Οδηγός Προκαταρκτικών Εξετάσεων για Σχολές Αστυνομίας

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αυτό δεν αναιρεί ότι τις κάνουν όμως.

Ε,απλα δεν τις κανουν προθυμα,οπως αρμοζει ο ορκος.Αρα,τον δινουν για το τυπικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Φακ!

Στις προκαταρτικες εξετασεις χρειαζετε να βαλετε τον πιο πλαστο σας εαυτο.

Και γτ το λεω αυτο : γτ αν εχετε καμια παραξενη αποψη για ενα θεμα,υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σας κοψουν.Γι αυτο,προσποιηθειτε για 2 μερες στη ζωη σας οτι ειστε δυναμικοι και με νορμαλ αποψεις,και αφηστε τις ηρωικες αντιληψεις.

Εγω δεν προσποιηθηκα καθολου,ειπα αυτα που πιστευα περι πατριδας κλπ. και μια χαρα με περασαν.Ποσοι απο αυτους που δινουν,πιστευουν πραγματικα σε τετοιες αξιες;Αντε να ειμαστε 2 στους 10.Ολοι οι αλλοι για αποκατασταση πανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θες να σου πω που τον γραφουν τον ορκο οι μαθητες των παραγωγικων σχολων,μπροστα στη μονιμη θεση;Απλα τον λενε για να μεινουν μονιμα στο στρατο και για να εχουν δουλεια.Και απλα κανουν τις διαταγες των ανωτερων τους.ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΘΥΜΙΑ.
από τη στιγμή που εκτελούν τις διαταγές,τις εκτελούν και σίγουρα δεν είναι τόσο απρόθυμει όσο λες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justcr4zy

Νεοφερμένος

Ο justcr4zy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Διαβασα το αρχικο ποστ.... ανχωθηκα μπορω να πω.. λιγο :Ρ

αλλα εγω εκανα μια βλακεια.... δηλωσα για στρατιωτικες σχολες μονο ΣΜΥ .... και ειμαι απο σερρες και τωρα πρεπει να κατεβω αθηνα και τρικαλα... για τα αθληματα... πολλα εξοδα και διαφορα προβληματα :/.... θα δηλωσω και για αστυνομια... ακομα η προκυρηξη δεν βγηκε.... ειμαι απο ΕΠΑΛ Δλδ θα δηλωσω αστυφυλακων..... τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια....

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι: "Αν δεν παω να δωσω αθληματα για στρατο..." που θα δωσω τα αθηλματα για αστυνομια (μερος...) ποσες μερες... και τι θα χρειαστω για να ειμαι Ο.Κ? :(:(

Ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Διαβασα το αρχικο ποστ.... ανχωθηκα μπορω να πω.. λιγο :Ρ

αλλα εγω εκανα μια βλακεια.... δηλωσα για στρατιωτικες σχολες μονο ΣΜΥ .... και ειμαι απο σερρες και τωρα πρεπει να κατεβω αθηνα και τρικαλα... για τα αθληματα... πολλα εξοδα και διαφορα προβληματα :/.... θα δηλωσω και για αστυνομια... ακομα η προκυρηξη δεν βγηκε.... ειμαι απο ΕΠΑΛ Δλδ θα δηλωσω αστυφυλακων..... τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια....

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι: "Αν δεν παω να δωσω αθληματα για στρατο..." που θα δωσω τα αθηλματα για αστυνομια (μερος...) ποσες μερες... και τι θα χρειαστω για να ειμαι Ο.Κ? :(:(

Ευχαριστω...


Η υπογράμμιση είναι δική μου
Η προκήρυξη έχει βγει και θα την βρεις εδώ
Όσο για το τι χρειάζεσαι για να είσαι οκ, γράφει η προκήρυξη τα απαιτούμενα δικαιολογητικά στις σελίδες 10-12
Τα δικαιολογητικά πρέπει να τα πας μέχρι τις 06/07/12 σε οποιοδήποτε αστυνομικό τμήμα
Οι προκαταρκτικές εξετάσεις διαρκούν 3 μέρες, το πρόγραμμα θα ανακοινωθεί στις 06/07/12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justcr4zy

Νεοφερμένος

Ο justcr4zy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ.... θα μου ηταν δυσκολο να την βρω.. γτ μπερδευομουν με των αξιωματικων........!

Απλα δεν ξερω που δινω τα αθληματα... για να ξερω αν μπορεσω να παω.... λογο εξόδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Οι προκαταρκτικές εξετάσεις διαρκούν 3 μέρες, γίνονται σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, και θα γίνουν το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Ιουλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justcr4zy

Νεοφερμένος

Ο justcr4zy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οποτε με συμφερει να παω αθηνα και τρικαλα για τα αθληματα και αυτα... στην αθηνα (πεντελη) και 411 Στρρατιωτικο νοσοκωμειο.. και μετα τρικαλα 2 μερες.... Γιατι ισχυοιυν και για την αστυνομια αυτες οι εξετασεις.... πφφ πολλα εξοδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Το 1000ρι ΠΑΝΤΑ γίνεται πρώτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justcr4zy

Νεοφερμένος

Ο justcr4zy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τα εντυπα απο την αστυνομια τα περνουμε....??? αυτα που ειναι για να τα συμπληρωσεις....?? για παραδειγμα για το στρατο μας τα εδωσαν στο σχολειο.... της αστυνομιας απο που τα περνουμε??


λογικα παντα το 1000αρι πρωτο γινεται ναι ετσι ακουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τα εντυπα απο την αστυνομια τα περνουμε....??? αυτα που ειναι για να τα συμπληρωσεις....?? για παραδειγμα για το στρατο μας τα εδωσαν στο σχολειο.... της αστυνομιας απο που τα περνουμε??


λογικα παντα το 1000αρι πρωτο γινεται ναι ετσι ακουσα...


Στις στρατιωτικές, το 1000άρι γίνεται τελευταίο
Τα τυπώνεις μόνος σου, δεν είναι αναγκασμένος κανείς να στα δώσει.
Αν πας σε αστυνομικό τμήμα και το ζητήσεις, δεν νομίζω να σου αρνηθουν, αν πεις πως δεν έχεις υπολογιστή κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τις εξετασεις μπορω να τις κανω σε οποιοδηποτε κρατικο νοσοκομειο και σε οποια πολη θελω σωστα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάω στο 401. Υπάρχει κάποια χρέωση ή όλα δωρεάν; Γιατί αν δεν είναι δωρεάν με την αξονική για παράδειγμα θα μας βγει το λάδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Eπαναφέρω το θέμα μιας και σε λίγες μέρες δίνουμε. Μπορεί κάποιος που τα έχει περάσει να μου πει τι ακριβώς γράφουμε στο κείμενο για τον εαυτό μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Eπαναφέρω το θέμα μιας και σε λίγες μέρες δίνουμε. Μπορεί κάποιος που τα έχει περάσει να μου πει τι ακριβώς γράφουμε στο κείμενο για τον εαυτό μας?

Ειμαι ο Γιωργος. Αγαπω την πατριδα, τον Ιησου Χριστο και θελω να κανω μια μεγαλη και ομορφη οικογενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Eπαναφέρω το θέμα μιας και σε λίγες μέρες δίνουμε. Μπορεί κάποιος που τα έχει περάσει να μου πει τι ακριβώς γράφουμε στο κείμενο για τον εαυτό μας?
Εγω εχω δωσει για στρατο αλλα ειναι το ιδιο,περιγραφεις τον εαυτο σου,γραψε χομπι,που μενεις,περιεγραψε την οικογενεια σου...Λογικα πραγματα,να δουν αμα εισαι χαζος ή τρελος θελουν,μην κολλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πήγες με κάποια προετοιμασία, διάβασες δηλαδή κανά υπόδειγμα ή ότι σου βγήκε εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάω στο 401. Υπάρχει κάποια χρέωση ή όλα δωρεάν; Γιατί αν δεν είναι δωρεάν με την αξονική για παράδειγμα θα μας βγει το λάδι...

Καμία χρεώση, όλα δωρεάν είναι. Είχα πάει εγώ οταν ειμουν υποψηφιος αξιωματικος αστυνομιας (φυσικα πηγα με παραπεμτπικο σημειωμα ενος αστυνομικου τμηματος). Πας , σου κλεινουν ραντεβου κανεις τις εξετασεις κ τελειωνεις.

Πήγες με κάποια προετοιμασία, διάβασες δηλαδή κανά υπόδειγμα ή ότι σου βγήκε εκεί?

Δε χρεαζεσαι καποια προετοιμασια βασικα. Οταν εδινα εγω η επιτροπη απλα ζητησε να γραψουμε τα πλεονεκτηματα κ μειονεκτημα που πιστευουμε οτι εχουμε κ πως πιστευεις εσύ οτι σε βλεποουν οι υπολοιποι γυρω σου.....κ μαζι μαυτο κλασσικα να ζωγραφισουμε κ εναν ανδρα κ μια γυναικα οπως παντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κατάλαβα .Τι θέμα σας έβαλαν να πείτε μεταξύ σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Mπαινω ischool
και το πρωτο που βλεπω ειναι ...
''Οδηγος Προκαταρτικων....''και λεω
''Τελικα ειμαστε πολυ πολυ προχω στο ischool..''


Close enough
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top