Νομική Σχολή Αθηνών

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Απλό. Τα πληρώνεις από την τσέπη σου.
dafuq?! κατι ειχε παρει το αυτι μου αλλα το χα ξεχασει-ειχε θαφτει κατω απο τν πλατωνα


ασχετο αλλα πιστευει κανεις οτι χωρις παρακολουθηση βγαινει το κοινοβουλευτικο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L'ABSENTE

Νεοφερμένος

Η L'ABSENTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
L' Absente,

Αφου στροφάρεις και έχεις πιάσει το νόημα, γιατί επιμένεις να το σκοτώνεις; :P
Συνοπτικά: τα γραφεία δεν παίρνον εύκολα, είσαι σκλάβος και φυσικά βγαίνεις εκτός ρυθμού σχολής. Ουσιαστικά δε μαθαίνεις κάτι το παραπάνω, που δεν θα το μάθεις στην άσκηση.
Η πρακτική είναι μύθος. Με λίγη υπομονή παίρνεις το κολαι. Στη χείριστη, αν δεν ξέρεις κάτι, ρωτάς.
Φιλάνθρωπος που θα σου πληρώνει τις εισφορές; Που είναι να πάμε και εμείς;
Σχετικά με την αλλαγή στις εισφορές. Το αισχρό δεν ήταν η καθεαυτό αλλαγή, αλλά ο ΟΑΕΔ. Στα Ταμεία τα βλέπεις όλα...
Οπότε προέχει το πτυχίο και τα υπόλοιπα έρχονται στην ώρα τους. Εξάλλου δε ξέρουμε πως θα είναι τα πράγματα στο μέλλον.

Venividivici,
Που έχεις και nickname που μ' αρέσει, μου φαίνεται είσαι λίγο απόλυτος στις απόψεις σου. :hmm:
Γενικά στροφάρω, εσύ με πιάνεις όμως σε καμία από τις στροφές;:confused:
Ανέφερα για ποιο λόγο το πιστεύω και μάλιστα γνωρίζω παιδιά που το συνδύασαν μια χαρά με την σχολή. Επίσης γνωρίζω και άτομο που είχε σκοπό να παρατήσει την σχολή, όμως ξεκίνησε σε γραφείο και αγάπησε αυτήν την επιστήμη/ δουλειά/ ενασχόληση.
Άμα το χεις ψάξει γενικά πριν τελειώσεις, μετά όταν κληθείς να επιλέξεις γραφείο για άσκηση (ή έστω νομική εργασία, γιατί απ' ότι κατάλαβα δεν είσαι φίλος του θεσμού, όχι ότι έχεις άδικο) τα κριτήρια θα είναι ορθότερα.
Αλλά είμαι σίγουρη ότι και πάλι δεν σε έπεισα, σωστά;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L'ABSENTE

Νεοφερμένος

Η L'ABSENTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ασχετο αλλα πιστευει κανεις οτι χωρις παρακολουθηση βγαινει το κοινοβουλευτικο;:hmm:
Και μιας και είδα την ερώτησή σου, αν θυμηθώ τοοότε που έδωσα κοινοβουλευτικό με Γεραπετρίτη έβγαινε και χωρίς παρακολούθηση, κάποια ύλη συνταγματικού και Κανονισμός Βουλής. Χμ μου λείπει η σχολή και να δίνω τις συμβουλές μου προς τους νεότερους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
εσύ με πιάνεις όμως;
Ναι. ;)
Αλλά είμαι σίγουρη ότι και πάλι δεν σε έπεισα, σωστά;
Ναι.

Γενικά, έχω δει τόσο το περιεχόμενο, όσο και το περιτύλιγμα. Πλέον δεν εντυπωσιάζομαι από τα τετριμμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L'ABSENTE

Νεοφερμένος

Η L'ABSENTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλά τότε δεν επιμένω. Νιώθω ότι έχεις καεί από τον εν λόγω θεσμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

di.kig

Νεοφερμένος

Η di.kig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγνωμη δεν ξέρω αν είμαι off topic απλά έχω πελαγώσει και δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ. Έχω ένα μάθημα για να πάρω πτυχίο. Εφαρμογές Δημοσίου (κλιμάκιο Γιαννακοπουλο κλπ.) Επειδή δεν είμαι Αθήνα και δεν μπορώ να παακολουθώ μπορει κάποιος να μου πει που παρακολουθεί το συγκεκριμένο μάθημα τι έχει ειπωθεί και ακόμη αν μπορει να μου δώσει κάποιος τις σημειώσεις του.. (και αν θα δώσουν φάκελο) Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Η εξεταστική μας θα ξεκινήσει 26 Ιουνίου. Καλό μας καλοκαίρι!...... https://deannope.uoa.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ριξε λιγη μαγικη σκονη στις ημερομηνιες και τα.........κεφαλακια μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Παίζει να είστε η μόνη σχολή που αρχίζει τέλη Ιουνίου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Υπάρχει και η Ιατρική για να μας κάνει παρέα.

Από όσο γνωρίζω πήραμε παράταση εξαμήνου για μία βδομάδα λόγω των γνωστών καθυστερήσεων.

Αναμενόμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
παιδακια,προσπαθω να διαβασω Διοικητικο και το νιωθω σα κακο σπυρι στον κ...
Καμια ιδεα να παει κατω το ρημαδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κατα συμπτωση και εγω αυτο διαβαζω και ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
παιδακια,προσπαθω να διαβασω Διοικητικο και το νιωθω σα κακο σπυρι στον κ...
Καμια ιδεα να παει κατω το ρημαδι;
ΠΕΣΤΑ, ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
παιδακια,προσπαθω να διαβασω Διοικητικο και το νιωθω σα κακο σπυρι στον κ...
Καμια ιδεα να παει κατω το ρημαδι;

Ποιο σύγγραμμα έχεις και τι σε δυσκολεύει ακριβώς;
Διατύπωση, αντικείμενο, όλα μαζί;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ισως με δυσκολευει μονο και μονο λογω αντικειμενου:P
ειναι μια εκδοση 2010 γραμμενο απο μια ομαδα αστερων.....(ο καθ με το δικο του τροπο:worry:
anyways το εχουμε-θα το διαβασουμε-και (με συγκεντρωση) Θα το περασουμε(ας ελπισουμε με κατι παραπανω απο 5)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το θρυλικό πορτοκαλί, εσχάτως μαύρο είναι κατάλληλο μόνο για προσάναμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Χμ...
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.

Θα σας προέτρεπα να συμβουλευτείτε το σύγγραμμα του Σπηλιωτόπουλου.
Αν μη τι άλλο είναι ενιαίο και πιο εύληπτο.
Τουλάχιστον στα μέρη της ύλης όπου το πορτοκαλί απαιτεί ικανότητες αναγνώστη σουρεαλιστικών κειμένων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Τι εκδοση ειναι? Και σε ποια μερη συμβουλευεις να διαβασουμε απο αυτο? Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ πάλι διαβάζω ποινικό πλέον.
Διοικητικό αααν προλαβαίνω θα το κάνω παράλληλα επανάληψη, μπλιάχ.
Βγήκε και ανακοίνωση για προεξέταση, αλλά είναι προφορικά, οπότε ούτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top