Νομική Αθήνας - Πρωτοετείς φοιτητές

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ρώτησα και μου είπαν πως δεν είναι απαραίτητο να επιλέξουμε κάποιο απο τα μαθήματα επιλογής αν δεν θέλουμε...μάλιστα ούτε κι εγώ θα πάρω κάποιο απο τα 3 γιατί μου είναι αδιάφορα,ενώ στα επόμενα εξάμηνα έχει πολύ πιο ωραία μαθήματα(κατ'εμε,πάντα)...Τώρα υπάρχει και η λύση να μπείτε και να παρακολουθήσετε και τα 3 μαθήματα απο μια φορά για να δείτε αν σας αρέσουν ή όχι...!efim18 νομίζω πως τα μαθήματα επιλογής του πρώτου εξαμήνου μπορείς να τα πάρεις μόνο στο πρώτο εξάμηνο και όχι αργότερα...αλλά μπορείς να δώσεις και ορισμένα μαθήματα επιλογής απο επόμενα εξάμηνα αν θέλεις ,και συγκεκριμενα απο το 3ο και το 5ο...τουλάχιστον έτσι άκουσα... :xixi:

αρα μπορω να μην παρω καθολου αυτα τα 3? ξερεις αν υπαρχουν κ αλλα επιλογης περα απο αυτα στο Α εξαμηνο? α αρα αν δεν τα παρω καθολου κ μιας και μπορω να τα παρω ΜΟΝΟ στο Α εξαμηνο, θα τη γλιτωσω και δε θα επιλεξω κανενα απο αυτα γι'αυτο το εξαμηνο?
δλδ αν θελω δινω μονο τα 4 υποχρεωτικα και κανενα αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:ale3ia:.

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αρα μπορω να μην παρω καθολου αυτα τα 3? ξερεις αν υπαρχουν κ αλλα επιλογης περα απο αυτα στο Α εξαμηνο? α αρα αν δεν τα παρω καθολου κ μιας και μπορω να τα παρω ΜΟΝΟ στο Α εξαμηνο, θα τη γλιτωσω και δε θα επιλεξω κανενα απο αυτα γι'αυτο το εξαμηνο?
δλδ αν θελω δινω μονο τα 4 υποχρεωτικα και κανενα αλλο?

Ναι...κι εγώ αυτό θα κάνω...αν και λένε οτι επειδή είναι παπαγαλία(πχ η κοινωνιολογία) μπορείς να πιάσεις υψηλό βαθμό σχετικά εύκολα,εγώ ωστόσο δεν θα επιλέξω τίποτα...αν δεν σε ενδιαφέρουν τα 3 αυτά μαθήματα κάνε κι εσύ το ίδιο...αλλά ακόμα κι αν δηλώσεις μάθημα επιλογής να ξέρεις οτι δεν είσαι υποχρεωμένη να το δώσεις αμα αλλάξεις γνώμη..μόνο φρόντισε να μην πάρεις σύγγραμα αλλά να δανειστείς απο κάποιον άλλο!!Πάντως στην περίπτωση που η απορία σου ήταν αν μπορείς να τη γλιτώσεις,η απάντηση είναι ναι!!χαχ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
γιουπι! μου εφταιξες το κεφι τωρα!! χαχα.
απο τι γραμμα αρχιζει το επιθετο σου? εμενα απο μ! μπορει σε κανενα μαθημα να ειμαστε μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:ale3ia:.

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γιουπι! μου εφταιξες το κεφι τωρα!! χαχα.
απο τι γραμμα αρχιζει το επιθετο σου? εμενα απο μ! μπορει σε κανενα μαθημα να ειμαστε μαζι!

Απο Ζ αρχίζει!Βασικά είμαι πρώτο κλιμάκιο σε όλα εκτός απο το Συνταγματικό που είμαι στο 2ο,στην Ιποκράτους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Απο Ζ αρχίζει!Βασικά είμαι πρώτο κλιμάκιο σε όλα εκτός απο το Συνταγματικό που είμαι στο 2ο,στην Ιποκράτους!!

Αλεξία μαζί είμαστε παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
γεια σας παιδια! πώς σας φανηκε η πρωτη μερα?¨εγω ψιλοβαρεθηκα αλλα τεσπα!
θελω να ρωτησω, ποτε δηλωνουμε τα μαθηματα και ποια ειναι αυτα? μπορω να καταθεσω τη δηλωση μου ηλεκτρονικα?
οσον αφορα τα μαθηματα γεν.κοινωνιολογια, πολιτικη επιστημη κ πολ.οικονομια μπορω να τα παρω και σε αλλο/αλλα εξαμηνα ή πρεπει να τα παρω υποχρεωτικα στο α εξαμηνο? γενικα περα απο τα 4 υποχρεωτικα του α εξαμ, ποια αλλα μαθηματα ΠΡΕΠΕΙ να παρω?
ειμαι λιγο μπερδεμενη!

παιδια θελω να ρωτησω και κτ για τα βιβλια! σε καθε κλιμακιο τα συγγραμματα ειναι διαφορετικα? κτ τετοιο ακουσα!! δλδ εγω που ανηκω στο ταδε κλιμακιο θα παρω π.χ. στο συνταγματικο δικαιο διαφορετικο βιβλιο απο καποιον αλλο που ανηκει σε αλλο κλιμακιο και εχει αλλο καθηγητη? προτιθεμαι να αγορασω τα βιβλια νωριτερα, για να μη διαβαζω τονους σελιδες μαζεμενες το χειμωνα! η υλη ειναι ολο το βιβλιο ή αφαιρουνται κομματια? πώς μπορω να μαθω ΝΩΡΙΣ ποιες σελιδες ειναι μεσα? sos help!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:ale3ia:.

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αλεξία μαζί είμαστε παντού

Οπότε μπορεί να γνωριζόμαστε κιόλας και να μην το ξέρουμε...φυσιογνωμικα τουλάχιστον!!!:xixi:χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
γεια σας! ειμαι πρωτοετης στη νομικη αθηνας! θελω να ρωτησω κτ για τα βιβλια! σε καθε κλιμακιο τα συγγραμματα ειναι διαφορετικα? κτ τετοιο ακουσα!! δλδ εγω που ανηκω στο ταδε κλιμακιο θα παρω π.χ. στο συνταγματικο δικαιο διαφορετικο βιβλιο απο καποιον αλλο που ανηκει σε αλλο κλιμακιο και εχει αλλο καθηγητη? προτιθεμαι να αγορασω τα βιβλια νωριτερα, για να μη διαβαζω τονους σελιδες μαζεμενες το χειμωνα! η υλη ειναι ολο το βιβλιο ή αφαιρουνται κομματια? πώς μπορω να μαθω ΝΩΡΙΣ ποιες σελιδες ειναι μεσα? sos help!!

γεια σου ειμαι πρωτοετης στη νομικη αθηνας αλλα δεν ξερω τπτ για τομεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
παιδια για τους πρωτοετεις:πώς σας φαινεται η σχολη σας?περιμενω εντυπωσεις
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aν τους αρέσει το αντικείμενο γενικότερα θα πουν καλή.Σε κάποιους πάλι που δεν τους αρέσει και τη διάλεξαν με άλλα κριτήρια θα πουν βαρετη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
θελω να πουν αν εχει ενδιαφερον η σχολη τους(μαθηματα,συμφοιτητες και καθηγητες)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Aν τους αρέσει το αντικείμενο γενικότερα θα πουν καλή.Σε κάποιους πάλι που δεν τους αρέσει και τη διάλεξαν με άλλα κριτήρια θα πουν βαρετη:P
Bαρετή:P και ανήκω στους πρώτους.Πολλή θεωρία και γενικόλογα πράγματα.Τώρα αρχίσαμε τα πρακτικά κι αποκτά ενδιαφέρον.Προσδοκώ ότι όσο περνάει ο καιρός θα είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μπορει καποιος φοιτητης του α εξαμηνου να μου στειλει ενα πμ που θελω να τον ρωτησω κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Αν και δε νομίζω να υπάρξει ανταπόκριση,ξέρω ότι αύριο το 2ο κλιμάκιο(Βλαχόπουλος,Παντελής) του Συνταγματικού δε θα κάνει μάθημα γιατί έχουν απεργία οι καθηγητές.Επίσης ξέρω για τα κλιμάκια 2 και 3 του Αστικού ότι ούτε εκεί θα γίνει μάθημα.Δε ξέρω όμως για το 1ο κλιμάκιο(Χριστακάκου,Τσολακίδης,Καραγιάννης,Μεντής) που με ενδιαφέρει.
Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω,ας μου απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ιωαννα μου μπορω να σε ρωτησω κατι?? Μιας και βλεπω πως εισαι στο πρωτο κλιμακιο, μηπως τυχαινει να γνωριζεις μια Ζωη απο Λαρισα?? Ειναι η καλυτερη μου φιλη, σχεδον αδελφη μου θα ελεγα, και βρισκεται στη νομικη της Αθηνας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Όχι,Κωνσταντίνε μου,δεν έχω γνωρίσει κάποια Ζωή,μέχρι στιγμής.Ίσως επειδή στο μάθημα(Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου) που είμαι πρώτο κλιμάκιο γίνεται πάντα χαμός.Αν είναι,κανόνισε το κάπως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Όχι,Κωνσταντίνε μου,δεν έχω γνωρίσει κάποια Ζωή,μέχρι στιγμής.Ίσως επειδή στο μάθημα(Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου) που είμαι πρώτο κλιμάκιο γίνεται πάντα χαμός.Αν είναι,κανόνισε το κάπως.:)
Σιγουρα?? Μηπως το επιθετο σου αρχιζει απο Βα...?? Παντως η φιλη μου μου ειπε πως γνωριζει καποια Ιωαννα και πως ειναι πρωτης ταξεως κοπελα;)!! Οποτε μαλλον για σενα θα λεει:P:P... Τεσπα, αν δε γνωριζεστε θα το φροντισω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Από Κα αρχίζει το επίθετό μου και στα μαθήματα(αυτά που παρακολουθώ τουλάχιστον) είμαστε μαζί μόνο στις Γενικές Αρχές.Αν ήταν και πρώτης τάξεως,σίγουρα άλλη γνώρισε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ


ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΧΟΛΗ Ν.Ο.Π.Ε
ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Αθήνα, 14 Δεκεμβρίου 2009







ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Όπως είναι γνωστό, το Διοικητικό Συμβούλιο του Τμήματος Νομικής με το από 8 Δεκεμβρίου 2009 έγγραφό του ομόφωνα «ζητεί από το Πρυτανικό Συμβούλιο να λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ασφαλή λειτουργία των πανεπιστημιακών εγκαταστάσεων και την ομαλή διεξαγωγή των μαθημάτων».
Εννοείται ότι πέραν της διατύπωσης αυτής της έκκλησης προς το Πρυτανικό Συμβούλιο, όλα όσα ακούστηκαν δεν είναι αποφάσεις του Διοικητικού Συμβουλίου, αλλά προσωπικές απόψεις μελών του συμπεριλαμβανομένου και του υπογράφοντος. Συνεπώς δεν έχει ληφθεί από το Διοικητικό Συμβούλιο κανένα συγκεκριμένο μέτρο, το οποίο εξάλλου θα μπορούσε να ληφθεί μόνο από τα κατά νόμο αρμόδια όργανα.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Νομικής
Θεόδωρος Π. Φορτσάκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ονειρμός

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαίρετε, εδώ ένας ακόμη πρωτοετής!!!Απευθύνω τους χαιρετισμούς μου σε όλους.Άλλος από πρώτο κλιμάκιο????
-----------------------------------------
Χαίρετε φίλε.Εμένα πάλι η σχολή μου φαίνεται εξαιρετική.Εξαρτάται πάρα πολύ από τους καθηγητές που θα πέσει κανείς.Υπάρχουν μερικοί απλά κορυφαίοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top