Νομική Σχολή Αθηνών

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
O,τι νά ναι...:hypno::vava::wall:

Αυτό που μάθαμε σήμερα είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στην Παπαρσενίου :P
Οκ, δεν θα αρχίσω την γκρίνια για το ξύπνημα πρίν καν ξημερώσει... ούτε για τα τρία ΜΜΜ... ούτε για τον χαμένο χρόνο...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω το γιατί κλείσανε και σήμερα η σχολή. Τι παιχνίδι παίζεται και μεις χάσαμε πάλι μια βδομάδα? Ας εξηγήσει κάποιος και σε μένα το στόκο να καταλάβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μ΄αρέσει πάντως εκείνη η ανακοίνωση που είχε βγει τέλη Σεπτεμβρίου και έλεγε πως αν δεν έληγε η κατάληψη υπήρχε κίνδυνος για το εξάμηνο και την εξεταστική...κατα τ' άλλα και εξεταστική 3 εβδομάδων έγινε,κλέισαμε και μία εβδομάδα για πολυτεχνείο, έτσι γιατί μπορούμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω το γιατί κλείσανε και σήμερα η σχολή. Τι παιχνίδι παίζεται και μεις χάσαμε πάλι μια βδομάδα? Ας εξηγήσει κάποιος και σε μένα το στόκο να καταλάβω...


...xmmm...σκέφτομαι πως έρχεται σαββατοκύριακο και πού να τρέχουνε τώρα, μετά από 10 μέρες αραλίκι, για μία μόνο τσαγκαροπαρασκευή...

Το εκνευριστικό είναι πως και δεν βγάζουν εγκαίρως ανακοινώσεις και, όταν τις βγάζουν, έχουν χτεσινή ημερομηνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μερικά κλεισίματα (πολυτεχνείο κλπ) είναι υπολογισμένα από πριν! Απλά τώρα να είστε προετοιμασμένοι για μάθημα με...μαγιώ!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Μ' αρέσουν οι προτιμήσεις των φοιτητριών σε μαγιώ και τάνγκα. Απολαμβάναμε κάποτε διπλές εξεταστικές μήνα Ιούλιο με 35 βαθμούς να λιώνουμε στο αμφιθέατρο...στα θέματα και το μάτι από την πολλή σκέψη για την απάντηση, να γλιστράει στην μπροστινή χαραμάδα του κομψού γυναικείου πωπού...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μ' αρέσουν οι προτιμήσεις των φοιτητριών σε μαγιώ και τάνγκα. Απολαμβάναμε κάποτε διπλές εξεταστικές μήνα Ιούλιο με 35 βαθμούς να λιώνουμε στο αμφιθέατρο...στα θέματα και το μάτι από την πολλή σκέψη για την απάντηση, να γλιστράει στην μπροστινή χαραμάδα του κομψού γυναικείου πωπού...:P
:lol::lol::clapup::redface:.Πολυ γλαφυρη και λυρικη η περιγραφη σου συνωμοματε!!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Έχοντας φτάσει στο σημείο που έχω σταματήσει την προσπάθεια να ερμηνεύσω τις αψυχολόγητες αποφάσεις των διοικήσεων, έχω μόνο να διαπιστώσω πώς πήρατε όλοι μια γεύση του χάους που σας έχουμε περιγράψει αρκετοί και σε αυτό το thread αλλά και σε άλλα παραπλήσια.
Όχι ότι είναι ευχάριστο, αλλά είναι αναγκαίο για λόγους προσαρμογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Μερικά κλεισίματα (πολυτεχνείο κλπ) είναι υπολογισμένα από πριν!
Είναι υπολογισμένα για δύο μέρες (16-17/11), όχι για μια βδομάδα (έχουν αναρτήσει προγράμματα παραδόσεων για γεν. αρχές αστικού και συνταγματικό, έτσι όπως σου το λέω):mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι υπολογισμένα για δύο μέρες (16-17/11), όχι για μια βδομάδα (έχουν αναρτήσει προγράμματα παραδόσεων για γεν. αρχές αστικού και συνταγματικό, έτσι όπως σου το λέω):mad:

Αυτό είναι λάθος των διδασκόντων. Οι σχολές του κέντρου είναι προετοιμασμένες για πολύ περισσότερα κλεισίματα, γι΄αυτό και υπάρχουν μεγαλύτερες πιέσεις για τα εξάμηνα...

έχω βρεθεί σε οργάνωση χρονοδιαγράμματος, γι' αυτό στο λέω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
...xmmm...σκέφτομαι πως έρχεται σαββατοκύριακο και πού να τρέχουνε τώρα, μετά από 10 μέρες αραλίκι, για μία μόνο τσαγκαροπαρασκευή...
Τσκ, τσκ, τσκ. Καλέ, τι ιερόσυλες σκέψεις περνάνε από το μυαλό σου? Είναι δυνατόν κοτζάμ Νομική να ...λουφάρει? Ντροπή. Πιπέρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω,ειλικρινά.Κάνουμε μάθημα μια εβδομάδα, μετά κλείνουμε (με προειδοποιήσεις της τελευταίας στιγμής) και ούτε νοιάζεται κανείς, ούτε ενδιαφέρεται κανείς να μάθει γιατί και πώς.Αυτή τη λογική του «καλά περάσαμε και σήμερα μωρέ,χαβαλές,δε βαριέσαι» εγώ δεν την αντιλαμβάνομαι στο ελάχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Μιλάς για αδιαφορία φοιτητών?
Αυτή, αν υποθέσουμε ότι είναι ο κανόνας, δε σε επηρεάζει. Το πρόβλημα είναι η αδιαφορία των διοικήσεων που και παίρνει αδικαιολόγητες αποφάσεις και τις αναγγέλλει κατόπιν εορτής.
Όσο για το αν νοιαζόμαστε όλοι εμείς έχω να πω μόνο το εξής: Αν αρχίσεις να ψάχνεις ευθύνες είτε θα σε παραπέμπουν από τη γραμματεία στον Πρόεδρο κ.λπ. είτε δε θα σου δώσουν καν απάντηση.
Δε βρίσκω νόημα σε αυτό το γαϊτανάκι, αλλά αυτή είναι η δική μου γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αναφέρομαι στην αδιαφορία των φοιτητών ως συνέπεια της αδικαιολόγητης στάσης της διοίκησης. Φυσικά δε μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα, εφόσον η απόφαση είχε ήδη ληφθεί. Απλά μου κάνει εντύπωση που κανείς δε διαμαρτύρεται και είπα να παίξω εγώ το ρόλο της κακιάς πεθεράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Διαμαρτύρονται λεκτικά..Τι να κάνουν, και πανό να σηκώσουν θα θεωρηθούν γραφικοί..:hmm:
Κακά τα ψέμματα, με τον καιρό πολλοί είτε εκνευρίζονται και καταφέρονται κατά πάντων είτε γίνονται παθητικοί και αδιαφορούν.
Όταν θα σου συμβεί για 208η φορά και η επίσημη γραμμή είναι είτε απούσα είτε κάτι του στυλ "οι συνθήκες μας ανάγκασαν", δε θα έχεις την ίδια στάση όπως την πρώτη φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
Θεωρείται γραφικός κάποιος που έχει δίκιο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Θεωρείται γραφικός κάποιος που έχει δίκιο; :hmm:

Όχι από εμένα (όχι ότι έχει σημασία στην καθημερινή πρακτική του καθενός).
Από τις διοικήσεις αναμφίβολα...Πόσες και πόσες φορές έχουν αντιμετωπίσει τέτοιες αντιδράσεις ως "μία από τα ίδια".
Είσαι από τους βετεράνους, θα πρέπει να το έχεις προσέξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχοντας φτάσει στο σημείο που έχω σταματήσει την προσπάθεια να ερμηνεύσω τις αψυχολόγητες αποφάσεις των διοικήσεων, έχω μόνο να διαπιστώσω πώς πήρατε όλοι μια γεύση του χάους που σας έχουμε περιγράψει αρκετοί και σε αυτό το thread αλλά και σε άλλα παραπλήσια.
Όχι ότι είναι ευχάριστο, αλλά είναι αναγκαίο για λόγους προσαρμογής...
Ας αφήσουμε κατά μέρος τα τετριμμένα που δεν οδηγούν πουθενά και ας προετοιμαστούμε για ένα μακράς διαρκείας ακαδημαϊκό έτος.
Γι' αυτό στις ορκομωσίες πέφτει τόσο κλάμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ας αφήσουμε κατά μέρος τα τετριμμένα που δεν οδηγούν πουθενά και ας προετοιμαστούμε για ένα μακράς διαρκείας ακαδημαϊκό έτος.
Γι' αυτό στις ορκομωσίες πέφτει τόσο κλάμα.

Έχεις δίκαιο. Πιθανότατα δε θα έπρεπε καν να σχολιάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top