Οικονομική Σχολή

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη τη κοινότητα! Είμαι 17 ετών και είμαι στη 3η λυκείου στο πεδίο οικονομίας και πληροφορικής! Επειδή κοντεύει η ώρα για τις πανελλήνιες και επειδή δεν ξέρω τι θέλω να κάνω(το μόνο που ξέρω είναι πως δεν θέλω να ασχοληθώ με πληροφορική ή με κάποια στρατιωτική σχολή) άρχισα να κοιτάζω λίγο της σχολές...
Σαν μαθήτρια είμαι μέτρια και δεν βλέπω να γράφω πολύ υψηλά μόρια στις πανελλήνιες γύρω στα 10.000-13.000 όμως θέλω Αθήνα οπωσδήποτε! Με ενδιαφέρουν κυρίως οικονομικές σχολές απλά δεν ξέρω ποια να επιλέξω...
Μια από αυτές τις σχολές που μου φάνηκαν ενδιαφέρουσες είναι το τμήμα οικονομικής και περιφερειακής ανάπτυξης στο Πάντειο Πανεπιστήμιο...επειδή δεν βρήκα κάποια πληροφορία στο διαδίκτυο θα ήθελα να μάθω πράγματα γι αυτή τη σχολή αν ξέρει κάποιος...
Τι γνωριζετε για αυτο το τμημα? Ειναι καλο? Εχει τις ιδιες προοπτικες που εχουν αλλα οικονομικα πανεπιστημια? (ΑΣΣΟΕ-ΠΑΠΕΙ κλπ)
Με τι ασχολείτε ακριβώς? Είναι δύσκολο τμήμα?

Υ.Γ Δεν θέλω κάποιο εξειδικευμένο τμήμα όπως πχ λογιστική γτ δεν ξέρω αν θα μ αρέσει σαν μάθημα...θέλω κάτι πιο γενικό
Υ.Γ Είμαι μέτρια στα μαθηματικά...
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Είναι ένα κλασσικό οικονομικό τμήμα, σαν αυτά του ΕΚΠΑ, του ΠΑΠΕΙ και του ΟΠΑ και κανονικά θα έπρεπε να είναι αντίστοιχο με αυτά στις μετεγραφές.

Κατα τα άλλα ο @GeorgePap2003 που σπουδάζει εκεί μπορεί να σε βοηθίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Oikonomologistis

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Ζαφειρίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μια χαρά σχολή είναι και παρέχει αντίστοιχα επαγγελματικά προσόντα με τις άλλες οικονομικές σχολές (ΟΠΑ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ)

Το πτυχίο που παίρνεις νομίζω ότι είναι απολύτως ισότιμο σε εξετάσεις για το Δημόσιο τουλάχιστον σε όσους διαγωνισμούς έχω κοιτάξει. Μάλιστα, ακούγεται αλλά δεν μπορώ να το διαβεβαιώσω γιατί δεν έχω φοιτήσει εκεί, ότι οι απόφοιτοι έχουν καλύτερους βαθμούς γιατί είναι πιο εύκολο τμήμα και έτσι, όπου μετράει ο βαθμός πτυχίου έχουν πλεονέκτημα.

Στην αγορά εργασίας έχω την εντύπωση ότι στην Ελληνική πραγματικότητα θεωρείται λιγότερο καλό από τα άλλα τμήματα αλλά όχι κακό και τις μέρες μας μετράει πολύ το μεταπτυχιακό που θα κάνεις, αν θα το κάνεις, σε ποιο τμήμα/ σχολή θα το κάνεις κ.τ.λ. Για το εξωτερικό δεν ξέρω. Όμως είναι ένα πτυχίο στα οικονομικά, ως εκ τούτου αποτελεί ένα πολύ ισχυρό επαγγελματικό εφόδιο.

Κανένας όμως δε σου εξασφαλίζει δουλειά, μέχρι να αποκτήσεις εμπειρία τα πράγματα σήμερα τουλάχιστον είναι αρκετά δύσκολα. Δεν ξέρω πως θα είναι όταν θα αποφοιτήσεις. Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει σε 5-6 χρόνια.Εγώ σε πείσμα των δυσκολιών, είμαι αισιόδοξος.

Προσπάθησε να σπουδάσεις κάτι που σου αρέσει γιατί μόνο ότι μας αρέσει το κάνουμε καλά. Και το να κάνεις καλά ότι κάνεις, είναι το σπουδαιότερο επαγγελματικό εφόδιο και παράγοντας προσωπικής επιτυχίας και ευδαιμονίας.
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Υ.Γ Δεν θέλω κάποιο εξειδικευμένο τμήμα όπως πχ λογιστική γτ δεν ξέρω αν θα μ αρέσει σαν μάθημα...θέλω κάτι πιο γενικό
Καλησπέρα και από μένα , το ΤΟΠΑ που ανέφερες είναι κανονικό τμήμα οικονομικών σαν τα άλλα, εγώ επειδή θες και κάτι γενικό θα σου προτείνω και τμήματα Διοίκησης Επιχειρήσεων αν πιάνεις κάποιο. Μπορείς να στοχέψεις και για του ΟΠΑ κι ας έχει υψηλά μόρια. Θα ανταμειφθούν οι κόποι σου στο τέλος :) .
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Τι γνωριζετε για αυτο το τμημα? Ειναι καλο? Εχει τις ιδιες προοπτικες που εχουν αλλα οικονομικα πανεπιστημια? (ΑΣΣΟΕ-ΠΑΠΕΙ κλπ)
Με τι ασχολείτε ακριβώς? Είναι δύσκολο τμήμα?
Εγώ και ο @Volkswagen Fan είμαστε φοιτητές σε αυτό το τμήμα
Είναι ένα τμήμα (εφαρμοσμένων) οικονομικών με έμφαση στη περιφερειακή οικονομική ανάλυση εξού και τα διπλά επαγγελματικά δικαίωματα του οικονομολόγου και του περιφερειολόγου.
Ναι είναι απαιτητικό τμήμα,έχει αρκετό διάβασμα και ναι έχει τις ίδιες προοπτικές με τα άλλα οικονομικά της Αθήνας!
Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις σπουδές μου εκεί!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μάλιστα, ακούγεται αλλά δεν μπορώ να το διαβεβαιώσω γιατί δεν έχω φοιτήσει εκεί, ότι οι απόφοιτοι έχουν καλύτερους βαθμούς γιατί είναι πιο εύκολο τμήμα και έτσι, όπου μετράει ο βαθμός πτυχίου έχουν πλεονέκτημα.
Ούτε καν!! Ο μέσος όρος αποφοίτησης (χρόνια) είναι τα 7-7,5 ενώ ΑΣΣΟΕ & ΠΑΠΕΙ στο οικονομικής επιστήμης είναι τα 6 χρόνια!! Και οι καθηγητές δεν χαρίζονται και δεν βάζουν ετσι βαθμούς...εξάλλου με πρόσφατη έρευνα του τμήματος ο ΜΟ βαθμολογίας είναι το 6,2/10!
Οπότε μόνο εύκολο δεν είναι...
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Στην αγορά εργασίας έχω την εντύπωση ότι στην Ελληνική πραγματικότητα θεωρείται λιγότερο καλό από τα άλλα τμήματα
Υπάρχει περίπτωση να μην έχω πολλές πιθανότητες να βρω δουλεία?? ή να μείνω έξω από μεταπτυχιακά γι αυτό το λόγο?
και του περιφερειολόγου.
Τι είναι ο περιφερειολόγος και που μπορώ να δουλέψω με ένα τέτοιο επάγγελμα?
Ο μέσος όρος αποφοίτησης (χρόνια) είναι τα 7-7,5 ενώ ΑΣΣΟΕ & ΠΑΠΕΙ στο οικονομικής επιστήμης είναι τα 6 χρόνια!!
Έχει πολλά μαθηματικά?

Επίσης είδα πως ο @Alexecon1991 έχει κάνει οικονομικά και είναι καθηγητής...
Έχεις κάποια άποψη γι αυτό το τμήμα παραπάνω από τους προαναφερθέντες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγώ επειδή θες και κάτι γενικό θα σου προτείνω και τμήματα Διοίκησης Επιχειρήσεων αν πιάνεις κάποιο.
Τα έχω σκεφτεί και αυτά!!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τι γνωριζετε για αυτο το τμημα? Ειναι καλο? Εχει τις ιδιες προοπτικες που εχουν αλλα οικονομικα πανεπιστημια? Με τι ασχολείτε ακριβώς? Είναι δύσκολο τμήμα?
Κοίτα κοπέλα μου,
Πρώτα - πρώτα δεν ξέρω να σου απαντήσω σ' αυτά που ρωτάς. Όμως σε ότι θετικό ή αρνητικό σου πουν, να είσαι επιφυλακτική καθώς τίποτα δεν θα είναι αντικειμενικό. Σωστές πληροφορίες θα μπορούσε να σου δώσει μόνον κάποιος που φοίτησε σε όλες τις σχολές, αλλά αυτός δεν υπάρχει. Συνήθως όποιος σπουδάζει σε μία σχολή, θεωρεί τη δική του ανώτερη, πιο δύσκολη και με πιο πολλές προοπτικές, ενώ οι παρόμοιες άλλες θεωρεί ότι είναι υποδεέστερες, δίνουν εύκολα βαθμούς και έχουν αμφίβολη επαγγελματική αποκατάσταση. Είναι σαν παροιμία: "Αν δεν υποστηρίξεις το Πανεπιστήμιό σου θα πέσει να σε πλακώσει". Επίσης να αποφύγεις να ακούσεις κάποιους "ξερόλες" που το παίζουν παντογνώστες. Τελικά, όλες οι σχολές έχουν και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Όποια και να διαλέξεις, από σένα και τη δουλειά σου εξαρτάται το αποτέλεσμα. Καλή τύχη ό,τι και αν αποφασίσεις.

1679150142030.png
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Συνήθως όποιος σπουδάζει σε μία σχολή, θεωρεί τη δική του ανώτερη, πιο δύσκολη και με πιο πολλές προοπτικές, ενώ οι παρόμοιες άλλες θεωρεί ότι είναι υποδεέστερες, δίνουν εύκολα βαθμούς και έχουν αμφίβολη επαγγελματική αποκατάσταση.
Ξέρω πάρα πολλούς που δεν θεωρούν ανώτερη τη δική τους σχολή και θεωρούν άλλες καλύτερες...
Τελικά, όλες οι σχολές έχουν και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.
Εννοείται αυτό!
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Γενικά να επιλέξεις κάποιο τμήμα γενικό...θα πρέπει να δεις αν προτιμάς οικονομια η διοίκηση....για σοβαρές οικονομικές σπουδές το Παντειο ξέχασε το ...βέβαια 10.000 με 12.000 μόρια δεν αρκούν για Αθήνα...οριακά τα 12 000 για παδα το πρώην ΤΕΙ δηλαδή
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
για σοβαρές οικονομικές σπουδές το Παντειο ξέχασε το
γιατι τι έχει το πάντειο? Γιατι εγώ που σπουδάζω εκεί δυο χρόνια τώρα μια χαρά σοβαρά τα βλέπω τα πράγματα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι είναι ο περιφερειολόγος και που μπορώ να δουλέψω με ένα τέτοιο επάγγελμα?
Περιφερειολόγος είναι ο επιστήμονας που κάνει εκτιμήσεις κινδύνου ή οικονομικές εκιμήσεις σχετικά με ένα έργο (συνήθως επενδυτικό) σε μια περιφέρεια
Εχει καλές προοπτικές ιδίως στο εξωτερικό σαν Regional Analyst...
Έχει πολλά μαθηματικά?
Έχει ότι μαθηματικά έχουν και τα υπόλοιπα οικονομικά τμήματα στην Ελλάδα...γενικά τα μαθηματικά με τον καθηγητή που τα κάνει που είναι πολυ καλός άμα διαβάζεις θα τα περάσεις!!
Υπάρχει περίπτωση να μην έχω πολλές πιθανότητες να βρω δουλεία?? ή να μείνω έξω από μεταπτυχιακά γι αυτό το λόγο?
Ούτε καν...αυτά δεν γίνονται...
Μπες στο ΤΟΠΑ εσυ και βγες με καλό βαθμό και πάρε όσες περισσότερες γνώσεις μπορείς είτε από το τμήμα είτε από άλλες πηγές (μόνη σου) και θα είσαι πολύ κομπλέ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Στην αγορά εργασίας σίγουρα υπερτερεί το οπα και το παπει χωρίς να λέω ότι οι άλλοι μένουν άνεργοι.
Όχι δεν θα έχεις θέμα με μεταπτυχιακό.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σίγουρα οπα είναι το καλύτερο για οικονομικές σπουδές...γνωρίζω και manager από big four που μου έχει πει γενικά στην πιάτσα προτιμάνε αποφοίτους από ΑΣΟΕΕ (οπα) .
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.
Ο @Dias είπε τη μεγαλύτερη αλήθεια.

Από τη στιγμή που κάποιο επάγγελμα δεν ρυθμίζεται νομικά (δηλ. για να εισέλθεις σε αυτό πρέπει να συντρέχουν ορισμένες τυπικές προϋποθέσεις όπως λ.χ. η κατοχή ενός συγκεκριμένου τίτλου σπουδών από συγκεκριμένο/α τμήμα/τα) δεν υπάρχει καλό και κακό τμήμα.

Και όσον αφορά τα οικονομικά, αρκεί να έχεις ένα πτυχίο να κάνεις την δουλειά σου.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Απλά επειδή βλέπω το γελάκι...είμαι στο χώρο των οικονομικών 10 χρόνια σχεδόν. Έχω περάσει από εταιρείες δεν λέω απλά πράγματα για να πω καλά λόγια για το σπίτι μου ούτε λέω ότι αν δεν τελειώσεις οπα η παπει θα μείνεις άνεργος.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Απλά επειδή βλέπω το γελάκι...είμαι στο χώρο των οικονομικών 10 χρόνια σχεδόν. Έχω περάσει από εταιρείες δεν λέω απλά πράγματα για να πω καλά λόγια για το σπίτι μου ούτε λέω ότι αν δεν τελειώσεις οπα η παπει θα μείνεις άνεργος.
Μην ασχολείσαι φίλε μου άσε τον καθένα να πιστεύει ότι θέλει
 

IceCream05

Νεοφερμένος

Η IceCream05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
για σοβαρές οικονομικές σπουδές το Παντειο ξέχασε το
Τι εννοείς?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω περάσει από εταιρείες δεν λέω απλά πράγματα για να πω καλά λόγια για το σπίτι
έχεις παρατηρήσει κάποια "απαξίωση" από τον επαγγελματικό χώρο ως προς τους αποφοίτους τους?
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
γνωρίζω και manager από big four που μου έχει πει γενικά στην πιάτσα προτιμάνε αποφοίτους από ΑΣΟΕΕ (οπα) .
Προτιμάνε τον καλύτερα καταρτισμένα οικονομολόγο είτε αυτός προέρχεται απο ΟΠΑ είτε από Πάντειο είτε από Παν.Πατρων...

Υπάρχουν άτομα που έχουν τελειώσει ΑΣΟΕΕ και είναι τελείως παλτά...🤣🤣
.είμαι στο χώρο των οικονομικών 10 χρόνια σχεδόν. Έχω περάσει από εταιρείες
Ναι...
Και τι συμπέρασμα έχεις βγάλει;; 🤨🤨
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

χεις παρατηρήσει κάποια "απαξίωση" από τον επαγγελματικό χώρο ως προς τους αποφοίτους τους?
Ναι πάει ο άλλος έχει τελείωσει Πάντειο με 8,5/10 και ο άλλος Οικονομικό ΟΠΑ με 5,5 και λένε οκ...
Οικονομικό ΟΠΑ γιατί έχει "ΟνΟμΑ" ...
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Προτιμάνε τον καλύτερα καταρτισμένα οικονομολόγο είτε αυτός προέρχεται απο ΟΠΑ είτε από Πάντειο είτε από Παν.Πατρων...

Υπάρχουν άτομα που έχουν τελειώσει ΑΣΟΕΕ και είναι τελείως παλτά...🤣🤣

Ναι...
Και τι συμπέρασμα έχεις βγάλει;; 🤨🤨
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι πάει ο άλλος έχει τελείωσει Πάντειο με 8,5/10 και ο άλλος Οικονομικό ΟΠΑ με 5,5 και λένε οκ...
Οικονομικό ΟΠΑ γιατί έχει "ΟνΟμΑ" ...
Καλά πηγές τώρα σε περίπτωση μιλάμε για φοιτητές το νορμάλ...μου είπε πχ αν ο ένας έχει τελειώσει ΑΣΟΕΕ και συγκεκριμένα λοχρη η οδε και χειρότερο μ.ο να έχει τον προτιμάνε αν έχει και τα στοιχεία που θέλουμε στον χαρακτήρα του.πχ αν εσύ έχεις 8 και είσαι από Πάντειο ένας που θα έχει 7 και πάνω στο ΟΠΑ και είστε τελείως ίδιοι στα υπόλοιπα σου έχει φάει την θέση για τον λόγο ότι καταρτίζεται πολύ καλύτερα μέσα στην σχολή πάνω στο αντικείμενο, λογικό είναι business school είναι το ΟΠΑ.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Κανένας σχεδόν εργοδότης δε θα κοιτάξει το μέσο όρο αλλα τι μαθηαμτα εχεις παρει τι κατευθυνση και απο που ειναι το πτυχιο..το θέμα είναι τι όνομα έχει το κάθε τμήμα στην αγορά εργασίας....το οπα επίσης έχει ένα τεράστιο όνομα και στο εξωτερικό.... το Παντειο ήταν ανέκαθεν περισσότερο θεωρητικό συγκριτικά με παπει ασοεε .... είναι λογικό να προτιμώνται περισσότερο.... επίσης έχουν καθαρές οικονομικές σπουδές και οργάνωσης και διοίκησης . Στην παντειο δεν είναι αμιγώς οικονομικό τμήμα είναι αρκετά συγκεχημενο....
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
σου έχει φάει την θέση για τον λόγο ότι καταρτίζεται πολύ καλύτερα μέσα στην σχολή πάνω στο αντικείμενο
Τι εννοεις Γτ και μείς κάνουμε μαθήματα που είναι κοινά με το ΟΠΑ
Μικρο,Μακρο…Μαθηματικά κλπ


το θέμα είναι τι όνομα έχει το κάθε τμήμα στην αγορά εργασίας....
Για ποιο λόγο να κοιτάξει κάτι τέτοιο και να μην κοιτάξει ατομικά το τι του δίνει κάθε υποψήφιος…

για τα μαθήματα κ τη κατεύθυνση συμφωνώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top