ΟΧΙ στο ΑΛΚΟΟΛ: Μια συγκλονιστική ιστορία

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν το κείμενο αυτό είναι αληθινό ή τραβηγμένο από κάποιους...αλλά τουλάχιστον μέσα από αυτό ας παραδειγματιστούν κάποιοι! Για καλό όλων μας!
Οδήγηση και Αλκοολ ποτέ μαζί!! Πότε άραγε θα μπει στα κεφάλια μας κάτι τόσο απλό...?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να εννοείται.. ΣΑΦΩΣ.. ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΑΝ

1) Ο πιτσιρικάς που μόλις έβγαλε δίπλωμα, δεν έχει ιδέα τι συνέπειες έχει το αλκοολ στην οδήγηση καθώς όταν έβγαζε δίπλωμα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ?

2) Όταν βλέπει τον πατέρα του να πίνει και μετά να οδηγεί?

3) Όταν βλέπει τους μεγαλύτερους φίλους του να πίνουν και να οδηγούν?

4) Όταν προβάλεται συνεχώς το πρότυπο: ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΩΜΑ?

5) Ελάχιστες εώς μηδαμινές διαφημίσεις για ευαισθητοποίηση από τα ΜΜΕ στο θέμα αλκοολ + οδήγηση

όταν όταν όταν....

Δεν ξέρω, αν δεν είχα χάσει κι εγώ δικό μου άτομο που έπιασε τιμόνι ενώ είχε πιει, ΙΣΩΣ να ήμουν κι εγώ σταρχιδιστής.

Άσφαλτος και ποτάκια δεν πάνε μαζί...

Τα επιχειρήματα σου είναι βασικά το 1 και τα 4-5, όσον αφορά στα άλλα και ο πατέρας ήταν κάποτε ο γιος που περιγράφεις.

Το 1 δεν ισχύει επ' ουδενί, υπάρχει διεξοδική ανάλυση των κινδύνων που επιφυλάσσει η οδήγηση υπό την επείρια αλκοόλ στο βιβλίο των σημάτων και στα σχετικά tests του υπουργείου. Το 4 απ' ό,τι έχω δει εγώ τουλάχιστον (βλέπω από ελάχιστη μέχρι καθόλου τηλεόραση) δεν ισχύει, θυμάμαι αρκετές διαφημίσεις κατά του αλκοόλ. Ε το 5 πρέπει να 'σαι τελείως μαλάκας για να παίξει ρόλο.

My point is, δεν υπάρχουν δικαιολογίες, όποιος οδηγεί μεθυσμένος είναι ένα αρχίδι και μισό, όχι για τον εαυτό του (με αυτόν ας κάνει ό,τι του καπνίσει) αλλά γιατί βάζει σε μεγάλο κίνδυνο και του υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Τα επιχειρήματα σου είναι βασικά το 1 και τα 4-5, όσον αφορά στα άλλα και ο πατέρας ήταν κάποτε ο γιος που περιγράφεις.

Το 1 δεν ισχύει επ' ουδενί, υπάρχει διεξοδική ανάλυση των κινδύνων που επιφυλάσσει η οδήγηση υπό την επείρια αλκοόλ στο βιβλίο των σημάτων και στα σχετικά tests του υπουργείου. Το 4 απ' ό,τι έχω δει εγώ τουλάχιστον (βλέπω από ελάχιστη μέχρι καθόλου τηλεόραση) δεν ισχύει, θυμάμαι αρκετές διαφημίσεις κατά του αλκοόλ. Ε το 5 πρέπει να 'σαι τελείως μαλάκας για να παίξει ρόλο.

My point is, δεν υπάρχουν δικαιολογίες, όποιος οδηγεί μεθυσμένος είναι ένα αρχίδι και μισό, όχι για τον εαυτό του (με αυτόν ας κάνει ό,τι του καπνίσει) αλλά γιατί βάζει σε μεγάλο κίνδυνο και του υπόλοιπους.

1-- Όταν δίνεις δίπλωμα μαθαίνεις 16-β 17-γ. Όπως και μαθαίνεις "θεωρητικά" να αλλάζεις λάστιχο, να ελέγχεις λάδια κτλ. Δηλαδή δεν "μαθαίνεις" τίποτα.

Από την οικογένεια πρέπει να αρχίσει το όλο θέμα. Δηλαδή αν ο πατέρας πίνει και μετά οδηγει, το 18χρονο πιτσιρίκι δεν θα έχει υπ όψην του ότι είναι φυσιολογικό? Δεν πρέπει οι γονεις αφενος να δίνουν το good example :P και αφετέρου να πουν στο παιδί πόσο επικίνδυνο είναι?

Στο εξωτερικό συνεχώς προβάλλονται σποτ κατά του αλκοολ + οδηγηση.. Εγώ προσωπικά τον τελευταίο χρόνο στην Ελλάδα δεν έχω δει ούτε ένα (βασικά ούτε εγώ βλέπω πολύ ΤV αλλά πιστεύω ότι αν έδειχναν θα είχα πετύχει έστω και μία φορά). ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ-ΠΑΣΧΑ.

Anyway, το ποίντ σου είναι σωστότατο όπως και να χει, no excuses...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγώ όταν οδηγώ δεν πίνω ΠΟΤΕ. Προτιμώ να περάσει η βραδιά με μια σουρωτή ή περιέ ή ακόμα καλύτερα να πάρω καφέ αν δεν είμαι σε club.

Αυτό που φοβάμαι όταν επιστρέφω στο σπίτι κάποιο βράδυ, είναι οι υπόλοιποι οδηγοί....Γιατί σίγουρα κάποιοι έχουν πιει κάτι παραπάνω και δεν αποκλείεται να πάρει κάποιος εμένα ή και κάποιον άλλο στο λαιμό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Λίγο τραβηγμένο, αλλά το νόημα μένει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
δεν ξερω τι λετε παντως εγω συγκινηθηκα!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Και εγώ συγκινήθηκα!!!Οδήγηση και αλκοόλ ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ!!!Είναι κρίμα να χάνονται έτσι άδικα ζωές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ειναι εγκληματικο να πιει κανεις και να οδηγησει....μακρια απο το αλκοολ οταν προκειται να πιασουμε τιμονι !!

παντως η ιστοριουλα εχει καποια πηγη?[/quote]

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι απο που τη βρηκα!!!:(:(:(SORRY!!!


Πάντως αυτή η ιστοριουλα κυκλοφορεί πολύ και στο bitefight ενα online παιχνίδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όλους σκουλίκια θα μας φάνε .. τι γρήγορα τι αργά .. το θέμα είναι να απολαμβάνεις κάθε στιγμή ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αν θες να τελειωνεις νωρις πανω στη γη απολαμβανοντας,εγω μπορει να μη θελω..αρα γινε λιωμα αν θες στο σπιτακι σου ,κανεις δε σε εμποδιζει αλλα οταν βγεις στο δρομο ,επειδη ακριβως καποιοι ΔΕΝ θελουν να τους φανε τα σκουληκια επειδη απολαμβανεις εσυ,θα κανεις αυτο που πρεπει.οταν στη μεση μπαινουν αλλες ζωες,εφοσον θελουμε να λεγομαστε ανθρωποι ,θα τις σεβομαστε.τελεια και παυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Το κείμενο είναι συγκλονιστικό, κι ελπίζω όχι αληθινό :'(
Μην πίνετε πριν οδηγήσετε...
:'(:(:'(:(
-----------------------------------------
Όλους σκουλίκια θα μας φάνε .. τι γρήγορα τι αργά .. το θέμα είναι να απολαμβάνεις κάθε στιγμή ..
Καλά, αν ήταν έτσι ο καθένας θα είχε το δικαίωμα να οδηγεί ενώ έχει πιει. Όμως, έτσι βάζεις σε κίνδυνο τη ζωή κι άλλων ανθρώπων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Το κείμενο είναι συγκλονιστικό, κι ελπίζω όχι αληθινό :'(

Τόσοι και τόσοι έχουν σκοτωθεί από μεθύστακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κρίμα........:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Είτε το κείμενο είναι αληθινό είτε όχι,εγώ συγκινήθηκα!!!!:(:'(Ποτέ μην οδηγείτε ενώ έχετε πιει αλκοόλ,γτ έτσι δε βάζετε σε κίνδυνο μόνο τη δική σας ζωή αλλά και τη ζωή πολλών άλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι πραγματική ιστορία ή όχι αλλά είναι ανατριχιαστική. Το μήνυμα όμως που έχει είναι αληθινό. Αθώοι άνθρωποι χάνουν άδικα την ζωή τους και πάνω στο άνθος της ηλικίας τους πολλές φορές λόγω της απερισκεψίας κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
είναι τρομερό και μπορεί το συγκεκριμένο να μην είναι σίγουρα αλήθεια... ένας γείτονάς μου ήταν στα διόδια και περίμενε στην ουρά και ένας μεθυσμένος έπεσε με ταχύτητα πάνω του, εκείνος νηφάλιος και ο φίλος του που ήταν συνοδηγός, όλοι σκοτώθηκαν, το αυτοκίνητό του είχε γίνει σα φυσαρμόνικα ! Ήταν 23 και 25 χρονών. είναι απαίσιο αυτό με το μεθύσι και την οδήγηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
συγκλονιστικη ιστορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Καλά, δεν χρειαζόταν να γραφτεί ένα μελοψεύτικο κειμενάκι για να περαστεί ένα απλό μήνυμα. Τώρα θα μου πείτε πως υπάρχουν κι άτομα που δεν κατανοούν τι θα πει αλκοολ κι οδήγηση και μόνο αν τους βάλεις λίγο συναίσθημα θα το συλλάβουν.
Αν και τόσο αναίσθητοι που είναι, πως να το συλλάβουν. Για να είσαι μεθυσμένος και να πας να οδηγήσεις, πάει να πει πως είσαι ντιπ για ντιπ.
Βάζεις σε κίνδυνο τη ίδια σου τη ζωή, αλλά ταυτόχρονα κι άλλων ανθρώπων.
Είναι αδικία να πληρώνουν τα λάθη ζώων, άνθρωποι που δεν φταίνε πουθενά.
Τι συζητάμε τώρα, η ζωή είναι άδικη για πολλούς.
Επειδή ο άλλος έχει το μυαλό πάνω απο το κεφάλι του κι ο δείκτης ανωριμότητάς του έχει σπάσει προ πολλού, πρεπει εσύ να πεθάνεις.
Πριν οδηγήσεις, ή καλύτερα, πριν πιείς, δεν θα σου κοστίσει και τίποτα να τα σκεφτείς αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Γαμώ το κέρατό μου με τις μαλακίες του καθενός.

Ναι είναι δολοφονικό να πίνεις και να οδηγείς. Ωραία... Είσαι μαλάκας αν το κάνεις. Και εσύ άντε ψόφα, αλλά αν προκαλέσεις ατύχημα και ζήσεις θα έρθω εγώ προσωπικά να σου κόψω τα αρχίδια και να σε βάλω να τα φας...

Φυσικά και η ιστοριούλα είναι "γελοία" όπως και όλα του στυλ: "και ενώ οδηγούσε την μηχανή με 200 φώναξε στην κοπέλα του ότι την αγαπάει"

Δείτε όλοι οπωσδήποτε τα παρακάτω βίντεο.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=S06CBqaXox4&feature=related[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=UiSXUYj-AZ0&feature=related[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=_oVFfijT6i8&feature=related[/ame]

Γενικότερα μην αφήνετε να υποτιμούν την νοημοσύνη σας και να σας κάνουν ότι θέλουν πατώντας πάνω στην ευαισθησία σας. Δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτή την ιστοριούλα αλλά γενικότερα και σε ότι προβάλλει η τηλεόραση.

Ωραία, δεν πρέπει να πίνεις και να οδηγείς. Από εκεί και πέρα... Γράφοντας ψεύτικες γλυκανάλατες μαλακίες δεν πείθεις αυτούς που πρέπει να πείσεις.. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ναι, κι εμενα αμα με χτυπησει αμαξι θα κατσω και θα ριχνω ατελειωτες αναλυσεις για το ποτο και τους κακους ανθρωπους που πινουν και οδηγουν.
Σαφως δεν πρεπει να πινει καποιος οταν ξερει οτι θα οδηγησει.
Αλλα με τετοιες ΜAΛΑΚΙΕΣ, υποτιμας το μεσο αικιου.
Θελω να πω οκ, χτυπαει ενα αυτοκινητο την κοπελα και αντι να ειδοποιησουν ασθενοφορο καλουν τα ΜΜΕ. Και αφου φτανει το δημοσιογραφικο κρου, η κοπελα αρχιζει τον μονολογο της συγκινησης, χωρις καποιος να κανει κινηση να την παει σε νοσοκομειο ή κατι.


Γαμώ το κέρατό μου με τις μαλακίες του καθενός.

Ναι είναι δολοφονικό να πίνεις και να οδηγείς. Ωραία... Είσαι μαλάκας αν το κάνεις. Και εσύ άντε ψόφα, αλλά αν προκαλέσεις ατύχημα και ζήσεις θα έρθω εγώ προσωπικά να σου κόψω τα αρχίδια και να σε βάλω να τα φας...

Φυσικά και η ιστοριούλα είναι "γελοία" όπως και όλα του στυλ: "και ενώ οδηγούσε την μηχανή με 200 φώναξε στην κοπέλα του ότι την αγαπάει"

Δείτε όλοι οπωσδήποτε τα παρακάτω βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=S06CBqaXox4&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=UiSXUYj-AZ0&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=_oVFfijT6i8&feature=related

Γενικότερα μην αφήνετε να υποτιμούν την νοημοσύνη σας και να σας κάνουν ότι θέλουν πατώντας πάνω στην ευαισθησία σας. Δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτή την ιστοριούλα αλλά γενικότερα και σε ότι προβάλλει η τηλεόραση.

Ωραία, δεν πρέπει να πίνεις και να οδηγείς. Από εκεί και πέρα... Γράφοντας ψεύτικες γλυκανάλατες μαλακίες δεν πείθεις αυτούς που πρέπει να πείσεις.. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ

αχαχαχαχαχχααχαχχα
το πρωτο ειναι επικο απλα, τα αλλα 2 ψιλοχαζομαρες.:P

Αλλο βιντεο απο κει. Πιο πολυ θα πιασει το ''μην τρεχετε και φορατε παντα κρανος'' παρα αυτη η πιπ@.
Τοτε της ειπε ''αγκαλιασε με σφιχτα, πιο σφιχτα, πες μου οτι με αγαπας''. Και μετα στουκα σε τοιχο, πεθαινει το αγορι και η κοπελα αυτοκτονει επειδη της εσωσε τη ζωη δινοντας της το κρανος.

Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top