Νηπιαγωγών vs Μαθηματικό

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για 2 σχολές το τμήμα νηπιαγωγων και το μαθηματικό!
Εγώ θέλω να πάω μαθηματικό αλλά οι γονείς μου δεν μ'αφήνουν...
Θέλουν να πάω νηπιαγωγων..
Εσείς τι γνώμη έχετε για αυτές τις σχολές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αν επιλέξεις μία σχολή λόγω καλής επαγγελματικής αποκατάστασης χωρίς να σου αρέσει, θα είσαι μία ζωή δυστυχισμένη. Αδιαφόρησε για το τι σου λένε οι γονείς σου και επίλεξε αυτό που εσύ θέλεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Οι νηπιαγωγοι εχουν τρελη ανεργια...Α,ως μαθηματικος θα κανεις φροντιστηρια απο το γυμνασιο ετσι οπως παει:PΟποτε εχεις σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αν επιλέξεις μία σχολή λόγω καλής επαγγελματικής αποκατάστασης χωρίς να σου αρέσει, θα είσαι μία ζωή δυστυχισμένη. Αδιαφόρησε για το τι σου λένε οι γονείς σου και επίλεξε αυτό που εσύ θέλεις!
Αυτο είναι σίγουρο αλλα μου λένε ότι αν διοριστώ σαν νηπιαγωγος θα'ναι πολύ εύκολη η ζωή μου...ενώ σαν μαθηματικός θα πρέπει να διαβάζω συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Γι αυτο ρώταγες πριν στο messenger?Αφου σ αρέσει το μαθηματικό καλύτερα να επιλέξεις αυτό!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τί ενδιαφέρον έχει η ζωή αν είναι εύκολη; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα ότι μπορούσα για να συμφωνίσουν οι γονείς να πάω στο μαθηματικό 1)γιατί μου αρέσει 2)γιατί δεν γίνεται να είσαι άνεργος μιας και σχεδόν όλα τα παιδιά κάνουν φροντιστήρια κ.τ.λ. και τα φροντιστήρια ειδικά σε παιδιά για πανελλήνιες έχουν καλά λεφτά.
+ότι είπε ο Anarki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καταρχάς, θα σε πείραζε να διάβαζες συνεχώς;
Κατά δέυτερον, αυτό δεν ισχύει, αν θέλεις να εργαστείς ως καθηγήτρια στη μέση εκπαίδευση στον δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα... Σιγά το διάβασμα που θα χρειάζεται να κάνει για να διδάξεις πχ διαφορικό λογισμό... Ως πτυχιούχος μαθηματικός αυτά θα σου φαίνονται τουλάχιστον γελοία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Καταρχάς, θα σε πείραζε να διάβαζες συνεχώς;
Κατά δέυτερον, αυτό δεν ισχύει, αν θέλεις να εργαστείς ως καθηγήτρια στη μέση εκπαίδευση στον δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα... Σιγά το διάβασμα που θα χρειάζεται να κάνει για να διδάξεις πχ διαφορικό λογισμό... Ως πτυχιούχος μαθηματικός αυτά θα σου φαίνονται τουλάχιστον γελοία...
Οχι δεν θα με πείραζε να διαβάζω μαθηματικά γιατί είναι κάτι που μ'αρέσει πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Τί ενδιαφέρον έχει η ζωή αν είναι εύκολη; ;)
Όντως...απλά όταν αναφέρονται στην ευκολία εννοουν ότι θα είναι ευκολα
για να συντηρήσω οικογένεια λόγω των 4 ωρών εργασίας..
Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα ότι μπορούσα για να συμφωνίσουν οι γονείς να πάω στο μαθηματικό 1)γιατί μου αρέσει 2)γιατί δεν γίνεται να είσαι άνεργος μιας και σχεδόν όλα τα παιδιά κάνουν φροντιστήρια κ.τ.λ. και τα φροντιστήρια ειδικά σε παιδιά για πανελλήνιες έχουν καλά λεφτά.
+ότι είπε ο Anarki
Και τι δεν τους έχω πει...αλλά δεν θέλουν:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ε, τότε ξεκαθάρισέ τους ότι θα πας στο μαθηματικό και μείνε ανένδοτη στη θέση αυτή! Μην καταστρέψεις τη ζωή σου... Εσύ καθορίζεις τη ζωή σου από εδώ και εμπρός όχι οι γονείς σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κανε αυτο που θελεις εσυ η ιδια:)...με το να σου λενε οι γονεις σου που να πας προσπαθουν ναι μεν να σε βοηθησουν αλλα στην πραγματικοτητα σου κοβουν τα φτερα κι ας μην το καταλαβαινουν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ναι όμως αυτοί θα με συντηρουν για 5 χρόνια ακόμη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μην μπλέκετε τα παιδαγωγικά με τους νηπιαγωγούς... αυτή τη στιγμή υπάρχουν 13 χιλιάδες άνεργοι νηπιαγωγοί. Όπως και να έχει, πρέπει να κάνεις αυτό που σου αρέσει!

ΥΓ: Οποιοσδήποτε έχει περάσει μετά βίας το πρώτο έτος του μαθηματικού, μπορεί να κάνει φροντιστήρια ακόμα και στη Γ' Λυκείου... απλή και ατέρμονη ασκησιολογία είναι, μη νομίζετε ότι οι μαθηματικοί που έχετε στο σχολείο και το φροντιστήριο "από μέσα τους" λύνουν τις ασκήσεις με... χώρους Banach! Εξάσκηση και χιλιάδες ασκήσεις είναι μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Έχουν την ηθική υποχρέωση να σε συντηρούν, αλλά δεν έχουν καμία δουλειά να σου λένε τι θα κάνεις στη ζωή σου! Μίλα και σε κανέναν καθηγητή σου να τους πει τπτ να τους μεταπείσει. Πάντως όπως και να έχει, κάνε τα αδύνατα δυνατά και σπούδασε μαθηματικά!

Μην μπλέκετε τα παιδαγωγικά με τους νηπιαγωγούς... αυτή τη στιγμή υπάρχουν 13 χιλιάδες άνεργοι νηπιαγωγοί. Όπως και να έχει, πρέπει να κάνεις αυτό που σου αρέσει!
Ωχ! Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι έλεγε το νηπιαγωγών... Είχα εξοργιστεί με το παιδαγωγικό που έχει και σχετικά σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση, πόσο μάλλον τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ναι όμως αυτοί θα με συντηρουν για 5 χρόνια ακόμη:(

το οτι θα σε συντηρουν σημαινει πως πρεπει να κανεις αυτο που θελουν οι γονεις σου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
αυτή τη στιγμή υπάρχουν 13 χιλιάδες άνεργοι νηπιαγωγοί.
Εχεις κάποιο λινκ για αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
https://www.disabled.gr/lib/?p=12225

Google: ανεργία νηπιαγωγών (κι εγώ το ψάχνω στο internet για την αδερφή μου που έβγαλε 16,900 στο πρώτο πεδίο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για 2 σχολές το τμήμα νηπιαγωγων και το μαθηματικό!
Εγώ θέλω να πάω μαθηματικό αλλά οι γονείς μου δεν μ'αφήνουν...
Θέλουν να πάω νηπιαγωγων..
Εσείς τι γνώμη έχετε για αυτές τις σχολές??
Ε λοιπον εγω αυτο το απεχθανομαι.Οπου γουσταρεις να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
βασικα υπαρχουν αρκετα επειχηρηματα που μπορεις ν τς πεις.. δλδ αυτο με την ευκολη ζωη ισως να μην ισχυει γτ αν διοριστεις ως καθηγητρια σε γυμνασιο η λυκειο θα δουλευεις παλι λιγες ωρες και θα εχεις σιγουρες διακοπες χριστουγεννα πασχα καλοκαιρι + σ/κ.. ενω αν τυχεις ας πουμε ως νηπιαγωγος να δουλευεις σε παιδικο σταθμο, υπαρχουν πολλοι που ειναι ανοιχτοι και το καλοκαιρι αλλα και σαββατα.. και ειναι και πολυ μεγαλη ευθυνη να προσεχεις νηπια.. αρα μαλλον η ευκολια δεν ισχυει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top