Νομική Σχολή Αθηνών

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ξέρει μήπως κανείς τι γίνεται με τους κωδικούς? Πότε πρέπει να πάμε να τους πάρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ξέρει μήπως κανείς τι γίνεται με τους κωδικούς? Πότε πρέπει να πάμε να τους πάρουμε?
Η παραλαβή των κωδικών ξεκίνησε ήδη.Σήμερα έπαιρναν κωδικό όσοι έχουν αριθμό μητρώου που να λήγει έως και το 240. Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω...Μόνο τηλεφωνικά θα βγει άκρη. Γιατί για ανακοίνωση δεν προβλέπεται απ'ό,τι καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Η παραλαβή των κωδικών ξεκίνησε ήδη.Σήμερα έπαιρναν κωδικό όσοι έχουν αριθμό μητρώου που να λήγει έως και το 240. Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω...Μόνο τηλεφωνικά θα βγει άκρη. Γιατί για ανακοίνωση δεν προβλέπεται απ'ό,τι καταλαβαίνω.
Σήμερα ξεκίνησε????δεν είχα μάθει τίποτα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σήμερα ξεκίνησε????δεν είχα μάθει τίποτα ....
Υποψιάζομαι ότι ξεκίνησε χτες! Εμ λογικό! Από πού να το μάθεις; Δεν βγήκε ανακοίνωση παρότι έτσι μας είχαν πει. Από σπόντα το έμαθα κι εγώ. Απλώς έχετε το νου σας να ενημερωθείτε για το πότε είναι η σειρά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πιστεψε με..τα χρονια που θα ακολουθησουν (ανεξερτητα απο την κατασταση της χωρας) θα ειναι (ή θα πρεπει να ειναι) απο τα καλυτερα σου..!!

Το καλο με την σχολη ειναι οτι μπορεις να πλασεις εσυ τον χρονο σου οπως επιθυμεις (δεν εχουμε υποχρεωτικες παρακολουθησεις ούτε εργαστηρια) και να εισαι εξισου καλει σε ολα..!!!

Εαν εχετε ενα μετρο σε ο,τι κανετε ποτε δεν θα αντιμετωπισετε κανενα απολυτως προβλημα...!!

Η βασικοτερη συμβουλη μου (και το εχω πει και σε πιο πανω ποστ) ειναι να μην υπερβαλεται σε τιποτα απο ολα οσα εχεις να σας προσφερει η σχολη και η φοιτικη ζωη..λιγο απο ολα και θα ειστε τζι τζι!!!:):D:P

Εντάξει λοιπόν με μέτρο σε όλα και όλα καλά !!!:whistle: Ευχαριστούμε τους μεγαλύτερους για τις υπερβολικά χρήσιμες συμβουλές τους...:D τις χρειαζόμαστε!;)

Υποψιάζομαι ότι ξεκίνησε χτες! Εμ λογικό! Από πού να το μάθεις; Δεν βγήκε ανακοίνωση παρότι έτσι μας είχαν πει. Από σπόντα το έμαθα κι εγώ. Απλώς έχετε το νου σας να ενημερωθείτε για το πότε είναι η σειρά σας.
Λογικά πηγαίνει με σειρά απ'οτι φαίνεται....:hmm:
πήρα αλλά μάλλον δεν τους πρόλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Υποψιάζομαι ότι ξεκίνησε χτες! Εμ λογικό! Από πού να το μάθεις; Δεν βγήκε ανακοίνωση παρότι έτσι μας είχαν πει. Από σπόντα το έμαθα κι εγώ. Απλώς έχετε το νου σας να ενημερωθείτε για το πότε είναι η σειρά σας.

Ναι, κι εγώ κατά τύχη το έμαθα, και είπα να το σιγουρέψω κι από εδώ. Ευτυχώς η σειρά μου δεν έχει έρθει ακόμα. Δεν έπρεπε όμως να βγάλουν ανακοίνωση? Δε νομίζω να είναι κάτι ασήμαντο, και από ότι βλέπω οι περισσότεροι δε το ξέρουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγω παντως που εχω αυξων 00351 μου ειπαν απο Δευτερα να παω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λοιπον παιδια! Τους κωδικους και ο,τι χρειαζομαστε για πασο και δηλωση μαθηματων και ο,τι αλλο, μπορουμε να τα παρουμε και μεσω ιντερνετ! Μολις τα πηρα! Θα πατε στο https://webadm.uoa.gr/katsika/users/src/app_initial.php και θα κανετε αιτηση για νεο λογαριασμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Λοιπον παιδια! Τους κωδικους και ο,τι χρειαζομαστε για πασο και δηλωση μαθηματων και ο,τι αλλο, μπορουμε να τα παρουμε και μεσω ιντερνετ! Μολις τα πηρα! Θα πατε στο https://webadm.uoa.gr/katsika/users/src/app_initial.php και θα κανετα αιτηση για νεο λογαριασμο
είναι ασφαλές???σίγουρα δεν θα χρειαστεί να πάμε από εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
πηρα σημερα τηλεφωνο στην αιθουσα πολυμεσων, οπου θα ηταν να παμε για να να βγαλουμε τον κωδικο, και μου ειπαν πως γινεται και μεσω ιντερνετ απο την ιστιοσελιδα της σχολης. ο παραπανω συνδεσμος οσο περιεργος κι αν φαινεται ειναι της σχολης. εγω ,που τωρα βρισκομαι στην Ιταλια ετσι πηρα ο,τι χρειαζοταν για το πασο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
είναι ασφαλές???σίγουρα δεν θα χρειαστεί να πάμε από εκεί?
Όπως είπα και σε άλλο ποστ, δεν είναι απαραίτητο να πας στην αίθουσα πολυμέσων.
Αρκεί να έχεις σύνδεση ίντερνετ.

Όσον αφορά την ασφάλεια....
Για την ασφάλεια στους υπολογιστές στην αίθουσα πολυμέσων δεν μπορώ να πω και τα καλύτερα (τουλάχιστον από όσα θυμάμαι όταν την είχα επισκεφθεί).
Στο σπίτι σου είναι μάλλον πιο ασφαλές, μόνο που εκεί δεν θα έχεις κάποιον να ρωτήσεις αν κάπου κολλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παντως, το καλυτερο, ειναι να παμε απο εκει για τους κωδικους, ωστε αμα εχουμε οποιαδηποτε απορια να μην υπαρξει προβλημα...Οπως και να 'χει πώς ειναι δυνατον ρε παιδια να μη βγαζουν ανακοινωση για κατι τοσο σημαντικο? Τα "νυχια μας θα μυρισουμε" δηλαδη ή θα περιμενουμε ποτε θα δεησει να μας απαντησει η Γραμματεια? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παντως, το καλυτερο, ειναι να παμε απο εκει για τους κωδικους, ωστε αμα εχουμε οποιαδηποτε απορια να μην υπαρξει προβλημα...Οπως και να 'χει πώς ειναι δυνατον ρε παιδια να μη βγαζουν ανακοινωση για κατι τοσο σημαντικο? Τα "νυχια μας θα μυρισουμε" δηλαδη ή θα περιμενουμε ποτε θα δεησει να μας απαντησει η Γραμματεια? :mad:

Απαράδεκτο.Τόσες ανακοινώσεις αναρτώνται καθημερινά, αυτή γιατί την παρέλειψαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma 5

Νεοφερμένος

Η emma 5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω παντως ρωτησα μια κοπελα ενος κομματος που μου συστηθηκε κατα την εγγραφη και δεν ηξερε τιποτα για τους κωδικους μαλιστα με διαβεβαιωσε οτι θα βγει σχετικη ανακοινωση.μηπως οι κωδικοι που ακουσατε οτι δινονται δεν αφορουν τους πρωτοετεις?και δεν το λεω για να προσβαλω κανεναν αντιθετα και εγω εχω αναστατωθει με οσα εμαθα σημερα και οχι τιποτα αλλο δεν ειμαι και στην αθηνα για να πω οτι θα παω αμεσως αν ισχυει κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Σημερα(Τεταρτη) ποια νουμερα θα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Οι πρωτοετείς μπορούν να προμηθευτούν τους κωδικούς τους από τη γραμματεία της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pianojen89

Νεοφερμένος

Η Pianojen89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Η Κοσμητεία διευκρινίζει ότι η “ματαίωση” της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2011 έχει την έννοια της αναβολής μέχρι τη λήψη αποφάσεων από τη Σύγκλητο του Ιδρύματος και εφόσον οι συνθήκες επιτρέψουν τη διεξαγωγή της .
https://deannope.uoa.gr/

Μάλιστα.. Ματαίωση=αναβολή. Να ένα ενδιαφέρον συνώνυμο. Τέσπα, πάλι καλά να λέμε.
Τώρα τους επι πτυχίω εννοεί, τα έτη εννοεί κανείς δεν ξέρει..
Πάντως διαφαίνεται μια γενικότερη προσπάθεια διάσωσης της εξεταστικής από μέρους της Κοσμητείας, μακάρι να ευδοκιμήσει.

Τώρα αναφορικά με την αίθουσα πολυμέσων, είναι απλώς ένας χώρος με υπολογιστές και ένας τύπος με πολλά μαλλιά (αν έχει μείνει ο ίδιος) που σου εξηγεί πέντε βασικά πράγματα. Για πρώτη φορά καλό θα ήταν να πάτε, από ότι θυμάμαι το ίδιο έκανα και εγώ. Αλλά για επόμενη φορά , ούτε λόγος. Εντελώς περιττό. ( οι μη έχοντες βέβαια υπολογιστή σπίτι εξαιρούνται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Παίρνω τηλ συνέχεια αλλά απάντηση καμία ?????από το σπίτι μας μπορούμε οποιαδήποτε στιγμή γιατί στην αίθουσα πολυμέσων υποτίθεται πάμε με σειρά...ποια σειρά θα μου πείτε...μπορεί και να έχει περάσει:eek:!!!!!!!!!!!!!!!1

Μπαίνω σε αυτό το site για αίτηση νέου λογαριασμού ,τα συμπληρώνω όλα και μου λέει η πιστοποίηση του χρήστη απέτυχε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παίρνω τηλ συνέχεια αλλά απάντηση καμία ?????από το σπίτι μας μπορούμε οποιαδήποτε στιγμή γιατί στην αίθουσα πολυμέσων υποτίθεται πάμε με σειρά...ποια σειρά θα μου πείτε...μπορεί και να έχει περάσει:eek:!!!!!!!!!!!!!!!1

Επρεπε μαλλον να παρεις κατα τις 8:30...τι να πω υποτιθεται οτι λειτουργει Δε-Τε-Πα μεχρι 1:30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Επρεπε μαλλον να παρεις κατα τις 8:30...τι να πω υποτιθεται οτι λειτουργει Δε-Τε-Πα μεχρι 1:30

Υποτίθεται είναι από τις 10.30 ως τις 13.30...........:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top