Νομική - Σχολές

Jackorien145

Νεοφερμένος

Ο Jackorien145 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα, ειμαι μαθητής 3ης λυκείου και μόλις τελείωσα με τις πανελλήνιες. Εγώ στα μέσα της χρόνιας αποφάσισα πως θέλω να ακολουθήσω την νομική. Υπήρξα καλός μαθητής ωστόσο είχα μια ατυχία στην έκθεση και πιεστικά με τον χρόνο, και δεν έγραψα καλά. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η νομική του ΑΠΘ ωστόσο αμφιβάλλω πως θα περάσω(έχω 300 μόρια διαφορά σε σχέση με την περσινή βάση) . Και τωρα βρίσκομαι σε δίλλημα: να πάω στην νομική της Κομοτηνής για όλη την φοιτητική μου ζωή η να κνω μεταγραφή για την θεσσαλονικη( έχω την δυνατότητα).
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλησπέρα, ειμαι μαθητής 3ης λυκείου και μόλις τελείωσα με τις πανελλήνιες. Εγώ στα μέσα της χρόνιας αποφάσισα πως θέλω να ακολουθήσω την νομική. Υπήρξα καλός μαθητής ωστόσο είχα μια ατυχία στην έκθεση και πιεστικά με τον χρόνο, και δεν έγραψα καλά. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η νομική του ΑΠΘ ωστόσο αμφιβάλλω πως θα περάσω(έχω 300 μόρια διαφορά σε σχέση με την περσινή βάση) . Και τωρα βρίσκομαι σε δίλλημα: να πάω στην νομική της Κομοτηνής για όλη την φοιτητική μου ζωή η να κνω μεταγραφή για την θεσσαλονικη( έχω την δυνατότητα).
Θα τις βάλεις με την επιθυμητή σειρά στο μηχανογραφικό. Αν δεν πιάσεις ΑΠΘ, θα πιάσεις Κομοτηνή. Θα μπεις και θα πάρεις την μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη.
 

Γιώργος Ζ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Ζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μιας και έχουμε ανοίξει τη συζήτηση περί νομικών σχολών
Πώς μπαίνεις νομική από πολιτικές επιστήμες ? ( Παρά πολύ περιληπτικά )
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

lepipini

Νεοφερμένος

Η lepipini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπερα, επειδη εχω αγχωθει λιγο με οσα ακουγονται για τις βασεις πιστευετε η νομικη κομοτηνης θα ανεβει πανω απο 600 μορια σε σχεση με περσι ?
 

Μαριαννα20

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπερα, επειδη εχω αγχωθει λιγο με οσα ακουγονται για τις βασεις πιστευετε η νομικη κομοτηνης θα ανεβει πανω απο 600 μορια σε σχεση με περσι ?
Λένε πως θα ανέβουν όμως από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις! Εκτιμήσεις κάνουν λόγο για άνοδο 150-350 μόρια γενικά. Προσωπικά δε μπορώ να σου απαντησω με σιγουριά αλλά 600 μόρια μου φαίνονται πολλά. Εσύ είσαι 600 μόρια πάνω;
 

lepipini

Νεοφερμένος

Η lepipini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λένε πως θα ανέβουν όμως από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις! Εκτιμήσεις κάνουν λόγο για άνοδο 150-350 μόρια γενικά. Προσωπικά δε μπορώ να σου απαντησω με σιγουριά αλλά 600 μόρια μου φαίνονται πολλά. Εσύ είσαι 600 μόρια πάνω;
Ναι ειμαι 625 μορια πανω απο την περσινη βαση. Εχω ακουσει μεχρι 17000 μορια ισως φτασει,αλλα δεν ξερω.
 

Jackorien145

Νεοφερμένος

Ο Jackorien145 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπερα, επειδη εχω αγχωθει λιγο με οσα ακουγονται για τις βασεις πιστευετε η νομικη κομοτηνης θα ανεβει πανω απο 600 μορια σε σχεση με περσι ?
Αμφιβάλλω. Και εγώ την ίδια ερώτηση έχω γιατί έχω 700 μόρια παραπάνω από νομική Κομοτηνής και για αυτό το έψαξα πολύ και είδα αρκετές εκτιμήσεις. Η μεγαλύτερη που είδα ήταν 17.000 μόρια, επομένως πιστεύω είσαι καλά. Προσωπικά δεν νομίζω πως θα περάσει τις 16.900
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top