Νομική Θράκης vs ΑΠΘ vs ΕΚΠΑ

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγω έβαλα πρώτη Αθήνα μετά Θεσσαλονικη και μετά Κομοτηνή, η αδερφή μου που τέλειωσε τη νομική Θεσσαλονίκης είχε βαθμό πτυχίου 7 ακριβώς και δεν σκοτωνόταν και στο διάβασμα

πάντως έκανε παρέα με παιδιά που τέλειωσαν νομική Κομοτηνής και λέει δεν ήξεραν βασικά πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
εγω έβαλα πρώτη Αθήνα μετά Θεσσαλονικη και μετά Κομοτηνή, η αδερφή μου που τέλειωσε τη νομική Θεσσαλονίκης είχε βαθμό πτυχίου 7 ακριβώς και δεν σκοτωνόταν και στο διάβασμα

Πφ. Πολύς κόσμος για Νομικές φέτος.
Πόσα μόρια έχεις, αν επιτρέπεται; Είσαι σε ειδική κατηγορία.

Κι εγώ με την ίδια σειρά τις δήλωσα.

Καλή επιτυχία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
πάντως έκανε παρέα με παιδιά που τέλειωσαν νομική Κομοτηνής και λέει δεν ήξεραν βασικά πράγματα

Εξαρτάται και τις παρέες. Και τι εννοεί ο καθείς βασικά πράγματα.

Γενικό σχόλιο. Όταν βγάλουμε τις τσίμπλες, ίσως πάμε μπροστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Πφ. Πολύς κόσμος για Νομικές φέτος.
Πόσα μόρια έχεις, αν επιτρέπεται; Είσαι σε ειδική κατηγορία.

Κι εγώ με την ίδια σειρά τις δήλωσα.

Καλή επιτυχία. :)

18,730 έβγαλα και έιμαι πολύτεκνος καλή μας επιτυχία !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
παιδια τσεκαρετε πρωτα -οπως ειναι λογικο οτι κανατε-τις δυνατοτητες σας για τα βασικα στις πολεις (σπιτι κλπ) και τη φυσιογνωμια τους και μετα τα τμηματα. αντε,ολες νομικες ειναι.ολες σε κατι θα υπερεχουν σε κατι θα υστερουν.ισως η πιο ισορροπημενη να ειναι η θεσσαλονικης,περι ορεξεως.μην σκατε και στεναχωριεστε.
επισης ξερω ειναι δυσκολο,αλλα αν δειτε οτι μια πολη σας δυσκολευει λογω περιβαλλοντος μην προκαλειτε την τυχη σας λογω οσων εχετε ακουσει περιοδικα.δεν ειναι καιροι να τραβαμε το σκοινι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το εξηγείς;

δηλαδις το σκεπτικο μου: απο αποψη σπουδων ειναι ΑΠΘ,με κυρος,εχω ρωτησει φοιτητες που πηγαν με ορεξη και ηταν πολυ ευχαριστημενοι και απο πλευρας υποδομων,η σχολη λαμβανει μερος σε πλειαδα διαγωνισμων και με λιγα λογια δεν υπολειπεται της αθηνας
απο αποψη πολης ειναι η συμπρωτευουσα-δεν εχει Τις επιλογες της Αθηνας αλλα δεν ειναι περιορισμενη οπως αλλες επαρχιακες πολεις.ειναι συμμαζεμενα αλλα οχι ασφυκτικα (απο οσο εχω αντιληφθει).
εν ολιγοις ενα καλο σταδιο μεταβασης στην 'ενηλικιωση' με νεα ερεθισματα πριν πχ πας εξωτερικο ή γυρισεις στο χωριο σου ή κατεβεις στην αθηνα για εργασια οπως κανουν πολλοι φοιτητες της νομικης θεσ.
ετσι μου φαινεται καπως πιο ισορροπημενη η κατασταση.λεω τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Διαφωνώ.
Το σκέλος της πόλης είναι υποκειμενικό, δεν αναφέρομαι σ' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Διαφωνώ.
Το σκέλος της πόλης είναι υποκειμενικό, δεν αναφέρομαι σ' αυτό.
αρα διαφωνεις προς το τμημα.δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αρα διαφωνεις προς το τμημα.δηλαδη;

Το καλύτερο εξαρτάται από τα κριτήρια του καθενός. ;) εξάλλου μη ξεχνάς: όσοι άνθρωποι, τόσες γνώμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το καλύτερο εξαρτάται από τα κριτήρια του καθενός. ;) εξάλλου μη ξεχνάς: όσοι άνθρωποι, τόσες γνώμες.

τςτςτςτςτς εχεις σκουριασει λογω εξεταστικης viny. ποτε δεν θεωρησα οτι προεβαλα το καλυτερο αλλα ειπα οτι ισως να ηταν πιο εξισορροπημενη η θεσσαλονικης.βεβαιως ειναι υποκειμενικα.υποκειμενικως απαντησα ,ανεπνευσα και τωρα υποκειμενικως την κανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena88

Νεοφερμένος

Η elena88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαα!!

εχω βγαλει 18301 κ θελω μονο Νομικη Αθηνων (λογω οικονομικων φυσικα οπως και οι περισσοτεροι) και λογω αποτυχιας του χρονου θα ξαναπερασω το μαρτυριο των πανελλαδικων:Ρ οι περισσοτεροι μεροληπτουν θα λεγαμε υπερ του πανεπιστημιου Νομικης Αθηνων τονιζοντας πως αυτο ειναι το καλυτερο συγκριτικα με τα αλλα 2, πολλοι ομως μου ειπαν-διευκρινησαν οτι και τα 3 πανεπιστημια της Νομικης ειναι ισαξια, ενω δεν ηταν λιγοι αυτοι που μου επισημαναν οτι το ΑΠΘ ειναι καλυτερο απο το Καποδιστριακο! Οι αποψεις λοιπον διιστανται! Ποια ειναι η δικη σας γνωμη?

Ευχαριστω εκ των προτερων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαα!!

εχω βγαλει 18301 κ θελω μονο Νομικη Αθηνων (λογω οικονομικων φυσικα οπως και οι περισσοτεροι) και λογω αποτυχιας του χρονου θα ξαναπερασω το μαρτυριο των πανελλαδικων:Ρ οι περισσοτεροι μεροληπτουν θα λεγαμε υπερ του πανεπιστημιου Νομικης Αθηνων τονιζοντας πως αυτο ειναι το καλυτερο συγκριτικα με τα αλλα 2, πολλοι ομως μου ειπαν-διευκρινησαν οτι και τα 3 πανεπιστημια της Νομικης ειναι ισαξια, ενω δεν ηταν λιγοι αυτοι που μου επισημαναν οτι το ΑΠΘ ειναι καλυτερο απο το Καποδιστριακο! Οι αποψεις λοιπον διιστανται! Ποια ειναι η δικη σας γνωμη?

Ευχαριστω εκ των προτερων:)
Βασικά, είσαι από αθήνα και θέλεις μόνο νομική αθηνών; ότι είναι ισάξιες οι σχολές είναι και των 3 πανεπιστημίων είναι, δεν υπάρχει αμφιβολία γι'αυτό.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγάπη ΤΑΦΥ

Νεοφερμένος

Η Αγάπη ΤΑΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ας μου απαντήσει κάποιος που να ξέρει....πόσο διάβασμα θέλει η νομική θεσσαλονίκης?? θέλω να δώσω στο κ.θ.β.ε. αλλά δεν μπορώ να περιμένω να τελειώσω τη νομικη...σκέφτομαι να τα κάνω παράλληλα..να σκεφτείτε ότι το κρατικό είναι έξι ώρες την ημέρα κάθε μέρα...σχολείο κανονικό. Είναι ανέφικτο??? η νομική δλδ ίσα ίσα να περνάς τα μαθήματα πόσες ώρες/μέρες διάβασμα θέλει ανα εξάμηνο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ας μου απαντήσει κάποιος που να ξέρει....πόσο διάβασμα θέλει η νομική θεσσαλονίκης?? θέλω να δώσω στο κ.θ.β.ε. αλλά δεν μπορώ να περιμένω να τελειώσω τη νομικη...σκέφτομαι να τα κάνω παράλληλα..να σκεφτείτε ότι το κρατικό είναι έξι ώρες την ημέρα κάθε μέρα...σχολείο κανονικό. Είναι ανέφικτο??? η νομική δλδ ίσα ίσα να περνάς τα μαθήματα πόσες ώρες/μέρες διάβασμα θέλει ανα εξάμηνο???
Πολύ διάβασμα, θα σιχαθείς να διαβάζεις για την ακρίβεια.Βεβαίως αν υπάρχει θέληση τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, το ζόρι πάντως είναι αναπόφευκτο... Αν το ζητούμενο είναι να περνάς τα μαθήματα
παρακολούθηση των παραδόσεων και διάβασμα από χριστούγεννα και μετά σου εξασφαλίζουν ένα 5(ωστόσο σε μαθήματα όπως ποινικο, πολιτικη δικον, δημοσιο χωρίς εντατικό διάβασμα κατά τη διάρκεια του εξαμήνου αμφιβάλλω αν θα καταφέρεις να τα περάσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είναι ανέφικτο;
η νομική δλδ ίσα ίσα να περνάς τα μαθήματα πόσες ώρες/μέρες διάβασμα θέλει ανα εξάμηνο;
Όχι.
Από αρχή εξαμήνου 2- 3 την ημέρα. Σαββατοκύριακα πιο εντατικά. Έτσι έχεις και βαθμολογικές αξιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Όχι.
Από αρχή εξαμήνου 2- 3 την ημέρα. Σαββατοκύριακα πιο εντατικά. Έτσι έχεις και βαθμολογικές αξιώσεις.
2-3 ωρες +την παρακολουθηση των μαθηματων στο πανεπιστημιο? Παναγια μου δε θα αντεξω κι αλλη 3η λυκειου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγάπη ΤΑΦΥ

Νεοφερμένος

Η Αγάπη ΤΑΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κατάλαβα!! Μετά από 4 χρόνια κ.θ.β.ε.... (φακ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Όχι.
Από αρχή εξαμήνου 2- 3 την ημέρα. Σαββατοκύριακα πιο εντατικά. Έτσι έχεις και βαθμολογικές αξιώσεις.

Το τελευταίο κομμάτι παίζεται... Ποινικό λ.χ. που να διαβάζει 24 ωρα, κανείς δεν εγγυάται βαθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.



ευχαριστώ εκ των προτέρων!
κοιταξε τι να σου πω.μαλλον η νομικη αθηνας και θεσσαλονικης ειναι καλυτερες απο την αποψη οτι εχουν μεγαλυτερη βαση.αλλα και η κομοτηνη εχει βασει 18 και κατι οποτε ειναι επισης πολυ καλη σχολη.σον αφορα την πολη η κατεξοχην φοιτητουπολη ειναι η θεσνικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top