Νυχτερινή Έξοδος

Νυχτερινή Εξοδος

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • σε club

    Ψήφοι: 33 27.3%
  • στα μπουζούκια

    Ψήφοι: 5 4.1%
  • σε συναυλία (γενικά)

    Ψήφοι: 21 17.4%
  • σε εναλλακτική μουσική σκηνή

    Ψήφοι: 12 9.9%
  • σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική

    Ψήφοι: 8 6.6%
  • σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική

    Ψήφοι: 3 2.5%
  • σε θέατρο / σινεμά

    Ψήφοι: 22 18.2%
  • άλλο (τι?)

    Ψήφοι: 17 14.0%

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
1. Όταν υπάρχει καμιά καλή συναυλία (που εδώ σπανίζουν)
2. Για ρακές και μπύρες με φαί. Δεν με νοιάζει αν έχει ζωντανή λαϊκή μουσική η όχι.
3. Club, μεταλλάδικα, ροκάδικα, γκοθάδικα ή άλλου είδους αλλα όχι τα τραγικά τα νεοελληνικά (με τραγική μουσική και 30 δευτερόλεπτα το κάθε τραγούδι) αν και σε αυτά θα πάω αν με μεθύσουνε :P
4. Κινέζικο/Μεξικάνικο/Ρώσικο φαγητό (ναι ζώ για να τρώω :P)
5. Σε κυριλέ εστιατόριο. Εξαρτάται την παρέα βέβαια.
Τα μπουζούκια είναι τραγικά, δεν πατάω. Πανάκριβα με νοθευμένα ποτά και πραγματικά το πιο βαρετό περιβάλλον του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
κι εγώ αναρωτιέμαι ποιοι τελικά είναι αυτοί που πάνε στα μπουζούκια?? ποιος νοήμων άνθρωπος θα δώσει π.χ 200 ευρά το μπουκάλι για να ακούσει τη Βανδή..? χαίρομαι πάντως που κανένας μέχρι στιγμής από σας δεν πατάει στα μπουζούκια... είναι ενθαρυντικό.. η χώρα μας δεν έχει φτάσει σε ολοκληρωτική παρακμή ακόμα.. (οδεύει βέβαια προς αυτήν με ταχύτατους ρυθμούς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οπουδήποτε μπορώ να μιλήσω με την υπόλοιπη παρέα χωρίς να χρειάζεται να γκαρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
κι εγώ αναρωτιέμαι ποιοι τελικά είναι αυτοί που πάνε στα μπουζούκια?? ποιος νοήμων άνθρωπος θα δώσει π.χ 200 ευρά το μπουκάλι για να ακούσει τη Βανδή..? χαίρομαι πάντως που κανένας μέχρι στιγμής από σας δεν πατάει στα μπουζούκια... είναι ενθαρυντικό.. η χώρα μας δεν έχει φτάσει σε ολοκληρωτική παρακμή ακόμα.. (οδεύει βέβαια προς αυτήν με ταχύτατους ρυθμούς)

Πρώτον, όταν μιλάω για μπουζούκια, στα οποία πάω μια στο τόσο (δεν είναι για κάθε εβδομάδα φυσικά, είναι για μία ειδική περίσταση), μιλάω για σοβαρούς λαικούς καλλιτέχνες, Μπάση, Τερζή, Σφακιανάκη, Γονίδη κλπ. Δε μιλάω για τα μπανταλά της τσιφτετελοποπ, στυλ Βανδή, ούτε για τα αστεράκια του μήνα. Το ότι πας ν'ακούσεις ένα πρώτο όνομα και δίνεις 160 ευρώ για 4 άτομα με κρασί είναι ακριβώς το ίδιο με το να πας σε κάποιο κυριλέ εστιατόριο, να φας ένα πρωτοκλασάτο πιάτο και να πληρώσεις πάνω κάτω τα ίδια. Δεν καταλαβαίνω ούτε που είναι το πρόβλημα, πολύ δε περισσότερο δε δικαιολογώ τους χαρακτηρισμούς σου. Ο καθένας έχει δικαίωμα ν'αντιλαμβάνεται τον κόσμο όπως γουστάρει και να ορίζει ως "παρακμή" αυτό που για τον ίδιο δεν ενδείκνυται σε σοβαρά άτομα. Σε κάθε περίπτωση, η άποψη αυτή είναι καλύτερο να μένει για τον εαυτό μας. Ένα απλό παράδειγμα να σου δώσω, πχ. και τα μέρη που συχνάζει η φίλη μου η piou, απ'οσο μου έχει περιγράψει, για μένα είναι παρακμή, αλλά σέβομαι την επιλογή της, όπως σέβεται κι αυτή τις δικές μου, άσχετα με το ποιες απόψεις διαμορφώνει γι'αυτές. Οι παρωπίδες δεν οφελούν. Και στη συναυλία του Παπακωνσταντίνου έχω πάει και στο κέντρο που εμφανίζεται ο Γονίδης. Το αν είναι παρακμή ή όχι, για μένα, άσε να το κρίνω εγώ που το επιλέγω και το πληρώνω. Οι χαρακτηρισμοί δε βοηθούν.

Φιλικά.

Οπουδήποτε μπορώ να μιλήσω με την υπόλοιπη παρέα χωρίς να χρειάζεται να γκαρίζω.

Αυτό είναι ένα point, αλλά εξαρτάται αν πας καθαρά για διασκέδαση, για να κάνεις κεφάλι που λέμε. Αν ισχύει αυτό, τότε εντάξει, δεν πας για να κάνεις διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για διασκέδαση πάω σ'ένα rave party, παίρνω και λίγο lsd και γουστάρω (λέμε τώρα, δεν το έχω κάνει ακόμα :P). Αν είμαι στα καλά μου θέλω να μπορώ να μιλήσω, μου τη δίνει να μην μπορώ να συνεννοηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πρώτον, όταν μιλάω για μπουζούκια, στα οποία πάω μια στο τόσο (δεν είναι για κάθε εβδομάδα φυσικά, είναι για μία ειδική περίσταση), μιλάω για σοβαρούς λαικούς καλλιτέχνες, Μπάση, Τερζή, Σφακιανάκη, Γονίδη κλπ. Δε μιλάω για τα μπανταλά της τσιφτετελοποπ, στυλ Βανδή, ούτε για τα αστεράκια του μήνα. Το ότι πας ν'ακούσεις ένα πρώτο όνομα και δίνεις 160 ευρώ για 4 άτομα με κρασί είναι ακριβώς το ίδιο με το να πας σε κάποιο κυριλέ εστιατόριο, να φας ένα πρωτοκλασάτο πιάτο και να πληρώσεις πάνω κάτω τα ίδια. Δεν καταλαβαίνω ούτε που είναι το πρόβλημα, πολύ δε περισσότερο δε δικαιολογώ τους χαρακτηρισμούς σου. Ο καθένας έχει δικαίωμα ν'αντιλαμβάνεται τον κόσμο όπως γουστάρει και να ορίζει ως "παρακμή" αυτό που για τον ίδιο δεν ενδείκνυται σε σοβαρά άτομα. Σε κάθε περίπτωση, η άποψη αυτή είναι καλύτερο να μένει για τον εαυτό μας. Ένα απλό παράδειγμα να σου δώσω, πχ. και τα μέρη που συχνάζει η φίλη μου η piou, απ'οσο μου έχει περιγράψει, για μένα είναι παρακμή, αλλά σέβομαι την επιλογή της, όπως σέβεται κι αυτή τις δικές μου, άσχετα με το ποιες απόψεις διαμορφώνει γι'αυτές. Οι παρωπίδες δεν οφελούν. Και στη συναυλία του Παπακωνσταντίνου έχω πάει και στο κέντρο που εμφανίζεται ο Γονίδης. Το αν είναι παρακμή ή όχι, για μένα, άσε να το κρίνω εγώ που το επιλέγω και το πληρώνω. Οι χαρακτηρισμοί δε βοηθούν.
.

miv, συγγνμώμη αν σε προσέβαλα... δεν πήγαινε προς εσένα συγκεριμένα.. ήταν μια γενική παρατήρηση.. πάντως εγώ δεν έχω παρωπίδες... και σε μπουζούκια έχω πάει κτλ. απλώς δεν μ' αρέσουν και τα θεωρώ παρακμιακά.. αυτή είναι η άποψή μου.. και τα κλαπμς (τουλάχιστον σε αυτά που έχω πάει εγώ) τα θεωρώ επίσης παρακμιακά... δέν έχω όμως πρόβλημα όυτε με αυτόν που πάει στα μπουζούκια, ούτε με αυτόν που πάει στα κλαμπ..

1-->Συναυλία εννοείται
2-->Σε club (αλλά σε στιλ revenge of rock, wizard..μακριά απο μένα τα κυριλέ κλαμπάκια τ στυλ αυτοκίνηση και guzel..)
3-->Άλλο (ΜΠΥΡΑΡΙΑ/πλατεία/σπίτι φίλων για ποτάκι!)
4-->Εναλλακτική μουσική σκηνή

μπουζούκια, ταβέρνα, εστιατόριο..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Eπειδή δεν είμαι πολύ σχετικός, τη μουσική παίζουν αυτά τα clubs..? ροκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Eπειδή δεν είμαι πολύ σχετικός, τη μουσική παίζουν αυτά τα clubs..? ροκ?

ναι. κυρίως 80s. ΝWOBHM και Hard Rock στο revenge, και glam και AOR στο wizard :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
nice! σε ένα τέτοιο club μάλλον θα πήγαινα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Μπουζουκια μια φορα πηγα, στην τριημερη στη Α' Λυκειου και κοιμηθηκα πανω στο τραπεζι. Ποτε ξανα τετοια λαθη:P Οπως επισης, δεν αντεχω τα κλαμπς με τοσο δυνατη μουσικη, ωστε να μην μπορεις να μιλησεις(Εχω κοιμηθει και σε τετοιο κλαμπ, παλι στην τριημερη:P) Τα κλαμπς με δυνατα μπασα ειναι ανυποφορα, πραγματικα. Πηγαινω ομως , αναγκαστικα, σε καμια γιορτη φιλων κλπ. Το κυριλλατο εστιατοριο ειναι καπως, γιατι γενικα ειμαι λιγο χυμα..Αν εμφανιστω εγω εκει με τα ολ σταρ το σκισμενο παντελονι, αρχιζω κιολας να γελαω να φταρνιζομαι δυνατα, να φωναζω οταν αρχιζω να παθιαζομαι σε μια συζητηση, ειναι σιγουρο οτι θα με διωξουν! Θα παω καποια στιγμη για χαβαλε, στανταρ. Συναυλιες ειναι το καλυτερο μου (αν και δεν εχω παει σε πολλες.. καταραμενο νησι). Και σινεμα επισης θελω να αρχισω να πηγαινω συχνα (εδω δεν εχουμε χειμερινο, οποτε..). Η ταβερνα δεν με χαλαει, αρκει να υπαρχει καλη παρεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Μπουζουκια μια φορα πηγα, στην τριημερη στη Α' Λυκειου και κοιμηθηκα πανω στο τραπεζι. Ποτε ξανα τετοια λαθη:P Οπως επισης, δεν αντεχω τα κλαμπς με τοσο δυνατη μουσικη, ωστε να μην μπορεις να μιλησεις(Εχω κοιμηθει και σε τετοιο κλαμπ, παλι στην τριημερη:P)

Κι εγώ στην 5ήμερη φέτος..:P Φοβερή εμπειρία! :) Δεν ήμουν ο μόνος πάντως.. Δεν είχα κοιμηθεί κιόλας την προηγούμενη νύχτα καθόλου και... καταλαβαίνεις.. Και το θέμα είναι ότι πήγαμε και δεύτερη φορά.. Εντάξει, τη δεύτερη δεν κοιμήθηκα.. Απλώς την περισσότερη ώρα καθόμουν απ' έξω με ένα φίλο μου και κάτι παιδιά από άλλα σχολεία..

Στα μπουζούκια δεν έχω κοιμηθεί ποτέ.. Θα το δοκιμάσω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Η. άλλο


Z, Γ, Δ, Η (πχ καφετερεια, κατα προτιμηση ροκ/μεταλ στα εξαρχεια) Ε, ΣΤ, Α, Β

Κι εγω ειχα κοιμηθει στο κλαμπ στην δiημερη της Β' Λυκειου, σε εναν καναπε, και οι υπολοιποι γυρω μου ειχαν ανεβει σε καναπεδες κ τραπεζια και χορευαν. Χαμπαρι εγω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Βασικά πηγαίνω σε ενα cafe καθέ μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Κινηματογράφος και μετά club/bar/cafe. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Σε όλα εκτός από το κυριλέ :p Βασικά προτιμώ το club, τα μπουζούκια και το cinema..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Από όλα τα παραπάνω, προτιμώ είτε κάποια συναυλία, είτε κινηματογράφο.

Εχμ..."σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική"....hello?!?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Η. άλλο(καμιά φορά άραγμα τα βράδια σε σπίτια καλών φίλων είναι ό,τι καλύτερο)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ζ. σε θέατρο / σινεμά(αν παίζει κάτι αξιόλογο)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Eγώ έχω κοιμηθεί σε ρεμπετάδικο σε τριήμερη...:P



Λοιπόν εγω προτιμώ >> 1.εναλλακτική μουσική σκηνη
2.club
3.συναυλία
4.θέατρο(όχι cinema)
και μετά όλα τα άλλα εκτοσ απο τα μπουζούκια και
τις ταβέρνες με λαική μουσική την οποία αντιπαθώ
ιδιαίτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τοp 3

1 Σε συναυλια(γενικα)

2 σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική

3
σε θέατρο ή σινεμά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Για διασκέδαση πάω σ'ένα rave party, παίρνω και λίγο lsd και γουστάρω (λέμε τώρα, δεν το έχω κάνει ακόμα :P). Αν είμαι στα καλά μου θέλω να μπορώ να μιλήσω, μου τη δίνει να μην μπορώ να συνεννοηθώ.

Κι εμένα μου τη δίνει. Θέλω να επικοινωνώ με τους άλλους, και σε μέρος με δυνατή μουσική, δε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top