Νομική Σχολή Αθηνών

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Για όσους ενδιαφέροντα, το Εστιατόριο της Λέσχης μετεγκαταστάθηκε από σημέρα στην οδό Λυκαβηττού 14!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ευχαριστουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπορώ να βγάλω τη σχολή σε 3,5 χρόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Μπορώ να βγάλω τη σχολή σε 3,5 χρόνια;
you can try
:clapup::hehe::hehe:

ημουν σε τρελες διαθεσεις οταν το εγραψα,καμια επιθυμια να προσβαλλω,σορρυ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μπορώ να βγάλω τη σχολή σε 3,5 χρόνια;


Εφικτα ειναι ολα. Με προγραμματισμο μπορεις.
Απλα εχω την εντυπωση πως πρεπει να φοιτησεις σε 8 εξαμηνα υποχρεωτικα για να σου δωσουν πτυχιο. Δηλαδη θα περιμενεις...
Αλλα αν ξερει καποιος κατι αλλο( veni ετσι δεν ειναι;) ας πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μπορώ να βγάλω τη σχολή σε 3,5 χρόνια;
Γιατι να βιαστεις?
Δεν εχεις ακουσει οτι τα φοιτητικα ειναι τα πιο ωραια χρονια?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
( veni ετσι δεν ειναι; )
Ναι Μάγε. :) Και ξέρω πολλούς που το έχουν κάνει. ;)

Όμως θεωρητικά, ο νέος νόμος δίνει τη δυνατότητα να τελειώσεις στα 3 χρόνια. Δεν ξέρω αν ισχύει και στην πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ναι αλλα συγγνωμη, ποιο το οφελος? Αφου δεν σου δινουν πτυχιο, δεν αναγνωριζεσαι οτι εχεις τελειωσει...

Νομιζω οτι ναι ο νομος προβλεπει τριετη ιδρυματα κατι τετοιο(αν εννοεις αυτο) αλλα ναι εχει παγωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Προσοχή Μάγε.

Α. Ιούνης 4ου έτους= 3.5 χρόνια.
Β. 8 μαθήματα το εξάμηνο= 6 εξάμηνα.

Το σενάριο Α είναι αυτό που είπες. Το σενάριο Β αυτό που υποτίθεται θα ισχύσει.

;)

Υγ. Μάγε καλή επιτυχία στην εξεταστική. Ομοίως στους υπόλοιπους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μα ιουνης 4ου ετους δεν ειναι η συμπληρωση 4 χρονων, των υποχρεωτικων για τη σχολη?:P
Εσυ εννοεις οτι ξερεις ατομα που τελειωνουν τον ιουνη 4ου ετους? Γιατι τοτε συμπληρωνεται η υποχρεωτικη φοιτηση 8 εξαμηνων...

Εγω ελεγα ουσιαστικα αν μπορεις να τελειωσεις στα 7 εξαμηνα, καθως αυτο θεωρω ως 3,5 χρονια...
Ευχαριστουμε και καλη επιτυχια και σε εσενα!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ακαδημαϊκό έτος. Έχει διαφορά. ;)

Κατά κύριο λόγο ναι. Αλλά ξέρω και κόσμο που πληροί το Β σενάριο. Σαφώς λιγότεροι από το Α σενάριο.

Danke. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπορώ να έρχομαι Αθήνα να δίνω μόνο τις εξεταστικές και να πάρω πτυχίο στα 4 χρόνια;
είμαι παιδί που διαβάζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Για όσους ενδιαφέροντα, το Εστιατόριο της Λέσχης μετεγκαταστάθηκε από σημέρα στην οδό Λυκαβηττού 14!


τους κάναν έξωση :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Καλο ειναι το εστιατοριο?Απο αποψη ποιοτητας κ τιμων εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μπορώ να έρχομαι Αθήνα να δίνω μόνο τις εξεταστικές και να πάρω πτυχίο στα 4 χρόνια;
είμαι παιδί που διαβάζει
Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν εργαστήρια, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λάθε βιώσας

Νεοφερμένος

Η λάθε βιώσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!Από τον ερχόμενο Οκτώβρη θα φοιτώ κι εγώ στη Νομική Αθήνας. Διάβασα αρκετά ποστς και μπορώ να πω πως τα βρήκα αρκετά κατατοπιστικά :) Απ'ότι έχω καταλάβει εκτός από τα 4 υποχρεωτικά μαθήματα μπορούμε να επιλέξουμε οποιοδήποτε άλλο μάθημα θέλουμε είτε είναι υποχρεωτικό, είτε υποχρεωτικής επιλογής, είτε ελεύθερης.Πολλοί, όπως διάβασα, προτιμούν τη Φιλοσοφία του Δικαίου στο πρώτο εξάμηνο, την οποία σκέφτομαι να πάρω κι εγώ. Πιστεύετε ότι 5 μαθήματα είναι αρκετά για το πρώτο εξάμηνο ή θα μπορούσε κανείς να πάρει κανείς και κάποιο άλλο, Γενική Κοινωνιολογία για παράδειγμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
4-6 μαθήματα το εξάμηνο, είναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λάθε βιώσας

Νεοφερμένος

Η λάθε βιώσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top