Νομική Σχολή Αθηνών

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ναι ηξερα οτι κατι τετοιο θα εβλεπα
δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω..........ποσο να αυτομαστιγωθουμε πλεον;


καθηστε, εχω συνεχεια.
που αναφερεται η προβλεπομενη διαδικασια,να της ριξουμε μια ματια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
γιατι ολοι αυτοανακοινώνουν γενικές συνελεύσεις χώρις να το ξέρει η πλειονότητα των φοιτητών και απο ποιούς ακριβώς αποτελέιται ο σύλλογος φοιτητών νομικής ,επίσης αποφάσισα να κάνω εργασία στη γενική κοινωνιολογία και ψάχνω στις βιβλιοθήκες για υλικό και είναι σε διαφορετικά μέρη , δεν μπορούσαν να τα έχουν όλα συγκεντρωμένα τα βιβλια σε ενα μέρος απ όλους τους τομείς ? βέβαια η διδάσκουσα οσο πιο πολλά μας εξηγεί για την εργασία τοσο περισσότερο δεν καταλαβαίνω , αλλα εχω ένα θετικό προαίσθημα πως θα αξίζει να κάνω αυτήν την εργασία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ρε παιδια ειχα παει για καφε σημερα κοντα στη Νομικη και ετυχε να περασω απο εκει και δεν ηταν κανεις μεσα...ποιος την εκανε τη ρημαδα την καταληψη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ρε παιδια ειχα παει για καφε σημερα κοντα στη Νομικη και ετυχε να περασω απο εκει και δεν ηταν κανεις μεσα...ποιος την εκανε τη ρημαδα την καταληψη? :P

Όλο και κάποιοι θα ήταν κρυμμένοι κάπου.
Και κάτι άλλο:
https://www.law.uoa.gr/proboli-anakoinwshs/anakoinwsh-gia-foithtika-8emata.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδια ειχα παει για καφε σημερα κοντα στη Νομικη και ετυχε να περασω απο εκει και δεν ηταν κανεις μεσα...ποιος την εκανε τη ρημαδα την καταληψη? :P

Μην το ψάχνεις. Είχαν και καλά ανοιχτό το κτίριο αλλά κλειστές τις αίθουσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μην το ψάχνεις. Είχαν και καλά ανοιχτό το κτίριο αλλά κλειστές τις αίθουσες.
Kαλα απ οτι καταλαβα και απο τη γενικη συνελευση(ευφημισμος) η ολη φαση ειναι: :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Kαλα απ οτι καταλαβα και απο τη γενικη συνελευση(ευφημισμος) η ολη φαση ειναι: :whatever:

Φτηνά κολπάκια για να πετύχουν αυτό που θέλουν. Ειδικά σε τέτοιες περιστάσεις δεν τους σταματάει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θα δειξει την τεταρτη μπας και παρουμε καμια συλλογικη αποφαση επιτελους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θα δειξει την τεταρτη μπας και παρουμε καμια συλλογικη αποφαση επιτελους.
Έχεις ποιοτικό χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Θα δειξει την τεταρτη μπας και παρουμε καμια συλλογικη αποφαση επιτελους.

Άμα έχεις την υπομονή να κάτσεις 5 ωρίτσες! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πηγε κανεις χθες στο W? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
υπαρχει φορουμ νομικης σχολης αθηνων για τους φοιτητες ?
Υπάρχουν πολλά σχετικά φόρουμ. Κάνε μια αναζήτηση στο γκουγκλ και θα τα βρεις. Το θέμα είναι ότι η συμμετοχή σε αυτά είναι μικρή. Σε άλλες σχολές έχουν φόρουμ, τα οποία είναι πολύ δυναμικά. Στην Νομική Αθήνας όπως φαίνεται είναι δύσκολο να γίνει κάτι ανάλογο.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν και διάφορα σχετικά μπλογκ, ιστοσελίδες, σελίδες στο fb κοκ, αλλά αυτά βέβαια σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να έχουν τις δυνατότητες και τον συνδυασμό οργάνωσης, αμεσότητας και προστασίας της ανωνυμίας που παρέχει ένα φόρουμ.

Kαλα απ οτι καταλαβα και απο τη γενικη συνελευση(ευφημισμος) η ολη φαση ειναι: :whatever:
Ε, ανάλογα με το επίπεδο των παραταξιακών πάνε αυτά.
Δες ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα (είναι από Νομική Θεσσαλονίκης, αλλά το ίδιο κάνει) :D
https://www.youtube.com/watch?v=OotKwAiB2pE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Η ομαδα στο facebook μου φαινεται πολυ καλη! Δε βρισκω λογο να υπαρχει ανωνυμια. ;)
Νταξει η δικη μας ΔΑΠ και ΠΑΣΠ μου φαινονται κλασεις ηπιοτερες και πιο ακινδυνες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μια γνωστή μου πρωτοετής στη σχολή σας μου είπε ότι πολλά αγόρια είναι τέρμα φλώροι με το πουκάμισο μέσα από το παντελόνι,με τις μαμάδες τους παρέα.Ακόμη υπάρχουν πολλά πλουσιόπαιδα που μόλις τους πεις όιτι πήγαινες σε δημόσιο σχολείο ξινίζουν.Ισχύει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μια γνωστή μου πρωτοετής στη σχολή σας μου είπε ότι πολλά αγόρια είναι τέρμα φλώροι με το πουκάμισο μέσα από το παντελόνι,με τις μαμάδες τους παρέα.
Ακόμη υπάρχουν πολλά πλουσιόπαιδα που μόλις τους πεις όιτι πήγαινες σε δημόσιο σχολείο ξινίζουν.Ισχύει; :P
1. Οι σημερινοί άνδρες πέσαν θύματα της μόδας, της αποτρίχωσης, των κρεμων κλπ. Γνήσια αρσενικά, όπως τα εννοείς, πλέον βλέπεις μόνο στους 40+.
2. Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οχι ιδιαιτερα.Μεμονωμενα περιστατικα θα ελεγα περισσοτερο.Εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα στις εγγραφες μια μαμα που εβγαζε φωτογραφιες το γιο της να εγγραφεται και αυτος της εσκαγε χαμογελα. Ειχαμε λιωσει ολοι στα γελια σ εκεινη τη φαση. Το ντυσιμο νταξει ειναι προσωπικη υποθεση κι εγω εχω παει με πουκαμισο στη σχολη 1-2 φορες, ειναι αναλογα πως ντυνεται ο καθενας.Αυτο με τα πλουσιοπαιδα δεν ισχυει, κι εχω γνωρισει παααρα πολλα παιδια απο ιδιωτικα σχολεια στη νομικη.Oποτε πες στη φιλη σου οτι λογικα θα ξινιζουν με αλλο πραγμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οχι ιδιαιτερα.Μεμονωμενα περιστατικα θα ελεγα περισσοτερο.Εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα στις εγγραφες μια μαμα που εβγαζε φωτογραφιες το γιο της να εγγραφεται και αυτος της εσκαγε χαμογελα. Ειχαμε λιωσει ολοι στα γελια σ εκεινη τη φαση. Το ντυσιμο νταξει ειναι προσωπικη υποθεση κι εγω εχω παει με πουκαμισο στη σχολη 1-2 φορες, ειναι αναλογα πως ντυνεται ο καθενας.Αυτο με τα πλουσιοπαιδα δεν ισχυει, κι εχω γνωρισει παααρα πολλα παιδια απο ιδιωτικα σχολεια στη νομικη.Oποτε πες στη φιλη σου οτι λογικα θα ξινιζουν με αλλο πραγμα.:)

Oχι,εννοω πως τη ρωτανε πως τη λενε κι αμεσως μετα ''σε ιδιωτικο πηγαινες,ετσι'',και μολις πει οχι,ξινιζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οχι ρε συ ουτε καν, κι εγω σε δημοσιο πηγαινα και δεν μου χει τυχει κατι παρομοιο μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οχι ρε συ ουτε καν, κι εγω σε δημοσιο πηγαινα και δεν μου χει τυχει κατι παρομοιο μεχρι τωρα.
Ενταξει,οπως ειπες και πριν δεν ειναι ολοι ετσι..Θα επεσε στο ατομο.Α! Μου ειπε οτι καποιοι ερχονται απαραιτητως με tablets και κρατανε εκει σημειωσεις.Πανε τα τετραδια...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top