Νομική Σχολή Αθηνών

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Γιατι δεν βλεπεις τον οδηγο του '10;;Αφου σχεδον ιδιος θα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
΅Εκτος απο τη Νομικη ,εχετε κανονισει κατι αλλο για αυτη τη χρονια ? Αγγλικα (για το προφ. οσοι δεν τοχουν παρει) ή Γαλλικα ή καποια αλλη γλωσσα ή κατι αλλο ,οπως πιανο,χορο,γυμναστηριο? Οι πιο παλιοι τι λενε ? Υπαρχει χρονος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ φέτος θα αρχίσω σουηδικά στο διδασκαλείο. Είναι πολύ οικονομικά και έχει πολλές γλώσσες. Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο εξάμηνο μετά από πανελλήνιες δεν είχα όρεξη για τίποτα αλλά γενικά χρόνο θα βρείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γιατι δεν βλεπεις τον οδηγο του '10;;Αφου σχεδον ιδιος θα ειναι..

από που μπορώ να το βρω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
μπες στο σαιτ της σχολής και πάτα προπτυχιακές σπουδές. είναι το πρώτο tab αριστερά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
μπες στο σαιτ της σχολής και πάτα προπτυχιακές σπουδές. είναι το πρώτο tab αριστερά

α ναι έχω προσπαθήσει κι άλλες φορές αλλά δεν μου το ανοίγει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Βεβαια προϋπόθεση για οοολα τα παραπανω ειναι να πραγματοποιηθει το εξαμηνο, γιατι διαβαζω και ακουω απο δω και κει πως οι εξ αριστερων ειναι διατεθειμενοι περισσοτερο απο καθε αλλη φορα να το τραβηξουν μεχρις εσχατων μεχρι να χαθουν ολα...Αλλωστε, ποιος περιμενε οτι θα χανοταν εντελως η εξεταστικη;Τιποτα δεν ειναι πια απιθανο...Θα δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μα 4 επιλογης απο α' εξαμηνο νομιζω ειναι αυτοκτονια...

Απλως ειναι το ανωτατο οριο τα 8 μαθηματα, κανεις δεν το προτεινει ποσω μαλλον απο τοσο νωρις...

Παιδιά,παρερμηνεύσατε αυτό που είπα.Δε σας είπα να πάρετε άρον-άρον 4 μαθήματα επιλογής.Είπα ότι ο Εύδοξος ορίζει μέχρι 8 μαθήματα.Τα 4 από αυτά ε΄ναι υποχρεωτικά,τα άλλα 4 είναι επιλογής από τα οποία ο καθένας μπορεί να πάρει 1,2,3,4 ή και καθόλου.Επιπλέον,δεν είπα ότι μπορείς να επιλέξεις μαθήματα υποχρεωτικά άλλου εξαμήνου π.χ. εμπράγματο που είναι του γ'εξαμήνου αν θυμάμαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδιά,παρερμηνεύσατε αυτό που είπα.Δε σας είπα να πάρετε άρον-άρον 4 μαθήματα επιλογής.Είπα ότι ο Εύδοξος ορίζει μέχρι 8 μαθήματα.Τα 4 από αυτά ε΄ναι υποχρεωτικά,τα άλλα 4 είναι επιλογής από τα οποία ο καθένας μπορεί να πάρει 1,2,3,4 ή και καθόλου.Επιπλέον,δεν είπα ότι μπορείς να επιλέξεις μαθήματα υποχρεωτικά άλλου εξαμήνου π.χ. εμπράγματο που είναι του γ'εξαμήνου αν θυμάμαι καλά...
Ό,τι θέλεις μπορείς να πάρεις. Εϊτε μόνο υποχρεωτικά είτε μόνο επιλογής. Ενδεικτικά μπορεί κάποιος να θέλει να ξεμπερδεύει από τα μαθήματα της Θεωρίας Δικαίου και να τα πάρει όλα, υποχρεωτικά και επιλογής, στο πρώτο εξάμηνο. Άλλος θέλει να πάρει όλα τα υποχρεωτικά του τρίτου γιατί έτσι. Άλλος θέλει να περάσει πρώτα τα επιλογής. Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός πλην των προσωπικών αντοχών του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ό,τι θέλεις μπορείς να πάρεις. Εϊτε μόνο υποχρεωτικά είτε μόνο επιλογής. Ενδεικτικά μπορεί κάποιος να θέλει να ξεμπερδεύει από τα μαθήματα της Θεωρίας Δικαίου και να τα πάρει όλα, υποχρεωτικά και επιλογής, στο πρώτο εξάμηνο. Άλλος θέλει να πάρει όλα τα υποχρεωτικά του τρίτου γιατί έτσι. Άλλος θέλει να περάσει πρώτα τα επιλογής. Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός πλην των προσωπικών αντοχών του καθενός.

Συμφωνώ απόλυτα,απλά εγώ είπα πόσα ορίζει ο Εύδοξος.Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ό,τι εκείνος θεωρεί σωστότερο και καλύτερο για εκείνον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
΅Εκτος απο τη Νομικη ,εχετε κανονισει κατι αλλο για αυτη τη χρονια ? Αγγλικα (για το προφ. οσοι δεν τοχουν παρει) ή Γαλλικα ή καποια αλλη γλωσσα ή κατι αλλο ,οπως πιανο,χορο,γυμναστηριο? Οι πιο παλιοι τι λενε ? Υπαρχει χρονος ?

εγω εχω ηδη αρχισει γαλλικα γιατι χρειαζονται πολυ στη νομικη επιστημη. Θα ηθελα να ξεκινησω και χορο, αλλα θα δουμε πως θα ερθουν τα πραγματα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Και τα γερμανικα ειναι πολυ χρησιμα...τι γνωμη εχουν οι μεγαλυτεροι για την εισαγωγη στο δικαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ξεκινήσω γαλλικά, αλλά πρώτα νομίζω ότι πρέπει να δούμε τη σχολή, τον τρόπο των μαθημάτων, το διάβασμα που χρειάζεται, να μπούμε σε ένα πρόγραμμα με λίγα λόγια και μετά να ξεκινήσουμε όποια άλλη δραστηριότητα θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
΅Εκτος απο τη Νομικη ,εχετε κανονισει κατι αλλο για αυτη τη χρονια ? Αγγλικα (για το προφ. οσοι δεν τοχουν παρει) ή Γαλλικα ή καποια αλλη γλωσσα ή κατι αλλο ,οπως πιανο,χορο,γυμναστηριο? Οι πιο παλιοι τι λενε ? Υπαρχει χρονος ?
Χρόνος υπάρχει, αλλά αυτό εξαρτάται και από το χρόνο που θα διαθέσεις για διάβασμα-παρακολούθηση μαθημάτων.
Εγώ πχ στο α εξάμηνο επέλεξα 5 μαθήματα, εκ των οποίων μόνο τα 2 παρακολουθούσα, οπότε είχα χρόνο για πολλά άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγω σκοπευα ναρχισω γερμανικα στο Γκετε ,αλλα λογω της δυσκολης χρονιας (απεργιες κ στασεις στα ΜΜΜ) δεν θα μπορω να κατεβαινω στο κεντρο. Ετσι κανονισα να συνεχισω Γαλλικα με την καθηγητρια που μου εκανε παλια,αρχισα παλι πιανο (μου αρεσει πολυ)κ παω κ γυμναστηριο. Οσο για τα μαθηματα στη σχολη σκεφτομαι να παρω ενα μονο επιπλεον (εκτος των 4 υποχρεωτικων) κ ο Θεος βοηθος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ πάντως σκέφτομαι να επιλέξω τη φιλοσοφία δικαίου στα πρώτα εξάμηνα.

Κι εμενα μου φαινεται ενδιαφερον μαθημα, αλλα ειδα εναν οδηγο σπουδων στον οποιο γραφει πως η ''Φιλοσοφια του Δικαιου" ειναι υποχρεωτικο μαθημα του Ζ' εξαμηνου...Επομενως ,πώς γινεται να την επιλεξουμε? Δεν ξερω ,αν κανω λαθος, διορθωστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Κι εμενα μου φαινεται ενδιαφερον μαθημα, αλλα ειδα εναν οδηγο σπουδων στον οποιο γραφει πως η ''Φιλοσοφια του Δικαιου" ειναι υποχρεωτικο μαθημα του Ζ' εξαμηνου...Επομενως ,πώς γινεται να την επιλεξουμε? Δεν ξερω ,αν κανω λαθος, διορθωστε με.

Το πρόγραμμα σπουδών είναι ενδεικτικό, μπορείς να επιλέξεις εσύ όποια μαθήματα θες.
Νομίζω πως επειδή το συγκεκριμένο είναι ένα καθαρά θεωρητικό μάθημα καλύτερα να φύγει νωρίς, που θα έχουμε περισσότερο χρόνο στη διάθεσή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να δώσει κανένας κάποιο λίνκ που να έχει τα μαθήματα επιλογής που μπορούμε να πάρουμε για το 1ο εξάμηνο?Εκτός δηλαδή από τα υποχρεωτικά,ποια άλλα μπορούμε να διαλέξουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top