Νομική Θράκης vs ΑΠΘ vs ΕΚΠΑ

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γεια παιδιά! Μπορει κάποιος να με ενημερώσει για τα μαθήματα στη νομική της θεσσαλονίκης; Ειδικότερα, για το αν γίνονται προσομοιώσεις δίκης και για το αν υπάρχουν υποχρεωτικά μαθήματα στα οποία οι φοιτητές εξασκούνται προφορικά στα διάφορα θέματα μέσα στη διδακτική ώρα των μαθημάτων. Ακούγεται γενικότερα ότι είναι η δυσκολότερη σχολή από τις 3. Τί είναι αυτό που τη διαφοροποιεί από τις υπόλοιπες;;;; Ευχαριστώ :)
Τα περισσότερα μαθήματα, εκτός απο κάποια εισαγωγικά στο πρώτο εξάμηνο κυρίως, θα απαιτούν εξέταση σε πρακτικό ή θεωρία ή και στα δύο. Όταν το μάθημα απαιτεί επίλυση πρακτικών στην εξέταση, στο μάθημα θα λύνεται λογικά πρακτικά. Τώρα αναφορικά με το τελευταίο ερώτημά σου και τα τρία τμήματα είναι εξίσου δύσκολα και απαιτούν αρκετή μελέτη και τριβή με το αντικείμενο. Όλα εξαρτώνται απο τη δική σου θέληση. Δεν είμαι στη Θεσσαλονίκη, αλλά σε άλλη πόλη, όμως πάνω κάτω τα ίδια ισχύουν, αφού το αντικείμενο είναι κοινό, η πόλη αλλάζει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
παιδια τι εντυπωσεις εχετε απ τη νομικη στην αθηνα ? επισης θ μπορουσε καποιος ν μ διαφωτισει σχετικα με τα κλιμακια ? ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επισης θ μπορουσε καποιος ν μ διαφωτισει σχετικα με τα κλιμακια ? ;/
χωριζεσαι αναλογα με το επιθετο σε κλιμακια=τμηματα. δλδ μπορει να εχεις και διαφορετικους καθηγητες. ετσι μπορει να παρακολουθεις τον καθηγητη του αλλου κλιμακιου για παραδειγμα εαν ο δικος σου πλεκει πουλοβερ. ισως να αλλαζει και το συγγραμμα μιας και καποιες φορες παει μαζι με το καθηγητη και αρα εξεταση. γιατι δεν πας στο θεμα της νομικης αθηνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
βασικα η απορια μ ηταν σχετικα μ τς καθηγητες ;/ παρακολοθωντας ομως αλλο κα8ηγητη δν θα ναι δυσκολο να ανταποκρι8εις στς απαιτησεις του δικου σου κατα τη γραπτη εξεταση ? καθως λογικα διαφορετικοι καθηγητες θ στηριζονται κ σ διαφορετικα συγγραμματα ;// εκανα μια προσπα8εια αλλα εκει εχει πεσει νεκρα ;ρ χαχα ...ευχαριστω παντως γ τ διευκρινηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
βασικα η απορια μ ηταν σχετικα μ τς καθηγητες ;/ παρακολοθωντας ομως αλλο κα8ηγητη δν θα ναι δυσκολο να ανταποκρι8εις στς απαιτησεις του δικου σου κατα τη γραπτη εξεταση ? καθως λογικα διαφορετικοι καθηγητες θ στηριζονται κ σ διαφορετικα συγγραμματα ;
well here's the trap!
ya' re a quick learner.ya'll be aaalright
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
χαχ.. ομορφα θα περασουμε ! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
να το δυσκολέψουμε λίγο:
Είμαι από νότια Πελοπόννησο και τελείωσα πρώτο έτος Νομική Κομοτηνής.
Με το 10% πιάνω σίγουρα Θεσσαλονίκη και πιθανόν Αθήνα.
Έχω περάσει σχεδόν όλα τα μαθήματα με βαθμό.

Αν περάσω Αθήνα αξίζει τον κόπο να χάσω το έτος και να πάω; Να υπολογίζω ότι εκτός από το χαμένο έτος θα καθυστερήσω και άλλο λόγω μεγαλύτερης δυσκολίας της σχολής ή αυτό δεν ισχύει;

Αν περάσω Θεσσαλονίκη;

Υπάρχει λέτε περίπτωση να μου αναγνωρίσουν τα μαθήματα που έχω περάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Υπάρχει λέτε περίπτωση να μου αναγνωρίσουν τα μαθήματα που έχω περάσει;
μου φαινεται οτι σε αυτο το θεμα πρεπει να ρωτησεις τη γραμματεια του καθε τμηματος

τι ακριβως σε δυσαρεστει στο τμημα που εισαι (περα βασικα απο την αποσταση απο την hometown)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μου φαινεται οτι σε αυτο το θεμα πρεπει να ρωτησεις τη γραμματεια του καθε τμηματος

τι ακριβως σε δυσαρεστει στο τμημα που εισαι (περα βασικα απο την αποσταση απο την hometown)

τίποτα στο τμήμα της Κομοτηνής δε με δυσαρεστεί (αν και δεν εχω μέτρο σύγκρισης)

Το θέμα είναι η μεγάλη απόσταση (ισχύει κυρίως σε σχέση με Αθήνα) διότι χρειάζομαι πολύ χρόνο και χρήμα καθώς και ότι η Κομοτηνή σαν πόλη δεν προσφέρει ότι η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη. πχ θέλω ξένες γλώσσες, χορό κλπ και στην Κομοτηνή οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες ή ανύπαρκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
να το δυσκολέψουμε λίγο:
Είμαι από νότια Πελοπόννησο και τελείωσα πρώτο έτος Νομική Κομοτηνής.
Με το 10% πιάνω σίγουρα Θεσσαλονίκη και πιθανόν Αθήνα.
Έχω περάσει σχεδόν όλα τα μαθήματα με βαθμό.

Αν περάσω Αθήνα αξίζει τον κόπο να χάσω το έτος και να πάω; Να υπολογίζω ότι εκτός από το χαμένο έτος θα καθυστερήσω και άλλο λόγω μεγαλύτερης δυσκολίας της σχολής ή αυτό δεν ισχύει;

Αν περάσω Θεσσαλονίκη;

Υπάρχει λέτε περίπτωση να μου αναγνωρίσουν τα μαθήματα που έχω περάσει;
Το θέμα είναι τι συμφέρει εσένα και την οικογένειά σου που σε διατρέφουν(λογικά). :P

Aν το θέλεις πραγματικά, θεωρώ πως το ένα έτος που θα χάσεις δεν θα αποτελέσει ανασταλτικό παράγοντα. Είναι μία ευκαιρία που σου προσφέρεται φέτος(απο του χρόνου δεν θα ισχύει το 10%) και στο χέρι σου είναι αν θα την εκμεταλλευτείς ή όχι. Εμένα αυτά που με εκνευρίζουν στο τμήμα είναι η συμπεριφορά ορισμένων καθηγητών και ο τρόπος που βαθμαλογούν(ή που βασικά βάζουν χαμηλές βαθμολογίες για να ενισχύσουν ίσως το prestige του μαθήματος), καθώς και η καθυστέρηση στην ανάρτηση των αποτελεσμάτων, η οποία πλέον έχει εξελιχθεί σε παρωδία. Δεν λέω πως δεν ισχύει αυτό σε άλλα τμήματα, αλλά υποτίθεται πως κατόπιν δικής μας επιλογής ερχόμαστε σε μία μικρότερη πόλη να σπουδάσουμε αυτό που επιλέξαμε και κάποιοι δεν το "σέβονται". Οι παράπλευρες δραστηριότητες είναι πράγματι ένα μεγάλο πρόβλημα , καθώς δεν τις προσφέρει η Κομοτηνή σε τέτοιο βαθμό(ή καθολου ακόμα) όσο οι άλλες 2 πόλεις. Τέλος, μη φοβάσαι τη προσαρμογή στο νέο τμήμα(είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη), διότι ήδη έχεις περάσει απο το 1ο έτος και έχεις "μπεί" στο κλίμα της σχολής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoleta_567

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου!πραγματικά το θέμα οργάνωσης της σχολής όσον αφορά στον τρόπο βαθμολόγησης των μαθημάτων και στην ανάρτηση των βαθμολογιών και των διάφορων προγραμμάτων είναι απαράδεκτο! Τα πάντα λειτουργούν με πλήρη καθυστέρηση, ενώ ξέρω πλέον ότι σε πολλές περιπτώσεις ο βαθμός δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Στη θερινή εξεταστική δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη από τα αποτελέσματα ενώ το ξέρω ότι άξιζα μεγαλύτερες βαθμολογίες...γενικά άκουγα διάφορα ''τρελά'' πράγματα από το πρώτο κιόλας εξάμηνο -στο οποίο τα πήγα πολύ καλά- (πχ ότι ένας αριθμός γραπτών δεν διορθώνονται ποτέ) ,αλλά μετά από την πλήρη απογοήτευση που βίωσα μετά τα αποτελέσματα της θερινής εξεταστικής επιβεβαιώθηκα.. Εξάλλου ο φίλος μου είχε κοπεί σε μάθημα ιδιωτικού δικαίου με πολύ χαμηλό βαθμό και πήγε να δει το γραπτό του με την αρμόδια καθηγήτρια (μας έκανε μάθημα στο πρώτο εξάμηνο) ,η οποία του διαβεβαίωσε ότι άξιζε 6,5 με 7, και προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα του είπε ότι θα πρέπει να το ξαναδώσει διότι ο βαθμός από τη στιγμή που περαστεί δεν αλλάζει!καλό έτσι?λοιπόν κάποιοι άνθρωποι ''παίζουν'' με τον πόνο μας!πάντως θα πάω κ εγώ να δω τα γραπτά μου..αν δε δω,απλώς δεν πιστεύω τίποτα πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου!πραγματικά το θέμα οργάνωσης της σχολής όσον αφορά στον τρόπο βαθμολόγησης των μαθημάτων και στην ανάρτηση των βαθμολογιών και των διάφορων προγραμμάτων είναι απαράδεκτο! Τα πάντα λειτουργούν με πλήρη καθυστέρηση, ενώ ξέρω πλέον ότι σε πολλές περιπτώσεις ο βαθμός δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Στη θερινή εξεταστική δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη από τα αποτελέσματα ενώ το ξέρω ότι άξιζα μεγαλύτερες βαθμολογίες...γενικά άκουγα διάφορα ''τρελά'' πράγματα από το πρώτο κιόλας εξάμηνο -στο οποίο τα πήγα πολύ καλά- (πχ ότι ένας αριθμός γραπτών δεν διορθώνονται ποτέ) ,αλλά μετά από την πλήρη απογοήτευση που βίωσα μετά τα αποτελέσματα της θερινής εξεταστικής επιβεβαιώθηκα.. Εξάλλου ο φίλος μου είχε κοπεί σε μάθημα ιδιωτικού δικαίου με πολύ χαμηλό βαθμό και πήγε να δει το γραπτό του με την αρμόδια καθηγήτρια (μας έκανε μάθημα στο πρώτο εξάμηνο) ,η οποία του διαβεβαίωσε ότι άξιζε 6,5 με 7, και προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα του είπε ότι θα πρέπει να το ξαναδώσει διότι ο βαθμός από τη στιγμή που περαστεί δεν αλλάζει!καλό έτσι?λοιπόν κάποιοι άνθρωποι ''παίζουν'' με τον πόνο μας!πάντως θα πάω κ εγώ να δω τα γραπτά μου..αν δε δω,απλώς δεν πιστεύω τίποτα πλέον...
Καλα αυτο δε παιζει μονο στην Κομοτηνη και στην Αθηνα πολλα περιεργα ακουγονται...εγω μεχρι τωρα εχω παρει 9-10 σε μαθηματα που δεν ημουν ιδιαιτερα καλα προετοιμασμενος, και 7-8 σε μαθηματα που ειχα ξεσκιστει...στην Αθηνα αυτος ειναι ο κανονας...αλλα γενικα κι εδω ακουγονται πολλα περιεργα για τη βαθμολογηση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου!πραγματικά το θέμα οργάνωσης της σχολής όσον αφορά στον τρόπο βαθμολόγησης των μαθημάτων και στην ανάρτηση των βαθμολογιών και των διάφορων προγραμμάτων είναι απαράδεκτο! Τα πάντα λειτουργούν με πλήρη καθυστέρηση, ενώ ξέρω πλέον ότι σε πολλές περιπτώσεις ο βαθμός δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Στη θερινή εξεταστική δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη από τα αποτελέσματα ενώ το ξέρω ότι άξιζα μεγαλύτερες βαθμολογίες...γενικά άκουγα διάφορα ''τρελά'' πράγματα από το πρώτο κιόλας εξάμηνο -στο οποίο τα πήγα πολύ καλά- (πχ ότι ένας αριθμός γραπτών δεν διορθώνονται ποτέ) ,αλλά μετά από την πλήρη απογοήτευση που βίωσα μετά τα αποτελέσματα της θερινής εξεταστικής επιβεβαιώθηκα.. Εξάλλου ο φίλος μου είχε κοπεί σε μάθημα ιδιωτικού δικαίου με πολύ χαμηλό βαθμό και πήγε να δει το γραπτό του με την αρμόδια καθηγήτρια (μας έκανε μάθημα στο πρώτο εξάμηνο) ,η οποία του διαβεβαίωσε ότι άξιζε 6,5 με 7, και προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα του είπε ότι θα πρέπει να το ξαναδώσει διότι ο βαθμός από τη στιγμή που περαστεί δεν αλλάζει!καλό έτσι?λοιπόν κάποιοι άνθρωποι ''παίζουν'' με τον πόνο μας!πάντως θα πάω κ εγώ να δω τα γραπτά μου..αν δε δω,απλώς δεν πιστεύω τίποτα πλέον...

Ομοίως κι εδώ. Στο Διοικητικό είχα γράψει αρκετά καλά, τσέκαρα και τις απαντήσεις που δημοσίευσαν το επόμενο πρωί, ειλικρινά δεν είχα λάθη, και κόπηκα με 3. Οι βαθμολογίες και στα υπόλοιπα μαθήματα ήταν ό, τι νά' ναι. Είχα στείλει και e-mail στον Δετσαρίδη, αλλά έφαγα κλ@σιμο κανονικότατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καλα αυτο δε παιζει μονο στην Κομοτηνη και στην Αθηνα πολλα περιεργα ακουγονται...εγω μεχρι τωρα εχω παρει 9-10 σε μαθηματα που δεν ημουν ιδιαιτερα καλα προετοιμασμενος, και 7-8 σε μαθηματα που ειχα ξεσκιστει...στην Αθηνα αυτος ειναι ο κανονας...αλλα γενικα κι εδω ακουγονται πολλα περιεργα για τη βαθμολογηση..:P
Μια χαρά είσαι, να σου έρχεται ένα 5 ουρανοκατέβατο από εκεί που δεν το περιμένεις είναι μεγαλύτερο σοκ από το 7. :P
συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου!πραγματικά το θέμα οργάνωσης της σχολής όσον αφορά στον τρόπο βαθμολόγησης των μαθημάτων και στην ανάρτηση των βαθμολογιών και των διάφορων προγραμμάτων είναι απαράδεκτο! Τα πάντα λειτουργούν με πλήρη καθυστέρηση, ενώ ξέρω πλέον ότι σε πολλές περιπτώσεις ο βαθμός δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Στη θερινή εξεταστική δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένη από τα αποτελέσματα ενώ το ξέρω ότι άξιζα μεγαλύτερες βαθμολογίες...γενικά άκουγα διάφορα ''τρελά'' πράγματα από το πρώτο κιόλας εξάμηνο -στο οποίο τα πήγα πολύ καλά- (πχ ότι ένας αριθμός γραπτών δεν διορθώνονται ποτέ) ,αλλά μετά από την πλήρη απογοήτευση που βίωσα μετά τα αποτελέσματα της θερινής εξεταστικής επιβεβαιώθηκα.. Εξάλλου ο φίλος μου είχε κοπεί σε μάθημα ιδιωτικού δικαίου με πολύ χαμηλό βαθμό και πήγε να δει το γραπτό του με την αρμόδια καθηγήτρια (μας έκανε μάθημα στο πρώτο εξάμηνο) ,η οποία του διαβεβαίωσε ότι άξιζε 6,5 με 7, και προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα του είπε ότι θα πρέπει να το ξαναδώσει διότι ο βαθμός από τη στιγμή που περαστεί δεν αλλάζει!καλό έτσι?λοιπόν κάποιοι άνθρωποι ''παίζουν'' με τον πόνο μας!πάντως θα πάω κ εγώ να δω τα γραπτά μου..αν δε δω,απλώς δεν πιστεύω τίποτα πλέον...
Έκανες 10%; Εγώ ευτυχώς δεν θα τα ξαναβιώσω, επειδή δεν θα είμαι πια στο τμήμα της Κομοτηνής. Θα συμφωνήσω μαζί σου. Ιδιαίτερα θλιβερή αυτή η κατάσταση. Θεωρώ πως οι επιστημονικές γνώσεις αποκτώνται ανάλογα με τη θέληση του καθενός, αλλά η υποβάθμιση επέρχεται με τις καταστάσεις που περιγράψαμε(δυστυχώς).

Ομοίως κι εδώ. Στο Διοικητικό είχα γράψει αρκετά καλά, τσέκαρα και τις απαντήσεις που δημοσίευσαν το επόμενο πρωί, ειλικρινά δεν είχα λάθη, και κόπηκα με 3. Οι βαθμολογίες και στα υπόλοιπα μαθήματα ήταν ό, τι νά' ναι. Είχα στείλει και e-mail στον Δετσαρίδη, αλλά έφαγα κλ@σιμο κανονικότατο.
Εδώ ο άλλος έγραφε πως οι απαντήσεις του ήταν διαφορετικές από τις αναρτηθείσες και πήρε 9αράκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoleta_567

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έκανες φέτος το 10%? δεν έχω κάνει, γιατί στην Κομοτηνή πέρα από αυτές τις απογοητεύσεις περνάω πολύ ωραία..το θεωρώ μεγάλη ταλαιπωρία να μπω στη διαδικασία να αλλάξω πόλη κ εξάλλου αυτή η αναπροσαρμογή σε διάφορα μέρη με έχει κουράσει, τη βίωνα εδώ κ χρόνια όταν η μητέρα μου ήταν αναπληρώτρια νηπιαγωγός....αλλά ρε συ δε μπορώ να ακούω να μιλάνε για δήθεν ''TEI KOMMΩΤΙΚΗΣ'' όταν εγώ ξεσκίζομαι στο διάβασμα για να με περάσουν με 5 κ αν!!και να έχω και άλλους που γράφουν και περνάνε κ με βαθμό επειδή είναι τυχεροί και να μου ''κάνουν και μαθήματα '' ότι δήθεν δεν έγραψα καλά!! Στο διοικητικό ξεσκίστηκα και οι απαντήσεις μου συμφωνούσαν με τις αναρτηθείσες και με πέρασαν με 5! και οκ αν αυτό ως παράδειγμα είναι λίγο υπάρχει και κάτι που πραγματικά είναι πολύ τρελό!τη μέρα που δίναμε διοικητικό καθόταν δίπλα μου μια κοπέλα 4 ου έτους η οποία έδινε το διοικητικό για 5η φορά, ενώ τις υπόλοιπες 4 είχε διαβάσει και γράψει καλά αλλά την είχαν κόψει!!και σας λέω ότι δεν είναι δυνατόν να είχε περάσει διοικητική δικονομία και διοικητικές συμβάσεις (από τα πιο δύσκολα μαθήματα του 3ου έτους) και να την έκοψαν τόσες φορές στο διοικητικό!! παιδιά έλεοοοος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εδώ ο άλλος έγραφε πως οι απαντήσεις του ήταν διαφορετικές από τις αναρτηθείσες και πήρε 9αράκι!

Ναι, το ξέρω. Συνταξιδεύαμε την ημέρα που έφυγα από Κομοτηνή, και μού το έλεγε. Τι να πω; Και τώρα λέει τα ίδια παίχτηκαν στα αποτελέσματα (ω, ναι, βγήκαν ήδη τα αποτελέσματα της εξεταστικής του Σεπτέμβρη στο Διοικητικό)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Το διοικητικο ειναι κ η δικη μου πληγη απ το πρωτο ετος...7 πηρα βεβαια, αλλα ολο το 2ο εξαμηνο μονο αυτο διαβασα και βγαινοντας πιστευα οτι πηρα ευκολο 10αρακι, που δε το εχω πει για κανενα αλλο μαθημα...αγνωσται αι βουλαι γενικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ναι, το ξέρω. Συνταξιδεύαμε την ημέρα που έφυγα από Κομοτηνή, και μού το έλεγε. Τι να πω; Και τώρα λέει τα ίδια παίχτηκαν στα αποτελέσματα (ω, ναι, βγήκαν ήδη τα αποτελέσματα της εξεταστικής του Σεπτέμβρη στο Διοικητικό)...
Όταν γνωρίζουν όλοι οι καθηγητές των άλλων προσωπικά, αυτά είναι τα πλεονεκτήματα ίσως. Στο ευρωπαικό πάλι έπεσαν βαθμοί με το τσουβάλι;:P

Κι εγώ 7 πήρα(στο διοικητικό), αν και περίμενα 9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πάντως τον Ιούνη έπεσαν οι βαθμοί με το τσουβάλι γενικά-ή τουλάχιστον ή αρκετές περιπτώσεις που γνωρίζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top