Νομική Κομοτηνής

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Έχει βγει από Ιστορία Δικαίου, Συνταγματικό Δίκαιο και Φορολογικό Δίκαιο.

Εγώ πάντως μέχρι να βγάλουν την ύλη θα μάθω καλά τις σημειώσεις μου, και μετά όταν βγει η ύλη θα διαβάσω και τα βιβλία.
Δεν είδα να λέει κάτι σημαντικό στα βιβλία που να μην τα έχω στις σημειώσεις.. Πολλές λεπτομέρειες και πολύ ανάλυση έχει μόνο!! :(
-----------------------------------------
Αν θες αύριο το πρωί μπορώ να σου στείλω την ύλη από τα 2 μαθήματα (Συντ και Φορολογικό).

Την Ιστορία δεν πήγα να την πάρω ακόμα, αλλά ξέρω ότι βγήκε!
Κάποια στιγμή θα πάω να ξαναδώ..
Καλό βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ναι αν σου είναι εύκολο στείλε μου απ'οσα μαθήματα έχεις...Να σε ρωτήσω κάτι άλλο???Από το Βαφειάδη ποια πήρες???Σε ποιο τμήμα είσαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Είμαι σε όλα τα μαθήματα στο πρώτο τμήμα.

Ιστορια Δικαίου ξέρω μόνο από το βιβλίο της Γιούνη και του Τραωινου. Εγω έχω άλλο βιβλίο.

Συνταγματικό Δικαιο : Πτδ, Βουλη, Αναθεώρηση Συντάγματος, Κυβέρνηση και Εκλογικό Σώμα

Και Φορολογικό πες μου ποιο βιβλίο έχεις να σου γράψω..


Από Βαφειάδη πηρα φορολογικό και εγκληματολογία. τα άλλα τα πήρα από τον Σάκκουλα.
Είναι πάντως ανάλογα και με τους συγγραφείς και εκδοτικούς οίκους αυτά.
Κάποια βιβλία υπάρχουν και στο βιβλιοπωλείο ΕΚΛΟΓΗ..

Άρχισες το διάβασμα εσύ (έστω και από τις σημειώσεις;)
Εγώ τελειώσα με τις σημειώσεις Φορολογικού (το παίζω πλέον στα δάχτυλα xixixixi :) και του αστικού δικαίου. (Δεν κατάλαβα τη συρροή μόνο).

Μέχρι πέμπτη πρωί πιστεύω ότι θα έχω βγάλει και τους διεθνούς οργανισμούς (επιλογής) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
:thanks:Φορολογικό δεν έχω ακόμα το βιβλίο...Πηρα τα 4 απο το Σάκκουλα μόνο...Το βιβλιοπωλείο του Βαφειάδη που είναι???Ιστορία Δικαίου δεν έχεις ύλη για το βιβλία της Γιούνη κ του Τραωινού??
Δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμα...Δε μου πάει καρδιά τέτοιες μέρες να κλειστώ σπίτι για διάβασμα...Πρέπει όμως σιγά σιγά να ξεκινήσω...Σε ότι άλλο μάθημα μάθεις την ύλη αν δε σου κάνει κόπο στείλ'τη μου να την ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Προς το παρόν εγώ είδα μόνο ύλη Φορολογικού στις ανακοινώσεις.
Μου είπαν ότι βγήκε η ύλη από Ιστορία Δικαίου, αλλά δεν πήγα να πάρω. Ζήτησα από έναν γνωστό που είχε την ύλη, και δεν είχε για το δικό μου βιβλίο.
Συνταγματικό μας το είπε ο καθηγητής. Δεν υπάρχει πουθενά ανακοίνωση.

Μάλλον την Δευτέρα αν δεν θα έχω πολύ διάβασμα θα πάω μια βόλτα να δω αν βγήκε η ύλη.

Σήμερα διάβαζα συνταγματικό, και έφτασα μέχρι τα προεδρικά διατάγματα - κανονιστικές διατάξεις και γενικά για το νόμο-ηθική/ τυπικό νόμο - ουσιαστικό νόμο/ τυπικό σύνταγμα / ουσιαστικό σύνταγμα κτλπ :)

Μέχρι Κυριακή βράδυ αν τελειώσω και αυτό θα είναι μια χαρά!! Θα μου μείνουν σημειώσεις μόνο από Ιστορία και Εγκληματολογία να μάθω καλά.. Μετά θα περάσω στα βιβλία.
Να σε ρωτήσω, στο Φορολογικό ποιο βιβλίο έχεις; Κάποιος μου είπε ότι είναι 2 βιβλία, ενώ κάποιος άλλος έχει μόνο ένα βιβλίο όπως και εγώ.!! :(

Όσον αφορά τον Βαφειάδη, ξέρεις που είναι η Copyland (εκεί που κάνει στάση το λεωφορείο), λίγο πιο κάτω, στρίψε αριστέρα υπάρχει ένας δρόμος, εφόσον συνεχίσει ευθεία αρκετά είναι στα αριστέρα.

Αν δεν το βρεις πάντος, ρωτά σε κάποιον κοντά στο Copyland θα σου το δείξουν.. Το πολύ 200-250 μέτρα μακριά είναι από Copyland!! :D

Αν μάθω την ύλη βέβαια θα σε ενημερώσω.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι εσύ...Αφου τελειώνεις τις σημειώσεις σου δε θα έχεις πρόβλημα...Φορολογικό δεν έχω ακόμα το βιβλίο και δε θυμάμαι καθόλου ποιο είχα δηλώσει...Κατάλαβα περίπου που είναι...Αν δε το βρω μόνη μου θα ρωτήσω κάποιον...Ναι ρε συ ότι μάθεις αν δεν υπάρχει πρόβλημα ενημέρωσέ με...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εντελώς gtp ήταν τα θέματα.
Ειδικά της Ιστορίας Κατεύθυνσης ναι!! :D

Μια χαρά είσαι εσύ...Αφου τελειώνεις τις σημειώσεις σου δε θα έχεις πρόβλημα...Φορολογικό δεν έχω ακόμα το βιβλίο και δε θυμάμαι καθόλου ποιο είχα δηλώσει...Κατάλαβα περίπου που είναι...Αν δε το βρω μόνη μου θα ρωτήσω κάποιον...Ναι ρε συ ότι μάθεις αν δεν υπάρχει πρόβλημα ενημέρωσέ με...:thanks:


Πάτα πάνω στις παρακάτω εικόνες για να μεγαλώσουν.
Είναι η ύλη από την Ιστορία Δικαίου..





Αν κάνεις και Ρωμαικό Δίκαιο:

Βγήκε και από Διεθνής Οργανισμούς για όποιον ενδιαφέρεται: :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Α..Ωραία...Μόνο αυτά τα λίγα ε????????:rucrazy:Το χειρότερό μου είναι αυτό το μάθημα(ιστορία δικαίου)...Δεν το συμπαθώ καθόλου...:(
Σ'ευχαριστώ πάντως...
Πως πάει το διάβασμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Τελείωσα χθες με τις σημειώσεις. (Σύνολο 250-270 σελίδες περίπου).
Σήμερα δεν άνοιξα ούτε τις σημειώσεις ούτε το βιβλίο.
Αύριο θα κάνω μια επανάληψη τις σημειώσεις και από την Παρασκευή θα αρχίσω με τα βιβλία..

Πότε θα ανέβεις εσύ Κομοτηνή;
Εγώ σε 3-4 μέρες θα ξαναπάω να δω αν έβγαλαν και την ύλη από τα υπόλοιπα μαθήματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τελείωσα χθες με τις σημειώσεις. (Σύνολο 250-270 σελίδες περίπου).
Σήμερα δεν άνοιξα ούτε τις σημειώσεις ούτε το βιβλίο.
Αύριο θα κάνω μια επανάληψη τις σημειώσεις και από την Παρασκευή θα αρχίσω με τα βιβλία..

Πότε θα ανέβεις εσύ Κομοτηνή;
Εγώ σε 3-4 μέρες θα ξαναπάω να δω αν έβγαλαν και την ύλη από τα υπόλοιπα μαθήματα! :D


Κομοτηνή θα ανέβω στις 15...Αργώ λίγο...Έχει καθόλου κόσμο πάνω τώρα που έφυγαν οι φοιτητές???
-----------------------------------------
οι σημειώσεις που διάβαζα αυτές τις μέρες δεν είναι τπτ..

Πριν δώσουμε πανελλήνιες είχα μάθει απέξω:
Ιστορία Κατευ.
Βιολογία Γεν.
και τις μεταφράσεις από Λατινικά και Αρχαία απέξω. :D

οπότε καταλαβαίνεις την ταλαιπωρία μας..
Μακάρι να καταργηθούν οι πανελλήνιες και να μην ταλαιπωρηθείτε και εσείς!! :)

Θα διαφωνήσω μαζί σου...Πιστεύω πως τα μαθήματα που κάναμε στην κατεύθυνση και γενικά αν θες στην Γ Λυκείου ήταν παιχνιδάκι σε σχέση με τα μαθήματα που ακολουθούν στα πανεπιστήμια...Κ κυρίως με τα μαθήματα της νομικής,αφού αναφερθήκατε σ'αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Χρόνια Πολλά. Εύχομαι στο 2009 να είσαι πάμφτωχη σε πόνο και στερήσεις και πάμπλουτη σε χαρά, υγεία και αγάπη.

Όσον αφορά το θέμα μας. Εγώ διαφωνώ.
Τα μαθήματα της νομικής είναι πιο κατανοητά.
Εντάξι, παραδέχομαι ότι κάποιες φορές π.χ. στο βιβλίο του Φορολογικού ας πούμε λέει και λέει λεπτομέρειες που δεν χρειάζονται. Έτσι δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς λένε και πρέπει να ξαναδιαβάσεις εκείνα τη σημεία.


Όσον αφορά τη Κομοτηνή τώρα. Δεν βγήκα καθόλου έξω. Μόνο 2 φορές πήγα στη σχολή :P
Είμουν κλεισμένος στο σπίτι και διάβαζα :D .
Η σχολή κανονικά νομίζω ανοίγει στις 8/1/09.
Πφφ λέω να μην πάω καθόλου γιατί πέμπτη έχω διεθνούς οργανισμούς μόνο.
Βασικά δεν νομίζω να έρθει ούτε ο καθηγητής, γιατί μόνο εγώ θα είμαι :).

Εσύ τι λέει; Άρχισες το διάβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
:xixi:
Χρόνια Πολλά. Εύχομαι στο 2009 να είσαι πάμφτωχη σε πόνο και στερήσεις και πάμπλουτη σε χαρά, υγεία και αγάπη.

Όσον αφορά το θέμα μας. Εγώ διαφωνώ.
Τα μαθήματα της νομικής είναι πιο κατανοητά.
Εντάξι, παραδέχομαι ότι κάποιες φορές π.χ. στο βιβλίο του Φορολογικού ας πούμε λέει και λέει λεπτομέρειες που δεν χρειάζονται. Έτσι δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς λένε και πρέπει να ξαναδιαβάσεις εκείνα τη σημεία.


Όσον αφορά τη Κομοτηνή τώρα. Δεν βγήκα καθόλου έξω. Μόνο 2 φορές πήγα στη σχολή :P
Είμουν κλεισμένος στο σπίτι και διάβαζα :D .
Η σχολή κανονικά νομίζω ανοίγει στις 8/1/09.
Πφφ λέω να μην πάω καθόλου γιατί πέμπτη έχω διεθνούς οργανισμούς μόνο.
Βασικά δεν νομίζω να έρθει ούτε ο καθηγητής, γιατί μόνο εγώ θα είμαι :).

Εσύ τι λέει; Άρχισες το διάβασμα;

Χρόνια πολλά και σε σενα...Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σου εκπληρώσει κάθε επιθυμία...Πανω απ'ολα με υγεία και ευτυχία...
Κοίτα το πόσο εύκολα ή δύσκολα είναι τα μαθήματα είναι κάπως υποκειμενικό...Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο την επαφή που έχεις με το καθένα απ'αυτά(το πόσο τα παρακολουθείς δηλ)...Και εγώ σ'αυτόν τον τομέα είμαι λίγο πίσω για να λέω την αλήθεια...:xixi:
Έχω ξεκινήσει με τις σημειώσεις Συνταγματικό...Βαριέμαι αφάνταστα όμως...Είχα ξεσυνηθίσει με το διάβασμα και μου κακοφαίνεται κάπως...:P
Έχω μάθει πως είχε χιόνι πάνω...Αληθεύει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
2 αδερφες της νομικης εχω...ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ~~~ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ!!! ασε που θελει πολυ υψηλη βαθμολογια!! αλλα νομιζω οι απαγγελματικοι κλαδοι μετα ειναι περιπου 14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εγώ όπως είπα τελειωσα τις σημειώσεις γενικα.
Τελείωσα το βιβλίο από το Φορολογικό Δίκαιο, και αύριο βραδυ τελειώνω και το βιβλίο από τους Διεθνείς Οργανισμούς.

Όσον αφορά το άλλο που είπες, ναι έχεις δίκαιο. Πριν τις πανελλήνιες είχαμε συνηθίσει στο διάβασμα, μετά από τις εξετάσεις όμως εγώ δεν άνοιξα βιβλίο για 7 μήνες περίπου και στην αρχή που άρχισα το διάβασμα ήταν πολύ δύσκολο.

Στο μεταξύ βρήκα και κάτι θέματα εξετάσεων στο διαδίκτυο για τα μαθήματα μας, αλλά είναι λίγο παλιά και δεν περιέχονται τα μαθήματα αυτά στα βιβλία μας.. :(

Από την άλλη, ναι χιόνισε. Αλλά οχι τόσο πολύ μέσα στη πολη και στα χωριά που υπάρχουν. Χιόνισε περισσότερο στα βουνά. Αλλά παρόλο αυτό έχει τσουχτερό κρύο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγώ όπως είπα τελειωσα τις σημειώσεις γενικα.
Τελείωσα το βιβλίο από το Φορολογικό Δίκαιο, και αύριο βραδυ τελειώνω και το βιβλίο από τους Διεθνείς Οργανισμούς.

Όσον αφορά το άλλο που είπες, ναι έχεις δίκαιο. Πριν τις πανελλήνιες είχαμε συνηθίσει στο διάβασμα, μετά από τις εξετάσεις όμως εγώ δεν άνοιξα βιβλίο για 7 μήνες περίπου και στην αρχή που άρχισα το διάβασμα ήταν πολύ δύσκολο.

Στο μεταξύ βρήκα και κάτι θέματα εξετάσεων στο διαδίκτυο για τα μαθήματα μας, αλλά είναι λίγο παλιά και δεν περιέχονται τα μαθήματα αυτά στα βιβλία μας.. :(

Από την άλλη, ναι χιόνισε. Αλλά οχι τόσο πολύ μέσα στη πολη και στα χωριά που υπάρχουν. Χιόνισε περισσότερο στα βουνά. Αλλά παρόλο αυτό έχει τσουχτερό κρύο :(

Κρίμα ρε γαμώτο...Μακάρι τώρα που θα ανέβω να χιονίσει λίγο...Ωραία θα είναι...:cold:
Άσχετο ξέρεις αν μετά την εξεταστική αρχίζουν αμέσως τα μαθήματα του Β εξαμήνου ή αν καθόμαστε κάποιες μέρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ήδη έλιωσαν τα χιόνια :P

Δεν ξέρω αυτό που ρωτάς, αλλά λογικά θα καθόμαστε τις μέρες που θα έχουμε εξεταστική, και λογικό είναι να αρχίσουν αμέσως τα μαθήματα. :D
Έτσι και αλλιώς θα μας το πούν αυτό όταν έρθει ο χρόνος!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ήδη έλιωσαν τα χιόνια :P

Δεν ξέρω αυτό που ρωτάς, αλλά λογικά θα καθόμαστε τις μέρες που θα έχουμε εξεταστική, και λογικό είναι να αρχίσουν αμέσως τα μαθήματα. :D
Έτσι και αλλιώς θα μας το πούν αυτό όταν έρθει ο χρόνος!! :D

Ε...Ολόκληρος χειμώνας δε θα ξαναχιονίσει???:(
Το έχει στρώσει ποτέ μέσα στην πόλη ή μάταια ελπίζω???
Απλά ρωτάω για να δω αν θα κατέβω τις απόκριες γιατί σκέφτομαι να πάω στους φίλους μου στην Πάτρα στο καρναβάλι...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Συνήθως μέσα στη πόλη χιονίζει τέλη Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου.

Από το διάβασμα πως πας εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Συνήθως μέσα στη πόλη χιονίζει τέλη Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου.

Από το διάβασμα πως πας εσύ;

Το παλεύω κ εγώ λίγο με το διάβασμα...Εσύ φαντάζομαι είσαι έτοιμος για την εξεταστική...:no1:
Ρε συ δεν μπορώ να καταλάβω την ύλη που μου έδωσες για την ιστορία δικαίου...
Π.χ λέει Κεφάλαιο Α 1.1.1 και πάω στα περιεχόμενα και δεν βρίσκω ούτε κεφάλαιο Α ούτε αυτό το1.1.1...:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Από τις εικόνες και εγώ δεν κατάλαβα πολλά πράγματα.

Τέσπα. Αύριο έτσι και αλλιώς θα πάω για μάθημα. Θα γράψω την ύλη σε τετράδιο και θα σου ξαναδώσω. Πες μου μόνο πιο βιβλίο έχεις.


Όχι ακόμα δεν είμαι έτοιμος για εξεταστική. Έχω Συνταγματικό, Αστικό και Εγκληματολογία να διαβάσω. Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας λέω να βγάλω το αστικό :) , για τα υπόλοιπα έτσι και αλλιώς θα έχω χρόνο.

Αλλά Ιστορία Δικαίου εχει πολλές λεπτομέρειες :(
Δεν μπορείς να τα μάθεις απέξω, παρόλο που είναι συμμαζεμένα όλα (βιβλίο Γκόφα)..
Σε 2,5 μέρες έβγαλα τα 2 βιβλία Ιστορίας :D (10 hours readinf in total! :D)

Σήμερα δεν άνοιξα βιβλίο. Το απόγευμα πριν το μπάνιο λέω να κάνω μια επανάληψη τη Βυζαντινή και Μεταβυζαντινή κυρίως ιστορία. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα και τα περισσότερα πράγματα τα θυμάμαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top