Νοσηλευτική Πάτρας

JenniferC

Νεοφερμένος

Η JenniferC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! :)
Έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα εκεί. Καθώς μένω στην Αθήνα πρέπει να αποφασίσω πολύ σύντομα αν θα πάω στην συγκεκριμένη σχολή!
Νοσηλευτική θέλω να σπουδάσω, αλλά βρίσκομαι σε δίλημμα - να ξαναδώσω για τα ΑΕΙ (φέτος δεν διάβαζα καθόλου αλλά έχω τις δυνατότητες, δεν ξέρω όμως αν θα έχω την διάθεση) ή να πάω επαρχία (ρισκάροντας, γιατί θα πρέπει να νοικιάσω σπίτι και λοιπές δραστηριότητες που θα με κρατήσουν αναγκαστικά εκεί, ελπίζοντας πως η σχολή θα είναι καλή) ;

Χρειάζομαι λοιπόν πληροφορίες για την σχολή! :) Θέλω να βάλω τα δυνατά μου στις σπουδές μου και να κερδίσω όσο το δυνατόν περισσότερες γνώσεις και εμπειρίες, για αυτό δεν μπορώ να το αφήσω στην τύχη.
Αν γνωρίζετε, σας παρακαλώ πολύ να μου απαντήσετε όσο το δυνατόν πιο σύντομα καθώς είναι μια πολύ σημαντική απόφαση.

Μερικές ερωτήσεις μου είναι:
Ποια είναι η κατάσταση μέσα στην σχολή (πχ οργάνωση, διάθεση+γνώσεις καθηγητών, κατάσταση εργαστηρίων, νοσοκομείου..)
Που και πότε ακριβώς γίνεται η πρακτική και πόσο απέχει το ΤΕΙ από το/τα νοσοκομεία
Ποιά περιοχή θα ήταν η κατάλληλη για να νοικιάσει κανείς σπίτι κοντά στα παραπάνω μέρη
Υπάρχει εστία για τα ΤΕΙ; -αν ναι, πόσο απέχει, σε τι κατάσταση είναι, με ποιες προϋποθέσεις μπαίνει κανείς..-
Αν τυχόν γνωρίζετε την γνώμη που υπάρχει για το συγκεκριμένο ΤΕΙ στον επαγγελματικό τομέα (Κάποια τμήματα τα προτιμούν περισσότερο από κάποια άλλα).



Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Απο γνωστες μου ειτε εισαι απο αει η απο τει το ιδιο και το αυτο ειναι εργασιακα σε ενα νοσοκομοιο μονο στα χρηματα ειναι λιγο μεγαλητερος του αποφοιτου αει .Απο το λιγο που το εψαξα το καλοκαιρι γιατι σκευτομουν να βαλω την νοσηλευτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Φετος μπαινω 2ο ετος Νοσηλευτικη Πατρας , στο συγκεκριμενο τμημα και γενικα ειμαι ευχαριστημενη .. Δεν ηταν πρωτη μου επιλογη η Νοσηλευτικη, ηταν απο τις τελευταιες αλλα τελικα θελω να μπω δυναμικα φετος και να το δω πιο θερμα το θεμα .[Ηθελα Παιδαγωγικα , κτλ ... Ο,τι ειχε να κανει με παιδια.. Αλλα και αυτο το επαγγελμα πιστευω θα μου ταιριαζε γιατι εχει να κανει και με τον χαρακτηρα.. :) Ειδικα αν σου αρεσει να φροντιζεις τους ανθρωπους πιστευω θα σου αρεσει πολυ εδω, στη σχολη !!!
( Διοτι ξερω πολυ καλα πως ειναι πολυ πιο ευκολο να βρω δουλεια στο μελλον και να κανω περεταιρω πραγματα .. Μεταπτυχιακο κτλ .. Γενικα ειναι επαγγελμα εξελιξης εχει προδιαγραφες για το μελλον και το εξωτερικο ακομα και θα δεις κι εσυ στο μελλον ποσο χρησιμη θα νιωθεις για το κοινωνικο συνολο. Ειναι απο τα λιγα επαγγελματα που ειναι επαγγελμα - λειτουργημα.. )
Να φανταστεις δεν ηθελα καν να σκεφτω περι Νοσηλευτικης περισυ ... Τελικα περασα εδω, και απο οτι φαινεται δεν το μετανιωσα.. Σημερα μαλιστα πηρα κουραγιο να συνεχισω τη σχολη και να μην δωσω 10% του χρονου απο το γεγονος οτι σημερα στο δρομο ειδα με τη μητερα μου εναν ανθρωπο να τον κρατανε και αιμορραγουσε στο κεφαλι. Πιθανον να χτυπησε , επεσε κατω ειπαν.. εκεινη τη στιγμη ευχομουν να ειχα παραπανω γνωσεις , να ηξερα πώς να αντιμετωπισω την κατασταση και να σπεύσω να βοηθησω ! Ενιωσα τοσο δυναμικη, χρησιμη εκεινη τη στιγμη...Δηλαδη φαντασου πώς θα νιώθουμε στην πράξη στην καθημερινοτητα μας , με τις γνωσεις που θα παρουμε . !! :clapup: )
Οι καθηγητες ειναι καθηγητες. Οπως σε καθε σχολη υπαρχουν οι αυστηροι καθηγητες, οι πιο ελαστικοι ... κτλ .. Μην πτωεισαι ομως ! Ο,τι χρειαστεις ειμαι εδω να σου λυσω καθε απορια..! :) Ειτε απο εδω(μπορεις καλυτερα για να το δω να μου στειλεις προσωπικο μηνυμα στο i-school) , ειτε απο κοντα . (Πατρα ) Επίσης, πολλα παιδια αναγκαζονται να σπουδασουν μακρια απο τη μονιμο τοπο κατοικιας τους , ειδικα οσοι μενουν στα νησια οπως εγω.. Καταλαβαινω πως ειναι εξοδα, ειδικα υπο αυτες τις συνθηκες που ζουμε ... Αλλα σκεψου τα θετικα :D (εισαι ανεξαρτητος, εισαι σε ενα καινουριο πειβαλλον , μεγαλωνει ο κυκλος των φιλων σου , κοινωνικοποιεισαι .. Αντιλαμβανεσαι , προσαρμοζεσαι , αναλαμβανεις ευθυνες ,ωριμαζεις .. κτλ .. ) Θα χαρω πολυ να βρεθουμε και απο κοντα να κανουμε παρεα ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heyyou

Νεοφερμένος

Η Heyyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Λόγω της ΕΒΕ δε μπόρεσα να δηλώσω νοσηλευτική στην Αθήνα και δήλωσα στη Πάτρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιες γενικές πληροφορίες για το τμήμα αυτό , διότι ακούω πως δεν αξίζει και δεν είναι και σε σχέση με αυτό στο ΕΚΠΑ ... ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δεν είναι καλό σε σχέση με αυτό στο ΕΚΠΑ ***
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Λόγω της ΕΒΕ δε μπόρεσα να δηλώσω νοσηλευτική στην Αθήνα και δήλωσα στη Πάτρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιες γενικές πληροφορίες για το τμήμα αυτό , διότι ακούω πως δεν αξίζει και δεν είναι και σε σχέση με αυτό στο ΕΚΠΑ ... ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δεν είναι καλό σε σχέση με αυτό στο ΕΚΠΑ ***
Στο ΕΚΠΑ βγαίνεις κατευθείαν προϊσταμένη
Της Πάτρας είναι πρώην ΤΕΙ γιατί δεν δήλωσες την Τρίπολη; Είναι το αντίστοιχο του εκπα
 

Heyyou

Νεοφερμένος

Η Heyyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο ΕΚΠΑ βγαίνεις κατευθείαν προϊσταμένη
Της Πάτρας είναι πρώην ΤΕΙ γιατί δεν δήλωσες την Τρίπολη; Είναι το αντίστοιχο του εκπα
Στο ΕΚΠΑ βγαίνεις κατευθείαν προϊσταμένη
Της Πάτρας είναι πρώην ΤΕΙ γιατί δεν δήλωσες την Τρίπολη; Είναι το αντίστοιχο του εκπα
Λόγω απόστασης και εξόδων... Θα μου πρότεινες να ξανά έδινα ή να πάω εκεί ; Μου έχουν πει ότι αν τελειώσω με άριστους βαθμούς δεν έχει τόση σημασία ποιο τμήμα τελείωσα.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Λόγω απόστασης και εξόδων... Θα μου πρότεινες να ξανά έδινα ή να πάω εκεί ; Μου έχουν πει ότι αν τελειώσω με άριστους βαθμούς δεν έχει τόση σημασία ποιο τμήμα τελείωσα.
Δεν νομίζω να αξίζει να ξαναδώσεις. Αλλά καλύτερα να μιλήσει κάποιος που σπουδάζει νοσηλευτική. Από όσο ξέρω σε μερικά χρόνια εργασίας θα μπορέσεις και εσύ να γίνεις προϊσταμένη, πάνω κάτω στο νοσοκομείο την ίδια δουλειά κάνετε απλα ο μισθός είναι λίγο πιο χαμηλός
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ολες οι νοσηλευτικες δινουν ισοτιμα πτυχια ΠΕ και εχουν τον ιδιο μισθο στο δημοσιο. Αν θα γινεις προισταμενη και ποτε εξαρτάται απο τα μεταπτυχιακα σου την αποδοση σου και το βυσμα σου και οχι απο πια σχολη ειναι το πτυχιο ΠΕ. Η σχολη του εκπα χαιρει παραπανω εκτιμισεως χωρις ομως αυτη να μεταφραζετε σε χρηματα.
Στον ιδιωτικο τομεα προηγείται ο πιο συνεργασιμος και ο εχων τους πιο ευχαριστημενους ασθενείς, καθοτι εκει υπαρχουν μετρησεις.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Στο ΕΚΠΑ βγαίνεις κατευθείαν προϊσταμένη
Της Πάτρας είναι πρώην ΤΕΙ γιατί δεν δήλωσες την Τρίπολη; Είναι το αντίστοιχο του εκπα
Δεν ισχύει τίποτα τέτοιο. Η ίδια καραμέλα για 8 χρόνια τώρα συμβαίνει από τότε που ήμουν λύκειο. Και τα δύο,τώρα πια,είναι πανεπιστήμια με τα ίδια δικαιώματα στους απόφοιτους του.
Επιπλέον,ακόμα και ΤΕΙ να ήταν,δεν γίνεται κανείς προϊστάμενος μόνο με ένα χαρτί. Χρειάζονται χρόνια προϋπηρεσίας (άσχετα αν το χαρτί που διαθέτει είναι ΑΕΙ ή ΤΕΙ).
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Δεν ισχύει τίποτα τέτοιο. Η ίδια καραμέλα για 8 χρόνια τώρα συμβαίνει από τότε που ήμουν λύκειο. Και τα δύο,τώρα πια,είναι πανεπιστήμια με τα ίδια δικαιώματα στους απόφοιτους του.
Επιπλέων,ακόμα και ΤΕΙ να ήταν,δεν γίνεται κανείς προϊστάμενος μόνο με ένα χαρτί. Χρειάζονται χρόνια προϋπηρεσίας (άσχετα αν το χαρτί που διαθέτει είναι ΑΕΙ ή ΤΕΙ).
Τι να σου πω εμένα αυτό μου έλεγαν στο σχολείο/φροντιστήριο δεν το έχω ψάξει ακριβώς τι κάνουν 🤷🏻‍♀️
εάν είχαν ίδια επαγγελματικά δικαιώματα γιατί δεν βρίσκονται σε αντιστοιχία;
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Τι να σου πω εμένα αυτό μου έλεγαν στο σχολείο/φροντιστήριο δεν το έχω ψάξει ακριβώς τι κάνουν 🤷🏻‍♀️
εάν είχαν ίδια επαγγελματικά δικαιώματα γιατί δεν βρίσκονται σε αντιστοιχία;
Μην ακούς άσχετους που δεν έχουν καμία επαφή. Εγώ στο Πατρών είμαι και είναι αξιόλογο πανεπιστημιακό πρόγραμμα νοσηλευτικής. Τώρα πια είναι όλα πανεπιστημιακά (δικαίως) οπότε εάν θες να έρθεις σε εμάς τα ίδια ακριβώς δικαιώματα θα έχεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να έχετε καλύτερη εικόνα για το τμήμα μη βλέπετε την φήμη,τα μόρια ή το όνομα. Να βλέπετε το πρόγραμμα σπουδών (που είναι και το μόνο που ίσως να έχουν διαφορετικό). Η διάκριση του ΤΕΙ - ΑΕΙ δεν υπάρχει πια στις σημερινές νοσηλευτικές πανεπιστημίου. Ακόμα και τους νοσηλευτές ΤΕΙ, δε θα πρέπει να βλέπουμε συναδέλφους υποτιμητικά διότι και αυτοί του ΤΕΙ πήραν πτυχίο 4ετούς φοίτησης με ιδρώτα και κόπο.
Τότε η μόνη διαφορά ήταν το πρόγραμμα σπουδών (στους ΤΕΙ ήταν πράξη ενώ ΑΕΙ το μπλα μπλα) και μια οικονομική διαφορά (αρκετά μικρή) στον δημόσιο τομέα. Σε γενικές γραμμές όμως το πτυχίο τους είναι ισάξιο. Οπότε μη σνομπάρετε τους ΤΕΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Μην ακούς άσχετους που δεν έχουν καμία επαφή. Εγώ στο Πατρών είμαι και είναι αξιόλογο πανεπιστημιακό πρόγραμμα νοσηλευτικής. Τώρα πια είναι όλα πανεπιστημιακά (δικαίως) οπότε εάν θες να έρθεις σε εμάς τα ίδια ακριβώς δικαιώματα θα έχεις.
Ε βλέπεις εσύ σπουδάζεις εκεί 😂
Μην ακούς άσχετους που δεν έχουν καμία επαφή. Εγώ στο Πατρών είμαι και είναι αξιόλογο πανεπιστημιακό πρόγραμμα νοσηλευτικής. Τώρα πια είναι όλα πανεπιστημιακά (δικαίως) οπότε εάν θες να έρθεις σε εμάς τα ίδια ακριβώς δικαιώματα θα έχεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να έχετε καλύτερη εικόνα για το τμήμα μη βλέπετε την φήμη,τα μόρια ή το όνομα. Να βλέπετε το πρόγραμμα σπουδών (που είναι και το μόνο που ίσως να έχουν διαφορετικό). Η διάκριση του ΤΕΙ - ΑΕΙ δεν υπάρχει πια στις σημερινές νοσηλευτικές πανεπιστημίου. Ακόμα και τους νοσηλευτές ΤΕΙ, δε θα πρέπει να βλέπουμε συναδέλφους υποτιμητικά διότι και αυτοί του ΤΕΙ πήραν πτυχίο 4ετούς φοίτησης με ιδρώτα και κόπο.
Τότε η μόνη διαφορά ήταν το πρόγραμμα σπουδών (στους ΤΕΙ ήταν πράξη ενώ ΑΕΙ το μπλα μπλα) και μια οικονομική διαφορά (αρκετά μικρή) στον δημόσιο τομέα. Σε γενικές γραμμές όμως το πτυχίο τους είναι ισάξιο. Οπότε μη σνομπάρετε τους ΤΕΙ.
Στην κλινική πράξη τα καθήκοντα νοσηλευτή ΑΕΙ και ΤΕΙ είναι ακριβώς τα ίδια, καθώς και οι δύο βαθμίδες φέρουν τον αυτό τίτλο "Νοσηλευτής" και δεν διαχωρίζονται όπως οι ΔΕ νοσηλευτές οι οποίοι ως βαθμίδα είναι βοηθοί νοσηλευτή.

Η διαφορά μεταξύ ΑΕΙ και ΤΕΙ νοσηλευτικής αφορά την διαφορά στον χρόνο προαγωγής κατά 2 έτη περίπου να προηγούνται οι ΑΕΙ καθώς υπάρχει και μια ελαφρά μισθολογική διαφορά.

Επίσης επειδή το επίπεδο εκπαίδευσης των ΑΕΙ είναι ακόμα μεγαλύτερο από των ΤΕΙ, παρόλο που οι υπάχουν ίσα ακαδημαϊκά δικαιώματα, οι πρώτοι ανελίσσονται ποιό εύκολα ακαδημαϊκά στον εκπαιδευτικό και ευρευνητικό τομέα ενίοτε...

Συνεπώς τα καθήκοντα διαφέρουν ανάλογα εαν κάποιος έχει τελειώσει δευτεροβάθμια ή τριτοβάθμια εκπαίδευση και ως εκ τούτου επειδή υπάρχουν περισσότεροι ΤΕΙ απο ΑΕΙ συνήθως η προϊσταμένη είναι από ΤΕΙ.

Ίσως να μην ισχύουν αυτά πλέον κάποτε όμως ίσχυαν
Στο νοσοκομεία ξέρω ότι ακόμα και οι βοηθοί κάνουν την ίδια δουλειά με τα άτομα από το ΤΕΙ/αει
Αν ήταν όμως το ίδιο όλα τα τμήματα νοσηλευτικής θα ήταν σε αντιστοιχία
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ε βλέπεις εσύ σπουδάζεις εκεί 😂

Στην κλινική πράξη τα καθήκοντα νοσηλευτή ΑΕΙ και ΤΕΙ είναι ακριβώς τα ίδια, καθώς και οι δύο βαθμίδες φέρουν τον αυτό τίτλο "Νοσηλευτής" και δεν διαχωρίζονται όπως οι ΔΕ νοσηλευτές οι οποίοι ως βαθμίδα είναι βοηθοί νοσηλευτή.

Η διαφορά μεταξύ ΑΕΙ και ΤΕΙ νοσηλευτικής αφορά την διαφορά στον χρόνο προαγωγής κατά 2 έτη περίπου να προηγούνται οι ΑΕΙ καθώς υπάρχει και μια ελαφρά μισθολογική διαφορά.

Επίσης επειδή το επίπεδο εκπαίδευσης των ΑΕΙ είναι ακόμα μεγαλύτερο από των ΤΕΙ, παρόλο που οι υπάχουν ίσα ακαδημαϊκά δικαιώματα, οι πρώτοι ανελίσσονται ποιό εύκολα ακαδημαϊκά στον εκπαιδευτικό και ευρευνητικό τομέα ενίοτε...

Συνεπώς τα καθήκοντα διαφέρουν ανάλογα εαν κάποιος έχει τελειώσει δευτεροβάθμια ή τριτοβάθμια εκπαίδευση και ως εκ τούτου επειδή υπάρχουν περισσότεροι ΤΕΙ απο ΑΕΙ συνήθως η προϊσταμένη είναι από ΤΕΙ.

Ίσως να μην ισχύουν αυτά πλέον κάποτε όμως ίσχυαν
Στο νοσοκομεία ξέρω ότι ακόμα και οι βοηθοί κάνουν την ίδια δουλειά με τα άτομα από το ΤΕΙ/αει
Αν ήταν όμως το ίδιο όλα τα τμήματα νοσηλευτικής θα ήταν σε αντιστοιχία
Δεν ισχύουν για αυτούς που τελειώνουν τώρα,εφόσον είναι και όλα πανεπιστήμια. Στην εξήγηση της διαφοράς πως είχε ένα μικρό προβάδισμα ο ΑΕΙ,έχεις δίκιο. Αλλά δεν τελειώνουν κατευθείαν προϊσταμένοι (κάτι που θέλει εμπειρία και γνώσεις). Τέλος πάντων,το Πατρών είναι αξιόλογο τμήμα μιας και το έχω ζήσει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Για το θεμα αυτο της αντιστοιχιας σχολων.
Ειναι ενα αλλο κολπο κεραμεως για να μειωσει παραπανω τις μετεγγραφες για αθηνα .
Μαλιστα τοτε ο υφυπουγος Διγαλακης ειχε δηλωσει οτι δεν τιθεται θεμα ακαδημαικων και επαγγελματικων δικαιωματων.
Επειδη ειναι νεες σχολες αλλαζουμε την αντιστοιχια για δυο χρονια για να οργανωθουν και να αξιολογηθουν απο την ΕΘΑΑΕ. Τωρα τι νεα σχολη ειναι του παδα που ιδρυθηκε μαζι με του εκπα το 1983 και αυτη της τριπολης το 2005 ειναι αλλο θεμα? Οι πολιτικοι εχουν βεβαια μια ροπη προς το μπουρδουκλωμα , αλλα αυτος ρε παιδι μου ηταν και καθηγητης θετικης σχολης των χανιων.
 

Τρογκμπα

Νεοφερμένος

Ο Τρογκμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
H νοσηλευτική στην Πάτρα ξέρει που είναι κάποιος επειδή πατάω στο Google και μου το βγάζει διαφορετικό μέρος από ότι είναι η πανεπιστήμιουπολη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
H νοσηλευτική στην Πάτρα ξέρει που είναι κάποιος επειδή πατάω στο Google και μου το βγάζει διαφορετικό μέρος από ότι είναι η πανεπιστήμιουπολη
H σχολη σου δεν βρισκεται στην Πανεπιστημιουπολη του Ριου, αλλα στην αλλη την Πανεπιστημιουπολη στο Κουκουλι , Νικολαου Γκυζη 4 (πιο πατρα).
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top