η μαμάκα να τον προσέχει. Έτσι όταν θα πάρει το πτυχίο του και το μεταπτυχιακό του και βρει καλή δουλειά, τότε η μανούλα θα τον αφήνει που και που να διασκεδάζει (μαζί της πάντα).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
φαντασου να πηγαινατε για ποτο και να γυριζε πισω μεθυσμενος τι θα σου ελεγε.........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
αλλο ενα μαμοθρεφτο αγορι που δυστηχως,αν δεν αντιδρασει, θα εξελιχθει σε μαμοθρεφτο αντρα που μεχρι τα γεραματα του, θα συνεχισει να αποφασιζει η μαμα του αντι αυτος...ειλικρινα λυπαμαι αυτο παιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω αυτου του ειδους την λογικη.
Κ Α θ Ο Λ Ο Υ !
Τσεκαρε περιστατικο.
Κανονιζεις να ερθουν τα φιλαρακια σου για ταινια σπιτι σου .Βραδυ Σαββατου.Σημερα δηλαδη.

Εχεις πει στην γνωτη παρεα και εχεις πει και στην κολλητη σου η οποια εχει για πατερα της τον Κανταφι .

Σου λεει απο χθες <<Βεβαια και θα ερθω..>> και πηγαινετε και παιρνετε μαζι ταινια.

Μεχρι εδω ολα Ο.Κ.

Κανονιζεις για 8:30.Ξερεις πως μεχρι να μαζευτουμε ολοι θα παει 9 με 9 και ....Φανταζεσαι πως η ταινια ξεκινα στις 9:30..Της το λες να το πει στον "Κανταφι"..Σου στελνει μηνυμα οτι δεν μπορει ...Θα τελειωσουμε πολυ αργα ...Υπολογιζει κατα τις 10 να φυγει -αντε 11- και ο πατερας της δεν την αφηνει ...Ειναι .............αργα........

Κοριτσι μου εισαι δεκαεξι χρονων ..Ειναι το δεκα αργα?:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Και το σημειωνω ΟΧΙ να βγει και να ερθει σπιτι μου..Να φυγει απο το σπιτι μου...


Και να πεις οτι μενεις μακρια.....Δυο τετραγωνα ειναι (λιγοτερο δηλαδη)



Το κακο ειναι πως αυτη δεν ειναι η πρωτη φορα...Παντα,οποια βολτα και να κανουμε ,ειτε ειναι ποδηλατο,ειτε ειναι απλα ''βολτα '' πρεπει να παντα να γυρισει πριν νυχτωσει..
Δηλαδη τωρα που νυχτωνει 9 παρα ,8:30 πρεπει να ειναι σπιτι της......

Συν οτι δεν την αφηνουν να φορεσει σορτς,κοντομανικα,ανοιχτες μπλουζες ..Συν οτι ειμαστε 2 χρονια κοντα κολλητες και εχω παει μοναχα μια φορα σπιτι της..Οταν ελειπε μαλιστα ο Κανταφι...

Ρε παιδια ,εγω ειμαι η τρελη της παρεας?Πραγματικα η κατασταση αυτη με εξωθει στα ακρα μερα με την μερα!!!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
αδαμαντια πραγματικα αυτο που περιγραφεις ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!:O
δεν πιστευα οτι υπαρχουν τετοιοι γονεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top