Νοσηλευτική: Αξίζει το επίπεδο σπουδών;

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Bump.

Για να συνεχισουμε την κουβεντα περι ΤΕΙ/ΑΕΙ νοσηλευτικης (γιατι δηλωσα ΑΕΙ νοσηλευτικης Αθηνας,ως 1η επιλογη (ειδικη κατηγορια),και ΤΕΙ νοσηλευτικης Αθηνας,ως 3η επιλογη (που λογικα μπαινω με το 90%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εγω προσωπικα αυτη την στιγμη ειμαι τριτο ετος και ειμαι πολυ ευχαριστημενη...στην αρχη ειχα ενδιασμους ολλα τωρα ολα οκ... δεν το μετανιωνω που μπηκα στη σχολη

Bump.

Για να συνεχισουμε την κουβεντα περι ΤΕΙ/ΑΕΙ νοσηλευτικης (γιατι δηλωσα ΑΕΙ νοσηλευτικης Αθηνας,ως 1η επιλογη (ειδικη κατηγορια),και ΤΕΙ νοσηλευτικης Αθηνας,ως 3η επιλογη (που λογικα μπαινω με το 90%)
θεωρω οτι εχεισ κανει καλη επιλογη,μακαρι να περασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αντε,2 μηνες ακομα και παμε νοσηλευτικη.

Για να βλεπω θυματα των γιατρων εδω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πανο κανόνισε να είμαστε στο ίδιο νοσοκομείο θα σε ξεσκίσω. Θα σε φέρω στην εντατική και θα στους πεθαίνω όλους για να έχεις δουλειά τα βράδια...Be ready :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πανο κανόνισε να είμαστε στο ίδιο νοσοκομείο θα σε ξεσκίσω. Θα σε φέρω στην εντατική και θα στους πεθαίνω όλους για να έχεις δουλειά τα βράδια...Be ready :P:P

ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ :

1)Να μην εχω ασφαλεια
2)Να μην μπορω να σερνω τα ποδια μου απο τις εφημερειες
3)Να με μαζευεις στο γραφειο σου για να κανουμε πλακες στο Μαρακι :P
4)Να μην εχω χρονο να παω ουτε τουαλετα

Αν δεν προσεξεις,θα σε κανω θεμα στην Τατιανα και στον Τριανταφυλλοπουλο :whistle:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
η γνωμη μου ειναι οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις τελειωσει ΑΕΙ η ΤΕΙ.σημασια εχει να εισαι σωστος επαγγελματιας και να μην λες οχι σε οτι σου ζητουν οι ασθενεις να κανεις.νομιζω πως οι νοσηλευτες του ΑΕΙ την εχουν ψωνισει λιγο και νομιζουν οτι ειναι ανωτεροι απο των ΤΕΙ.ολοι την ιδια δουλεια θα κανουν δεν θα εχετε καμμια διαφορα.εγω ειμαι ακομα ΔΕ,αλλα θελω να μπω στο ΤΕΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
η γνωμη μου ειναι οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις τελειωσει ΑΕΙ η ΤΕΙ.σημασια εχει να εισαι σωστος επαγγελματιας και να μην λες οχι σε οτι σου ζητουν οι ασθενεις να κανεις.νομιζω πως οι νοσηλευτες του ΑΕΙ την εχουν ψωνισει λιγο και νομιζουν οτι ειναι ανωτεροι απο των ΤΕΙ.ολοι την ιδια δουλεια θα κανουν δεν θα εχετε καμμια διαφορα.εγω ειμαι ακομα ΔΕ,αλλα θελω να μπω στο ΤΕΙ :P

w8 να σου αφησω ενα link

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2831764&postcount=347
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
w8 να σου αφησω ενα link

Το να κανεις αυτο που θελει ο ασθενης ειναι και θεμα χαρακτηρα δεν ειναι ψωνισμα φιλε πανο... Κανεις δεν ειπε ποτε μα ποτε οτι οι τε ειναι κατωτεροι ή οτι δεν ξερουν να δουλευουν απλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι στο θεωριτικο υποβαθρο διαφερουμε αρκετα... Και εγω το βλεπω αυτο παρολο που ειμαι ακομα φοιτητρια... Την πραξη αργα ή γρηγορα θα τι μαθεις σε ενα μηνα; Σε 2 μηνες; Στη θεωρια παντα θα υστερεις... Οταν φυγεις απο τη σχολη καλος ή κακος δε διαβαζεις... Δεν ισχυει για ολους βεβαια... Επισης ειναι αποδεκτο απο ολους νομιζω οτι τα τει ειναι περισσοτερο ανοργανωτα σε σχεση με τα πανεπιστημια(οχι οτι εκεινα δουλευουν τελεια..)επισης τα μαθηματα εμεις δε τα περναμε με σημειωσεις οπως συμβαινει στα τει αλλα μας εξεταζουν και στις παραμικρες λεπτομερειες και με το παραπανω και αυτο στο εγκυομαι... Και αν θελεις και τη γνωμη μου οσο περισσοτερα μπορεις να μαθεις τοσο καλυτερα για σενα τοσο καλθτερα θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις σε κατι που θα παρουσιαστει... Η μεγαλη διαφορα του πε και του τε φαινεται στο τροπο που θα αντιμετωπισουν μια δυσκολη κατασταση... Καλη η πραξη αλλα χωρις την θεωρια ειναι αχρηστη. Και στη γιαγια να δειξω πως να κανει ενεσεις θα τις κανει τι σημαινει αυτο οτι ειναι και νοσηλευτρια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το να κανεις αυτο που θελει ο ασθενης ειναι και θεμα χαρακτηρα δεν ειναι ψωνισμα φιλε πανο... Κανεις δεν ειπε ποτε μα ποτε οτι οι τε ειναι κατωτεροι ή οτι δεν ξερουν να δουλευουν απλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι στο θεωριτικο υποβαθρο διαφερουμε αρκετα... Και εγω το βλεπω αυτο παρολο που ειμαι ακομα φοιτητρια... Την πραξη αργα ή γρηγορα θα τι μαθεις σε ενα μηνα; Σε 2 μηνες; Στη θεωρια παντα θα υστερεις... Οταν φυγεις απο τη σχολη καλος ή κακος δε διαβαζεις... Δεν ισχυει για ολους βεβαια... Επισης ειναι αποδεκτο απο ολους νομιζω οτι τα τει ειναι περισσοτερο ανοργανωτα σε σχεση με τα πανεπιστημια(οχι οτι εκεινα δουλευουν τελεια..)επισης τα μαθηματα εμεις δε τα περναμε με σημειωσεις οπως συμβαινει στα τει αλλα μας εξεταζουν και στις παραμικρες λεπτομερειες και με το παραπανω και αυτο στο εγκυομαι... Και αν θελεις και τη γνωμη μου οσο περισσοτερα μπορεις να μαθεις τοσο καλυτερα για σενα τοσο καλθτερα θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις σε κατι που θα παρουσιαστει... Η μεγαλη διαφορα του πε και του τε φαινεται στο τροπο που θα αντιμετωπισουν μια δυσκολη κατασταση... Καλη η πραξη αλλα χωρις την θεωρια ειναι αχρηστη. Και στη γιαγια να δειξω πως να κανει ενεσεις θα τις κανει τι σημαινει αυτο οτι ειναι και νοσηλευτρια;;;

Ναι.Εμ...εγώ είμαι στο ΑΕΙ στην Αθήνα και ας μην σχολιάσουμε για το σκίσιμο που έχουμε εκεί κάθε μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το να κανεις αυτο που θελει ο ασθενης ειναι και θεμα χαρακτηρα δεν ειναι ψωνισμα φιλε πανο... Κανεις δεν ειπε ποτε μα ποτε οτι οι τε ειναι κατωτεροι ή οτι δεν ξερουν να δουλευουν απλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι στο θεωριτικο υποβαθρο διαφερουμε αρκετα... Και εγω το βλεπω αυτο παρολο που ειμαι ακομα φοιτητρια... Την πραξη αργα ή γρηγορα θα τι μαθεις σε ενα μηνα; Σε 2 μηνες; Στη θεωρια παντα θα υστερεις... Οταν φυγεις απο τη σχολη καλος ή κακος δε διαβαζεις... Δεν ισχυει για ολους βεβαια... Επισης ειναι αποδεκτο απο ολους νομιζω οτι τα τει ειναι περισσοτερο ανοργανωτα σε σχεση με τα πανεπιστημια(οχι οτι εκεινα δουλευουν τελεια..)επισης τα μαθηματα εμεις δε τα περναμε με σημειωσεις οπως συμβαινει στα τει αλλα μας εξεταζουν και στις παραμικρες λεπτομερειες και με το παραπανω και αυτο στο εγκυομαι... Και αν θελεις και τη γνωμη μου οσο περισσοτερα μπορεις να μαθεις τοσο καλυτερα για σενα τοσο καλθτερα θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις σε κατι που θα παρουσιαστει... Η μεγαλη διαφορα του πε και του τε φαινεται στο τροπο που θα αντιμετωπισουν μια δυσκολη κατασταση... Καλη η πραξη αλλα χωρις την θεωρια ειναι αχρηστη. Και στη γιαγια να δειξω πως να κανει ενεσεις θα τις κανει τι σημαινει αυτο οτι ειναι και νοσηλευτρια;;;

Να σε ρωτήσω κάτι, αφού όπως λες είσαι ακόμα φοιτήτρια τότε πώς ξέρεις πώς πρόκειται να πορευθεί ο καθένας μετά τη σχολή (αν θα διαβάσει περεταίρω πχ ή όχι ) θέμα το οποίο αν δεν κάνω λάθος είναι και λίγο πολύ προσωπικό για τον καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα χωρίς να μας πέσουν και τα υπόλοιπα μαλλιά!!!!!!!δηλαδή εσύ θα μάθεις την πράξη σε ένα μήνα???χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα........δηλαδή οι φοιτητές στα τει που κάνουν πράξη 4 χρόνια ισοδυναμούντε με ένα μήνα δικό σου????????χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα......Θεε μου ελπίζω να μην πετύχω ποτέ άτομα (αν νοσηλευτώ κάπου) σαν και εσένα γιατί δεν με βλέπω να την γλυτώνω εύκολα!!!!Επίσης αν σου τύχει κάτι έκτακτο αφού δεν έχει τόσο σημασία η πράξη για σένα εκείνη την ώρα βγάλε το βιβλίο πάνω από τον ασθενή και διάβασε για το τι θεωρητικά μπορείς να κάνεις!!!!!!!!!!!και επίσης εσένα ποιος σου είπε ότι στα τει περνάνε το μάθημα με σημειώσεις μόνο?και ειδικά σε τέτοια σοβαρά τμήματα όπως είναι της νοσηλευτικής??σπούδασες σε τει και γνωρίζεις?γιατί έτσι αόριστα μπορώ και εγώ να πω το ίδιο για τη νοσηλευτική στο πανεπιστήμιο!!!!αλλά βλέπεις δεν έχω κανένα λόγο να το κάνω ούτε διάβασα ποτέ κάποιον φοιτητή του τει νοσηλευτικής να κατηγορεί κάποιον απο το πανεπιστήμιο νοσηλευτικής!!!δεν νιώθουν υποτιμητικά αυτοί!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πρώτα από όλα οι απόφοιτοι ΑΤΕΙ νοσηλευτικής νιώθουν πολύ υποτιμιτικά και το δείχνουν συνέχεια.... αλλά αν επιμένεις ότι δε λένε τίποτα για το Πανεπιστήμιο μπορώ και να σου το αποδείξω.... πολύ απλά.

Στο ΤΕΙ της Αθήνας η εκπαίδευση και η πρακτική που κάνουν είναι άθλια (δε μπορώ να κρίνω άλλες πόλεις). Οι καθηγητριες είναι προπολεμικές και γενικά ούτε λόγος να υπάρχει για σύγκριση με το ΑΕΙ/

Λέτε συνέχεια το παραμυθάκι ότι το Πανεπιστήμιο δεν έχει πρακτική (βεβαίως δεν έχει καλή πάντως είναι πολύ καλύτερη από αυτό που κάνουν τα ΑΤΕΙ). Για να ανεβάσετε το ΤΕΙ σας λέτε χωρίς να ξέρετε ότι το Πανεπιστήμιο νοσηλευτικής έχει χειρότερη πρακτική).


η Θεωρία συμβαδίζει με την πράξη, όταν το Πανεπιστήμιο κάνει ανατομία και φυσιολογία από καταξιωμένα συγγράματα που τα ζηλεύουν και φοιτητές ιατρικής το ΤΕΙ κάνει μαθήματα με φωτοτυπίες καθηγητών. Στο ΤΕΙ ούτε νοσηλευτικα βιβλία δε δίνουν.

Οι απόφοιτοι Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης μπαίνουν ακόμα και χωρίς εμπειρία όταν διορίζονται σε βαρβάτα τμήματα (και αυτο΄δεν είναι είναι τυχαίο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki17

Νεοφερμένος

Η litsaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
σιγουρα δνε ισχυει για ολουσ ποτε δεν ειπα το αντιθετο...αλλα νομιζω η συντριπτηκη πλειοψηφια αυτο κανει..ανεξαρτητα αν ειναι απο ΤΕΙ η ΑΕΙ. το πωσ θα εξελχθεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα και προσωπικη προσπαθεια. παντως στα προπτυχιακα σαφως και υστερουν τα ΤΕΙ. τωρα σε μερικα χρονια τι θα κανει ο ενας ή τι θα κανει ο αλλος ειναι δικο του θεμα.Αλλα αν συγκιγκρινεσ ομοια ατομα μεταξυ τους δηλαδη ατομα τα οποια θα διαβασουν εξισου μετα τη σχολη παντα θα θα ειναι πιο μπροστα οι ΠΕ...οχι γιατι ειναι πιο εξυπνοι απλα ειχαν την ευκαιρια να παρουν τελειως διαφορετικα εφοδια απο τη σχολη παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα οι εξαιρεσεις δεν κανουν το κανονα... αυτο που λενε συνεχεια οι ΤΕ ειναι οτι οι Πε δεν ξερουν πρακτικα πραγματα σαν απογοιτοι που οντως ισχυει κανεις απο ολους αυτους δεν ειπε οτι διαβαζει περισσοτερο οι θεωριτικα ξερουν περισσοτερα ή οτιδηποτε αλλο αφπρα το διαβασμα...τονιζουν μονο αυτο που και εμεις παραδεχομαστε. δεν ξερουμε πρακτικη σαν απογοιτοι οντως αλλα αυτο ειναι εμποδιο που κραταει το πολυ δυο μηνες... Αλλωστε να μη ξεχναμε οτι οι ιδιοι οι Τε οι πλειοψηφια παντα με το που τους λεσ οτι εισαι ΠΕ κατευθειαν σου λενε οτι ειμαστε το ιδιο χωρις καν να τους ρωτησεις και αυτο το εχω δει απειρες φορες στα νοσοκομεια που παω για κλινικη ασκκηση αυτο κατα τη γνωμη μου δηλωνει κομπλεξ... αν εισαι σιγουρος οτι εισαι καλυτερος ή ιδιος απλα το δειχνεις δεν ειναι αναγκη να το λεσ ματια εχουμε και βλεπουμε..

Πρώτα από όλα οι απόφοιτοι ΑΤΕΙ νοσηλευτικής νιώθουν πολύ υποτιμιτικά και το δείχνουν συνέχεια.... αλλά αν επιμένεις ότι δε λένε τίποτα για το Πανεπιστήμιο μπορώ και να σου το αποδείξω.... πολύ απλά.

Στο ΤΕΙ της Αθήνας η εκπαίδευση και η πρακτική που κάνουν είναι άθλια (δε μπορώ να κρίνω άλλες πόλεις). Οι καθηγητριες είναι προπολεμικές και γενικά ούτε λόγος να υπάρχει για σύγκριση με το ΑΕΙ/

Λέτε συνέχεια το παραμυθάκι ότι το Πανεπιστήμιο δεν έχει πρακτική (βεβαίως δεν έχει καλή πάντως είναι πολύ καλύτερη από αυτό που κάνουν τα ΑΤΕΙ). Για να ανεβάσετε το ΤΕΙ σας λέτε χωρίς να ξέρετε ότι το Πανεπιστήμιο νοσηλευτικής έχει χειρότερη πρακτική).


η Θεωρία συμβαδίζει με την πράξη, όταν το Πανεπιστήμιο κάνει ανατομία και φυσιολογία από καταξιωμένα συγγράματα που τα ζηλεύουν και φοιτητές ιατρικής το ΤΕΙ κάνει μαθήματα με φωτοτυπίες καθηγητών. Στο ΤΕΙ ούτε νοσηλευτικα βιβλία δε δίνουν.

Οι απόφοιτοι Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης μπαίνουν ακόμα και χωρίς εμπειρία όταν διορίζονται σε βαρβάτα τμήματα (και αυτο΄δεν είναι είναι τυχαίο).
πεσ τα συναδελφε που εισαι και απο αλλη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
εγώ πάλι νομίζω ό,τι όλα είναι προσωπική υπόθεση του καθενός....μπορεί ένας από το ΤΕΙ ν έχει διαβάσει και να του αρεσει πραγματικά αυτό που κάνει και στη συνέχει ν ακολουθήσει και επιπλέον μετεκπαίδευση...γιατί να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικάσιες....η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Γενικά, εισάγονται πολλοί άντρες στα τμήματα της Νοσηλευτικής είτε των Α.Ε.Ι. είτε των Τ.Ε.Ι.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γενικά, εισάγονται πολλοί άντρες στα τμήματα της Νοσηλευτικής είτε των Α.Ε.Ι. είτε των Τ.Ε.Ι.;

με το φύλο πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πληροφοριακά.

Αν έρθεις στο ΑΕΙ Αθήνας,κάνουμε μάθημα μαζί με τη Στρατιωτική νοσηλευτική (ΣΑΝ).

Τα περισσότερα αγόρια στο τμήμα μου,θα είναι κυρίως απ τη ΣΑΝ (επειδή στοχεύουν κυρίως στην στρατιωτική καριέρα) και θα δείς ελάχιστα αγόρια πολίτες (ανάμεσά τους είμαι και γω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αν έρθεις στο ΑΕΙ Αθήνας,κάνουμε μάθημα μαζί με τη Στρατιωτική νοσηλευτική (ΣΑΝ).

Τα περισσότερα αγόρια στο τμήμα μου,θα είναι κυρίως απ τη ΣΑΝ (επειδή στοχεύουν κυρίως στην στρατιωτική καριέρα) και θα δείς ελάχιστα αγόρια πολίτες (ανάμεσά τους είμαι και γω).

Δε σκοπευώ να έρθω αλλά είχα μία συζήτηση εχθές και αναρωτιόμουν επ' αυτού ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριλιααα

Νεοφερμένος

Η μαριλιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Γαλήνη (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!
διαβασα αυτα που γραψατε μεταξυ σας κ απ οτι βλεπω υπαρχει μια κοντρα αλλα δεν βλεπω λογο συγχισης.Ο ΠΕ εινα λογικο να πει ολα τ θετικα της σχολης του καθως κι ο ΤΕ γιατι αν δεν παινεψεις τ σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.Κατα τη προσωπικη μου αποψη σε θεωρητικο κομματι οι ΠΕ ειναι σιγουρα πιο μπροστα αλλα στο πρακτικο πιστευω πως εχουν τ ιδιο επιπεδο γνωσεων αλλα αυτο ειναι κατι που πιστευω εγω.
Τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν καποιος που φοβαται γενικα τ αιμα,λυπαται ευκολα τον αλλον οταν υποφερει κ γενικα εχει εναν ευαισθητο κ αδυναμο χαρακτηρα πιστευετε πως οταν κανει τ μαθηματα στη σχολη,τα εργαστηρια,τν πρακτικη στ νοσοκομειο 9α ''ψηθει'' κ θα συνηθισει ή θα τα βρει μπαστουνια μετα κ δεν προκειται να ασχοληθει ποτε με τ αντικειμενο του?εσεις πριν καλα καλα ξεκινησετε τ σχολη σας ειχατε αντιμετωπισει τετοιο προβλημα?
ευχαριστω εκ των προτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top