Ντροπαλότητα: κατά πόσο επηρεάζει την ζωη σας;

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
βασικά αυτή η ντροπαλότητα θα με φάει :(
είναι μια κοπέλα στο φροντιστήριο μου(αυτή πάει γ λυκείου εγώ β)πανέμορφη(τουλάχιστον για εμένα)και την βλέπω που με κοιτάει αλλα φοβάμαι...απλά δεν μπορώ να βρω το κουράγιο να τις μιλήσω διότι φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
βασικά αυτή η ντροπαλότητα θα με φάει :(
είναι μια κοπέλα στο φροντιστήριο μου(αυτή πάει γ λυκείου εγώ β)πανέμορφη(τουλάχιστον για εμένα)και την βλέπω που με κοιτάει αλλα φοβάμαι...απλά δεν μπορώ να βρω το κουράγιο να τις μιλήσω διότι φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία :/

Σαν?

Μπορεί να είμαι τρολ εδώ και να κάνω τον έξυπνο αλλά στην πραγματικότητα ντρέπομαι παρα πολυ :redface:

Μην ακούς κανέναν φίλε σαν τρόλ γαμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ας πούμε φοβάμαι μήπως πω καμιά βλακεία λόγω του άγχους μου και τα καταστρέψω όλα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ας πούμε φοβάμαι μήπως πω καμιά βλακεία λόγω του άγχους μου και τα καταστρέψω όλα :/

Καλυτερα να της μιλησεις!!απο το να λες στο μελλον γιατι δεν της μιλησες..εξαλλου δεν χανεις τιποτα να το κανεις..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δεν ξερω ρε παιδια δεν ειμαι καλος σε αυτα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ιστορικα,η ντροπη παντως χρησιμοποιηθηκε απο την εξουσια ως μηχανισμος.Συγκεκριμενα,θεωρηθηκε αρετη(οπως ακομη και θεωρειται),αλλα στην πραγματικοτητα ειναι ψευτοαρετη,με την οποια πετυχαιναν την υποδουλωση οι μεγαλυτεροι,στους μικροτερους.
Εξαλλου,δεν ειναι λογικο,καποιος να δειχνει σεβασμο σε καποιον,μονο και μονο επειδη ειναι μεγαλος σε ηλικια.

Για την ιστορια,ο Ψυχολογος Αντλερ ελεγε οτι η ντροπη σε παιδια ειναι σημα κινδυνου,διοτι στην κοινωνια επιβιωνουν αυτοι που εχουν θαρρος.Ελεγε,πως αμα ενα ντροπαλο παιδι,ηττηθει,θα κατακερματιστει ψυχολογικα,περισσοτερο απο ενα θαρραλεο,το οποιο προφανως και θα ξεπερασει ευκολοτερα την ψυχολογικη μεταπτωση που επιφερει η ηττα.

^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ξερω ρε παιδια δεν ειμαι καλος σε αυτα :/


έλα ρε φίλε μην ακούω τέτοια, και βλακεία να πεις δλδ τι θα γίνει; θα πει "τι ηλίθιος που είναι αυτός" ; Όχι βέβαια. Και να μην τη ρίξεις τι είχες τι έχασες, πας γι' άλλα. Αν δεν ρισκάρεις και λιγάκι θα ζεις πάντα με αυτό το "αν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
έχεις δίκιο :D θα το προσπαθήσω και ο,τι γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top