Νομική Κομοτηνής

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και πως διαβάζουμε, μόνο με σημειωσεις από βιβλιοπωλεία ή δικές μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Αν κρατάς καλές σημειώσεις διαβάζεις πολύ καλά αυτές, και ρίχνεις μια ματιά και στα βιβλία για περισσότερες λεπτομέρειες! :)

Εγώ αυτό κάνω.. Και προς το παρόν μόνο ένα μάθημα χρωστάω από δικό μου λάθος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αν κρατάς καλές σημειώσεις διαβάζεις πολύ καλά αυτές, και ρίχνεις μια ματιά και στα βιβλία για περισσότερες λεπτομέρειες! :)

Εγώ αυτό κάνω.. Και προς το παρόν μόνο ένα μάθημα χρωστάω από δικό μου λάθος :D

Ωραίος:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
η αδερφη ενος φιλου μου οντας πρωτη καθε χρονο στην Νομικη ΑΠΘ απο αποψη βαθμων, παιρνει ετησιως 1500 ευρω. ισχυει κατι τετοιο και στην Κομοτηνη ; :xixi::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Φοιτητικό επίδομα είναι αυτό. Και είναι 1000 ευρώ..
Αλλά δεν ξέρω στη Σαλονίκη μπορεί να δίνουν βραβείο στους αριστούχους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδες, εγω δεν περναω Νομικη (παντα τη σιχαινομουνα), αλλα παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη!! Αν ειναι, ολοι εμεις της Ξανθης-Κομοτηνης-Αλεξανδρουπολης, να μαζευτουμε να κανουμε παρεα... Αλλωστε οι αποστασεις ειναι πολυ μικρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Φοιτητικό επίδομα είναι αυτό. Και είναι 1000 ευρώ..
Αλλά δεν ξέρω στη Σαλονίκη μπορεί να δίνουν βραβείο στους αριστούχους...


το οτι τα δινουν ως βραβειο το ηξερα ;) απλως ηθελα να ξερω αν δινουν και στο ΔΠΘ.

αληθεια το φοιτητικο επιδομα εχει καποιο οικονομικο οριο, π.χ με βαση το οικογενειακο εισοδημα ή δινεται ανεξαιρετως ;
-----------------------------------------
Παιδες, εγω δεν περναω Νομικη (παντα τη σιχαινομουνα), αλλα παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη!! Αν ειναι, ολοι εμεις της Ξανθης-Κομοτηνης-Αλεξανδρουπολης, να μαζευτουμε να κανουμε παρεα... Αλλωστε οι αποστασεις ειναι πολυ μικρες!!

αμε, αν και προσωπικα μαλλον θα πηγαινω θεσσαλονικη καθε Σ/Κ αν ειμαι Κομοτηνη.

εκτος κι αν ειναι να ερχονται τις καθημερινες τα παιδια απο Αλεξανδρουπολη και Ξανθη στην Κομοτηνη που ειμαστε στο μεσον της αποστασης :P
-----------------------------------------
τα τμηματα διαμορφωνονται με αλφαβητικη σειρα ;
@trelospektis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ναι τα τμήματα είναι με βάση το επώνυμο. Στα περισσότερα μαθήματα είμαστε όλοι μαζί.
Αλλά υπάρχουν μαθήματα π.χ. Ιστορία Δικαίου, Συνταγματικό Δίκαιο, Οικογενειακό που επειδή υπάρχει ενδιαφέρον σε αυτά,μας χωρίζουν σε 2 τμήματα..

Όσον αφορά το επίδομα να υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις που δεν ξέρω ακριβώς ποιές είναι. Γιατί σε εμένα δεν μου δίνουν, αφού είμαι Κομοτηναίος! xexe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ελεος ποιος περναει ωραια στην Κομοτηνη? 2-3 καφετεριες εχει όλο κ όλο (που μαζεύουν τον κοσμο) και 2 club. Εχει και 3 παρακμιακα μπουζουκια. Οι περισσοτεροι που ξερω βαριουνται στην Κομοτηνη και πηγαινουν συνεχεια Θεσσαλονικη και Αλεξανδρουπολη. Οχι Ξανθη γιατι εχω ακουσει πως ειναι χειρότερα και απο Κομοτηνη. Δηλαδή τι το ωραίο της βρίσκετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Ελεος ποιος περναει ωραια στην Κομοτηνη? 2-3 καφετεριες εχει όλο κ όλο (που μαζεύουν τον κοσμο) και 2 club. Εχει και 3 παρακμιακα μπουζουκια. Οι περισσοτεροι που ξερω βαριουνται στην Κομοτηνη και πηγαινουν συνεχεια Θεσσαλονικη και Αλεξανδρουπολη. Οχι Ξανθη γιατι εχω ακουσει πως ειναι χειρότερα και απο Κομοτηνη. Δηλαδή τι το ωραίο της βρίσκετε?

κοιτα η κομοτηνη ειναι ησυχη πολη και εχει επιλογες απο οτι ξερω απλα οχι πολλες.αν θες επιλογες πεταγεσαι θεσ/κη.σιγα το πραγμα διπλα ειναι.και βασικα εχει την νομικη που πιανω και που μ αρεσει...αν σε ικανοποιει η σχολη σου τοτε παραβλεπεις καποια πραγματα...:)και παλι ειναι αναλογα το ατομο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

durruti1936

Νεοφερμένος

Ο durruti1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ελεος ποιος περναει ωραια στην Κομοτηνη? 2-3 καφετεριες εχει όλο κ όλο (που μαζεύουν τον κοσμο) και 2 club. Εχει και 3 παρακμιακα μπουζουκια. Οι περισσοτεροι που ξερω βαριουνται στην Κομοτηνη και πηγαινουν συνεχεια Θεσσαλονικη και Αλεξανδρουπολη. Οχι Ξανθη γιατι εχω ακουσει πως ειναι χειρότερα και απο Κομοτηνη. Δηλαδή τι το ωραίο της βρίσκετε?

Δεν είναι η πόλη αυτή καθ' αυτή που δίνει ζωντάνια στη φοιτητική ζωή, αλλά το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Δεν είναι η πόλη αυτή καθ' αυτή που δίνει ζωντάνια στη φοιτητική ζωή, αλλά το αντίθετο.
συμφωνω απολυτα!!!!:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

durruti1936

Νεοφερμένος

Ο durruti1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα!!!!:no1::bye:
-----------------------------------------

Έτσι είναι. Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι όσους έχω ρωτήσει μου έχουν πει τα καλύτερα για την Κομοτηνή. Καλά για το επίπεδο των σπουδών της Νομικής τί να πεις; Μακράν η καλύτερη από τις άλλες δύο. Πρόσφατα διάβαζα ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των νεοεισαχθέντων στη σχολή Δικαστών προέρχεται από την Κομοτηνή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Έτσι είναι. Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι όσους έχω ρωτήσει μου έχουν πει τα καλύτερα για την Κομοτηνή. Καλά για το επίπεδο των σπουδών της Νομικής τί να πεις; Μακράν η καλύτερη από τις άλλες δύο. Πρόσφατα διάβαζα ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των νεοεισαχθέντων στη σχολή Δικαστών προέρχεται από την Κομοτηνή...;)
-----------------------------------------
και εγω τα καλυτερα εχω ακουσει για την κομοτηνη,παρολο που ειναι μικρη πολη.ετσι και αλλιως μπορει να εισαι σε μια μεγαλη πολη και να περνας χαλια και σε μια τοσο δα μικρη και να περνας τελεια!(βεβαια και τ αντιστροφο).και για τη σχολη βεβαια εχω ακουσει οτι ειναι η πιο ευκολη και οτι δν χρειαζεται 500 χρονια ν τη βγαλεις.στην αθηνα μια κοπελα τωρα 6 χρονια και ακομα δεν τελειωσε.ε αυτο εγω δεν το θελω.θελω να τελειωσω στην ωρα μου γιατι εχουμε δουλεια μπροστα μας δεν ειναι ν καθυστερουμε:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
το τελευταίο που άκουσες πάει να αλλάξει.. δυστυχώς..

υπάρχουν μαζικά κοψίματα σε κάποια μαθήματα για να δείξουν ότι δεν είναι εύκολη εδώ η σχολή και είναι δύσκολη όπως οι δύο άλλες σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
το τελευταίο που άκουσες πάει να αλλάξει.. δυστυχώς..

υπάρχουν μαζικά κοψίματα σε κάποια μαθήματα για να δείξουν ότι δεν είναι εύκολη εδώ η σχολή και είναι δύσκολη όπως οι δύο άλλες σχολές!
αληθεια;;;αν διαβαζεις ομως δεν μπορουν να σε κοψουν ε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
μπορούν. πως δεν μπορούν.;

εγώ που είμουν σίγουρος στο Οικογενειακό ότι πήγα καλά τελικά πήρα 5.
Αλλοί που είχαν διαβάσει παραπάνω από μένα και ήξεραν καλύτερα τις απαντήσεις κόπηκαν με 3-4..

Όλα εξαρτόνται από την τύχη. Αν είσαι τυχερή θα σου βάλει βαθμό από 5 μέχρι 10.
Αν όμως βαριέται θα σου βάλει ένα 3-4 και το ξαναδίνεις! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
μπορούν. πως δεν μπορούν.;

εγώ που είμουν σίγουρος στο Οικογενειακό ότι πήγα καλά τελικά πήρα 5.
Αλλοί που είχαν διαβάσει παραπάνω από μένα και ήξεραν καλύτερα τις απαντήσεις κόπηκαν με 3-4..

Όλα εξαρτόνται από την τύχη. Αν είσαι τυχερή θα σου βάλει βαθμό από 5 μέχρι 10.
Αν όμως βαριέται θα σου βάλει ένα 3-4 και το ξαναδίνεις! :(

α μια χαρά..δηλαδή για να περάσεις το μάθημα πρέπει ο καθηγητής να μην βαριέται ε??πω πω έλεος...πάντως από ότι έχεις πει τα πέρασες όλα εκτός από ένα ε?ελπίζω και γω να τα περάσω όλα τ χρόνου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
ναι τα έχω περασει ολα εκτος απο 1.
τώρα απομένουν άλλα 3 μαθήματα.. να δούμε πως πήγαμε και σε αυτά!! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top