Νομική Σχολή Αθηνών

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Θα πάω από νωρίς για να τα βρω :P
Με τόσες αίθουσες που έχουμε έχω μπερδευτεί, αμφιβάλλω αν θα θυμάμαι τις μισές.

α...έχω προνοήσει κ για αυτό....έχω κάνει ολόκληρο χάρτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
α...έχω προνοήσει κ για αυτό....έχω κάνει ολόκληρο χάρτη :P

Τι χάρτη?
Εγώ δεν έχω ιδέα δυστυχώς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Με τις αίθουσες του νέου αναπαλαιωθέντος κτιρίου μπερδευόμαστε και οι παλαιότεροι οπότε μην ανησυχείτε.
Με την επανάληψη όλα μαθαίνονται.
Καλή αρχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Τι χάρτη?
Εγώ δεν έχω ιδέα δυστυχώς :P

Επειδή δεν ήξερα ούτε καν που βρίσκονται τα κτήρια βρήκα αυτό https://maps.google.gr/maps?hl=el&su...sb&biw=1366&bih=653&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl............όσο για το ποιες αίθουσες βρίσκονται στο κάθε κτήριο βρήκα αυτόhttps://deannope.uoa.gr/h-sxoli-n-o-p-e/ypodomes-kai-kthriakes-egkatastaseis.html αν σε βοηθάνε:D

Με τις αίθουσες του νέου αναπαλαιωθέντος κτιρίου μπερδευόμαστε και οι παλαιότεροι οπότε μην ανησυχείτε.
Με την επανάληψη όλα μαθαίνονται.
Καλή αρχή..

ευχαριστούμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Επειδή δεν ήξερα ούτε καν που βρίσκονται τα κτήρια βρήκα αυτό https://maps.google.gr/maps?hl=el&su...sb&biw=1366&bih=653&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl............όσο για το ποιες αίθουσες βρίσκονται στο κάθε κτήριο βρήκα αυτόhttps://deannope.uoa.gr/h-sxoli-n-o-p-e/ypodomes-kai-kthriakes-egkatastaseis.html αν σε βοηθάνε:D

Χμ ναι, νομίζω προσανατολίστηκα κάπως τουλάχιστον ως προς την Αίθουσα που έχω πρώτα μάθημα. :)
Το παλαιό και το νέο κτίριο ουσιαστικά μαζί δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Μια εσωτερική αυλή μας χωρίζει.
Παλαιό είναι αυτό που έχει είσοδο στην Σόλωνος και Νέο αυτό που έχει είσοδο τόσο από Μασσαλίας όσο και από Σίνα.
Αν μπερδευτείτε μπορείτε πάντα να ρωτήσετε κάποιον.
Είμαστε υπεραρκετοί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μια εσωτερική αυλή μας χωρίζει.
Παλαιό είναι αυτό που έχει είσοδο στην Σόλωνος και Νέο αυτό που έχει είσοδο τόσο από Μασσαλίας όσο και από Σίνα.
Αν μπερδευτείτε μπορείτε πάντα να ρωτήσετε κάποιον.
Είμαστε υπεραρκετοί..

ΑΑΑ τώρα κατάλαβα! Απλά όταν περνούσα έβλεπα κλειστή την είσοδο από τη Σόλωνος, γι αυτό μάλλον είχα μπερδευτεί.
Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
ΑΑΑ τώρα κατάλαβα! Απλά όταν περνούσα έβλεπα κλειστή την είσοδο από τη Σόλωνος, γι αυτό μάλλον είχα μπερδευτεί.
Ευχαριστώ πολύ :)

Μόνο στις παραδόσεις ανοίγει αυτή η είσοδος.
Τίποτα:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εύχομαι σε όλους μας καλή αρχή από αύριο.....!.....Να ξεκινήσουμε με διάθεση κ όλα θα πάνε καλά....και ελπίζω να συναντηθούμε.......:group:

Και ποιός δεν θα χει καλή διάθεση στην πρώτη του παράδοση?:D



Με τις αίθουσες του νέου αναπαλαιωθέντος κτιρίου μπερδευόμαστε και οι παλαιότεροι οπότε μην ανησυχείτε.
Με την επανάληψη όλα μαθαίνονται.
Καλή αρχή..


Αχου! Τζάμπα το διάγραμμα με τις αίθουσες και τις οδούς?
Δηλαδή αυριο μπαίνουμε κανονικά στην Α Μαθηματικών από την Σόλωνος 57...

Ευχαριστούμε για την ευχή...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Με τις αίθουσες του νέου αναπαλαιωθέντος κτιρίου μπερδευόμαστε και οι παλαιότεροι οπότε μην ανησυχείτε.
Με την επανάληψη όλα μαθαίνονται.
Εύκολο είναι. Το πολιτισμικό σοκ ήταν η μετάβαση στο νέο κτίριο προκειμένου να ανακαινιστεί το παλιό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Eπιτέλους ξεκινάμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εύκολο είναι. Το πολιτισμικό σοκ ήταν η μετάβαση στο νέο κτίριο προκειμένου να ανακαινιστεί το παλιό.;)

Εγώ στο νέο κτίριο ξεκίνησα οπότε οι διάδρομοι εν είδει λαβυρίνθου στο παλαιό με αποπροσανατόλισαν στην αρχή...
Έβγαινα σχεδόν πάντα σε λάθος όροφο. :redface:

@alicon : Ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Πως σας φανηκε η πρωτη μερα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πως σας φανηκε η πρωτη μερα ?

Και είχα αρχίσει να απορώ που κανείς σας δεν κατέθεσε τις εντυπώσεις του μετά από τόση αναμονή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πως σας φανηκε η πρωτη μερα ?

Και είχα αρχίσει να απορώ που κανείς σας δεν κατέθεσε τις εντυπώσεις του μετά από τόση αναμονή...

Πέραν του ότι χάνομαι στο κτίριο και ψάχνω σαν χαζή τις αίθουσες
Το αστικό (μέχρι στιγμής) φαίνεται ενδιαφέρον, και οι καθηγητές αρκετά καλοί.
Συνταγματικό δεν έχουμε κάνει κάτι ακόμα, μιλάγαμε γενικά με την καθηγήτρια για τη ζωή και το έργο της.
Ιστορία δικαίου, κι εκεί εισαγωγικά πράγματα κάναμε, δε μπορώ να πω κάτι ακόμα.
Φιλοσοφία δικαίου που θα πάρω, εμένα προσωπικά μου άρεσε, το υπόλοιπο ακροατήριο δεν είδα ενθουσιώδες.:P
Αυτά έχουμε κάνει μέχρι στιγμής.

Αύριο ξέρετε αν θα γίνει μάθημα 9-11?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πως σας φανηκε η πρωτη μερα ?

Και είχα αρχίσει να απορώ που κανείς σας δεν κατέθεσε τις εντυπώσεις του μετά από τόση αναμονή...

Αντε ας πώ πρώτη...:)
Και την πρώτη και την δεύτερη μέρα (σήμερα) :
Για τις Γενικές Αρχές Αστικού πολύ καλή εντύπωση και των δύο καθηγητριών που είδα, η καθεμιά διαφορετική από την άλλη αλλα αυτό που κατάλαβα και από τις δύο παραδόσεις είναι ότι το Αστικό που το φοβόμουν σαν πολύ βαρετό, τελικά μάλλον θα το λατρέψω.
Για το Συνταγματικό.... :worry:...:whistle:....:/:... μπορεί να είναι ιδέα μου, μπορεί να βιάζομαι πολύ, πολλά μπορει στην νιοστή... Απογοητεύτηκα αρκετα από την πρώτη παράδοση... Αν θέλω να δω βιογραφικά, μπαίνω και στο νετ :redface:
Αν καταλάβατε τί εννοώ, οι πιο παλιοί πείτε μου σας παρακαλώ, όλο το εξάμηνο έτσι θα πάει?

Ιστορία του Δικαίου... πολλή εισαγωγή κι από γλυκό τίποτα αλλά οκ ήμασταν πολύς κόσμος και ίσως η εισαγωγή να είναι απαραίτητη σε τοοοοσο χαλαρούς ρυθμούς, αλλά επιφυλάσσομαι.

Πέραν του ότι χάνομαι στο κτίριο και ψάχνω σαν χαζή τις αίθουσες
Το αστικό (μέχρι στιγμής) φαίνεται ενδιαφέρον, και οι καθηγητές αρκετά καλοί.
Συνταγματικό δεν έχουμε κάνει κάτι ακόμα, μιλάγαμε γενικά με την καθηγήτρια για τη ζωή και το έργο της.
Ιστορία δικαίου, κι εκεί εισαγωγικά πράγματα κάναμε, δε μπορώ να πω κάτι ακόμα.
Φιλοσοφία δικαίου που θα πάρω, εμένα προσωπικά μου άρεσε, το υπόλοιπο ακροατήριο δεν είδα ενθουσιώδες.:P
Αυτά έχουμε κάνει μέχρι στιγμής.

Αύριο ξέρετε αν θα γίνει μάθημα 9-11?


Συγνώμη δεν πρόλαβα να δω ότι έγινε άλλη ανάρτηση :P

Για αυριο 9-11 δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση...

Εμένα περισσότερο με ανησυχεί αν θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε παραδόσεις κατα την διάρκεια της συνέλευσης...
Αρχίζει η Πολιτική Επιστήμη και την περίμενα πώς και πώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Οι Γενικές Αρχές είναι το πιο ενδιαφέρον μάθημα του εξαμήνου κατά τη γνώμη μου.
Συνταγματικό δε γνωρίζω σε ποιον καθηγητή αναφέρεσαι, αλλά πιστεύω θα ανατραπεί το κλίμα.
Η Ιστορία Δικαίου θα παραμείνει αυστηρά θεωρητική.

@MissBrightside: Όταν είσαι σε μεγαλύτερο έτος θα καταλάβεις ότι είναι ελαφρώς απωθητικό ένα μάθημα σαν τη Φιλοσοφία όταν έχεις εξασκηθεί στα πιο πρακτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alicon

Νεοφερμένος

Η alicon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Οι Γενικές Αρχές είναι το πιο ενδιαφέρον μάθημα του εξαμήνου κατά τη γνώμη μου.
Συνταγματικό δε γνωρίζω σε ποιον καθηγητή αναφέρεσαι, αλλά πιστεύω θα ανατραπεί το κλίμα.
Η Ιστορία Δικαίου θα παραμείνει αυστηρά θεωρητική.

Παράλειψή μου έχεις δίκιο. Αναφέρομαι στην κα Ηλιοπούλου...
Για την Ιστορία η ένστασή μου είναι κατα πόσον θα μείνουμε επικεντρωμένοι στο αντικείμενο και δεν θα παραπαίουμε σε άλλα παρεμφερή με το θέμα μας ζητήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Παράλειψή μου έχεις δίκιο. Αναφέρομαι στην Ηλιοπούλου...
Για την Ιστορία η ένστασή μου είναι κατα πόσον θα μείνουμε επικεντρωμένοι στο αντικείμενο και δεν θα παραπαίουμε σε άλλα παρεμφερή με το θέμα μας ζητήματα.

Από όσο θυμάμαι έμεναν αυστηρά στην ύλη του βιβλίου, χωρίς παρεμβολές.
Σπάνια έδιναν και τον λόγο στους φοιτητές για να καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top