Νομική Σχολή Αθηνών

SuccessPrincess

Νεοφερμένος

Η SuccessPrincess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Tην Κυριακή 8 Δεκεμβρίου και ώρα 1-5μ.μ διοργανώνεται στο Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών {ΕΒΕΑ}, στην αίθουσα"Ερμής" στον 6ο όροφο ημερίδα με θέμα : "Κρίση και βία στα πανεπιστήμια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτές οι διαλέξεις απευθύνονται μόνο στους φοιτητές της Νομικής,δηλαδή συμπεριλαμβάνονται στη διδακτέα ύλη για την εξεταστική ή τις παρακολουθούν και άτομα εκτός σχολής;Θα πραγματοποιηθούν διαλέξεις και αυτήν την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Άγνωστο, θα ήθελα να σε ενημερώσω σχετικά με μια εμπειρία μου.
Νομίζω ότι ο Αλιβιζάτος είναι πασόκος, και, σίγουρα, συζητήσεις στο ίδιο τραπέζι με εκείνον τον κάνουν να μοιάζει με πασόκο καφεΝτζή. Ο Δρόσος, πάλι, ξύνει τη μύτη του μπροστά στο κοινό, και «μάλλον» αγαπά τα Ομηρικά έπη.
There's nothing not to love about them!

Ελπίζω να βοήθησα...

:D

Πω πω... Ανατριχιαστικές λεπτομέρειες που δε θα ήθελα να ξέρω από πού άντλησες!
Τις κρατώ ως φυλακτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οι παλιές καραβάνες έχουν γνώμη για τους καθηγητές Αλιβιζάτο και Δρόσο στο Συνταγματικό;
Ο Αλιβιζάτος είναι καλός. Για τον Δρόσο δεν έχω άποψη.

Ο Αλιβιζάτος ισχύει ότι είναι πασόκος μέχρι κόκκαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θα διεξαχθουν διαλέξεις και αυτήν την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tolis_97

Νεοφερμένος

Ο Tolis_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!
Παω β' λυκειου και εχω επιλεξει την θεωρητικη κατευθυνση με μονο στοχο την νομικη σχολη αθηνων!
Μπορει κανεις φοιτητης της συγκεκριμενης σχολης να μου πει πως ειναι η σχολη με βαση τα μαθηματα τους καθηγητες κλπ?
Ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μη βιαζεσαι.. μπορει σ 2 χρονια να μν υπαρχει καν Νομικη ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tolis_97

Νεοφερμένος

Ο Tolis_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης της σχολής (Οκτώβριος 2013):
https://www.adip.gr/eks/Final-Report_Athens-Law-External-Evaluation.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Καλησπέρα.Μπορεί κάποιος να μου πεί την ύλη για το μάθημα "Ελληνική Πολιτική και Συνταγματική Ιστορία";Χρειάζεται σημειώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Κανείς;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
για συνταγματικη ιστοριααα θελω κ εγω συμβουλες !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λέτρω

Νεοφερμένος

Η Λέτρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν θα γράψουμε την Τετάρτη που έχει γενική απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Οι θυρωροί θα ξέρουν αύριο το πρωί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Ειμαι μαθητης Α λυκειου και θελω να περασω Νομικη γιατι μου αρεσουν τα επαγγελματα της. Ομως, δεν μπορω να παπαγαλισω ευκολα πολλα πραγματα. Πχ Ιστορια μαθαινω αλλα ξερω γω ειδικα αυτα που δεν μου αρεσεουν δεν τα μαθαινω.. Η Νομικη απο ο,τι εχω ακουσει εχει πολλη παπαγαλια και αμα παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια. Τι μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silia1991

Νεοφερμένος

Η silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Ειμαι μαθητης Α λυκειου και θελω να περασω Νομικη γιατι μου αρεσουν τα επαγγελματα της. Ομως, δεν μπορω να παπαγαλισω ευκολα πολλα πραγματα. Πχ Ιστορια μαθαινω αλλα ξερω γω ειδικα αυτα που δεν μου αρεσεουν δεν τα μαθαινω.. Η Νομικη απο ο,τι εχω ακουσει εχει πολλη παπαγαλια και αμα παω θα τη βγαλω σε 15 χρονια. Τι μου προτεινετε;

οταν λες παπαγαλια εννοεις οπως την εννοουμε στο σχολειο? καμια σχεση! στη νομικη δεν παπαγαλιζεις ειναι γνωμη που επικρατει απο ανθρωπους που δεν ξερουν. στη μεχρι τωρα πορεια μου στη σχολη δεν παπαγαλισα. το μονο π χρειαστηκε να παπαγαλισω κ αυτο στον ελαχιστο δυνατο βαθμο ειναι η ιστορια δικαιου τ α εξαμηνου που πιστεψε με παπαγαλιζεις αν θες να παρεις 9 ή 10. αμα μπορεις να περασεις δλδ αμα μπορεις να παπαγαλισεις για να περασεις Νομικη, δε θα βρεις μπροστα σου παπαγαλια με την εννοια που την εννοουμε στο σχολειο. στοχευμενο και συστηματικο διαβασμα θελει κ αυτο αν θες καλους βαθμους. κατα τα αλλα, αν εχεις αντιληψη και δεν αφηνεις κενα το παιρνεις ανετα στα 5 χρονια κατα μεσο ορο. μη φοβασαι τιποτα, το ζορι ειναι οι πανελληνιες γ μενα οχι η νομικη !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αχα! Αλλα οταν γραφεις εξετασεις πανω σε καποιο δικαιο δεν πρεπει οι νομοι να παρατιθενται αυτολεξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Πότε θα καταλάβουμε ότι το πανεπιστήμιο δεν έχει παπαγαλία;Αλλο απομνημόνευση που σε όλες στις σχολές τις θεωρητικές πρέπει να θυμάσαι πράγματα απο το διάβασμα για να γράψεις και άλλο παπαγαλίζω πρόταση-πρόταση και παράγραφο-παράγραφο όπως στο λύκειο.Η ύλη της ιστορίας στις πανελλήνιες είναι γύρω στις 100 σελίδες.Η ύλη ενός και μόνο μαθήματος εξαμήνου ιστορίας στο πανεπιστήμιο είναι απο 200 το ευκολότερο έως 500+ σελίδες.Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και με τα νομικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αυτο εννοω με το ''παπαγαλια''. Απομνημονευση. Επειδη εγω ειμαι ατομο που ειδικα πραγματα που δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα πολυ δεν τα μαθαινω και δεν τα αποστηθιζω ευκολα... Και δεν θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Αχα! Αλλα οταν γραφεις εξετασεις πανω σε καποιο δικαιο δεν πρεπει οι νομοι να παρατιθενται αυτολεξει?
Αυτός είναι ένας ακόμα μύθος. Τον νόμο τις περισσότερες φορές μαζί σου θα τον έχεις, να τον ερμηνεύεις πρέπει να ξέρεις,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top