Νομική Σχολή Αθηνών

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τι λετε τελικα παιδια? Δεν κανονιζουμε τιποτα εμεις οι πρωτοετεις νομικαριοι του i-school να γνωριστουμε?:)

Χαχαχ εννοείται! Όταν μαζευτούμε όλοι στην Αθήνα να κανονίσουμε πριν αρχίσουν τα μαθήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ειδικές κατηγορίες εννοεί τρίτεκνους κλπ; Δηλαδή εμείς πάλι στην αναμονή! =)

Λίγη υπομονή ακόμα. Πάντα συμβαίνει στις ειδικές κατηγορίες. Σε κάποια άλλα τμήματα όπως το Ιστορίας-Αρχαιολογίας αναρτήθηκε ήδη και για ειδικές κατηγορίες. Λογικά δεν θα αργήσει και σ' εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Λίγη υπομονή ακόμα. Πάντα συμβαίνει στις ειδικές κατηγορίες. Σε κάποια άλλα τμήματα όπως το Ιστορίας-Αρχαιολογίας αναρτήθηκε ήδη και για ειδικές κατηγορίες. Λογικά δεν θα αργήσει και σ' εμάς.

Ναι και στο πολιτικο της νομικης π ειναι μια φίλη λεει και τι ζητουν απο του επιτυχοντς ειδικών.Αυτο που δεν κτλβα είναι.. και εμείς τις ίδιες μέρες θα γραφτούμε ή εντελώς άλλες;; Νόμιζα οτι οι νεότερες ανακοινώσεις θα αφορούν μόνο τα δικαιολογητικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ναι και στο πολιτικο της νομικης π ειναι μια φίλη λεει και τι ζητουν απο του επιτυχοντς ειδικών.Αυτο που δεν κτλβα είναι.. και εμείς τις ίδιες μέρες θα γραφτούμε ή εντελώς άλλες;; Νόμιζα οτι οι νεότερες ανακοινώσεις θα αφορούν μόνο τα δικαιολογητικά

Μπορεί...αν και αυτό που συμπεραίνω από την ανακοίνωση είναι ότι έχει να κάνει με τους υποψηφίους από τις ειδικές κατηγορίες και όχι με τα επιπλέον δικαιολογητικά που θα χρειαστεί να προσκομίσουν. Για παν ενδεχόμενο, τσέκαρε σε καθημερινή βάση τις ανακοινώσεις ή απλούστερα κάνε ένα τηλεφώνημα στη γραμματεία να σε κατατοπίσουν.Πάντως σε άλλα τμήματα ,οι εγγραφές τριτέκνων- πολυτέκνων γίνονται ξεχωριστά μια συγκεκριμένη μέρα που ορίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορεί...αν και αυτό που συμπεραίνω από την ανακοίνωση είναι ότι έχει να κάνει με τους υποψηφίους από τις ειδικές κατηγορίες και όχι με τα επιπλέον δικαιολογητικά που θα χρειαστεί να προσκομίσουν. Για παν ενδεχόμενο, τσέκαρε σε καθημερινή βάση τις ανακοινώσεις ή απλούστερα κάνε ένα τηλεφώνημα στη γραμματεία να σε κατατοπίσουν.Πάντως σε άλλα τμήματα ,οι εγγραφές τριτέκνων- πολυτέκνων γίνονται ξεχωριστά μια συγκεκριμένη μέρα που ορίζεται.
σ ευχαριστώ =);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εγώ τα είχα διαβάσει όλα. Μου αρέσει πολύ το δημόσιο. Με έκοψαν επειδή δεν ήμουν σαφής ως προς την αναγκαστική εκτέλεση κατα του δημοσίου(λες και έδινα πολιτική ΙΙ ένα πράγμα..) και επειδή δεν ήξερα πως υπάρχει επιτροπή πίεσης κατά των διοικητικών αρχών που δεν συμμορφώνονται με το δεδικασμένο των διοικητικών δικ..
Στο κλιμάκιο μου, θα έλεγα πως ερωτάται σχεδόν πάντα το διοικητικό και συνταγματικό. Τα δικαιώματα μονάχα κατ'εξαίρεσιν.. Οι φάκελοι ελάχιστα αναφέρονται σε δικονομικά ζητήματα( εκτός από ανακλήση ομοιών ατομικών πράξεων και παρεμπίπτοντα έλεγχο κανονιστικών), άσε που εξετάζονται όχι αυτοτελώς, αλλά σε συνάρτηση με κάποιο άλλο ζήτημα που ανακύπτει στην εξέταση. Δεν ξέρω εάν ίσχυε κάτι άλλο παλαιότερα που έδινες.. Σε κάθε περίπτωση, το δημόσιο είναι αχανές, οπότε, θέλει πολύ, ΠΟΛΥ προσπάθεια, καθώς ποτέ δεν ξέρεις τι μέλλει γενέσθαι. Μπορεί να ερωτηθεί το οτιδήποτε. Είναι όμως σπουδαίο μάθημα, και δεν λυπάμαι που το ξαναμελετώ.
Απο τα γραφομενα σου και μονο αποδεικνυεται για μια ακομη φορα οτι συγκεκριμενα κλιμακια προσφερονται για επιτυχη εξεταση. Γνωστα πραγματα, χωρις να αποκλειεται η επιτυχης εξεταση σε οποιοδηποτε κλιμακιο, αν εισαι αψογα προετοιμασμενος.

ακριβως παιδια...μην ψαρωνετε με το ποινικο αν το διαβασετε κ παρακολουθειτε ειναι πολυ πιο ευκολο απο τα αλλα μαθηματα...εχει πολυ αυστηρη δομη κ οχι πολλες λεπτομερειες οπως το δημοσιο δικαιο ή το αστικο γ αυτο κ αν καταλαβετε το βασικο αξονα, το περνατε ανετα...
Ωραια ολα αυτα, αλλα η πλειοψηφια της σχολης διαφωνει. Η στραβος ειναι ο γιαλος η στραβα αρμενιζουμε.

Αυτο που δεν κτλβα είναι.. και εμείς τις ίδιες μέρες θα γραφτούμε ή εντελώς άλλες;; Νόμιζα οτι οι νεότερες ανακοινώσεις θα αφορούν μόνο τα δικαιολογητικά
Αυτο που αφηνει να εννοηθει η ανακοινωση. Δε γραφεστε. Απλως προσκομιζετε τα δικαιολογητικα για ελεγχο και αν ολα ειναι ενταξει, τοτε θα γινει η εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδια,εχω να κανω 2 ερωτησεις! Η πρωτη ειναι λιγο "χαζη"! Για τις εγγραφες πρεπει να παμε μονο τις συγκεκριμενες ημερες που οριζει το σαιτ? Δε μπορει δηλαδη καποιος πρωτοετης να παει να γραφτει νωριτερα εχοντας τα απαραιτητα δικαιολογητικα,και φυσικα κατα τις ωρες λειτουργιας της γραμματειας? Δευτερον,ειδα τα απαιτουμενα δικαιολογητικα που οριζει η σχολη και δε βλεπω πουθενα να αναφερει κατι για "βεβαιωση επιτυχιας"! Ωστοσο,στο σχολειο μου επιμενουν πως ,προκειμενου να γραφτουμε στη Σχολη,χρειαζομαστε ενα χαρτι το οποιο θα αναφερει τη σχολη στην οποια περασαμε ,καθως και τη σειρα επιτυχιας! Εσεις τι θυμαστε? Χρειαστηκατε καποιο τετοιο χαρτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδια,εχω να κανω 2 ερωτησεις! Η πρωτη ειναι λιγο "χαζη"! Για τις εγγραφες πρεπει να παμε μονο τις συγκεκριμενες ημερες που οριζει το σαιτ? Δε μπορει δηλαδη καποιος πρωτοετης να παει να γραφτει νωριτερα εχοντας τα απαραιτητα δικαιολογητικα,και φυσικα κατα τις ωρες λειτουργιας της γραμματειας? Δευτερον,ειδα τα απαιτουμενα δικαιολογητικα που οριζει η σχολη και δε βλεπω πουθενα να αναφερει κατι για "βεβαιωση επιτυχιας"! Ωστοσο,στο σχολειο μου επιμενουν πως ,προκειμενου να γραφτουμε στη Σχολη,χρειαζομαστε ενα χαρτι το οποιο θα αναφερει τη σχολη στην οποια περασαμε ,καθως και τη σειρα επιτυχιας! Εσεις τι θυμαστε? Χρειαστηκατε καποιο τετοιο χαρτι?
Το πιθανότερο είναι να φας πόρτα αν πας άλλη μέρα.
Δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι θα σου πουν να πας την προκαθορισμένη ημερομηνία.

Αν θυμάμαι καλά, καταθέτεις την βεβαίωση πρόσβασης, όχι την βεβαίωση επιτυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδια,εχω να κανω 2 ερωτησεις! Η πρωτη ειναι λιγο "χαζη"! Για τις εγγραφες πρεπει να παμε μονο τις συγκεκριμενες ημερες που οριζει το σαιτ? Δε μπορει δηλαδη καποιος πρωτοετης να παει να γραφτει νωριτερα εχοντας τα απαραιτητα δικαιολογητικα,και φυσικα κατα τις ωρες λειτουργιας της γραμματειας? Δευτερον,ειδα τα απαιτουμενα δικαιολογητικα που οριζει η σχολη και δε βλεπω πουθενα να αναφερει κατι για "βεβαιωση επιτυχιας"! Ωστοσο,στο σχολειο μου επιμενουν πως ,προκειμενου να γραφτουμε στη Σχολη,χρειαζομαστε ενα χαρτι το οποιο θα αναφερει τη σχολη στην οποια περασαμε ,καθως και τη σειρα επιτυχιας! Εσεις τι θυμαστε? Χρειαστηκατε καποιο τετοιο χαρτι?
1. Οι ημερομηνίες είναι αποκλειστικά για τη διευκόλυνση τόσο των εγγραφόμενων, όσο και της γραμματείας.
2. Βεβαίωση πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pianojen89

Νεοφερμένος

Η Pianojen89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
"Απο τα γραφομενα σου και μονο αποδεικνυεται για μια ακομη φορα οτι συγκεκριμενα κλιμακια προσφερονται για επιτυχη εξεταση. Γνωστα πραγματα, χωρις να αποκλειεται η επιτυχης εξεταση σε οποιοδηποτε κλιμακιο, αν εισαι αψογα προετοιμασμενος. "

Ένα λεπτό, (και συγγνώμη σε όλα τα παιδιά του φόρουμ που αναφέρομαι σε κάτι εξειδικευμένο και ίσως ακατανόητο) διότι δεν κατάλαβα τη χρησιμότητα της απάντησης σου. Αν θεωρείς πως το κλιμάκιο μου προσφέρεται για επιτυχέστερη εξέταση από όλα, να μου κατονομάσεις τους λόγους για τους οποίους το πιστεύεις. Οχι με άλλες γενικότητες όμως, τις οποίες και προτιμάς. Bλέπεις πως αυτές με ευκολία και σαφήνεια μπορώ να τις απορρίψω, όπως τα σχετικά με την ύλη που πίστευες πως εξετάζεται σε μένα. Σε ποιό κλιμάκιο είχες υπάρξει εσύ, με ποιόν διδάσκοντα, και τι εξετάστηκε, οπότε να προέβης σε αυτή την κρίση, πως οι εξετάσεις είναι κλιμακούμενης δυσκολίας, ανάλογα με το τμήμα ; Ποιό από τα τέσσερα κλιμάκια ήταν το δικό σου ; Ποιό βρίσκεις καλύτερο ; Δεν αντικρούω τον ισχυρισμό σου, θέλω απλώς να τον βασίσεις σε γεγονότα.
Διότι, ναι μεν όλοι έχουν στο μυαλό τους ένα κλιμάκιο δυσκολότερο από όλα, που κόβει το 70%, θέλω όμως να δω τη δική σου εμπειρία επ αυτού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σχετικά με την απαλλαγή απο ξένη γλώσσα,μπορεί να μου πει κανεις τι υσχύει στη Νομική;Έχω ecpe και Β2 στα γαλλικά.Πρέπει να προσκομίσω κάποιο αντίγραφο του πτυχίου,και αν ναιι θέλει και επικύρωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σχετικά με την απαλλαγή απο ξένη γλώσσα,μπορεί να μου πει κανεις τι υσχύει στη Νομική;Έχω ecpe και Β2 στα γαλλικά.Πρέπει να προσκομίσω κάποιο αντίγραφο του πτυχίου,και αν ναιι θέλει και επικύρωση;

Αν ειχες διαβασει τον οδηγο σπουδων, θα ειχε απαντηθει η απορια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Αν ειχες διαβασει τον οδηγο σπουδων, θα ειχε απαντηθει η απορια σου.
Ακομα δεν εχει εγγραφει στη σχολη ,πως ναχει διαβασει τον οδηγο σπουδων? Αν ξερεις απαντησε της αν οχι ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Υποθετω εννοει τον περσινο...αλλωστε μικρες εως ασημαντες αλλαγες συμβαινουν καθε χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι ώρα γίνεται αύριο η συνέλευση στη νομική για να αποφασιστεί η συνέχιση ή όχι της κατάληψης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Νομιζω 1, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ωστοσο, δεν ξερω αν πρεπει εμεις να παμε, αφενος δεν ξερεις τι μπορει να γινει(επεισοδια κτλ) αφετερου μπορει να μην μας επιτραπει να ψηφισουμε αφου δεν εχουμε τριπτυχο και πασο...αν συνεργαστουν τα δυο πλαισια( η δαπ και οι ανεξαρτητοι) που και οι δυο θελουν να ανοιξουν τη σχολη(στην προηγουμενη δεν ειχε κατεβει η δαπ) τοτε η σχολη 99% θα ανοιξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
13.00 μ.μ. αλλά διαρκεί πολύ περισσότερο και η απόφαση λαμβάνεται συνήθως απόγευμα. Πράγματι δε θα μπορέσετε να ψηφίσετε αλλά η λογική του δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται θα σας αποτρέπει από το να είστε ενεργοί στα της σχολής. Φυσικά, είναι δικαιολογημένο να το σκέφτεστε έτσι καθώς όλο και κάτι συμβαίνει,ειδικά στις συνελεύσεις. Καλό θα ήταν όμως να υπάρχει όσο περισσότερη συμμετοχή σε αυτό το σημείο. Η ανησυχία είναι γενικευμένη και το μέλλον αβέβαιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ανακοίνωση για το Πρόγραμμα Εξεταστικής


https://www.law.uoa.gr/proboli-anako...> | </a>&md5=edc8897e5d290e23c4acc1e6d43b6b5d


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Τμήματός μας, ομόφωνα αποφάσισε σήμερα Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2011, ότι σε περίπτωση που διακοπεί η κατάληψη του κτηρίου της Νομικής Σχολής από φοιτητές την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2011, οι προγραμματισμένες εξετάσεις θα αρχίσουν όχι την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2011, όπως είχε ανακοινωθεί, αλλά τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2011, για να μπορέσουν έτσι να προσέλθουν προς εξέταση και οι φοιτητές που κατοικούν εκτός Αθηνών.
Το ανακοινωμένο πρόγραμμα εξετάσεων θα εφαρμοστεί κανονικά από τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2011 και αργότερα θα ανακοινωθεί το πρόγραμμα εξετάσεων των μαθημάτων της εβδομάδας 12-16 Σεπτεμβρίου 2011.
Το Διοικητικό Συμβούλιο εκφράζει την ευχή να μπορέσουν οι εξετάσεις να πραγματοποιηθούν κανονικά από Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2011, για να μη θιγούν περισσότερο η εξεταστική περίοδος του Σεπτεμβρίου και η διδασκαλία των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου, που κινδυνεύουν να μην μπορέσουν να πραγματοποιηθούν.
Το Διοικητικό Συμβούλιο προσκαλεί όλα τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Τμήματός μας, Καθηγητές και φοιτητές να εκφράσουν την ενδεχόμενη αντίθεσή τους στον πρόσφατο Νόμο για την Ανώτατη Παιδεία με όλους τους νόμιμους τρόπους, κρατώντας όμως το Τμήμα μας ανοιχτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma 5

Νεοφερμένος

Η emma 5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι και εγώ πρωτοετής και 8α ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα της σχολής κανονικά αν και εφόσον η σχολή ανοίξει... sorry αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά είμαι καινούργια στο site
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pianojen89

Νεοφερμένος

Η Pianojen89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Χωρίς πάσο ή τρίπτυχο, δεν ψηφίζεις. Είναι πολύ σημαντική η συνέλευση αύριο, δεν νομίζω η κατάσταση να είναι χαλαρή, όπως άλλες φορές. Όσο για μας,τους παλαιότερους, προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα να κατέβουν. Η απόφαση πρέπει να είναι δημοκρατική και να στηρίζεται σε ηυξημένη πλειοψηφία. Εγώ προσωπικά, είμαι κατά του νόμου πλαισίου της κυβέρνησης, βλέπω όμως δυσκολία στο να υπερψηφιστεί εκ νέου το κοινό πλαίσιο ΠΑΣΠ-ΕΑΑΚ-ΑΝΤΙΝΟΜΙΑ, αφενός γιατί το ΜΑΣ κάνει την πάπια, αφετέρου διοτι τώρα που προσεταιρίστηκε η δαπ τους "ανεξάρτητους", ( πράγμα κατάπτυστο, απ'οποια οπτική και αν το δούμε) τα περιθώρια στενεύουν. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει όλοι οι ενεργοί φοιτητές να δώσουμε το παρόν. Οποιαδήποτε άποψη και αν έχουν. Στην προηγούμενη συνέλευση αποφάσισαν 250 άτομα για όλο σύνολο των φοιτητών. Αυτό ειναι ανεπίτρεπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top