ΟΠΑ ή ΠΑΜΑΚ για Λογιστική / Χρηματοοικονομικά;

geordimi10

Νεοφερμένος

Ο geordimi10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ποιο είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για μεταπτυχιακό σε οικονομικά ή/και λογιστική - χρηματοοικονομικά, το ΟΠΑ (πρώην ΑΣΟΕΕ) ή ΠΑΜΑΚ;
 

Steve9393

Νεοφερμένος

Ο Steve9393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Kανενα από τα 2. Χρηματοοικονομικα στα rankings είναι το Πανεπιστήμιο Πειραιά. Και οικονομικά νομίζω εκπα . Για ΟΔΕ υπερτερεί Ασσοε.Το παμακ δεν νομίζω ότι υπερτερεί σε κάποιον τομέα.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Σε όποιο μπορείς να πηγαίνεις να παρακολουθείς.

Τα σωστά μεταπτυχιακά (όχι αυτά που δίνεις 900€ το εξάμηνο και σου "δίνουν" πτυχίο) απαιτούν συνεχή παρουσία σε μαθήματα και επαφή με καθηγητές για να μάθεις το αντικείμενο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Για να γίνετε άριστοι και να μπείτε στην κυβέρνηση. :-*
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ΠΑΠΕΙ για finance
Λογιστικη ΕΚΠΑ
Daaaaamn το ΟΠΑ δεν κάνει για τίποτα δηλαδή; είναι προτιμότερο να πας σε τμήμα που δεν έχει καν το "λογιστική" στον τίτλο του από το να πας ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ;; Περίεργο, οι καθηγητές λογιστικής που μας ξεσκίζανε με τα θέματα τους στις εξεταστικές καμώνονταν ότι με αυτό τον τρόπο έχουν διατηρήσει την πρωτιά στην επιστήμη αυτή τα τελευταία 30 χρόνια
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Daaaaamn το ΟΠΑ δεν κάνει για τίποτα δηλαδή; είναι προτιμότερο να πας σε τμήμα που δεν έχει καν το "λογιστική" στον τίτλο του από το να πας ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ;; Περίεργο, οι καθηγητές λογιστικής που μας ξεσκίζανε με τα θέματα τους στις εξεταστικές καμώνονταν ότι με αυτό τον τρόπο έχουν διατηρήσει την πρωτιά στην επιστήμη αυτή τα τελευταία 30 χρόνια
Δεν ξερεις εσυ παιδακι
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Δεν ξερεις εσυ παιδακι
Βασικά έχει δίκιο μιλάει για μάστερ νόμιζα μιλούσε για μπάτσελορ, στα μάστερ υπάρχουν για λογιστική μόνο και είναι πολύ φθηνότερα από το ΟΠΑ, εκεί συμφωνώ, για μπάτσελορ το ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ για λογιστική είναι πολύ καλό, αν μπορείς να υποστείς τους καθηγητές του
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Daaaaamn το ΟΠΑ δεν κάνει για τίποτα δηλαδή; είναι προτιμότερο να πας σε τμήμα που δεν έχει καν το "λογιστική" στον τίτλο του από το να πας ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ;; Περίεργο, οι καθηγητές λογιστικής που μας ξεσκίζανε με τα θέματα τους στις εξεταστικές καμώνονταν ότι με αυτό τον τρόπο έχουν διατηρήσει την πρωτιά στην επιστήμη αυτή τα τελευταία 30 χρόνια
Μίλησα για master…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

για μπάτσελορ το ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ για λογιστική είναι πολύ καλό, αν μπορείς να υποστείς τους καθηγητές του
Τι εννοεις;
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μίλησα για master…
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι εννοεις;
Έχω γράψει πολλές φορές σε μηνύματά μου για το τμήμα μου και τους καθηγητές του, απαιτούν να κάνεις κάποια πράγματα που δεν βγάζουν λογική όπως το να πηγαίνεις σε όλες τις διαλέξεις να μαζεύεις τις λύσεις των ασκήσεων γιατί αρνούνται να τις ανεβάζουν στο eclass με την δικαιολογία "τι θα σας έχουμε εδώ; για να κάθεστε;"
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

geordimi10

Νεοφερμένος

Ο geordimi10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

geordimi10

Νεοφερμένος

Ο geordimi10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος τι παίζει με τους καθηγητές για ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ και αν όντως αξίζει για μάστερ. Το συγκεκριμένο μάστερ το είδα μέσα στα 100 καλύτερα του κόσμου σε κάποιες κατατάξεις για το τομέα accounting και finance σε επίπεδο μάστερ.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
ΟΠΑ μόνο ☺️☺️
Πέρα από την πλάκα το προπτυχιακό του λοχρη είναι απίστευτα δυνατό σαν τμήμα.Μπορεις να βρεις εύκολα δουλειά χωρίς μεταπτυχιακό γιατί είναι αρκετά πιο εξειδικευμένο από αλλά προπτυχιακά. Τώρα για μεταπτυχιακό νομίζω θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους. Χρηματοοικονομικά ΠΑΠΕΙ και λογιστική ΕΚΠΑ λόγω συνεργασίας με το ΣΟΛ
 

geordimi10

Νεοφερμένος

Ο geordimi10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ΟΠΑ μόνο ☺️☺️
Πέρα από την πλάκα το προπτυχιακό του λοχρη είναι απίστευτα δυνατό σαν τμήμα.Μπορεις να βρεις εύκολα δουλειά χωρίς μεταπτυχιακό γιατί είναι αρκετά πιο εξειδικευμένο από αλλά προπτυχιακά. Τώρα για μεταπτυχιακό νομίζω θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους. Χρηματοοικονομικά ΠΑΠΕΙ και λογιστική ΕΚΠΑ λόγω συνεργασίας με το ΣΟΛ
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τελείωσα ΟΔΕ και επειδή μου άρεσε η λογιστική και τα χρηματοοικονομικά , θα ήθελα να αποκτήσω εξειδικευμένες γνώσεις πάνω σε αυτά (κυρίως λογιστική, γιατί δεν θέλω να μπλέξω με τα πολλά μαθηματικά που έχουν τα καθαρά χρηματοοικονομικά).
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω ορκωτός λογιστής, γι'αυτό και δεν κοίταξα για μεταπτυχιακά που σχετίζονται με ελεγκτική και με το ΣΟΕΛ.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τελείωσα ΟΔΕ και επειδή μου άρεσε η λογιστική και τα χρηματοοικονομικά , θα ήθελα να αποκτήσω εξειδικευμένες γνώσεις πάνω σε αυτά (κυρίως λογιστική, γιατί δεν θέλω να μπλέξω με τα πολλά μαθηματικά που έχουν τα καθαρά χρηματοοικονομικά).
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω ορκωτός λογιστής, γι'αυτό και δεν κοίταξα για μεταπτυχιακά που σχετίζονται με ελεγκτική και με το ΣΟΕΛ.
Όλα τα πανεπιστήμια και ΕΚΠΑ και ΠΑΠΕΙ και ΟΠΑ είναι αξιόλογα απλά το όπα έχει το prestige όσο να ναι. Τώρα στο μεταπτυχιακό επίπεδο διαλέξεις αυτό που πιστεύεις ότι κουμπώνει καλύτερα στα θέλω σου
 
Top