Οδοντιατρική

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ήμουν λίγο άτυχη . Εκτός αν πέσει 80+ περίπου μόρια η οδοντιατρική θεσσαλονίκης. Για να δούμε τι θα επιλέξει ο κόσμος ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Στο εύχομαι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
:papas::papas::papas::jumpy::dance:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirti

Νεοφερμένος

Η μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ρε παιδες S.o.S
...
περναω οδοντιατρικη αθηνας κ θεσσαλονικης αλλα δν εχω ιδεα τι να δηλωσω...
Απο τη μια ακουω οτι η σχολη στην αθηνα ειναι καλυτερη, απο την αλλη οτι η θεσσαλονικη ειναι χειροτερη...
μετα, εγω σκεφτομουν θεσσαλονικη γτ σαν πολη μου φαινεται εξαιρετικη, κλασσικη φοιτητουπολη.
Ασε που θα ειναι κ μια αλλαγη στη μεχρι τωρα ζωη μου.
ομως αν στο 3-4ο ετος οι ατελειες της σχολης και η ανεπαρκεια στα εργαστηρια, οπως μου λενε, με δυσκολεψουν για να παρω το πτυχιο?
...ναι. εχω μπερδευτει...
παρακαλω....διαφωτιστε με!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Ρε παιδες S.o.S
...
περναω οδοντιατρικη αθηνας κ θεσσαλονικης αλλα δν εχω ιδεα τι να δηλωσω...
Απο τη μια ακουω οτι η σχολη στην αθηνα ειναι καλυτερη, απο την αλλη οτι η θεσσαλονικη ειναι χειροτερη...
μετα, εγω σκεφτομουν θεσσαλονικη γτ σαν πολη μου φαινεται εξαιρετικη, κλασσικη φοιτητουπολη.
Ασε που θα ειναι κ μια αλλαγη στη μεχρι τωρα ζωη μου.
ομως αν στο 3-4ο ετος οι ατελειες της σχολης και η ανεπαρκεια στα εργαστηρια, οπως μου λενε, με δυσκολεψουν για να παρω το πτυχιο?
...ναι. εχω μπερδευτει...
παρακαλω....διαφωτιστε με!!!!!
λίγο οφφ τοπικ
στη χαλκιδα σε ποιο σχολείο πήγαινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω αύριο το βράδυ αναλυτικά:) Δίνω μάθημα σήμερα και δεν έχω χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Συγκριτικά, η σχολή της Αθήνας είναι κατά πολύ καλύτερη από της Θεσσαλονίκης όσον αφορά ορισμένα θέματα οργάνωσης και παροχής εκπαίδευσης στους φοιτητές. Περιστατικά θα βρεις πιο εύκολα στην Αθήνα. Εδώ θα δυσκολευτείς λίγο, αλλά θα τα καταφέρεις. Να ξεπατωθείς πάντως όπως φοβάσαι, δε νομίζω. Θα έχεις συνηθίσει από το 1ο έτος:P

It's up to you:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια, ποσα χρονια σου παιρνει για να εισαι σε θεση να ανοιξεις δικο σου οδοντιατρειο? σπουδαζεις πχ τα 5 χρονια στο πανεπιστημιο και μετα τι κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μπορεις να ανοιξεις αν εχεις χρηματα. Σε εμας το πτυχιο ισοδυναμει με αδεια ασκησεως επαγγελματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Μπορεις να ανοιξεις αν εχεις χρηματα. Σε εμας το πτυχιο ισοδυναμει με αδεια ασκησεως επαγγελματος
δεν καταλαβαα! :s δηλαδη τελειωνεις τα 10 εξαμηνα και αν εχεις χρηματα μπορεις να ανοιξεις οδοντιατρειο? δεν κανεις πρωτα ειδικοτητα? κι αν ναι ποσο χρονο διαρκει? εννοω μεταπτυχιακες σπουδες τελος παντων...ποσο ειναι το κοστος για ανοιγμα ιδιωτικου οδοντιατρειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
δεν καταλαβαα! :s δηλαδη τελειωνεις τα 10 εξαμηνα και αν εχεις χρηματα μπορεις να ανοιξεις οδοντιατρειο? δεν κανεις πρωτα ειδικοτητα? κι αν ναι ποσο χρονο διαρκει? εννοω μεταπτυχιακες σπουδες τελος παντων...ποσο ειναι το κοστος για ανοιγμα ιδιωτικου οδοντιατρειου?

Πρακτικά,με το που θα πάρεις το πτυχίο μπορείς να δουλέψεις ως οδοντίατρος.Ωστόσο,για να καταρτιστείς επιστημονικα καλύτερα,να δείς περισσότερα περιστατικά κλπ,είναι καλό να κάνεις και ένα μεταπτυχιακό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
και ποσο διαρκει το μεταπτυχιακο? για το κοστος που εχει το ανοιγμα οδονιατρειου δεν πηρα απαντηση! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Kόστος ιατρείου= Γύρω στις 30000, στην καλύτερη περίπτωση, μόνο για τα απολύτως απαραίτητα.

Αν συνυπολογίσεις ψηφιακή ακτινογραφία, ενδοστοματική κάμερα, χειρολαβή, κλπ, για ενδοδοντικές θεραπείες μηχανοκίνητα, αν αγοράσεις τα πάντα-όλα τα υλικά και τα εργαλεία από την αρχή- ανεβαίνει το κόστος.

Τα μεταπτυχιακά διαρκούν 3 χρόνια για τις περιζήτητες ειδικότητες. Αν θέλεις να κάνεις μεταπτυχιακό, πρέπει να φροντίσεις για γνωριμίες με τα κατάλληλα πρόσωπα, διαφορετικά μην ελπίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Kόστος ιατρείου= Γύρω στις 30000, στην καλύτερη περίπτωση, μόνο για τα απολύτως απαραίτητα.

Αν συνυπολογίσεις ψηφιακή ακτινογραφία, ενδοστοματική κάμερα, χειρολαβή, κλπ, για ενδοδοντικές θεραπείες μηχανοκίνητα, αν αγοράσεις τα πάντα-όλα τα υλικά και τα εργαλεία από την αρχή- ανεβαίνει το κόστος.

Τα μεταπτυχιακά διαρκούν 3 χρόνια για τις περιζήτητες ειδικότητες. Αν θέλεις να κάνεις μεταπτυχιακό, πρέπει να φροντίσεις για γνωριμίες με τα κατάλληλα πρόσωπα, διαφορετικά μην ελπίζεις.
30.000:euro: ??? γιατι ειχα την αισθηση οτι ο ολος εξοπλισμος κοστιζει 300.000?!! εξαρταται και απο το μεγεθος του ιατρειου ε?
δηλαδη αν αγορασεις εναν χωρο με 100.000 + 30.000 = 130.000 ευρωπουλα... Τι εννοεις για τις γνωριμιες με τα καταλληλα προσωπα? :fish::fish::fish:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ρε παιδιά, επειδή με μπέρδεψαν. Και οι 2 σχολές είναι 10 εξάμηνα, δηλαδή 5 χρόνια, έτσι δεν είναι; Δεν άλλαξε κάτι, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ποιές 2 σχολές? Όλες οι οδοντιατρικές (2 είναι όλες κι όλες) είναι 5 χρόνια/10 εξάμηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εννοώ
1) μεταχειρισμένο μηχάνημα.
2) συγγενείς που θα σου φτιάξουν τα υδραυλικά, ηλεκτρικά, πάγκους.
3) εργαλεία όχι ακριβής μάρκας
4) ιδιόκτητο διαμέρισμα ώστε να μη χρειάζονται προκαταβολές για νοίκια.
Αυτές είναι παράμετροι που μπορούν να μειώσουν το κόστος.
Αν θες λεπτομέρειες, στείλε μου πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Στην οδοντιατρικη μπορει κανεις να μπει με κατατακτηριες,απο πχ κτηνιατρικη ή νοσηλευτικη?κ αν ναι μετα απο ποσα χρονια στη σχολη κ σε ποιο εξαμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
οδοντιατρικη απο κτηνιατρικη δυσκολο μου φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ποιές 2 σχολές? Όλες οι οδοντιατρικές (2 είναι όλες κι όλες) είναι 5 χρόνια/10 εξάμηνα

Εννοώ τη σχολή Αθήνας και της Θεσσαλονίκης. Το ίδιο λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top