Νομική Σχολή Αθηνών

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θα σας προέτρεπα να συμβουλευτείτε το σύγγραμμα του Σπηλιωτόπουλου.
Ούτε αυτό συνίσταται.

Παιδιά καλησπέρα σας. Φοιτώ στη Νομική Αθηνών, διαβάζω Ποινική Δικονομία και έχω αγχωθεί λιγάκι.. Έχω το σύγγραμμα του Ανδρουλάκη και Πρακτικά Θέματα του Καραγιαννόπουλου αλλά και σημειώσεις ενός φίλου..Δυστυχώς, δεν το παρακολούθησα.. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή επιπλέον; Πού να επιστήσω την προσοχή μου; Αν υπάρχει κάποια επιτομή για επανάληψη των βασικότερων αν δεν σε παίρνει ο χρόνος.. Και γενικά οτιδήποτε πάνω στο μάθημα αυτό.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δε διευκρινίζεις το κλιμάκιό σου.

Συνοπτικά: για θεωρία άψογα το πρώτο μέρος Ανδρουλάκη. Τα υπόλοιπα από Καρρά. Καραγιαννόπουλο μπορείς από τώρα να το στείλεις στην πυρά, καθώς θα σε κάψει. Καλύτερα Καραγιαννάκο, Μαργαρίτη, σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anna....

Νεοφερμένος

Η anna.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σας. Φοιτώ στη Νομική Αθηνών, διαβάζω Ποινική Δικονομία και έχω αγχωθεί λιγάκι.. Έχω το σύγγραμμα του Ανδρουλάκη και Πρακτικά Θέματα του Καραγιαννόπουλου αλλά και σημειώσεις ενός φίλου..Δυστυχώς, δεν το παρακολούθησα.. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή επιπλέον; Πού να επιστήσω την προσοχή μου; Αν υπάρχει κάποια επιτομή για επανάληψη των βασικότερων αν δεν σε παίρνει ο χρόνος.. Και γενικά οτιδήποτε πάνω στο μάθημα αυτό.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Συνοπτικά: .

(off) ανησυχες μηπως η κοπελα -καινουργια-νομισει οτι θα αντιμετωπισει την ακατασχετη λογοδιαρροια σου;:P:P:P

προσωπικα δε νομιζω οτι εχω το πορτοκαλι .μαλλον το καφε-γκριζο-με ενα status συγγραμμα βρε παιδι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
(off) ανησυχες μηπως η κοπελα -καινουργια-νομισει οτι θα αντιμετωπισει την ακατασχετη λογοδιαρροια σου;:P:P:P

προσωπικα δε νομιζω οτι εχω το πορτοκαλι .μαλλον το καφε-γκριζο-με ενα status συγγραμμα βρε παιδι μου

Το καφε γκριζο ειναι το πορτοκαλι, απλα ειναι νεωτερη εκδοση...τα ιδια γραφει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το καφε γκριζο ειναι το πορτοκαλι, απλα ειναι νεωτερη εκδοση...τα ιδια γραφει
λοιπον το προβλημα τουλαχιστον δεν ειναι μονο απο τη μερια μου:mad:
(το στατους αναφεροταν στο χρωμα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Τι εκδοση ειναι? Και σε ποια μερη συμβουλευεις να διαβασουμε απο αυτο? Ευχαριστω!

Νοέμβριος του 2011.

Μόνο το κομμάτι της μονομερούς δράσης της διοίκησης βρίσκω ανεκτό από το πορτοκαλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna....

Νεοφερμένος

Η anna.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ούτε αυτό συνίσταται.



Δε διευκρινίζεις το κλιμάκιό σου.

Συνοπτικά: για θεωρία άψογα το πρώτο μέρος Ανδρουλάκη. Τα υπόλοιπα από Καρρά. Καραγιαννόπουλο μπορείς από τώρα να το στείλεις στην πυρά, καθώς θα σε κάψει. Καλύτερα Καραγιαννάκο, Μαργαρίτη, σημειώσεις.
Είμαι β΄κλιμάκιο. Ωραία, σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, με γλίτωσες από άδικο διάβασμα :) Να 'σαι καλά....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
thank you!
ας ελπισουμε οτι θα ξεκινησουμε και θα τελειωσουμε στα ορισμενα. ετσι για αλλαγη βρε παιδι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κατα τη συνηθη πρακτικη που θελει τη σχολη να κλεινει με αιφνιδιαστικη ανακοινωση το βραδυ, αυριο δεν θα εχουμε μαθημα...Μην ταλαιπωρηθειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Κατα τη συνηθη πρακτικη που θελει τη σχολη να κλεινει με αιφνιδιαστικη ανακοινωση το βραδυ, αυριο δεν θα εχουμε μαθημα...Μην ταλαιπωρηθειτε...

Μπορεί ο λόγος να μην είναι αυτός που προέβλεψες αλλά κατ'αποτέλεσμα δικαιώθηκες.:P

Μη διεξαγωγή μαθημάτων Παρασκευή 15 Ιουνίου -Δευτέρα 18 Ιουνίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosgr123

Νεοφερμένος

Ο nikosgr123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τί να πω; Έλεος. Παρακαλούμε πλέον για διδασκαλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γειά σας! Μήπως έχει κάποιος το βιβλίο των Ράμμου-Κλαμαρή << Εγχειρίδιο Αστικού Δικονομικού Δικαίου, Ειδικές Διαδικασίες-Ασφαλιστικά Μέτρα-Εκούσια Δικαιοδοσία>> σε on line μορφή? Γιατί το link της σχολής δεν λειτουργεί πλέον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οριστε το βιβλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Ασφαλιστικά+Μέτρα+-+Εκούσια+Δικαιοδοσία+-+Ειδικές+Δι
    4.6 MB · Εμφανίσεις: 384

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Γειά σας! Μήπως έχει κάποιος το βιβλίο των Ράμμου-Κλαμαρή << Εγχειρίδιο Αστικού Δικονομικού Δικαίου, Ειδικές Διαδικασίες-Ασφαλιστικά Μέτρα-Εκούσια Δικαιοδοσία>> σε on line μορφή? Γιατί το link της σχολής δεν λειτουργεί πλέον!

λέει τίποτε το μάθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εγω θα σου απαντησω με βαση το τι μου εχουν πει!
Λοιπον, ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα και πανω απο ολα πολυ πρακτικο στη μετεπειτα πορεια σου...Απλα πολλοι λενε οτι ειναι λιγο χασιμο χρονου γιατι ολα αυτα θα τα μαθεις ετσι και αλλιως στην ασκηση! Παντως αν παρακολουθεις, θα τον παρεις και τον βαθμο! (Δεν ειναι οπως στις πολιτικες δικονομιες που ειναι πιο φλου τα πραγματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εγω θα σου απαντησω με βαση το τι μου εχουν πει!
Λοιπον, ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα και πανω απο ολα πολυ πρακτικο στη μετεπειτα πορεια σου...Απλα πολλοι λενε οτι ειναι λιγο χασιμο χρονου γιατι ολα αυτα θα τα μαθεις ετσι και αλλιως στην ασκηση! Παντως αν παρακολουθεις, θα τον παρεις και τον βαθμο! (Δεν ειναι οπως στις πολιτικες δικονομιες που ειναι πιο φλου τα πραγματα)

οκ θενξ! γτ τώρα διαβάζω πολιτική 1 και σκέφτηκα ποιος τρελός να παίρνει ως επιλογής δικονομικό μάθημα. :P Από τα πιο ενδιαφέροντα μεν οι δικονομίες, άλλα παλουκάκια ρε φίλε..αυτά τα πρακτικά δεν βγαίνουν με τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά εσείς που είστε φοιτητές στη Νομική πως σας φαίνεται; Δυσκολεύεστε αρκετά, ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σας το πρόγραμμα της σχολής και τα μαθήματα;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Θα με πουν γραφικο αν ξαναγκρινιαξω:P
Ενδεικτικα δες ενα παλαιοτερο ποστ μου...
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=3059353&postcount=1441
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top