Νομική Σχολή Αθηνών

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Έμεινα λίγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμεις 3 βδομάδες χάσαμε και πάει η εξεταστικη΄και εσείς πάνω από μήνα και δε χάσατε τίποτα αδικια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μηδένα προ του τέλους μακάριζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εμεις 3 βδομάδες χάσαμε και πάει η εξεταστικη΄και εσείς πάνω από μήνα και δε χάσατε τίποτα αδικια

κάτι πρέπει να σου δείχνει εσένα αυτό

on topic: Τελικά μάλλον δεν αρχίζω μόνο εγώ Νοέμβρη :loltooth:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εμεις 3 βδομάδες χάσαμε και πάει η εξεταστικη΄και εσείς πάνω από μήνα και δε χάσατε τίποτα αδικια

Σκέψου το λίγο ευρύτερα...Το χρονικό πλαίσιο των εξαμήνων μας για παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Προϋπόθεση για όλα αυτά ειναι να μην αποφασιστεί κατάληψη πάλι, αν γίνει γσ πάλι την Τρίτη...
Ελπίζω όχι, γιατι τα πράγματα έχουν μπει σε μια σειρά, τα παιδιά έχουν χρόνο να διαβάσουν μέχρι τις 17/10 οπότε ξεκινούν και γενικώς δεν χάθηκε ευτυχώς η εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σκέψου το λίγο ευρύτερα...Το χρονικό πλαίσιο των εξαμήνων μας για παράδειγμα.
ότι η νομική είναι πολύ ευκολότερη σχολή από την ιατρική πράγμα όμως που δε πιστεύω οπότε θεωρώ ότι οι δικοί μας συνδικαλιστές είναι για τα μπάζα. Κλείσανε την σχολή και όταν άνοιξε δε σεβάστηκαν τους φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
ότι η νομική είναι πολύ ευκολότερη σχολή από την ιατρική....

Από που το συμπεραίνεις αυτό? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από που το συμπεραίνεις αυτό? :worry:
Είπα μετά πως δε το πιστεύω (πιστεύω ότι η νομική είναι πιο δύσκολη σχολή).

Εμείς κλείσαμε την σχολή μόλις 3 βδομάδες και χάσαμε την εξεταστική. Εσείς κλείσατε την σχολή 1+ μήνα και εξεταστική δε χάσατε, αυτό δε το αποδίδω στην δυσκολιά της σχολή σε σύγκριση με άλλες αλλά στην ανοργανωσιά των συνδικαλιστών μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδια ,καλησπερα...Να σας πω,εφοσον ανοιξε κιολας η Σχολη, τι θα λεγατε να βρισκομασταν καμια μερα στο κεντρο και να πηγαιναμε για καφε? Ποτε σας βολευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Παιδια ,καλησπερα...Να σας πω,εφοσον ανοιξε κιολας η Σχολη, τι θα λεγατε να βρισκομασταν καμια μερα στο κεντρο και να πηγαιναμε για καφε? Ποτε σας βολευει?

Εμένα προσωπικά μέχρι Τετάρτη :P

~

Νέα γενική συνέλευση την Τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Νέα γενική συνέλευση την Τρίτη.
Αφού τα παιδιά δεν, τι το κουράζουν με αλεπάλληλες συνελεύσεις; Ας πουν υπεύθυνα: "δε δίνει κανείς, καλό χειμώνα". Την κολοκυθιά θα παίζουμε; Έχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αφού τα παιδιά δεν, τι το κουράζουν με αλεπάλληλες συνελεύσεις; Ας πουν υπεύθυνα: "δε δίνει κανείς, καλό χειμώνα". Την κολοκυθιά θα παίζουμε; Έχουμε και πιο σημαντικά πράγματα να κάνουμε.

Βασικά κρίμα για όσους κάθισαν και διάβασαν και τώρα υφίστανται τέτοια ταλαιπωρία.
Από ότι καταλαβαίνω(μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια), στόχος είναι μόνο να χαθεί η εξεταστική. Με το που βγαίνουν ανακοινώσεις ότι θα γίνει, αμέσως συνέλευση να την κλείσουμε. Δε νομίζω να έχουμε και πολλά περιθώρια για το εξάμηνο πάντως αν κλείσει ξανά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ότι η νομική είναι πολύ ευκολότερη σχολή από την ιατρική

Η σύγκριση της Νομικής με την Ιατρική είναι σαν να συγκρίνεις μια πατάτα με ένα μπρίκι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Βασικά κρίμα για όσους κάθισαν και διάβασαν και τώρα υφίστανται τέτοια ταλαιπωρία.
Από ότι καταλαβαίνω(μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια), στόχος είναι μόνο να χαθεί η εξεταστική. Με το που βγαίνουν ανακοινώσεις ότι θα γίνει, αμέσως συνέλευση να την κλείσουμε. Δε νομίζω να έχουμε και πολλά περιθώρια για το εξάμηνο πάντως αν κλείσει ξανά. :worry:
Καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο της Νομικής. Ο σουρεαλισμός και ο υπερεαλισμός είναι ο κανόνας. Αυτά ακριβώς συνιστούν υποβάθμιση του πανεπιστημίου και ελέω τέτοιων καταστάσεων έχω σιχαθεί τη σχολή. Όχι οι λοιπές μπούρδες που λέγονται κατά καιρούς. Κατά τα λοιπά τα πράγματα είναι 50- 50. Λογικά εξάμηνο δε θα χαθεί, αλλιώς θα τους κυνηγάνε μέχρι την έρημο Γκόμπι. Σε κάθε περίπτωση το ζόρι θα το τραβήξουν τα έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο της Νομικής. Ο σουρεαλισμός και ο υπερεαλισμός είναι ο κανόνας. Αυτά ακριβώς συνιστούν υποβάθμιση του πανεπιστημίου και ελέω τέτοιων καταστάσεων έχω σιχαθεί τη σχολή. Όχι οι λοιπές μπούρδες που λέγονται κατά καιρούς. Κατά τα λοιπά τα πράγματα είναι 50- 50. Λογικά εξάμηνο δε θα χαθεί, αλλιώς θα τους κυνηγάνε μέχρι την έρημο Γκόμπι. Σε κάθε περίπτωση το ζόρι θα το τραβήξουν τα έτη.

Σε περίπτωση που δεν κλείσει η σχολή ξανά, το εξάμηνο θα αρχίσει 7 Νοεμβρίου. Αν όμως κλείσει, μεταφερόμαστε τουλάχιστον στις 14.. Υπάρχει τόσο περιθώριο? Και αν υπάρχει δηλαδή, θα το πάμε συνεχόμενο μέχρι τον Αύγουστο? Γιατί εμένα δε μου βγαίνει διαφορετικά.
Και στο κάτω-κάτω, γιατί τέτοιο κόλλημα να μη γίνει η εξεταστική? Εγώ δε βλέπω κάποιο όφελος που προφανώς πρέπει να υπάρχει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σε περίπτωση που δεν κλείσει η σχολή ξανά, το εξάμηνο θα αρχίσει 7 Νοεμβρίου. Αν όμως κλείσει, μεταφερόμαστε τουλάχιστον στις 14.. Υπάρχει τόσο περιθώριο? Και αν υπάρχει δηλαδή, θα το πάμε συνεχόμενο μέχρι τον Αύγουστο? Γιατί εμένα δε μου βγαίνει διαφορετικά.
Και στο κάτω-κάτω, γιατί τέτοιο κόλλημα να μη γίνει η εξεταστική? Εγώ δε βλέπω κάποιο όφελος που προφανώς πρέπει να υπάρχει. :/:
Ούτως ή άλλως τα μεταπτυχιακά λειτουργούν μέχρι τέλη Ιούλη. Ομοίως τα δικαστήρια. Άρα υπάρχει περιθώριο και τα τελευταία χρόνια κάπως έτσι το πάμε. Οι εξεταστικές ξεκινούσαν και τελείωναν υπερβολικά αργά.

Ιδεολογικοί λόγοι, βαθμοθηρικοί, βαρεμάρα, είμαι μικρό έτος και χέστηκα, η Νομική ήταν η τελευταία επιλογή και την υπαγόρευσαν τα μόρια γι' αυτό την έχω γραμμένη, απ' όλα έχει ο μπαξές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ιδεολογικοί λόγοι, βαθμοθηρικοί, βαρεμάρα, είμαι μικρό έτος και χέστηκα, απ' όλα έχει ο μπαξές.:P

Πέρα ίσως από τους ιδεολογικούς λόγους -που δε νομίζω να είναι και η πλειονότητα- όλα τα άλλα τα αφήνω ασχολίαστα, καθώς μου θυμίζουν το γνωστό ανέκδοτο με την τυρόπιτα στα λύκεια.
Επίσης ξέχασα να προσθέσω πιο πάνω, ότι πάντα ήθελα να πάω στην έρημο Γκόμπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πέρα ίσως από τους ιδεολογικούς λόγους -που δε νομίζω να είναι και η πλειονότητα- όλα τα άλλα τα αφήνω ασχολίαστα, καθώς μου θυμίζουν το γνωστό ανέκδοτο με την τυρόπιτα στα λύκεια.
Επίσης ξέχασα να προσθέσω πιο πάνω, ότι πάντα ήθελα να πάω στην έρημο Γκόμπι.

Μακάρι να επρόκειτο για ανέκδοτο αλλά κάθε άλλο...
Οι καθυστερήσεις αυτές θα βλάψουν τα έτη,ναι. Όσοι διάβασαν, χαμένοι δεν είναι σε καμία περίπτωση. Όποτε και να δοθεί η εξεταστική είναι προετοιμασμένοι. Πιο επικίνδυνοι είναι όσοι παραμέλησαν το διάβασμα είτε λόγω βαρεμάρας είτε λόγω των αρχικών ανακοινώσεων και πλέον δε θέλουν να γίνει εξεταστική. Οι πρωτοετείς πρόβλημα μεγάλο δεν έχετε, πέρα από την αγωνία να ξεκινήσετε τα μαθήματα. Τώρα όσον αφορά το πόσο θα επιμηκυνθεί τελικά το εξάμηνο, ή θα καταλήξουμε να δίνουμε Αύγουστο ( δίνω σχετικά μικρή πιθανότητα) ή θα δώσουμε τώρα ΣΚ και θα έχουμε παρατεταμένες παραδόσεις.
Θα τα δούμε αυτά στην πορεία. Δυστυχώς, πέρα από τη ψήφο μας και το δικαίωμα έκφρασης γενικότερα, δεν έχουμε άλλη συμμετοχή στη διαμόρφωση των αποφάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top