Νομική Σχολή Αθηνών

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ανακοινωση απο σαιτ της ΑΡΕΝ:

''Για την ανακοίνωση της κοσμητείας.


Ανακοίνωση της Κοσμητείας της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε.

Σας ενημερώνουμε ότι τα κτήρια της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε. θα παραμείνουν κλειστά μέχρι και την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2011. Για τις υπόλοιπες δραστηριότητες των Τμημάτων, όπως λειτουργία Γραμματειών, μεταπτυχιακά προγράμματα κλπ., παρακαλούμε να συμβουλευτείτε τις ανακοινώσεις των Τμημάτων.

Η ανακοίνωση της κοσμητείας είναι λιτή και περιεκτική. Το μήνυμά της είναι επίσης ξεκάθαρο. Όπως και στο παρελθόν, με αφορμή κάποιον αόριστο κίνδυνο , κάποια μεταφυσική απειλή, έτσι και τώρα η κοσμητεία διακόπτει τη λειτουργία των σχολών στις μέρες του πολυτεχνείου.

Το ιδεολόγημα της ασφάλειας κάνει την εμφάνισή του στον κοινωνικό χώρο του πανεπιστημίου, με ένα και μόνο στόχο: Να φοβίσει τους φοιτητές και τις φοιτήτριες και να τους αποκόψει από τον κοινωνικό τους χώρο. Από έναν από τους ελάχιστους χώρους της ελληνικής κοινωνίας όπου όλοι μπορούν να επικοινωνήσουν, να συνδιαμορφώσουν δημοκρατικά και να αποφασίσουν. Δεν είναι τυχαίο ότι η δημιουργία της ”υγειονομικής” αυτής ζώνης στις σχολές του κέντρου γίνεται σε μέρες που οι σύλλογοι φοιτητών νομικής και οικονομικού έχουν προκηρύξει γενικές συνελεύσεις.

Η κοσμητεία εκτελεί πιστά το ρόλο της. Το ρόλο του εγκάθετου της κυβέρνησης. Το έργο της είναι απλό. Να επεμβαίνει όταν σπάει η συναίνεση. Να εμποδίζει τη διεξαγωγή εκείνων των αμεσοδημοκρατικών συλλογικών διαδικασιών που μπορούν να ριζοσπαστικοποιησούν τις συνειδήσεις των φοιτητών.

Καλούμε όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες να μην τρομοκρατηθούν, να σπάσουν το lock-out της κοσμητείας και να συμμετάσχουν στην αυριανή συνέλευση του συλλόγου νομικής.''


Αρα απ'οτι καταλαβα, δεν θα εχουμε οντως μαθημα απο αυριο εως και Πεμπτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αύριο θέλω να κάνω τη δήλωση συγγραμμάτων. .

Εχει ξεκινησει η δηλωση μαθηματων και συγγραμματων?

Ακυρο! Το εμαθα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει, γιατί εγώ θα έρθω αύριο πρωί από επαρχία,μήπως ξέρει κανείς σίγουρα να μου πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει, γιατί εγώ θα έρθω αύριο πρωί από επαρχία,μήπως ξέρει κανείς σίγουρα να μου πει;

Περιμενουμε σιγουρα αν θα βγει στη γραμματεια ανακοινωση( απο 8-9 ωρα). Επισης, τετοια ωρα θα παιρνουμε τηλεφωνο, οποτε θα δουμε τι θα γινει...Λογικα δεν θα εχουμε μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ παίρνω τηλ. από Τετάρτη και δεν το σηκώνει κανένας. Επίσης, νομίζω ότι η γραμματεία ανοίγει 11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Δε μπορούσαν να μας πουν κάτι από την Παρασκευή?
Αν και το νόημα που βγάζω από την ανακοίνωση είναι ότι δε θα έχουμε καθόλου μάθημα αύριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ειναι σιγουρο οτι δε θα κανουμε μαθημα απο αυριο. Πηρα τηλεφωνο ενα παιδι απο τις πολιτικες επιστημες και μου το επιβεβαιωσε.

Ξερει κανεις απο πρωτο κλιμακιο στην εισαγωγη στην επιστημη του δικαιου ποιο συγγραμμα πρεπει να δηλωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Και εγώ μίλησα με μία φίλη μου από τις πολιτικές επιστήμες και μ είπε ότι θα μείνει κλειστή η σχολή!

Και εγώ πρώτο είμαι .. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ξερει κανεις απο πρωτο κλιμακιο στην εισαγωγη στην επιστημη του δικαιου ποιο συγγραμμα πρεπει να δηλωσουμε?

Συνηθιζεται ολοι να δηλωνουν τον Σουρλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Πέννυ μήπως είναι εύκολο να μου δώσεις τις σημειώσεις της προηγούμενης βδομάδας μιας και είμαστε στ ίδιο κλιμάκιο; Βασικά συνταγματικό και αστικό τι κλιμάκιο είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Και η Δαπ το ανακοινωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εσείς θα πάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheSwan

Νεοφερμένος

Η TheSwan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23326&subid=2&pubid=10701097

Βρήκα ένα άρθρο που έχει γενικές πληροφορίες για τη νομική. Ενδιαφέρον φαίνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εν τελει,σιγουρα δεν εχουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εν τελει,σιγουρα δεν εχουμε?
Η γραμματεία δεν απαντάει στο τηλέφωνο (ίσως γιατί δεν είναι 10:30 ακόμα...). Υπάρχει περίπτωση να γίνουν οι παραδόσεις σε άλλα κτίρια (π.χ. Ιπποκράτους);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Η γραμματεία δεν απαντάει στο τηλέφωνο (ίσως γιατί δεν είναι 10:30 ακόμα...). Υπάρχει περίπτωση να γίνουν οι παραδόσεις σε άλλα κτίρια (π.χ. Ιπποκράτους);

Δε νομιζω σε αλλα κτηρια, δεδομενου του πολυ μεγαλου αριθμου φοιτητων ανα ετος...
Παντως στο οικονομικο βγηκε ανακοινωση στη γραμματεια τους οτι θα ειναι κλειστη η σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πού κάνετε στην Ιπποκράτους...;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Πού κάνετε στην Ιπποκράτους...;; :confused:
Κάτι έχει πάρει το αυτί μου από μεγαλύτερους για Ιπποκράτους 33. Μάλλον, όμως, δεν παίζει για μαθήματα με μαζική συμμετοχή:hmm:
Λέω να αλλάξω nick και να το κάνω Κασσάνδρα (τόλεγα ότι μόλις ανοίξουμε, θα ξανακλείσουμε για 17/11).:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Και Ιπποκρατους 7 αν δεν κανω λαθος καποιες φορες γινεται μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top