Οδηγός Προκαταρκτικών Εξετάσεων για Σχολές Αστυνομίας

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Χαχαχ,ναι θα είστε περίπου 10 άτομα στην ομάδα και όλοι μαζί θα τα κάνετε.Πίστεψε με εκείνη τη στιγμή δεν θα σκέφτεστε τίποτα άλλο παρά μόνο να τελιώνετε.Από ότι θυμάμαι,ειμάσταν όλοι κάπως αγχωμένοι οπότε...κρατούσαμε...Low Profil :P
χαχαχα,Δηλαδη για ποσα λεπτα θα κραταμε low profil...Περιπου 5-15??Και τι μπορουν να μας ζητησουν να κανουμε εκεινη την στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Και τι μπορουν να μας ζητησουν να κανουμε εκεινη την στιγμη?
"Σκυψτε στα τεσσερα!!!" :lol:
Ηρεμησε ρε, μια απλη εξεταση ειναι. Απλα θα σε βαλουν να κανεις μερικες ασκησεις με αλλους 10 μαντραχαλεους. Αυτο ειναι ολο. Το λιγοτερο που θα επρεπε να σε ανησυχει ειναι αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
"Σκυψτε στα τεσσερα!!!" :lol:
Ηρεμησε ρε, μια απλη εξεταση ειναι. Απλα θα σε βαλουν να κανεις μερικες ασκησεις με αλλους 10 μαντραχαλεους. Αυτο ειναι ολο. Το λιγοτερο που θα επρεπε να σε ανησυχει ειναι αυτο!
Σκυψτε στα τεσσερα εε?Μην σε πουνε τιποτα αλλο φοβαμαι εγω...:P
Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα αθληματα...εσυ τι θα κανεις για να περασεις?Αρχισες προπονηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Σκυψτε στα τεσσερα εε?Μην σε πουνε τιποτα αλλο φοβαμαι εγω...:P
Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα αθληματα...εσυ τι θα κανεις για να περασεις?Αρχισες προπονηση?
Τωωωρα; Απο τον Δεκεμβριο. Πως αλλιως να περασω το 1000αρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Χαχαχ,δεν σε κάνουν τίποτα περίεργο όταν ξεντύνεσαι!Απλώς κοιτάνε αν όλα είναι στη θέση τους!Κοιτάνε είπα,δεν αγγίζουν!Γιατί πολλοί κυκλοφορούν φήμες διάφορες μόνο και μόνο για να σπάσουν πλάκα...Όσον αφορά το 1000άρι,σταθερό ρυθμό και στα τελευταία 100-200 μέτρα,τρέχετε φουλ για την ζωή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Ποια απάντηση θεωρείτε σωστή στην ερώτηση: ''Γιατί θέλεις να μπεις στην αστυνομία;''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ποια απάντηση θεωρείτε σωστή στην ερώτηση: ''Γιατί θέλεις να μπεις στην αστυνομία;''
Εγω αν φτασω σε αυτο το σημειο θα τους πω γιατι θελω να παω στα ΜΑΤ και να βαραω οποιων βρω μπροστα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οτι και να πείς σε αυτήν την ερώτηση θα σε περάσουν.
για την εππαγγελματική αποκατάσταση είναι το καλλήτερο που μπορεις να πείς. άν αρχίσεις και λές διάφορα αρχίζεις να φαίνεσαι αστείος.
θα το δέις και εσύ τί κουφά έχεις να ακούσεις.
πχ ο προπαπους μου πολέμησε το 1920 ο παππούς μου το 1940 κσι ο πατέρας μου στην κύπρο, για αυτό θέλω να μπώ αστυνομία..

πές θέλω να μπώ για την αποκατάσταση και γιατί θέλω ένα εππάγγελμα με ένταση και δράση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εντάξει,όλοι απαντάνε για αποκατάσταση.Φυσιολογικό και λογικότατο.Απλώς πείτε τους λόγους ρε παιδιά που αισθάνεστε.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
Άσχετο και πάλλι με το θέμα έφτιαξα ένα βιντεάκι για τους αδικοχαμένους
https://www.youtube.com/watch?v=SVU1u7d7I8Y&hd=1 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Άσχετο και πάλλι με το θέμα έφτιαξα ένα βιντεάκι για τους αδικοχαμένους
https://www.youtube.com/watch?v=SVU1u7d7I8Y&hd=1 .
Συγχαρητήρια για το βίντεό σου.Ένα από τα ωραιότερα που έχω δει για την ΕΛ.ΑΣ.


ΑΔΕΡΦΙΑ,δε σας ξεχνάμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλά αυτό δεν είναι τίποτα! Πέρσι στις ψυχοτεχνικές δοκιμασίες ρώτησαν ένα παιδί γιατί θέλει να ενταχθεί στο σώμα και η απάντηση που έδωσε ήταν ότι του αρέσει να πυροβολάει! Ε, όπως καταλαβαίνεται τον κόψανε ή ένα άλλο παιδί είχε γράψει ότι είναι οξύθυμος και όταν τον ρώτησαν οι ψυχολόγοι γιατί είναι οξύθυμος απάντησε γιατί δεν γουστάρω να με βρίζουν!!! Πολλά κουλά θα ακούσετε αλλά εσείς φυσιολογικοί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αλλο μαργαριτάρι που άκουσα είναι: θέλω να μπώ στην αστυνομία γιατί απο παλιά μου άρεσαν τα γουέστερν και ήθελα όταν μεγαλώσω να γίνω σερίφης :eek:

αλλα εντάξει λίγο το άνχος λίγο η κακιά η ώρα και λές ότι σου κατέβει.
εμένα στη συνέντευξη ήταν επικεφαλής ένας αστυνόμος β των υατ, μια υπαστυνόμος β(ξανθό, πολύ καλό), 3 αστυφύλακες και 2 ψυχολόγοι. αρκετά μεγάλη επιτροπή
και μας εξέταζαν ανα 10δες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα... Σερίφης! Θα είχα πεθάνει στα γέλια, πραγματικά δεν θα κρατιόμουν με τίποτα! :P
Ωραίος.. και μας πέρσι ήταν ένα καλό ξανθό!
Είσαι μέσα αδερφέ και αν ναι πια σειρά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σειρα 09-11.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γιατί θες να μπεις στην αστυνομία;
1)Να...έχει κύρος!Είναι ωραία να φοράς την στολή,έχει κύρος η στολή!
(Κόπηκε στο βάρος την επομένη :clapup: )
2)ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΧΧΧ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΒΟΛΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΧΧ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ
(Όλα αυτά χωρίς ανάσα,κόμα και τελία!Το παλικάρι είχε μάθει απέξω κείμενο :clapup: )

Παιδιά πλησιάζει ο καιρός!Χώστε full!'Ερε τι γέλιο έχει να πέσει πάλλι Αθήνα τον Ιούλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καποιοι με ρωτανε εαν εδωσα τις εξετασεις το καλοκαιρι,καθως εδινα πανελ. για 2η φορα.Εδωσα,αλλα οχι στην Αστυνομια.Εδωσα στη ΣΜΥ και πηρα χαρτι οτι ειμαι ΟΚ για αστυνομια.Παραθετω τις αποψεις μου:
-Την πρωτη ημερα παρουσιαστηκαμε σε στρατιωτικο νοσοκομειο και καναμε τις κλασσικες εξετασεις (ουρα,αιμα,ματια κλπ.)
-Την δευτερη παρουσιαστηκαμε σε αλλο και απλα παρουσιαζομασταν μπροστα σε μια επιτροπη και φευγαμε.
-Την τριτη διναμε αθληματα στο Σταδιο των Τρικαλων και επειτα μεσα στην σχολη μας εδωσαν ενα 10λεπτο να γραψουμε μια παραγραφο για τον εαυτο μας και να κανουμε 2 σκιτσα.
-Την τεταρτη καθισαμε σε ημικυκλιο και μας εδωσε η επιτροπη ενα διλημα:Ενας φιλος σου εχει διαπραξει καποιο αδικημα και για αυτο εχει κατηγορηθει ενας αθωος.Ο φιλος σου δεν θελει να παραδωθει.Θα τον κατεδιδες ή οχι;
Εγω απαντησα οτι θα του συμπαραστεκομουν και θα προσπαθουσα με καθε μεσο να τον πεισω οτι το να μην παραδωθει και να κατηγορηθει καποιος αθωος ειναι λαθος κλπ. κλπ.
Μου ειπαν οτι δεν τους απανταω την ερωτηση και ειναι απογοητευμενοι.
Μετα μας διαβασαν μια παραγραφο και μετα μια αλλη με αλλαγμενα ορισμενα στοιχεια.Και καλα ηταν 2 αθλητες που προπονουνταν σε καποιο σταδιο για κατι αγωνες και ο ενας χτυπησε κλπ.
Εμεις επρεπε κυκλωσουμε 10 ερωτησεις πολλαπλης επιλογης.
Μετα μας επαιρναν συνεντευξη ξεχωριστα.
Με ρωτησαν πως κρινω τον εαυτο μου και τους απαντησα οτι γνωριζω οτι τα εκανα μανταρα στις πολ. επιλ. λογω αγχους.Μετα μου ειπαν εαν θελω να αλλαξω την απαντηση μου περι του φιλου μου και τους απαντισα οτι τελικα θα τον κατεδιδα γιατι εχει κατηγορηθει ενας αθωος.Μετα με ρωτουσαν ποιος με επιρρεασε να επιλεξω στρατο,γιατι θελω να παω,ποσα μορια εβγαλα,εαν περασα τις εξετασεις τις αστυνομιας περυσι(το 2010),τι διαφορα ειχαν με αυτες τους στρατου και εαν προτιμω αστυνομια ή στρατο.Τους απαντησα αστυνομια ;)
Μου ευχηθηκαν καλη επιτυχια και αυτο ηταν...

Ω ΝΑΙ ΔΙΝΩ 3η ΦΟΡΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Καποιοι με ρωτανε εαν εδωσα τις εξετασεις το καλοκαιρι,καθως εδινα πανελ. για 2η φορα.Εδωσα,αλλα οχι στην Αστυνομια.Εδωσα στη ΣΜΥ και πηρα χαρτι οτι ειμαι ΟΚ για αστυνομια.Παραθετω τις αποψεις μου:
-Την πρωτη ημερα παρουσιαστηκαμε σε στρατιωτικο νοσοκομειο και καναμε τις κλασσικες εξετασεις (ουρα,αιμα,ματια κλπ.)
-Την δευτερη παρουσιαστηκαμε σε αλλο και απλα παρουσιαζομασταν μπροστα σε μια επιτροπη και φευγαμε.
-Την τριτη διναμε αθληματα στο Σταδιο των Τρικαλων και επειτα μεσα στην σχολη μας εδωσαν ενα 10λεπτο να γραψουμε μια παραγραφο για τον εαυτο μας και να κανουμε 2 σκιτσα.
-Την τεταρτη καθισαμε σε ημικυκλιο και μας εδωσε η επιτροπη ενα διλημα:Ενας φιλος σου εχει διαπραξει καποιο αδικημα και για αυτο εχει κατηγορηθει ενας αθωος.Ο φιλος σου δεν θελει να παραδωθει.Θα τον κατεδιδες ή οχι;
Εγω απαντησα οτι θα του συμπαραστεκομουν και θα προσπαθουσα με καθε μεσο να τον πεισω οτι το να μην παραδωθει και να κατηγορηθει καποιος αθωος ειναι λαθος κλπ. κλπ.
Μου ειπαν οτι δεν τους απανταω την ερωτηση και ειναι απογοητευμενοι.
Μετα μας διαβασαν μια παραγραφο και μετα μια αλλη με αλλαγμενα ορισμενα στοιχεια.Και καλα ηταν 2 αθλητες που προπονουνταν σε καποιο σταδιο για κατι αγωνες και ο ενας χτυπησε κλπ.
Εμεις επρεπε κυκλωσουμε 10 ερωτησεις πολλαπλης επιλογης.
Μετα μας επαιρναν συνεντευξη ξεχωριστα.
Με ρωτησαν πως κρινω τον εαυτο μου και τους απαντησα οτι γνωριζω οτι τα εκανα μανταρα στις πολ. επιλ. λογω αγχους.Μετα μου ειπαν εαν θελω να αλλαξω την απαντηση μου περι του φιλου μου και τους απαντισα οτι τελικα θα τον κατεδιδα γιατι εχει κατηγορηθει ενας αθωος.Μετα με ρωτουσαν ποιος με επιρρεασε να επιλεξω στρατο,γιατι θελω να παω,ποσα μορια εβγαλα,εαν περασα τις εξετασεις τις αστυνομιας περυσι(το 2010),τι διαφορα ειχαν με αυτες τους στρατου και εαν προτιμω αστυνομια ή στρατο.Τους απαντησα αστυνομια ;)
Μου ευχηθηκαν καλη επιτυχια και αυτο ηταν...

Ω ΝΑΙ ΔΙΝΩ 3η ΦΟΡΑ!!!

Φακ!

Στις προκαταρτικες εξετασεις χρειαζετε να βαλετε τον πιο πλαστο σας εαυτο.

Και γτ το λεω αυτο : γτ αν εχετε καμια παραξενη αποψη για ενα θεμα,υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σας κοψουν.Γι αυτο,προσποιηθειτε για 2 μερες στη ζωη σας οτι ειστε δυναμικοι και με νορμαλ αποψεις,και αφηστε τις ηρωικες αντιληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στις προκαταρτικες εξετασεις χρειαζετε να βαλετε τον πιο πλαστο σας εαυτο.

Και γτ το λεω αυτο : γτ αν εχετε καμια παραξενη αποψη για ενα θεμα,υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σας κοψουν.Γι αυτο,προσποιηθειτε για 2 μερες στη ζωη σας οτι ειστε δυναμικοι και με νορμαλ αποψεις,και αφηστε τις ηρωικες αντιληψεις.
Για δύο ημέρες;

Στην Αστυνομία και στον Στρατό δίνεις όρκο να εκτελείς προθύμως τας διαταγάς των ανωτέρων σου. Οπότε, όχι, για μια ζωή θα πρέπει να καταπιέζετε τους εαυτούς σας. Έτσι είναι η φύση του επαγγέλματος: σου λένε κάτι, το κάνεις.
Ακόμα κι αν σου πουν να ανοίξεις πυρ εναντίον διαδηλωτών. Αλλιώς, πας στρατοδικείο κατευθείαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Για δύο ημέρες;

Στην Αστυνομία και στον Στρατό δίνεις όρκο να εκτελείς προθύμως τας διαταγάς των ανωτέρων σου.
Οπότε, όχι, για μια ζωή θα πρέπει να καταπιέζετε τους εαυτούς σας. Έτσι είναι η φύση του επαγγέλματος: σου λένε κάτι, το κάνεις.
Ακόμα κι αν σου πουν να ανοίξεις πυρ εναντίον διαδηλωτών. Αλλιώς, πας στρατοδικείο κατευθείαν.

Θες να σου πω που τον γραφουν τον ορκο οι μαθητες των παραγωγικων σχολων,μπροστα στη μονιμη θεση;Απλα τον λενε για να μεινουν μονιμα στο στρατο και για να εχουν δουλεια.Και απλα κανουν τις διαταγες των ανωτερων τους.ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΘΥΜΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και απλα κανουν τις διαταγες των ανωτερων τους.ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΘΥΜΙΑ.

Αυτό δεν αναιρεί ότι τις κάνουν όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top