Νομική Σχολή Αθηνών

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Απλή διαδικασία φαίνεται. Μήπως πρέπει να προσέξω κάτι;

Τίποτε.
Τα στοιχεία σου θα πεις και έναν κωδικό με τον οποίο θα έχεις πρόσβαση στο σύστημα.
Απλά πράγματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ωραία. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

Στην παρούσα φάση δεν χρειάζεται.Αν τώρα διαθέτεις τα χρήματα και το θες πάρτο να σου βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

Όχι!Μην μπαίνετε σε περιττά έξοδα!Δεν έχει νόημα..!Αν κάτι δεν ξέρετε ή το ρωτάτε στην σχολή ή το googlάρετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Γενικά, ποια είναι τα απαραίτητα εργαλεία ενός πρωτοετή? Έχω διαβάσει, για πρακτικά, επιτομές, νομολογία, δικαστικές αποφάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γενικά, ποια είναι τα απαραίτητα εργαλεία ενός πρωτοετή? Έχω διαβάσει, για πρακτικά, επιτομές, νομολογία, δικαστικές αποφάσεις

Αστικός Κώδικας και Σύνταγμα + Ποινικός Κώδικας για το β' εξάμηνο!

Τα πρακτικά γίνονται στα φροντηστηριακά μαθήματα (των περισσότερων μαθημάτων) οπότε αν παρακολουθείς δεν έχεις πρόβλημα!

Υπάρχουν και βιβλία με πρακτικά θέματα (πχ Γενικές Αρχές) αλλά δεν γνωρίζω κατα πόσο το μοιράζουν ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Τα έχουν κόψει τα βιβλία των πρακτικών.Ίσως στις Γενικές Αρχές καλό θα ήταν καλό να αγοράσεις ένα .Βοηθάει αρκετά και σε επίπεδο κατανόησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
οταν λεμε νομικη μιλαμε για πολυ διαβασμα?σε σχεση ας πουμε με αλλες σχολες οπως διοικηση επιχειρησεων ή πολυτεχνειο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι καλύτερα να πας στην αίθουσα πολυμέσων για να σε βοηθήσει αν κάπου κολλήσεις.
Ε στην υποδοχή των πρωτοετών θα σας πουν πόσο τυχεροί είστε που περάσατε στην καλύτερη σχολή του κόσμου, πόσο γαμάτοι είναι οι ίδιοι, θα σας εξηγήσουν μερικά πράγματα για τα μαθήματα και γενικά για τις σπουδές. Άμα δεν έχεις δουλειά καλό θα είναι να πας.
Kαι στην ενημερωση της ΔΑΠ λιγο πολυ ετσι ηταν.
Αυτο με την καλυτερη σχολη του κοσμου ειπωθηκε ισα με 10 φορες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ποτε υποτιθεται οτι ολοκληρωνεται η εγγραφη μας?? ποτε παιρνουμε κωδικους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λάθε βιώσας

Νεοφερμένος

Η λάθε βιώσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπα..
Τυπικό λαθάκι είναι, πιθανότατα θα σου ζητήσουν να συμπληρώσεις νέα φόρμα αλλά αμφιβάλλω αν τα ελέγχουν ώστε να δημιουργείτο κάποτε ζήτημα.
Για να έχεις κάλυψη όμως, καλό θα είναι να πας από κει όπως αποφάσισες.:)

Μου απάντησαν στο μέιλ το πρωί και μου είπαν ότι δε χρειάζεται να πάω. Βέβαια εγώ πήγα γιατί δεν το είχα δει, αλλά δε βαριέσαι έκανα και τη βόλτα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Μου απάντησαν στο μέιλ το πρωί και μου είπαν ότι δε χρειάζεται να πάω. Βέβαια εγώ πήγα γιατί δεν το είχα δει, αλλά δε βαριέσαι έκανα και τη βόλτα μου :P

Τώρα, όντως σου απάντησαν?:hmm: Μένω άναυδος

ποτε υποτιθεται οτι ολοκληρωνεται η εγγραφη μας?? ποτε παιρνουμε κωδικους??

Βλέπε ανακοινώσεις αν δεν έχουν βγάλει ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

λάθε βιώσας

Νεοφερμένος

Η λάθε βιώσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τώρα, όντως σου απάντησαν?:hmm: Μένω άναυδος

Ναι μου απάντησαν και μάλιστα 8 παρά το πρωί !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
στο χαρτί της εγγραφής έγραψα λάθος διεύθυνση προσωρινής κατοικίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
στο χαρτί της εγγραφής έγραψα λάθος διεύθυνση προσωρινής κατοικίας
Eγω εχω την αισθηση πως αφησα πολλα κενα..Θα μαθουμε συντομα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top